V. Gapšys: R. Kurlianskis man – viešas asmuo

Publikuota: 2018-08-30
Atnaujinta 2018-08-30 13:23
Vytautas Gapšys. Žygimanto Gedvilos („15min“ / „Scanpix“ ) nuotr.
Vytautas Gapšys. Žygimanto Gedvilos („15min“ / „Scanpix“ ) nuotr.

Politinės korupcijos byloje teisiamas buvęs Darbo partijos pirmininko pavaduotojas Vytautas Gapšys sako, kad buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis jam buvo viešas asmuo, visuomenės veikėjas ir jis su juo bendravo kaip ir su kitais įvairiais interesantais, atvykstančiais pas jį. 

„Jis man nebuvo išskirtinis žmogus, visuomenės veikėjas, vienas iš visuomenės viešų veikėjų, Lietuva maža, vizitinėmis kortelėmis neapsikeitėm“, – į teisėjos Nijolės Žimkienės klausimą, kas buvo p. Kurlianskis, atsakė p. Gapšys.

Jis sakė, kad su p. Kurlianskiu yra susitikęs restoranuose aplink Seimą, nes tada jam nereikėjo eiti į Seimą ir rūpintis leidimu į Seimą gavimu.

„Visuomenės veikėjas kurio kontora buvo netoliese, J. Jasinskio gatvėje p. Kurlianskis sakė, kad dirba Jasinskio gatvėje, turi savo darbo kabinetą“, – atsakydamas į klausimą, kas buvo p. Kurlianskis, dar pridūrė p. Gapšys.

Teisėsaugos pareigūnai yra užfiksavę 2015 m. lapkritį restorane Vilniuje įvykusį p. Kurlianskio, Dariaus Mockaus ir p. Gapšio susitikimą.

Ponas Gapšys teisėjai kitu pavyzdžiu bandė paaiškinti, kas yra Seimo nario darbas.

„Skambina žmogus, sako noriu susitikti. Klausiu dėl ko, jis atsako, kad sužinosiu, kai atvažiuos. Atvažiuoja, paaiškėja, kad ūkininkas ir nori, kad liktų netoliese esanti kolegija“, – pasako p. Gapšys. 

Jis sakė anksčiau tikėjęsis, kad prokuroras panaikins jam pateiktus kaltinimus. Buvęs politikas teigė, kad jokie kyšiai jam nebuvo žadėti ar duoti.

„Ši byla yra politinė, politinis kontekstas svarbus, tikiuosi, kad teismo salė netaps politinių partijų sąskaitų suvedimo vieta“, - ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismui duodamas parodymus sakė p. Gapšys.

Prokurorai teigia, kad buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis p. Gapšiui davė daugiau kaip 27.000 Eur vertės kyšius.

Pareigūnų duomenimis,  p. Gapšys kyšius gavo už įtaką Seimo nariams priimant nutarimą dėl kelio Vilnius – Utena. Šiuo daugiamilijoniniu projektu buvo susidomėję koncerno atstovai.

„Aš nesitariau ir nežadėjau padaryti kam įtaką dėl šio projekto“,– teismą tikino p. Gapšys.

Pasak jo, Seimo nutarimo projektas dėl kelio rekonstrukcijos buvo naudingas bet kuriai įmonei.

Prieš tai duodamas parodymus p. Gapšys teigė, kad p. Kurlianskį pažįsta kaip verslininką. Jo teigimu, pokalbis su verslininku įvyko, kai Seime palaikyti šį kelio rekonstrukcijos projektą jau buvo nusprendę socialdemokratai ir „darbiečiai“.

Kelio rekonstrukcija turėjo kainuoti 169,3 mln. Eur, p. Gapšys tikino netgi buvo registravęs siūlymą mažinti šią kainą 5 mln. Eur. Pasak kaltinamojo, dabar valstybė gali turėti „riebų nuostolį“, nes per tą laiką darbai pabrango ir kelio remontas gali kainuoti daugiau nei 200 mln. Eur.

Darbo partijai politinės korupcijos byloje atstovaujantis advokatas yra sakęs, kad buvęs „darbietis“ p. Gapšys neturėjo jokių įgaliojimų veikti partijos vardu, o pati partija kalta neprisipažįsta.

Teisėsauga teigia, kad už dalį kyšio buvo padarytos nuolaidos už per koncernui priklausančias televizijas transliuotą Darbo partijos politinę reklamą, kita dalis lėšų buvo užmaskuota kaip parama viešajai įstaigai.

Ponas Gapšys, duodamas parodymus teismui, sakė, kad tuo metu dėl reklamos derėjosi ir su kitais televizijos kanalais, įskaitant TV3 televiziją.

Kaltinimuose nurodyta, jog kyšiai p. Gapšiui buvo perduoti už pažadą paveikti tuometinę Seimo pirmininkę, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narius, o taip pat Darbo partijos frakcijos Seime narius, kad šie pateiktų bei balsuotų už koncernui naudingus politinius sprendimus.

Kaltinimuose teigiama, kad kyšiai p. Gapšiui buvo perduoti ir už pažadą paveikti tuometinę žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę, jog būtų priimti koncernui priklausančioms žiniasklaidos priemonėms finansiškai palankūs sprendimai, skirstant Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros įgyvendinamų projektų viešinimo bei visuomenės informavimo kampanijų 2016 m. biudžetus.

Prokurorai teigia, kad p. Gapšys kyšį gavo ir už pažadą paveikti p. Baltraitienę duoti nurodymą Nacionalinės žemės tarnybos tarnautojams sudaryti valstybinės žemės nuomos sutartį su koncerno valdoma bendrove dėl Vilniuje, Tujų gatvėje esančio valstybinės žemės sklypo dalies ilgalaikės nuomos.

Kaltinimuose taip pat teigiama, jog p. Gapšiui kyšiai taip pat perduoti už pažadą paveikti sprendimą dėl tuometinio „Lietuvos geležinkelių“ vadovo Stasio Dailydkos palikimo šiose pareigose dar vienai kadencijai, taip pat už pažadą paveikti frakcijos narius nulemiant Ignalinos atominės elektrinės skelbiamų viešųjų pirkimų rezultatus.

Ponas Gapšys teismui sakė, kad p. Kurlianskis palaikė gerus santykius su tuometiniu susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi.

„Pono Dailydkos likimas priklausė nuo p. Sinkevičiaus, net nebūčiau galėjęs padaryti įtaką. Pats p. Kurlianskis turėjo gerus santykius su Rimantu Sinkevičiumi, kam čia kažkoks p. Gapšys reikalingas?“, – teismą tikino p. Gapšys. 

Kaltinime nurodoma, kad už kyšį p. Gapšys žadėjo paveikti ir Seimo sveikatos komiteto pirmininkę dėl p. Kurlianskio nurodyto kandidato skyrimo į Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininko pareigas.

„Prokuratūra turi savo versiją, bet ji nepasitvirtino. Aš negaliu sutikti su tokiais kaltinimais, gerbiamas teisme,“ – pareiškė p. Gapšys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Teisme liudijanti L. Graužinienė: pelno mokesčio pataisos neatitiko ES direktyvos  1

Loreta Graužinienė, buvusi Seimo pirmininkė, sako, kad parlamente 2015 m. svarstytas Pelno mokesčio įstatymo...

Verslo aplinka
2019.04.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau