Apie šiandienos mokytojus – iš lyderių lūpų

Publikuota: 2020-02-21

Švietimo sistemoje dirbantys mokytojai kasdien susiduria su skirtingais iššūkiais, kaip išugdyti mąstantį, aktyvų, visuomenišką, gebantį save realizuoti ir ateities kompetencijas atitinkantį jaunuolį. Padėti jiems rasti atsakymą į šį klausimą turėtų būti brandžios visuomenės prioritetas, sako savo srities lyderiai.

Apie tai jie diskutavo ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) inicijuojamos mokytojų konferencijos „EFEKT 2020“ metu. Dėmesys čia skirtas bendruomeniškumui, mokytojų ir mokyklų vadovų įkvėpimui, jų  ekonomikos, finansų ir verslumo ugdymo žinių atnaujinimui. Šiemet pirmą kartą konferencijoje dalyvavo ir mokiniai.

nuotrauka::1 left

Siekis – užauginti laisvas ir nuolat besimokančias asmenybes

„Šiandien geras mokytojas yra ne tik puikus savo dalyko žinovas, bet ir gerbiama asmenybė – autoritetas. Jis geba sužadinti mokinių smalsumą, ugdyti gebėjimus savarankiškai mokytis, analizuoti, diskutuoti ir kritiškai mąstyti. Mokytojas siekia savo pavyzdžiu perduoti vertybes ir įgalinti mokinius augti laisvomis ir nuolat besimokančiomis asmenybėmis“, – įsitikinęs verslininkas, technikos mokslų daktaras ir LJA valdybos pirmininkas Vladas Lašas.

Jo teigimu, šiandien mokyklose yra per daug smulkmeniško reguliavimo ir administravimo. Anot pašnekovo, mokytojams turėtume suteikti daugiau teisių ir labiau jais pasitikėti.

„Mes daug kalbame apie problemas ir neefektyvų švietimą, bet gal mums reikia mokymosi, o ne švietimo? Juk efektyviausias mokymasis nėra centralizuotas ir visiems vienodas „švietimas iš viršaus“. Tai – kiekvieno asmeninės ir aktyvios pastangos išmokti. Ši problema aktuali visame pasaulyje. Jaunam žmogui pirmiausia turime padėti, padrąsinti jį ir net leisti jam elgtis neįprastai. Jis pats turėtų mokytis savarankiškai veikdamas, kurdamas tikrus projektus, dirbdamas komandoje. Jei sugebėtume paskatinti mūsų jaunimą būti ypač smalsiais ir norėti išmokti daugiau, su tais pačiais ištekliais galėtume pasiekti daug daugiau“, – įsitikinęs V. Lašas.

Turime auginti kartą, kuri ne tik prisitaikys, bet pati kurs Europos ateitį

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius priduria, kad šiuolaikinis mokytojas gali būti mokinio patarėjas, bičiulis, kartu ieškantis atsakymų, kartu užduodantis klausimus, kartu skatinantis kritinį mąstymą, vaizduotę ir kūrybiškumą.

nuotrauka::2 left

„Hierarchinių santykių, autoriteto baimės sistema, manau, jau yra atgyvenusi. Daug įtaigesnis ir efektyvesnis metodas yra stengtis sukurti abipusio pasitikėjimo tarp mokytojo ir mokinio atmosferą, kuri leidžia asmenybei augti, skleistis ir atrasti savyje paslėptą potencialą. Didžiausia problema šiandien – mūsų mokinių gebėjimai, kurie stipriai atsilieka nuo ES vidurkio. Ypač skausmingi – skirtumai tarp Lietuvos regionų, lemiantys skirtingas jaunų žmonių gyvenimo galimybes. Resursai naudojami nepakankamai efektyviai“, – sako jis.

Pasak pašnekovo, Europos ateitis bus žalia, skaitmeniška, bet „žmogiška“. Todėl visi turime matyti savo vaidmenį ir auginti kartą, kuri pasiruošusi ne tik prisitaikyti, bet ir pati ją kurti.

Turi gebėti dekonstruoti aplink vykstančius procesus

Komunikacijos konsultantės ir LJA valdybos narės Rasos Bagdonienės teigimu, šiandien svarbu pasidalinti su mokytojais įžvalgomis, kurios leistų dekonstruoti aplink vykstančius procesus.

nuotrauka::3 left

„Šiandienos kelių kompanijų krizių kontekste svarbu padėti mokytojams, kurie dėsto ekonomiką, verslumą, skatina moksleivius praktiškai išbandyti idėjos ir produkto kūrimo, pardavimo, rinkodaros žingsnius, giliau suprasti ir įvertinti viešumoje diskutuojamus klausimus. Puiki proga suprasti, kad verslas – tai ne tik skaičiai. Visų pirma, tai socialinis reiškinys, vertės kūrimas, liečiantis kiekvieną visuomenės narį. “, – aiškina ji.

Pasak R. Bagdonienės, suprasdami tai, galime pradėti diskutuoti, kaip kuriami ar griaunami santykiai, kas lemia visuomenės pasitikėjimą verslo įmonėmis, kaip kritiškai vertinti verslo komunikaciją, kuriamą įvaizdį.

„Viskas yra labai paprastai – žmogus daro teisingus dalykus arba nedaro. Nepritariu generalizavimui nei kalbant apie mokytojus, nei kalbant apie verslininkus. Žiūrime į vienos kompanijos krizę ir kalbame apie visą verslą – tai nėra teisinga. Taip, kiekvienas verslas kuria savo įvaizdį, pasakoja apie save, tačiau labai svarbūs yra elementai, kurie kelia vartotojų pasitikėjimą arba nekelia. Pirmiausia, ar organizacijos žinutė autentiška, ar matome konkrečius žmones: darbuotojus, vadovus, kt. Antra, ar yra verslo organizacijos visuomeninės, gamtosauginės, tvarumo, socialinės atsakomybės veiklos įrodymų, o gal tik tuščia deklaracija? Galiausiai, pastarojo meto kontekste vertinkime ne tai, kad kilo krizė, o analizuokime, kaip kompanija ją valdo, kaip greitai, atvirai ir gerbdama auditoriją kalba apie veiksmus ir korekcines priemones. Tai yra tie kriterijai, kuriais remdamasi aš dekonstruoju viešai matomą įvaizdį, keliu klausimus, abejoju, pasitikiu konkrečiu verslu arba ne“, – kritinio mąstymo svarbą pabrėžė specialistė.

Dėmesį atkreipia į 15-mečius

V. Lašas aiškina, kad mokykloje turi būti ir daugiau laisvės, drąsos, noro veikti.

„Lietuvoje turime puikių visuomeninių iniciatyvų, padedančių mokytis veikiant ir siekiant konkrečių rezultatų: moksleivių startuoliai „Junior Achievement“ programoje, „Micro:bit“ kompiuteriukai vaikams, „Meškėnų laboratorija“, Kūrėjų („Makers“) paroda – mugė, programavimo mokymosi iniciatyva „Bit&Byte“, „Robotikos mokykla“, „Robotikos akademija“ ir daug kitų.

Tačiau jos veikia tik entuziastų dėka ir, deja, netampa nacionalinėmis, valstybės iniciatyvomis, nors ir galėtų: tai jau išbandyti, paruošti, efektyvūs ir veikiantys sprendimai, kurie, sutelkus jėgas jų plėtrai, gali išspręsti daug mūsų mokyklų problemų. Todėl čia reikia dar daugiau visuomenės dėmesio ir veiksmo. Apdovanokime dėmesiu ir konkrečiu palaikymu tuos, kuriems dabar to labiausiai reikia, – 15-mečius, iš kurių, mums padrąsinus, išaugs puikūs Lietuvą garsinantys žmonės“, – ragino jis.

Ugdyti jaunąją kartą – bendras mūsų rūpestis

R. Bagdonienės teigimu, visi mes norime kurti gerą santykį su aplinkiniais. Tai natūralus individo siekis.

„Aš noriu, kad manimi pasitikėtų. Verslininkas siekia, kad produktas ar paslauga, organizacinė kultūra patiktų klientams, vartotojams, partneriams ir darbuotojams. Taip ir jaunas žmogus, svarstydamas savo verslo idėją, nori, kad ja pasitikėtų. Nesiekiame, kad vaikai, su kuriais dirba LJA mokytojai, būtinai taptų verslininkais. Ugdome horizontalias kompetencijas – burti komandą, lyderiauti, priimti sprendimus. To neabejotinai jaunimui prireiks bet kuriame darbe“, – pasakojo ji.

Šias žinias LJA stengiasi perduoti ir mokytojams, todėl panašios iniciatyvos kaip „EFEKT 2020“, R. Bagdonienės teigimu, yra labai svarbios. Šiemet konferencijoje dalyvavo daugiau nei 200 pedagogų.

„Su mokiniais mokytojai dalinasi savo žiniomis ir praktiniais patarimais, todėl siekiame kasmet juos suburti ir įkvėpti. Savo sričių lyderiai skaito pranešimus, kuriuos girdėdami mokytojai, neabejoju, auga, o kartu su jais auga ir mokiniai – tai atspindi visuomenės brandą. Tikimės, kad konferencijoje dalyvavusių ekspertų žinios atras savo kelią į pamokas ir mokyklas, nes ugdyti jaunąją kartą – bendras mūsų visų rūpestis“, – sako ji.

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Rašyti komentarą 0
Nuotolinis darbas: darbuotojas laiko privalumu, o vadovas – grėsme lyderystei Premium

2018 m. „Gallup“ prognozavo, kad po kelerių metų bent dalį laiko nuotoliniu būdu dirbs kas antras...

Vadyba
19:36
„Telia Global Services Lithuania“ pasamdys dar 200 darbuotojų 3

Plečiasi telekomunikacijų bendrovės „Telia“ kompetencijų centras „Telia Global Services Lithuania“. Iki 2023...

Vadyba
12:01
„Iki“ turi naują vadovę  4

Nijolė Kvietkauskaitė, prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ komercijos ir rinkodaros direktorė...

Prekyba
11:07
„Walmart“ darbuotojų samdos procesą trumpina iki 24 valandų

Pirkėjams šluojant parduotuvių lentynas, JAV mažmeninės prekybos tinklas „Walmart“ spartina darbuotojų samdos...

Vadyba
09:46
Verslas kuria ir juodžiausius scenarijus, bet pozityvumo vis tiek įžvelgia Premium

Jei šiandien nieko nedarysi ar priimsi neapgalvotą spren­dimą, sunkmečiui pa­sibaigus, bus sunku atsitiesti.

Gazelė
05:45
Kompetencijos dirbti valdybose užtenka tik 1 iš 6 joms priklausančių narių Premium

Krizės akivaizdoje, kai į pokyčius privalu ne tik reaguoti, bet ir juos inicijuoti, CEO patarimo gręžiasi į...

Vadyba
05:45
Vilniaus šilumos tinklai išaugo pavadinimą Verslo tribūna 1

AB Vilniaus šilumos tinklai ne tik tobulina teikiamas paslaugas, bet ir planuoja plėsti jų spektrą ir...

Vadyba
2020.03.31
„CVS Health“ įdarbins 50.000 žmonių, samdą vykdys virtualiai

Per koronaviruso pandemiją išaugus veiklos apimtims, JAV vaistinių tinklą valdanti „CVS Health“ planuoja...

Vadyba
2020.03.30
E. Muskas plaučių ventiliatorius nori gaminti Niujorko gigafabrike

Elonas Muskas, „Tesla“ ir „SpaceX“ CEO, sako planuojantis atidaryti vieną iš šiuo metu dėl karantino...

Vadyba
2020.03.30
Ar uberizacijos verslo modelis atsilaikys prieš pandemiją Premium 1

Trumpalaikių projektų ekonomika (angl. gig economy), kuri pastaraisiais metais visame pasaulyje įgavo vis...

Vadyba
2020.03.29
5 klausimai, į kuriuos lyderis turi žinoti atsakymą krizės metu Premium

Kai įprastos gyvenimo ir verslo taisyklės negalioja, lyderio užduotis – ne tik priimti tinkamus sprendimus...

Vadyba
2020.03.29
Gelbėdami įmones nuo galimo bankroto, CEO atsisako algų Premium

Koronaviruso pandemija privertė verslus įjungti žemesnę pavarą ar net nuspausti stabdžius. Reaguodami į...

Vadyba
2020.03.29
Jaunimas nori inicijuoti pokyčius, bet abejoja, ar moka

Jaunoji karta nori pakeisti pasaulį, bet abejoja, ar turi tam reikiamų įgūdžių ir žinių. Tokius pasaulinio...

Vadyba
2020.03.28
Darbo pokalbiai keliasi į virtualiąją erdvę: ką reikia žinoti Premium

Koronavirusui išginus darbuotojus į laikinus biurus namuose, įmonės transformuoja samdos procesus. Pokalbiai...

Vadyba
2020.03.27
„Malsena Plius“ turi naują vadovą

Grūdų perdirbimo UAB „Malsena Plius“ turi naują vadovą. Kovo 27 d. juo pradeda dirbti Marius Dužinas, jis...

Vadyba
2020.03.27
Kokias algų medianas vasario mėnesį mokėjo geidžiamiausi darbdaviai Premium 1

„Sodros“ duomenys rodo, kokias darbo užmokesčio medianas vasario mėnesį mokėjo geidžiamiausi šalies...

Vadyba
2020.03.27
VDI įspėja darbdavius nepiktnaudžiauti susiklosčiusia situacija

Nors Valstybinė darbo inspekcija (VDI) laikinai yra sustabdžiusi įmonių patikrinimus karantino laikotarpiu,...

Vadyba
2020.03.27
Užimtumo tarnyba: karantinas sunkina darbo ir darbuotojų paieškas 1

Užimtumo tarnybos duomenimis, šių metų kovo 23 d. buvo registruota 163.300 darbo neturinčių asmenų arba 9,5%...

Vadyba
2020.03.26
B. Gatesas pyksta: koronaviroso pandemijai turėjome pasiruošti geriau Premium

Billas Gatesas, „Microsoft“ įkūrėjas, sako, kad žmonija praleido progą laiku imtis tinkamų priemonių, kad...

Vadyba
2020.03.26
Koronavirusas įsisuko į „Amazon“ sandėlius Premium

Koronaviruso namuose įkalinti vartotojai augina el. prekybos rodiklius, tačiau didžiausią JAV e. komercijos...

Vadyba
2020.03.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus