Verslas 2014: „Avia Solutions Group“ tikisi spurto

Publikuota: 2013-11-06
Atnaujinta 2015-06-01 16:07
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
 

Įmonių grupės „Avia Solutions Group“ generalinis direktorius Linas Dovydėnas sako su džiaugesiu laukiantis 2014-ųjų. Mat pasaulinė aviacijos rinka toliau sparčiai augs ir tai taps „Avia Solutions Group“ verslo akceleratoriumi.

Kitąmet p. Dovydėno išsikeltas pagrindinis uždavinys – užtikrinti visos įmonių grupės nuoseklią plėtrą: efektyvins gamybą ir  plėsis į naujas rinkas, diegs naujus produktus ir paslaugas, veršis į kitus aviacinius segmentus, pavyzdžiui, straigtasparnių aptarnavimo.VŽ vakar jau skelbė, kad grupė perka kontrolinį Kaune veikiančios sraigtasparnių techninės priežiūros paslaugų įmonės „Helisota“ akcijų paketą. "Taip pat vertiname savo galimybes įeiti į aviacijos treniruoklių aptarnavimo rinką. Tiriame ir savo šansus aptarnauti karinę orlaivių pramonę.Rinkos segmentų, kuriuose dar neišbandėme jėgų apstu, dėl to dairomės į visas puses“, - sako p. Dovydėnas.

Nuoseklus augimas paskaičiuotas

Anot p. Dovydėno, pastovų įmonių grupės pelno augimą lemia nuosekli verslo plėtros strategija ir išvystyta Lietuvos aviacijos pramonė.„Avia Solutions Group“ grynasis pelnas per pirmą 2013 m. pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, augo 51%, iki 23,508 mln. Lt. O pernai bendrovė uždirbo 19,076 mln. Lt grynojo audituoto pelno - 2,2 karto daugiau nei 2011 m., kai jis siekė 8,722 mln. Lt. „Avia Solutions Group“ veiklos pajamos pernai padidėjo 1,8 karto iki 535,86 mln. Lt.„Mūsų plėtra yra paskaičiuota – nesistengiame chaotiškai plėstis ir šokinėti nuo vieno prie kito. Prieš priimdami bet kokį sprendimą atliekame nuoseklią analizę.Be to, mūsų gamybos bazė labai gera – Lietuvoje sukurta puiki aviacinė  industrija, yra daug sertifikuotų specialistų ir tai padeda užtikrinti nenutrūkstamą gamybą. Tai – mūsų pranašumas prieš kitus. Mūsų išduodami sertifikatai pripažįstami visame pasaulyje, dėl to turime dar kur plėstis, juk aviacinė rinka – visas pasaulis“, - teigia p. Dovydėnas.

Dėmesio centre - naujos rinkos

90% „Avia Solutions Group“ įmonių klientų ir partnerių yra užsienio bendrovės, pavyzdžiui, „Bombardier“, „Embraer“, taip pat „Boeing“: „Avia Solutions Group“ yra viena iš 10 „Boeing Goldcare“ programos narių, kurie gali aptarnauti naujuosius „Boeing 787“ orlaivius.Tad grupei svarbiausia, kaip kitąmet jausis pasaulis.„Pasak naujausių didžiųjų gamintojų „Boeing“, „RBS“ ir IATA tarptautinės oro transporto asociacijos prognozių, pasaulinė aviacijos rinka jau nuo 2009-ųjų auga vidutiniškai po 6% per metus. Ir kitąmet mus pasitiksiantį verslo aplinkos gerėjimą prognozuoja visi tyrimai bei gamintojai: augs keleivių skaičius, o tai yra pagrindinis aviacijos industrijos judėjimo į priekį variklis. Taip pat žadamas naujų lėktuvų paklausos augimas. Jei, neįvyks kokių nors sukrėtimų, stambių teroro aktų, rinka ir toliau augs apie 6%“, – spėja p. Dovydėnas.2014-aisiais „Avia Solutions Group“ numačiusi tęsti plėtrą Ramiojo vandenyno regione - jau turi biurą Malaizijoje, rado ir klientų: „Turime plėtros planą Malaizijoje ir apskritai toje pasaulio pusėje. Jei iki šiol daugiausiai dirbome NVS šalyse, kitąmet plėsimės tolyn“.60% „Avia Solutions Group“ pajamų sudaro pardavimai NVS šalyse, 15% - Rytų Europoje, 10% - Tolimuosiuose Rytuose, likusius 15% dalimis - pardavimai Ramiojo vandenyno regiono, Lietuvos ir Vakarų Europos rinkose.

Lenkijoje stabdo paaštrėjusi konkurencija

Liepos mėn. bendrovė paskelbė planus plėstis kaimyninėje Lenkijoje ir užimti 15% degalų tiekimo lėktuvams rinkos. Ponas Dovydėnas kol kas nesiryžta tvirtinti, kad metų gale „Avia Solutions Group“ šį tikslą bus pasiekusi, juolab kad konkurencija pastaruoju metu žymiai aštrėjo.„Atsižvelgiant į augančios rinkos tendencijas, galima tvirtinti, kad mūsų įmonė „Baltic Ground Services“ sėkmingai vysto aviacinių degalų tiekimo paslaugas Lenkijoje. Tačiau į klausimą, ar spėsime pasiekti užsibrėžtą tikslą dar šiemet bus galima atsakyti tik pačiame gale arba kitų metų pradžioje, kai matysime ne tik savo, bet ir visos rinkos metinius rezultatus“, - teigia p. Dovydėnas.Prekybos degalais segmente p. Dovydėnas pastebi itin aršią konkurenciją: „Situacija paaštrėjo naujiems stambiems žaidėjams, kaip britų „AirBP“ ir lenkų „Lotos“, pradėjus agresyvią ekspansiją į Lenkijos aviacinių degalų rinką. Todėl nuo spartesnės plėtros šiame segmente kol kas susilaikysime“, - sako p. Dovydėnas.

Verslo strategijos nekeis

Anot p. Dovydėno, kadangi „Avia Solutions Group“ verslo strategija šiemet pasiteisino, kitais metais strateginių planų nekeis: „Mūsų apyvartų augimas, klientų ratas, tiekėjų pasitikėjimas įrodė, kad tai, ką darėme iki šiol – veikia. Todėl neplanuojame keisti strategijos. Toliau gilinsime santykius su esamais klientais, siūlysime jiems daugiau paslaugų, sieksime, kad tiekėjai suteiktų mums išskirtines teises atstovauti juos kitose rinkose“, - sako p. Dovydėnas.Kadangi aviacijos tiekėjai yra segmentuoti ir rinkoje yra vos keli lėktuvų atsarginių dalių, treniruoklių, antžeminio aptarnavimo tiekėjai, „Avia Solutions Group“ tiekėjų ratas nesiplės. Anot p. Dovydėno, bendrovė sudarys partnerystės sutartis nebent su pora naujų tiekėjų. Pagrindine bendrovės filosofija išliks santykių su strateginiais partneriais gilinimas siekiant gauti išskirtinių verslo sąlygų.Investicijų į technologijas kitiems metams vadovas tiksliai dar nesuplanavęs. Tik patikina, kad grupė kasmet stengiasi įsidiegti visas naujausias inovacijas lėktuvų remonto, pilotų mokymo srityse. Kol kas žinoma, tiek, kad kitąmet planuoja atidaryti naujų angarų Ulyanovske (Rusijoje) ir Kaune: „Šios investicijos sudarys dešimtis milijonų JAV dolerių. Tačiau kol kas negalime tiksliai numatyti, kiek lėšų prireiks“, - tikina p. Dovydėnas.

Atlyginimai priklausys nuo tarptautinės darbo užmokesčio rinkos

Anot bendrovės vadovo, „Avia Solutions Group“ darbuotojų atlyginimai priklauso ne nuo Lietuvos, o nuo Europos aviacijos industrijos atlyginimų. Šiuo metu vidutinis atlyginimas grupėje viršija Lietuvos vidurkį, bendrovėje dirba apie 1.700 žmonių, trisdešimtyje pasaulio šalių.„Darbuotojų atlyginimai priklauso nuo šalių, kuriose jie šiuo metu dirba, kokias pareigas užima. Todėl 2014 m. mūsų darbuotojų atlyginimų dydis priklausys nuo pasaulinių tendencijų, o ne Lietuvos ekonominių tendencijų. Konkuruojame ne su Lietuvos darbdaviais, o pasaulinės aviacijos industrijos rinkos dalyviais“, - sako p. Dovydėnas.

Daugiau apie įmonę:

„Avia Solutions Group“ priklauso šios įmonės: „FL Technics“, „FL Technics Jets“, „Baltic Aviation Academy“, „AviationCV.com“, „Locatory.com“, „Baltic Ground Services“, „Helisota“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Be E. Musko žinios – nė vieno naujo „Teslos“ darbuotojo  6

Automobilių gamintojos „Tesla“ naujų darbuotojų paieška nebegali vykti be bendrovės vadovo Elono Musko...

Vadyba
2019.03.18
Dėl „Deutsche Bank“ ir „Commerzbank“ jungtuvių darbo netektų 30.000 žmonių

Jeigu Vokietijos „Deutsche Bank“ ir „Commerzbank“ derybos dėl jungtuvių būtų sėkmingos, 30.000 darbuotojų...

Vadyba
2019.03.18
Labiausiai asmeniniai finansai nukentės atostogaujant 2019 m. gruodį Premium 3

Norint sužinoti, kokį mėnesį geriausiai eiti atostogų, kad mėnesio atlygis būtų didžiausias, reikia įvertinti...

Finansai
2019.03.18
Demokratija versle, arba Bučkis „Caffeine’ui“ Premium

12.27. „Kaip manai, kiek versle demokratijos?“ – klausiu draugės verslininkės feisbuko „Messenger“. „Jei...

Verslo klasė
2019.03.17
Bankrutavusio madingo startuolio „Theranos“ darbuotojai sunkiai randa naują darbą 16

Dirbti madingame startuolyje yra privilegija bei dažno specialisto svajonė. Tačiau burtams išsisklaidžius ir...

Vadyba
2019.03.16
Išrinktas naujas „Kaunas In“ vadovas

Už tarptautinės miesto rinkodaros koordinavimą atsakingai viešajai įstaigai „Kaunas IN“ vadovaus Aurelijus...

Vadyba
2019.03.15
„Vilniaus prekyboje“ – naujas vadovas ir valdybos pirmininkė 12

Nuo penktadienio „Vilniaus prekybos“ valdybos pirmininke tapo Meri Navickė, o bendrovės vadovu Mantas...

Vadyba
2019.03.15
Iš „Facebook“ pabėgo dar du svarbūs vadovai 3

Socialinis tinklas „Facebook“ neteko dar dviejų svarbių aukščiausio lygmens vadovų – produkto vadovo Chriso...

Vadyba
2019.03.15
Iš VVĮ valdybų narių reikalauja itin daug, bet moka itin mažai Premium 7

Lietuvoje didesnių valstybės valdomų įmonių (VVĮ) valdybos narių atlygis vidutiniškai siekia 1.000 Eur, o...

Vadyba
2019.03.15
Nuosavo verslo skonis, arba Paskata tapti geresniu samdomu darbuotoju 7

Sėkmingiausiu sprendimu, o kartu ir didžiausia pamoka karjeroje Ieva Čepononė, „Biok laboratorijos“...

Rinkodara
2019.03.14
Išrinkta Mykolo Romerio universiteto rektorė

Ketvirtadienį Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektore išrinkta profesorė Inga Žalėnienė, iki šiol...

Vadyba
2019.03.14
Keičiasi „Lords LB Asset Management“ vadovas 11

Investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“ keičia vadovą. Ligšiolinį direktorių Domą Kačinską...

Vadyba
2019.03.14
Per metus padaugėjo uždirbančių daugiau nei 1.600 Eur 15

Statistikos departamentas suskaičiavo, kad per metus uždirbančių minimaliąją mėnesio algą (MMA) sumažėjo...

Vadyba
2019.03.14
Įmonių investavimo patirtis: kokių klaidų nekartoti Premium

Nors tikimasi, kad investicijos truktelės bendrovės rezultatus aukštyn, verslo praktika rodo, jog kartais net...

Vadyba
2019.03.14
Atnaujinta VGTU studijų programa kvies inžinierius kurti ateities verslus Verslo tribūna 1

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pradeda esminius pokyčius studijų programose: jos suteiks ne...

Ateities miestas
2019.03.13
Didžiausi darbuotojų nerimo šaltiniai

Darbuotojai labiausiai jaudinasi dėl trijų dalykų – darbo užmokesčio, atleidimo ir persidirbimo, rodo JAV...

Vadyba
2019.03.13
Neigiamos vadovų savybės, kurios skatina keisti darbą Premium

Pusė darbuotojų ryžtasi keisti darbovietę, nes nebenori kasdien bendrauti ir dirbti su nepatinkančiu vadovu.

Vadyba
2019.03.13
10 labiausiai erzinančių bendravimo su kolegomis įpročių 4

Atviruose biuruose dirbantys žmonės kasdien susiduria su veiksniais, blaškančiais jų dėmesį. Produktyviau...

Vadyba
2019.03.13
„Lietuvos energijos“ grupėje – trys nauji įmonių vadovai 15

Energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ trims savo bendrovėms atrinko naujus generalinius direktorius,...

Vadyba
2019.03.12
Kaip prekybos tinklai sprendžia darbuotojų kaitos problemą 2

Trūkstant darbuotojų prekybos tinklai imasi sprendimų, kurie galėtų palengvinti naujokų įvedimą į darbo rinką.

Prekyba
2019.03.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau