Praėjus kelioms paroms po balsavimo, JAV prezidentas dar nebuvo aiškus

Publikuota: 2020-11-05
Atnaujinta 2020-11-06 08:19

Praėjus porai parų po JAV prezidento rinkimų, nugalėtojas vis dar nebuvo aiškus, buvo laukiama rezultatų ir 5 svarbių valstijų. Prezidentas Donaldas Trumpas, nė nelaukdamas, kol bus suskaičiuoti visi balsai, skelbė ketinantis kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą ir užginčyti rezultatus.

[infogram id="2c2ec216-d9e7-48d0-ace6-bcb0cad95f60" prefix="An3" format="interactive" title="PVZ JAV prezidento rinkimai rezultatai"]

Apie pirmosios dienos po JAV prezidento rinkimų įvykius skaitykite čia.

Ši publikacija nebėra atnaujinama. Visas naujienas rasite specialioje rubrikoje „Amerika renkasi“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

08:17 Kas kiek pirmauja nugalėtoją lemsiančiose valstijose

Kaip skelbia CNN, Pensilvanijoje (20 rinkikų) suskaičiuota maždaug 95% balsų, pirmauja D. Trumpas 22.576 balsų persvara.

Džordžijoje (16 rinkikų), suskaičiavus beveik 99% balsų, D. Trumpo persvara – 1.709 balsai.

Nevadoje (6 rinkikai) suskaičiuota 89% balsų. Čia pirmauja J. Bidenas, jo persvara – 11.438 balsai.

Šiaurės Karolinoje (15 rinkikų), suskaičiavus 95% balsų, į priekį išsiveržęs D. Trumpas, turintis 76.737 balsų persvarą.

Iki pergalę užtikrinančių 270 rinkikų balsų J. Bidenui, remiantis AP projekcija, trūksta 6. Taigi jam pakaktų laimėti Nevadoje.

Tikimasi, kad penktadienį galutinius balsų skaičiavimo rezultatus paskelbs Džordžija, Šiaurės Karolina ir Nevada.

Tačiau iki rinkimų dienos arba pačią rinkimų dieną paštu balsalapius išsiuntusių rinkėjų balsai Šiaurės Karolinoje dar gali būti skaičiuojami iki lapkričio 12 dienos.

07:14 D. Trumpas vėl pažėrė kaltinimų dėl klastojimo

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pažėrė virtinę nepagrįstų pareiškimų, kad iš jo sukčiaujant mėginama atimti pergalę rinkimuose, kai balsų skaičiavimas svarbiausiose valstijose parodė, jog jo varžovo demokrato Joe Bideno šansai laimėti vis labiau didėja.

„Jie mėgina pavogti rinkimus“, – praėjus dviem dienoms po balsavimo pabaigos D. Trumpas pareiškė Baltuosiuose rūmuose.

Nors nepateikė jokių įrodymų ir nesutiko atsakyti į ten buvusių žurnalistų klausimus, D. Trumpas per beveik 17 minučių trukusią kalbą pažėrė kurstančių pareiškimų apie šalies demokratijos procesą, kokių nebuvo pasakęs dar joks JAV prezidentas.

Plačiau skaitykite čia.

23:49 J. Bidenas: kiekvienas balsas turi būti suskaičiuotas

J. Bidenas, ketvirtadienį kalbėdamas su reporteriais Vilmingtone, demonstravo optimizmą dėl rinkimų rezultatų ir balsų skaičiavimo, sakydamas: „Procesas veikia“.

Jis paragino turėti kantrybės ir pakartojo, kad „kiekvienas balsas turi būti suskaičiuotas“.

„Mes su senatore (kandidate į viceprezidentus Kamala Harris – VŽ) toliau jaučiamės labai gerai dėl to, kaip viskas klostosi. Mes neabejojame, kad, kai skaičiavimas bus baigtas, senatorė Harris ir aš būsime paskelbti nugalėtojais. Taigi, visų prašau likti ramiems. Procesas veikia. Skaičiavimas baigiamas. Ir mes greitai sužinosime (rezultatą)“, – kalbėjo J. Bidenas.

23:28 Suskaičiuoti balsams Džordžijoje prireiks dar kelių dienų

Vadinamojoje „svyruojančioje“ JAV Džordžijos valstijoje, turinčioje 16 rinkikų balsų, liko suskaičiuoti daugiau kaip 47.000 balsalapių, ketvirtadienį pranešė valstijos rinkimų komisijos atstovas Gabrielis Sterlingas.

Jo prognozėmis, balsavimo biuleteniai gali būti baigti skaičiuoti praėjus 10 dienų nuo rinkimų dienos – lapkričio 3-osios.

Naujausiais duomenimis, Džordžijoje nežymiai pirmauja D. Trumpas su 2.438.181 balsu (49,5%), o Joe Bidenas kol kas turi 2.425.417 balsų (49,3%).

21:33 Mičigano teisėja atmetė D. Trumpo kampanijos ieškinį

Mičigano teisėja ketvirtadienį atmetė JAV prezidento Donaldo Trumpo kampanijos ieškinį, susijusį su balsų skaičiavimu šioje valstijoje.

Teisėja Cynthia Stephens pažymėjo, kad ieškinys pateiktas vėlai trečiadienį, kelios valandos prieš tai, kai buvo suskaičiuoti paskutiniai balsalapiai.

Taip pat ji sakė, kad neteisinga atsakove laikyti valstijos sekretorę Jocelyn Benson, nes ji nekontroliuoja vietinio balsų skaičiavimo logistikos, nors ir yra Mičigano vyriausioji rinkimų pareigūnė.

Remiantis naujienų agentūros AP prognoze, demokratas Joe Bidenas trečiadienio vakarą tapo prezidento rinkimų nugalėtoju Mičigane.

Ieškinyje teigiama, kad demokratė J. Benson leido skaičiuoti iš anksto atiduotus balsus nedalyvaujant abiem partijoms atstovaujančių stebėtojų komandoms. Ji buvo apkaltinta pažeidus „visų Mičigano rinkėjų konstitucinę teisę... dalyvauti sąžininguose ir teisėtuose rinkimuose“.

J. Benson jai mestus kaltinimus neigė. Didžioji ginčo dalis kilo dėl situacijos rinkimų biure Detroite, prie kurio rinkosi D. Trumpą palaikantys protestuotojai, ten apdorojant iš anksto balsavusiųjų balsalapius.

20:13 Pensilvanijoje D. Trumpo persvara mažėja

Kaip skelbia CNN, D. Trumpo persvara Pensilvanijoje reikšmingai sumažėjo – nuo vienu metu daugiau kaip 600.000 balsų iki maždaug 115.000 dabar. Šiuo metu skaičiuojami balsai paštu ir dauguma jų yra už J. Bideną.

Pensilvanijos valstija deleguoja 20 rinkikų.   

19:32 J. Bidenas didina atotrūkį Nevadoje

Nevados valstijoje, dar tebeskaičiuojančioje rinkėjų balsus, demokrato J. Bideno atotrūkis nuo dabartinio prezidento D. Trumpo išaugo nuo 7.647 balsų persvaros iki daugiau nei 11.000, skelbia CNN.

Nevada deleguoja 6 rinkikus. Būtent tiek J. Bidenui ir trūksta iki 270, užtikrinančių pergalę.

Respublikonai šiandien pateikė teismui ieškinį prieš Nevados valstiją, teigdami, kad 10.000 balsų priklauso žmonėms, jau nebegyvenantiems šioje valstijoje.

17:20 D. Trumpas ragina įšaldyti balsų skaičiavimą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį paragino laikinai nutraukti balsų skaičiavimą įvykusiuose valstybės vadovo rinkimuose. „Sustabdykite skaičiavimą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė jis.

JAV prezidento rinkimai įvyko lapkričio 3 dieną, tačiau rekordiškai daug amerikiečių šiemet balsavo paštu, todėl balsų skaičiavimas daugelyje valstijų užsitęsė ir iki šiol nesibaigė.

D. Trumpas ragina neskaičiuoti balsalapių, gautų paštu užsidarius balsavimo punktams.

Šiuo metu padėtis nėra palanki dabartiniam valstybės vadovui, ir jis jau pareiškė esąs pasirengęs prašyti perskaičiuoti balsalapius tam tikrose valstijose, kur laimėjo jo varžovas demokratas Joe Bidenas.

15:53 Kaltina D. Trumpą piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi

JAV rinkimų tarptautinės stebėtojų misijos vadovas apkaltino Donaldą Trumpą „šiurkščiai piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi“, prezidentui pareiškus, kad jis yra apgaudinėjamas, ir pareikalavus nutraukti balsų skaičiavimą.

„Didžiausią nerimą kelia tai, kad turėdamas Baltųjų rūmų prezidentines fanfaras, tai yra, visus valdžios ženklus, Amerikos vyriausiasis pajėgų vadas paragino nutraukti balsų skaičiavimą dėl jo menamos pergalės“, – dienraščiui „Stuttgarter Zeitung“ sakė Michaelis Linkas, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų misijos vadovas, Vokietijos politikas.

„Tai yra šiurkštus piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi“, – sakė jis. M. Linkas pridūrė, kad D. Trumpo „pareiškimai apie klastojimą neturi pagrindo“.

15:17 Nevada rengiasi paskelbti preliminarius rezultatus

Nevada, svarbi valstija, galinti atnešti pergalę J. Bidenui, ketvirtadienį turėtų paskelbti preliminarius rinkimų balsų skaičiavimo rezultatus.

Televizijos „Fox News“ duomenimis, šiuo metu J. Bidenas Nevadoje lenkia dabartinį prezidentą 0,6 proc. punkto. Iki ketvirtadienio 13 val. 30 min. Lietuvos laiku valstijoje buvo apdorota 75% balsalapių.

„Fox News“ pažymi, kad buvęs viceprezidentas lig šiol užsitikrino daugiau nei 72 mln. rinkėjų paramą ir viršijo rekordą, 2008 metais nustatytą eksprezidento Baracko Obamos.

Jei demokratas laimės Nevadoje, jis užsitikrins 270 balsų, o tai suteiks jam galimybę paskelbti pergalę rinkimuose.

Džordžijoje rezultatai gali paaiškėti jau ketvirtadienį, bet Pensilvanijoje jie turėtų būti paskelbti ne anksčiau kaip penktadienį. Šiaurės Karolinoje balsalapiai rinkimų dieną buvo priimami ir paštu, jie gali būti gauti per devynias dienas po rinkimų. Dėl šios priežasties skaičiavimo procesas gali užtrukti. Dėl užsitęsusio proceso Vašingtone, Niujorke, Čikagoje, Los Andžele, Siatle, Portlande, Filadelfijoje ir Mineapolyje kilo protestų.

12:28 J. Bidenas būtų palankesnis, sako ekonomistas N. Mačiulis

J Bidenas JAV ekonominiams santykiams su Lietuva ir Europos Sąjunga (ES) būtų palankesnis nei D. Trumpas, sako „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

„Jei iš tiesų J. Bidenas taptų JAV prezidentu, JAV ir ES santykiams, JAV ir Lietuvos santykiams tai būtų labiau teigiama nei neigiama naujiena“, – „Swedbank“ ekonomikos apžvalgos pristatyme sakė N. Mačiulis.

„Vis tik D. Trumpas išsiskyrė tuo, kad vykdė labai agresyvią protekcionistinę politiką ne tik Kinijos, bet ir ES atžvilgiu. Ir jis yra ne kartą pasakęs, kad ES yra dar blogesnė nei Kinija, tik ES yra mažesnė“, – teigė jis.

Ekonomistas pabrėžė, kad D. Trumpas buvo ne kartą nusiteikęs labiau apmokestinti iš ES importuojamą produkciją, o konfliktai vyko įvairiuose frontuose.

„Buvo ketinama labiau apmokestinti automobilius ir įvairiausius maisto produktus“, – teigė jis.

N. Mačiulio teigimu, tikėtina, jog tapęs prezidentu, J. Bidenas prekybos ir ekonominių ryšių su ES klausimais bus nusiteikęs nuosaikiau.

10:44 Pasaulis nekantrauja ir nerimauja

Pasauliui nekantraujant dėl rinkimų rezultatų, skirtingi politikai skirtingai interpretuoja tai, kad jų nugalėtojas gali būti nežinomas dar kelias dienas ar ilgiau.

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas, kuris Rusijoje buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga, mano, kad šis vėlavimas guodžia ir rodo demokratijos veikimą. „Pabudau ir nuėjau į „Twitter“ pažiūrėti, kas laimėjo. Vis dar neaišku. Štai ką (vadinu) rinkimais“, – parašė jis.

Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas laimėtojo paskelbimo vėlavimą taip pat vadino veikiančios demokratijos įrodymu. „Labai pasitikiu Jungtinių Valstijų demokratija ir labai pasitikiu jų institucijomis, o reikalas dėl puikių institucijų ir demokratijų tas, kad jos sprendžia iššūkius, kad ir kokie jie iškiltų", – žurnalistams Sidnėjuje sakė S. Morrisonas.

Anot Vokietijos gynybos ministrės Annegret Kramp-Karrenbauer, „prasidėjo kova dėl rezultatų teisėtumo, kad ir kaip ji baigsis“. „Tai labai sprogi situacija. Situacija, apie kurią ekspertai teisingai sako, kad ji galėtų nulemti konstitucinę krizę JAV, – televizijai ZDF sakė A. Kramp-Karrenbauer. – Toks dalykas turi mus labai neraminti.“

Tradicinės JAV sąjungininkės vylėsi, kad nepriklausomai nuo to, kas pasieks pergalę, kai kurių ilgalaikių svarbių Amerikos santykių pamatas išliks. „Kad ir kokie bus rinkimų rezultatai, jie (amerikiečiai) neabejotinai daugeliui metų ir dešimtmečių išliks mūsų sąjungininkai“, – sakė Thierry Bretonas, už vidaus rinką atsakingas Europos Komisijos narys.

08:58 Kilo protestų

Tūkstančiai demokratų kandidato J. Bideno šalininkų trečiadienį vakare dalyvavo eitynėse Niujorke, reikalaudami suskaičiuoti kiekvieną balsą. D. Trumpo rėmėjai surengė protestą Detroite, reikalaudami sustabdyti balsų skaičiavimą svarbioje Mičigano valstijoje. Panaši demonstracija vyko ir Arizonos mieste Finikse.

Eitynėse Niujorke dalyvavo įvairaus amžiaus žmonės. Taikiai nusiteikę demonstrantai iš 5-osios aveniu nužygiavo link Vašingtono aikštės parko. „Turime suskaičiuoti kiekvieną balsą šiuose rinkimuose“, – sakė Sarah Boyagian, demonstraciją organizavusio judėjimo „Protect The Results“ atstovė.

Didesnė įtampa tvyrojo per protestą Detroite, surengtą prie balsalapių skaičiavimo centro. JAV žiniasklaidai paskelbus apie J. Bideno pergalę Mičigane, į protestą susirinkę D. Trumpo šalininkai piktai skandavo: „Sustabdykite balsų skaičiavimą!“

08:40 Be Arizonos ir Viskonsino J. Bidenas turi 243 balsus

Tikras demokratų kandidato J. Bideno pranašumas prieš prezidentą D. Trumpą yra 243 rinkikų balsai prieš 213, skelbia „Edison Research“. Toks rezultatas yra, nes 11 rinkikų deleguojančioje Arizonoje dar ne iki galo suskaičiuoti rinkimų rezultatai, o 10 rinkikų deleguojančio Viskonsino rezultatus D. Trumpas reikalauja perskaičiuoti.

Baltųjų rūmų spaudos sekretorė ir D. Trumpo rinkimų štabo patarėja Kayleigh McEnany teigia, kad balsų skaičiavimo procedūros taip pat pažeidžiamos ir Pensilvanijoje, kurioje D. Trumpas tikisi pergalės ir 20-ties rinkikų balsų.

Pasak jos, už balsų skaičiavimą atsakingi pareigūnai privertė stebėtojus stovėti kelių metrų atstumu nuo jų, taip apribodami galimybes stebėti balsų skaičiavimo procesą ir užtikrinti tikslumą.

„Štai kodėl perskaičiuojame Viskonsine, žiūrime į Mičiganą ir, taip pat, apklausų stebėtojus“, – sakė ji.

08:03 D. Trumpas mato pergalę

Kayleigh McEnany, Baltųjų rūmų spaudos sekretorė ir D. Trumpo rinkimų štabo patarėja, teigia, kad prezidentas nugalės rinkimuose pergalių Pensilvanijoje, Arizonoje ir Džordžijoje dėka.

„Mūsų nuomone, kelias veda per Arizoną ir Pensilvaniją, išsaugant Džordžiją, kurioje jau pirmaujame“, – interviu televizijai „Fox News“ sakė K. McEnany.

Ji pažymėjo, kad D. Trumpo komanda yra įsitikinusi pergale Pensilvanijoje, kuri į rinkikų kolegiją deleguoja 20 balsų. Šioje valstijoje suskaičiavus 89% balsų, D. Trumpo persvara yra 50,7% prieš 48,1%.

K. McEnany manymu, prezidentas taip pat pirmaus Arizonoje, nors šis pareiškimas prieštarauja preliminarioms JAV televizijų prognozėms: pagal jas, šioje 11 rinkikų deleguojančioje valstijoje laimės J. Bidenas. Jam priskyrus pergalę Arizonoje, skaičiuojama, kad J. Bidenas yra užsitikrinęs 264 rinkikų balsus.

Suskaičiavus 86% balsų Arizonoje, J. Bidenas pirmauja, surinkęs 50,7% prieš 47,9% balsavusiųjų už D.Trumpą.

Paklausta, ar, jos nuomone, D. Trumpas gali užsitikrinti 270 pergalei būtinų rinkikų balsų be Arizonos, K. McEnany atsakė: „Visko gali nutikti.“

07:55 J. Bidenui iki pergalės trūksta Nevados balsų

Tam, kad užsitikrintų reikiamus 270 rinkikų balsų, demokratų pretendentui J. Bidenui pakanka laimėti Nevados valstijoje, kuri deleguoja į rinkimų kolegiją 6 atstovus.

Vėliausiais duomenimis, suskaičiavus 86% Nevados rinkėjų balsų, J. Bideno persvara Nevadoje labai trapi: už demokratų kandidatą balsavo 49,3%, už prezidentą D. Trumpą – 48,7% rinkėjų, kurių balsai jau suskaičiuoti.

07:15 J. Bidenas žada atkurti įsipareigojimus klimato sutarčiai

Demokratų kandidatas J. Bidenas pažadėjo, kad tapęs prezidentu pasirūpintų, jog Jungtinės Valstijos nuo pirmosios jo kadencijos dienos atkurtų įsipareigojimus pagal Paryžiaus klimato sutartį.

Toks pažadas nuskambėjo praėjus kelioms valandoms po to, kai įsigaliojo prezidento D. Trumpo sprendimas išvesti JAV iš tarptautinio susitarimo, numatančio, kad valstybė turi imtis priemonių klimato pokyčiams sulėtinti.

„Šiandien Trumpo administracija oficialiai pasitraukė iš Paryžiaus klimato sutarties. Ir lygiai po 77 dienų Bideno administracija prie jos vėl prisijungs“, – „Twitter“ parašė J. Bidenas.

06:50 JAV rinkimų klausimas keliasi į teismus

Vos pasibaigus balsavimui D. Trumpas paskelbė esąs pasiruošęs kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą ir užginčyti balsų skaičiavimo rezultatus. Jo kampanija trečiadienį informavo reikalausianti perskaičiuoti balsus Viskonsine, taip pat užginčysianti balsų skaičiavimą Mičigane, Pensilvanijoje ir Džordžijoje. Šios keturios valstijos yra itin svarbios siekiant galutinės pergalės prezidento rinkimuose.

D. Trumpo pareiškimai didina tikimybę, kad rinkimų baigtis, kaip ir 2000 metais, bus nuspręsta Aukščiausiojo Teismo, kaip valstijos gali skaičiuoti savo rinkėjų balsus arba organizuoti perskaičiavimus.

Ginčyti JAV rinkimų rezultatus visada buvo D. Trumpo planas. Ne kartą jis apie tai kalbėjo pavasarį ir kartojo per rinkiminę kampaniją vasarą. Ankstyvą trečiadienio rytą, dar nesuskaičiavus visų balsų, D. Trumpas pareiškė, kad laimėjo ir pridūrė, kad balsavimas paštu, kurio rezultatų teks palaukti kelias dienas, yra apgavystė.

„Tai yra Amerikos visuomenės apgavystė“, – teigė D. Trumpas.

VŽ primena, kad ne viskas yra taip paprasta, kaip galėjo atrodyti D. Trumpo spaudos konferencijos metu. Aukščiausiasis Teismas yra galutinė skundų dėl rinkimų pažeidimų stotelė. Iki jį pasiekiant turi būti išnaudotos visos priemonės vietos valstijos lygmenyje. Aukščiausiais Teismas turi teisę nepriklausomai spręsti, kurias bylas verta svarstyti, o kurias atmesti.

00:11 JAV žiniasklaida: J. Bidenas jau užsitikrino 264 rinkikų balsus, D. Trumpas – 214

Demokratų kandidatas į prezidentus Joe Bidenas labai priartėjo prie 270 rinkikų balsų, kurie jam yra reikalingi siekiant perimti Baltuosius rūmus.

Vis dėlto rinkimų baigtis keliose svyruojančiose valstijose dar nepaaiškėjo, o prezidentas Donaldas Trumpas pažėrė kaltinimų dėl neva neskaidraus balsų skaičiavimo.

Iki šiol nugalėtojas nepaaiškėjo penkiose valstijose, įskaitant daug rinkikų deleguojančią Pensilvaniją ir labai svarbią mažą Nevados valstiją. Taigi, tiek D. Trumpas, tiek J. Bidenas tebeturi galimybę laimėti.

JAV žiniasklaidos prognozės rodo, kad antrosios kadencijos siekiantis respublikonas prezidentas laimi 23-ose valstijose, įskaitant itin svarbias Floridą ir Teksasą, taip pat  Indianą, Kentukį, Misūrį, Ohają ir Tenesį. Visose jose D. Trumpas laimėjo ir per 2016 m. rinkimus.

Tuo metu J. Bidenas laikomas laimėjusiu 22-ose valstijose, įskaitant jo gimtąjį Delaverą, itin svarbias Niujorko ir Kalifornijos valstijas, taip sostinę Vašingtoną Kolumbijos apygardoje.

Buvusiam viceprezidentui pavyko laimėti Arizonoje, Viskonsine ir Mičigane, kur 2016 metais pergalę šventė D. Trumpas.

Keturių Nebraskos valstijos deleguojamų rinkikų balsai atiteks D. Trumpui, vienas – J. Bidenui.

Meino valstijoje laimėjo J. Bidenas, bet kol kas aišku, kad demokratui teks trys šios valstijos rinkikų balsai, o ketvirtasis – D. Trumpui.

Kol kas šie rezultatai rodo, kad J. Bidenas yra užsitikrinęs 264, o D. Trumpas – 214 rinkikų balsų. Pergalę rinkimuose garantuotų 270 rinkikų balsai.

00:01 J. Bidenas: mes būsime JAV rinkimų nugalėtojais

Demokratų kandidatas Joe Bidenas trečiadienį pareiškė esąs tikras, kad užsitikrins prezidento postą, kai bus suskaičiuoti visi balsai, ir pridūrė, kad pirmauja prieš savo varžovą prezidentą Donaldą Trumpą likusiose svyruojančiose valstijose, nulemsiančiose šio balsavimo baigtį.

„Dabar, po ilgos [balsų] skaičiavimo nakties, yra aišku, jog laimėjome pakankamai valstijų, kad surinktume 270 rinkikų balsų, reikalingų laimėti prezidento postą“, – J. Bidenas sakė Delavero valstijos mieste Vilmingtone, kuriame jis gyvena.

„Esu čia ne tam, kad pareikščiau, jog mes laimėjome, – pridūrė jis. – Esu čia, kad praneščiau – kai skaičiavimas bus baigtas, tikime, kad būsime nugalėtojai“.

Buvęs viceprezidentas pabrėžė, kad „privalo būti suskaičiuotas kiekvienas balsas“, atmesdamas D. Trumpo kampanijos pastangas įtikinti teismą sustabdyti balsų skaičiavimą Mičigane.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Taivanas ir Kinija surengė atskirus karinius mokymus, tvyrant įtampai regione

Taivanas, reaguodamas į virtinę naujų grėsmingų Kinijos manevrų, rengia savo paties karinius mokymus,...

Verslo aplinka
2022.08.17
Izraelis ir Turkija visiškai atkurs diplomatinius santykius

Izraelis atkurs visapusiškus diplomatinius ryšius su Turkija po daugelį metų besitęsusių įtampų šių...

Verslo aplinka
2022.08.17
Kinija siunčia karius į Rusiją dalyvauti karinėse pratybose „Vostok“ 1

Trečiadienį Kinijos gynybos ministerija pranešė, kad Kinijos kariai vyks į Rusiją dalyvauti bendrose karinėse...

Verslo aplinka
2022.08.17
Gamintojų pirmojo ir antrojo ketvirčių lūkesčiai rodo viltį nuosaikiai augti

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pristatomas Lietuvos pramonės lūkesčių indeksas fiksuojamas tame...

Pramonė
2022.08.17
60% pajamas didinusios ir pelną patrigubinusios „BTL Group“ vadovas: augimą stabdė kvotos Premium 4

Neeilinį spurtą pademonstravusi transporto įmonių grupė ieško vairuotojų, didina Lenkijoje vykdomos veiklos...

Logistika
2022.08.17
Euro zonos BVP antrąjį ketvirtį augo, tačiau smuko Lietuvos ir dar trijų ES šalių rodiklis

Euro zonos ir Europos Sąjungos antrojo ketvirčio BVP, palyginti su pirmuoju ketvirčiu ir pašalinus sezono ir...

Finansai
2022.08.17
Ispanijos premjeras viliasi, kad idėja dėl Pirėnus ir Vidurio Europą jungiančio dujotiekio virstų realybe

Pedro Sanchezas, Ispanijos centro kairiųjų premjeras, antradienį pareiškė besitikintis, kad idėja dėl...

Verslo aplinka
2022.08.17
Didžiųjų miestų vandentvarkininkai įkūrė asociaciją

Trečiadienį pristatyta didžiųjų Lietuvos miestų vandentvarkos įmonių įkurta asociacija „Vandens jėga“: ji...

Verslo aplinka
2022.08.17
Estijoje infliacija muša rekordus – vien tik ECB palūkanų normų didinimas problemos neišspręs Premium 3

Dėl Rusijos įsiveržimo į Ukrainą ir tebesitęsiančių pandemijos padarinių kilus infliacijos audrai, Estijoje...

Verslo aplinka
2022.08.17
Lietuvos atstovybei Taivane vadovauti paskirtas P. Lukauskas

Rugsėjį Taivane planuojamai atidaryti Lietuvos atstovybei vadovauti paskirtas Paulius Lukauskas, šiuo metu...

Vadyba
2022.08.17
Lietuvoje iš 100 žadėtų įrengti 72 bankomatai

Bankų pažadas iki liepos, o vėliau – iki rugpjūčio vidurio visoje Lietuvoje įrengti 100 naujų bankomatų liko...

Finansai
2022.08.17
Jungtinėje Karalystėje infliacija neslūgsta – pasiekė 40 metų aukštumas

Metinė infliacija Jungtinėje Karalystėje (JK) liepą pasiekė 10,1% – didžiausią lygį per pastaruosius 40 metų.

Rinkos
2022.08.17
Viceministrė: žadėtas planas, kaip žmonėms taupyti elektrą, bus gyventojų švietimo kampanija 5

Energetikos ministrui pranešus, kad rugsėjį visuomenei bus pristatytas elektros taupymo planas, Inga Žilienė,...

Verslo aplinka
2022.08.17
Baltarusijos ekonomika sausį–liepą krito 5,2%

Per septynis šių metų mėnesius Baltarusijos sukurtas bendrasis vidaus produktas (BVP) – palyginamosios...

Verslo aplinka
2022.08.17
C. Eastwoodo advokatai dėl žalos atlyginimo kreipėsi į „Mediatono“ likvidatorių Premium

Klaipėdos apygardos teisme tęsiasi aktoriaus Clinto Eastwoodo atstovų ir UAB „Mediatono“ likvidatorių...

Rinkodara
2022.08.17
Antradienį nustatyti 2.832 nauji COVID-19 atvejai, mirė trys žmonės

Per praėjusią parą nustatyti 2.832 nauji COVID-19 atvejai, mirė trys žmonės, rodo trečiadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.08.17
Darbo partijos skyriai į organizacijos pirmininkus pasiūlė aštuonis kandidatus 1

Opozicinės Darbo partijos (DP) skyriai antradienio vakarą baigė siūlyti kandidatus į organizacijos...

Verslo aplinka
2022.08.17
Seimo nariai jau išleido 71% komandiruotėms skirtų lėšų

Seimo nariai išleido daugiau kaip du trečdalius šiemet komandiruotėms skirtų lėšų, Viktorija Čmilytė-Nielsen,...

Verslo aplinka
2022.08.17
A. Navalnas: Vakarų sankcijos nukreiptos tik prieš 46 iš 200 turtingiausių Rusijos žmonių 1

Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas antradienį pasisakė už sistemingas baudžiamąsias priemones...

Verslo aplinka
2022.08.17
Augantis franšizių populiarumas – saugesnė verslo pradžia sudėtingu metu? Verslo tribūna

Šie neramūs laikai sukuria daug ir įvairių verslo galimybių, tačiau tuo pat metu išaugusi infliacija,...

Vadyba
2022.08.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku