Kavanaugh žengė per vieną kliūtį, su išlyga

Publikuota: 2018-09-28
Brettas Kavanaugh, kandidatas į JAV Aukščiausiojo teismo teisėjus. SIPA / „Scanpix“ nuotr.
svg svg
Brettas Kavanaugh, kandidatas į JAV Aukščiausiojo teismo teisėjus. SIPA / „Scanpix“ nuotr.

Brettas Kavanough, kandidatas į JAV Aukščiausiąjį teismą, gavo Senato teismų komiteto pritarimą ir jo nominacija bus svarstoma šalies Senate. Tiesa, tik po to, kai teisėsauga ištirs jam mestus kaltinimus.

JAV Senato teismų komitetas, kuriame yra 11 respublikonų ir 10 demokratų, penktadienį balsavo „už“ – kandidatūra keliaus toliau, ją svarstys visas Senatas. Komiteto narių balsai pasiskirstė pagal partinę priklausomybę. Visi respublikonai balsavo „už“, visi demokratai – „prieš“.

Respublikonai turi daugumą ir Senate, tačiau tvirtos nuomonės p. Kavanaugh kandidatūros atžvilgiu tarp jų kol kas neįžvelgiama. Anksčiau manyta, kad balsavimas galėtų vykti jau kitą savaitę, tačiau senatorius Jeffas Flake‘as pareiškė balsuojantis „už“ tik su sąlyga, kad šalies Federalinis tyrimų biuras (FTB) turės savaitę laiko išsiaiškinti, ar p. Kavanaugh profesorės Christine Blasey Ford mesti kaltinimai bandymu išprievartauti yra pagrįsti.

Kaip rašė VŽ, p. Kavanaugh tokius kaltinimus neigia. Ponia Blasey Ford ketvirtadienį komitetui detaliai papasakojo apie prieš daugiau nei 30 metų patirtus išgyvenimus, kai per paauglių vakarėlį, anot jos, p. Kavanaugh bandė ją išprievartauti ir tai drastiškai paveikė jos gyvenimą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

VŽ paaiškina, kad JAV Aukščiausiasis teismas atlieka labai svarbų vaidmenį JAV politinėje sistemoje. Į Aukščiausiojo teismo teisėjo postą kandidatas paskiriamas viso gyvenimo kadencijai. Devyni Aukščiausiojo teismo teisėjai turi galią paveikti svarbiausius šalies politinius procesus.

JAV Aukščiausiojo teismo kompetencijoje yra ir labai socialiai ir politiškai jautrūs klausimai, tokie kaip abortų draudimas, tos pačios lyties asmenų santuoka ir kt. Pono Kavanaugh paskyrimas ilgiems metams pakreiptų galios pusiausvyrą JAV Aukščiausiajame teisme į konservatorių pusę. Todėl respublikonai kaltina demokratus bandymu atidėti balsavimą dėl šio kandidato iki lapkričio mėnesį vyksiančių vidurio kadencijos rinkimų. Juose demokratai tikisi užsitikrinti daugumą Senate ir taip sustabdyti teisėjo paskyrimą.

Demokratų senatoriai Senato Teismų komitete jau anksčiau ragino p. Trumpą kuo greičiau atsiimti p. Kavanaugh kandidatūrą į šį postą. Ponas Trumpas, savo ruožtu, jau ne kartą gynė savo kandidatą teigdamas, kad p. Kavanaugh yra vienas „labiausiai kvalifikuotų asmenų, kokį tik jam yra tekę sutikti“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku