Protestai Prancūzijoje: susidūrimuose sužeisti 55 žmonės

Publikuota: 2018-12-08

Geltonųjų liemenių protestai Prancūzijoje šį savaitgalį – mažesni, nei anksčiau. Iš 31.000 protestuotojų šalyje, Paryžiuje susirinko 8.000. Per susidūrimus su policija suimti daugiau nei 500, sužeisti 55 žmonės, iš jų – trys policijos pareigūnai.

Šeštadienį į Paryžiaus ir kitų Prancūzijos miestų gatves vėl išėjo geltonosios liemenės (gilets jaunes). BBC skelbia, kad prasidėjus susidūrimams tarp policijos ir protestuotojų Paryžiuje daugiau nei 500 jų buvo sulaikyti. 55 žmonės buvo sužeisti ir nugabenti į ligonines, tarp jų – 3 policininkai.

Edouardas Philippe, Prancūzijos premjeras, teigia, kad suimtųjų skaičius per šeštadienį buvo didesnis, nei per visą praėjusį savaitgalį. Policija siekia išvengti praėjusio savaitgalio scenarijaus.

Iš viso mieste susirinko 8.000 protestuotojų, kurie susibūrė Paryžiaus Respubikos aikštėje. Tačiau pranešama, kad dalis tarp protestuotojų įsimaišiusių vandalų pasklido po aplinkines gatves.

„Jie padeginėja automobilius ir daužo parduotuvių langus, kaip tai darė praėjusią savaitę, – iš Paryžiaus praneša Hugh Schofieldas, BBC žurnalistas. – Riaušių policija reaguoja greitai vaiko riaušininkus ir siunčia būrius, kurie suima įtariamuosius. Tai sporadiški smurto protrūkiai, tačiau, palyginti su praėjusiu šeštadieniu, teisėsaugos pajėgos atrodo geriau valdančios situaciją“.

VŽ rašė, kad šią savaitę Prancūzijos vyriausybė sutiko sustabdyti akcizų benzinui ir dyzelinui didinimą. Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, ne kartą pabrėžė, kad degalų kainos kyla siekiant mažinti aplinkos taršą. Jis kviečia diskutuoti apie galimus mokesčio taikymo variantus, tačiau tvirtai laikosi pozicijos, kad mokestis būtinas.

Jau ketvirtą savaitgalį į gatves pasipilantys protestuotojai pasisako prieš padidintą dyzelino akcizą ir protestuoja prieš, anot jų, smunkantį pragyvenimo lygį. Tačiau anot Prancūzijos vyriausybės, be aiškios lyderystės ar pageidavimų sąrašo prasidėjusias demonstracijas perėmė agresyviai nusiteikę protestuotojai.

Mažiau protestuotojų

Prancūzijos Vidaus reikalų ministerijos skaičiavimu, visoje šalyje protesto dalyvių yra apie 31.000 ir, nors anksčiau tikėtasi „iki 10.000“ protestuotojų, tai yra gerokai mažiau, nei praėjusį šeštadienį. Tuomet 136.000 protestuotojų demonstracijos virto žiauriausiais susidūrimais su policija per kelis dešimtmečius.

VŽ primena, kad pirmojoje demonstracijoje lapkričio 17 d. dalyvavo beveik 300.000 žmonių. Nors dauguma protestuotojų buvo taikūs, pasitaikė ir tokių, kurie kurstė tiesiogines konfrontacijas. Per visą laikotarpį buvo sužeista daugiau kaip 200 žmonių, BBC duomenimis, 3 žmonės žuvo.

Nepaisant smarkiai sumažėjusio protestuotojų skaičiaus, saugumas ir viešoji tvarka užtikrinama gausesnėmis pajėgomis, nei iki šiol. Šį savaitgalį visoje Prancūzijoje buvo dislokuoti 89.000 policijos pareigūnų ir žandarų, palyginti su 65.000 prieš savaitę. Taip pat veikti pasiruošę 75.000 apsaugos darbuotojų ir medicinos personalo.

Vien paryžiuje buvo dislokuoti 8.000 pareigūnų ir 12 šarvuotų mašinų. Šalyje buvo atšauktos šešios pirmosios futbolo lygos rugtynės, uždarytas Luvras ir dalis kitų muziejų.

Kremliaus trolių ataka

Prancūzijos prezidentui Emmanueliu Macronui pavyko išvengti informacinio karo grėsmės savo rinkiminės kampanijos metu, tačiau dabar geltonųjų liemenių protestai patraukė Rusijos dėmesį, skelbia „Bloomberg“.

Tarp 600 socialinio tinklo „Twitter“ paskyrų populiariausia grotažyme tapo „#giletsjaunes“, tikina „Alliance for Securing Democracy“. Tai – JAV Maršalo fondo Vokietijoje padalinys, stebintis šias ir kitas Kremliui palankiai žinutes skleidžiančias socialinių tinklų paskyras.

Įprastai šios paskyros dėmesį kreipia į naujienas iš JAV arba iš Jungtinės Karalystės. Tačiau Bretas Schaeferis, organizacijos socialinių medijų analitikas, tikina, kad Prancūzija šiuo metu yra „pačiame dėmesio centre arba labai arti jo“.

„Tai gana aiškiai rodo, kad egzistuoja interesas konfliktą stiprinti“, – naujienų agentūrai teigia jis.

Didžioji dalis skleidžiamų žinių – iš Rusijos valstybinių kanalų „Sputnik“, RT ir jos vokiško padalinio „Ruptly“.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku