Tikrų vardų metas

Publikuota: 2018-11-27
Yevgeny Volokin („Reuters“/“Scanpix“) nuotr.
svg svg
Yevgeny Volokin („Reuters“/“Scanpix“) nuotr.
Redakcijos nuomonė

2018 m. lapkričio 25 d. vėlų vakarą Rusijos laivas Kerčės sąsiauryje, jungiančiame Azovo ir Juodąją jūras, taranavo ukrainiečių laivą-buksyrą. Tai - pirmasis faktas. Ir kol kas - akivaizdžiausias.

Be to, buvo pranešta, kad rusų laivai su šios šalies vėliavomis apšaudė du mažuosius šarvuotus Ukrainos raketinius katerius, specialiosios pajėgos puolė juos, užėmė ir nubuksyravo į savo teritoriją. Susišaudymų metu, ukrainiečių teigimu, buvo sužeisti šeši ukrainiečių jūreiviai, du - sunkiai. Rusų teigimu – ukrainiečių laivai buvo įplaukę į Rusijos teritorinius vandenis. Ukrainiečių teigimu – tai melas, nes ten, kur buvo laivai, teritoriniai Rusijos vandenys tariamai atsirado tik tuomet, kai ši valstybė okupavo Krymą. Kaip žinia, niekas pasaulyje nepripažįsta okupuoto Krymo Rusijos teritorija.

Tą patį vakarą buvo sušaukta Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba. Ši nusprendė kreiptis į Ukrainos Radą dėl karinės padėties paskelbimo. Ukraina ir Rusijos Federacija kreipėsi į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą dėl neeilinio posėdžio sušaukimo.

Kol kas tokie yra faktai. Be faktų, dar yra daugybė versijų, istorijų, interpretacijų ir sąmokslo teorijų apie scenarijus, įvairius daugelio ėjimų žaidimus, toli siekiančius planus. Ir – kadangi per pastaruosius porą dešimtmečių daug svarbesni tapo ne karai, kariaujami jūrose ir sausumoje, bet tie kariaujami mitų ir istorijų erdvėje – istorijų, sakmių, interpetacijų ir pasakojimų girdėsime dar daug daugiau.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Visoje šioje agresijos iš Rusijos pusės eskalacijoje pats svarbiausias faktas yra šitas: pirmąkart nuo pat 2014 metų Rusijos Federacija puolė Ukrainą su savo vėliava. Iki šiol, kaip ir įprasta Piterio tarpuvartės valkatėlėms, ji vis pasilikdavo sau galimą landą pratarti: „Čia ne mes, o šitie buriatai šachtininkai vairuoja tankus, nusipirktus karinių prekių parduotuvėje“. Ir net jeigu niekas šitais jų teiginiais niekada netikėjo, bent formaliai tokius juos suformuluoti galėdavo. Dabar – nebe.

„Rusai taranuoja Ukrainos laivą, taikiai plaukiantį į ukrainietišką uostą. Rusija užgrobia laivus bei įgulas ir po to apkaltina Ukrainą provokacijomis???“ - savo „Twitter“ paskyroje piktinosi Kurtas Volkeris, JAV Valstybės departamento specialusis atstovas Ukrainai. Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje vakar Ukraina juridiškai fiksavo Rusijos atviros agresijos faktą, o Rusijos Federacija, žinoma, tradiciškai kalbėjo apie ukrainiečių provokacijos. Dar stebėjome, kaip Europos Sąjungos valstybės ir tarptautinės organizacijos pareiškė įvairaus gylio ir pločio susirūpinimą. Griežčiausia reakcija iš pat ryto buvo, žinoma, Baltijos šalių, vėliau ir kitos ES šalys, Kanada pasmerkė Rusijos veiksmus ir pareikalavo kuo greičiau išlaisvinti užgrobtus ukrainiečių laivus bei įgulos narius.

VŽ nuomone, labai svarbu suvokti ir ne kartą pakartoti – Ukrainoje penktus metus vykstantis hibridinis karas tik ką tapo atvira Rusijos Federacijos agresija prieš Ukrainą. Tai nėra konfliktas, nėra konflikto eskalacija, nėra dviejų valstybių nesutarimai dėl pasienio teritorijų. Tai yra valstybės agresorės – Rusijos Federacijos – karas prieš Ukrainą. Gal iki šiol norintieji ir galėjo maivytis bei ieškoti visokių švelnesnių žodelių apibūdinti tam, kas vyksta, dabar švelnesnių žodelių ieškoti nebegalima.

Karas yra Karas. Agresorius yra agresorius. Pradėkime visi vartoti aiškų ir skaidrų žodyną.

REDAKCINIS STRAIPSNIS (vedamasis) - redakcijos nuostatas atspindintis, jos vardu parašytas, neretai nenurodant konkretaus autoriaus, rašinys, dažnai atsiliepiantis į kokius nors įvykius, paaiškėjusius faktus, tendencijas. Būdinga nedidelė, neretai vienoda visiems leidinio redakciniams straipsniams apimtis, glaustas minčių dėstymas, tezių pobūdžio argumentacija, naudojami publicistinės retorikos elementai. Įprasta pateikti išvadas, apibendrinimus, atspindinčius redakcijos nuostatas. / Žurnalistikos enciklopedija /

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku