Patvirtinta valstybinės miškų įmonės valdyba, vadovo atranka keliasi į sausį

Publikuota: 2017-12-08

Šiandien aplinkos ministro Kęstučio Navicko įsakymu patvirtinta Valstybinio miškotvarkos instituto valdyba. Ši valstybės įmonė, vykdant valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarką, bus nuo 2018 m. sausio reorganizuota į VĮ Valstybinių miškų urėdija.

Ši bendrovė, konsolidavus 42 miškų urėdijas, pagal turtą taps viena didžiausių valstybės valdomų įmonių, kuriai patikėjimo teise perduotų valdyti valstybinių miškų vertė konservatyviais vertinimais siekia apie 1 mlrd. Eur.

Būsimos valstybės įmonės valdybą sudaro septyni nariai, iš kurių pirmieji keturi yra nepriklausomi.

  • Gediminas Jasinevičius, Europos ministrų konferencijos patarėjas miškų ūkio klausimais, Joensuu Europos miškų instituto doktorantas, darbuotojas – tyrėjas;
  • Mantas Šukevičius, įmonės „Lindorff OY“ kreditų vadovas, kreditavimo ir probleminių klientų komiteto pirmininko pavaduotojas;
  • Viktorija Trimbel, UAB EPSO-G stebėtojų tarybos pirmininkė, AB Lietuvos radijo ir televizijos centro nepriklausoma valdybos narė. Ji taip pat yra UAB „Quantum Capital“ vadovaujančioji partnerė;
  • Alditas Saulius, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ valdybos narys, Vilniaus regiono kreditų unijos stebėtojų tarybos narys, kredito unijos „Memelio taupomoji kasa“ stebėtojų tarybos narys.
  • Ina Bikuvienė, įmonės darbuotojų atstovė;
  • Arūnas Gustainis, įmonės darbuotojų atstovas;
  • Agnė Jakštienė, Aplinkos ministerijos atstovė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Atrankos komisija iš pakviestų kandidatų sąrašo per du etapus atrinko keturis nepriklausomus valdybos narius pagal šias kompetencijas: finansų (finansų valdymas, analizė ar auditas), miškininkystės arba miškotyros, strateginio planavimo ir valdymo, vadybos / įmonių valdysenos. Prašymus dalyvauti atrankoje į nepriklausomus valdybos narius buvo pateikę 48 kandidatai.

VŽ kalbinti rinkos dalyviai apie paskirtus nepriklausomus valdybos narius atsiliepia teigiamai, kartu teigia norėję daugiau matyti žmonių, išmanančių miškų ūkį, ir praktikų.

Vadovui – pakartotinis konkursas

Martynas Norbutas, aplinkos viceministras, VŽ sakė, kad neatsiradus kandidatų į įmonės vadovus, kurie atitiktų kriterijus, tarp jų vadovavimo didelei įmonei patirties, gruodžio pabaigoje arba kitų metų sausį bus skelbiamas pakartotinis konkursas. Neįvykus konkursui planuota sumažinti kandidatams keliamus reikalavimus, tačiau to ministerija vėliau atsisakė.

„Nuleisti reikalavimų kartelės kandidatams į įmonės vadovo poziciją neplanuojame, atsižvelgdami į tai, kokią kompetenciją ir patirtį turėjo kandidatai, pateikę paraiškas į valdybos narius“, - sakė viceministras Norbutas.

Pasak jo, kol bus atrinktas naujasis, numatoma skirti laikinąjį vadovą „iš miškų sistemos“.

Tarp kandidatų į vadovus minėtas Rimantas Prūsaitis, numatomos likviduoti Generalinės miškų urėdijos generalinis urėdas, paneigė, kad dalyvavo vadovo konkurse, tačiau teigė svarstysiąs likti dirbti valstybinių miškų sistemoje, jei jam bus pasiūlyta.

Pirmieji valdybos darbai

„Valdybos suformavimas yra reikšmingas žingsnis pirmyn. Jos laukia nemažai neatidėliotinų darbų, kurie turės prisidėti prie galimų grėsmių suvaldymo, strateginių krypčių įgyvendinimo ir veikiančios struktūros sukūrimo“, – pranešime teigia aplinkos ministras.

Kad svarbiausi pertvarkos procesai vyktų kaip įmanoma sklandžiau, dar šiemet atlikti kiti svarbūs parengiamieji darbai: paruoštas reorganizavimo veiksmų planas ir visų 42 miškų urėdijų reorganizavimo sąlygos, atlikta pirminė miškų urėdijų turto, sutarčių, kreditorių ir kt. inventorizacija, paskelbtas būsimos įmonės pirminis įstatų projektas, priimtas Vyriausybės nutarimas dėl prekybos mediena sistemos pritaikymo vienai įmonei. Urėdijose jau baigta darbuotojų konsultavimo ir informavimo procedūra.

Reorganizuojamų miškų urėdijų darbuotojams darbo sutartyse bus išsaugotas nepertraukiamasis darbo stažas bei kitos garantijos ir lengvatos, numatytos Darbo kodekse. Visi urėdijų darbuotojai, išskyrus vadovus (urėdus), išsaugos savo darbo vietas, nebent nesutiks toliau dirbti būsimoje įmonėje.

Pagrindinės Valstybinių miškų urėdijos funkcijos išliks tos pačios, kaip ir dabartinių miškų urėdijų.

Iš pradžių Valstybinių miškų urėdija turės 42 regioninius padalinius (filialus), kurių skaičius per kitus metus palaipsniui sumažės iki 26. Aplinkos ministerija, kaip pertvarkos iniciatorius, pateikė siūlymus ir kriterijus dėl tinkamiausių vietų įmonės filialų centrams parinkti.

Skaičiuojama, kad užbaigus valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarką ir sukūrus darniai veikiančią įmonę, kasmet bus sutaupoma po 10 mln. Eur įmonės lėšų ir iki 3 mln. Eur iš valstybės biudžeto. Šias lėšas norima panaudoti miškininkų atlyginimams didinti ir miškų gamtosauginėms funkcijoms sustiprinti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku