Ingrida Šimonytė paskelbė, kad sieks konservatorių paramos prezidento rinkimuose

Publikuota: 2018-09-24
Atnaujinta 2018-09-24 12:41

Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė paskelbė, kad kandidatuos Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirminiuose rinkimuose, o jei juos laimės – ir kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Apie tai p. Šimonytė paskelbė pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje.

„Prieš šiek tiek laiko išsiunčiau atsakymą partijos pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui į jo klausimą, ar aš dalyvausiu pirminiuose TS-LKD partijos rinkimuose, kurių metu butų suteikiama parama kandidatui prezidento rinkimuose. Aš patvirtinau savo ketinimą dalyvauti partijos rinkimuose ir, jeigu atsitiktų taip, kad partijos nariai ir prijaučiantys, kurie galės balsuoti, pasirinktų mano kandidatūrą, tuomet ir Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose“, – pranešė p. Šimonytė.

Ji tvirtino apie tai daug negalvojusi ir nominacijos nesiekusi, tačiau nuomonę pakeitė ir apsisprendimą kandidatuoti lėmė „labai didelė parama“ tiek iš partijos bendruomenės, tiek iš su TS-LKD nesusijusių žmonių.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Atmesti ar ignoruoti šitą palaikymą būtų puikybė. Manau, kad tiesiog, tie žmonės su manimi sieja kažkokius galbūt kitokios politikos, galbūt atviresnės, nuoširdesnės, galbūt pagarbesnės, lūkesčius ir galiu aš tuos lūkesčius išpildyti ar negaliu – tegul sprendžia rinkėjai“, – sakė p. Šimonytė, tuo pačiu pabrėždama, kad nesijaučia priversta kandidatuoti.

„Jeigu žmogus eina kažkur kaip į skerdyklą, tai jau tikrai būtų labai blogai, jei aš taip daryčiau ir aš taip nedarau. Aš tiesiog turėjau progą rimtai apie tai pamąstyti, aš rimtai apie tai pamąsčiau ir manau, kad aš galiu siekti partijos mandato dalyvauti prezidento rinkimuose“, – sakė politikė.

Ji akcentavo, kad tai tik sutikimas dalyvauti pirminiuose rinkimuose, o prezidento rinkimuose ji dalyvaus tik gavusi TS-LKD partijos mandatą.

Nors 43 metų ekonomistė nėra partijos narė, ji 2016 m. į Seimą išrinkta kaip šios partijos kandidatė, yra TS-LKD frakcijos Seime narė.

Pirminiuose rinkimuose kandidatės komandai vadovaus partijos kolegė Monika Navickienė.

Prieš tapdama Seimo nare, p. Šimonytė dirbo Lietuvos banko valdyboje, 2009–2012 m. buvo finansų ministrė Andriaus Kubiliaus Vyriausybėje, prieš tai buvo karjeros darbuotoja Finansų ministerijoje. Vilniaus universitete p. Šimonytė yra įgijusi ekonomikos magistro laipsnį.

Nesilygina su Grybauskaite

Paprašyta apibūdinti save kaip kandidatę, p. Šimonytė pabrėžė, kad siekia kalbėti atvirai ir jai turinys svarbiau už formą.

„Stengiuosi kalbėti nuoširdžiai, atvirai apie dalykus, kurie žmonėms rūpi“, – teigė politikė.

Kalbėdama apie savo politinę programą, p. Šimonytė teigė, kad siektų telkti skirtingas politines jėgas.

„Mūsų problemos darosi ilgalaikės ir latentinės. Mums reikalingas ne tik sutarimas dėl gynybos, bet ir dėl to, apie ką yra iš viso mūsų valstybė švietime, sveikatos apsaugoje, socialinėje apsaugoje, koks yra mūsų socialinis kontraktas ir kaip mes jį susitariame adekvačiai ir sąžiningai finansuoti“, – sakė pretendentė.

Jos teigimu, didžiausi iššūkiai Lietuvai yra du.

„Pirmas yra susijęs su Konstitucija, su tuo, ką mes dabar stebime ir kas mane asmeniškai neramina. Matome pastangas Konstitucijos vertybes paminti ar per kažkokius ciniškus galios žaidimus, ar per bandymą įsivaizduoti, kad demokratija yra tada, kai dauguma diktuoja, iš esmės yra daugumos diktatūra mažumai, su kuo aš negaliu sutikti“, – kalbėjo p. Šimonytė.

„Kitas dalykas yra susijęs su mūsų ilgojo laikotarpio požiūriu į valstybę kaip mūsų bendrabūvį, kaip mūsų sugyvenimą. Pirmiausia, žinoma, per tą viešąjį kontraktą, viešąjį sutarimą, apie kurį aš nemažai šneku. Ką mes esame įsipareigoję spręsti kaip bendrą reikalą, ką paliekame žmonėms kaip jų asmeninį reikalą ir tai yra labai svarbu, todėl, kad tai yra dalykai, kurie nebūtinai yra labai lengvai pamatomi – tiek ir mokinių ugdymas mokyklose, tiek ir sveikatos priežiūra, tiek ir socialinė apsauga ir kiti mums svarbūs dalykai“, – vardijo politikė.

Paklausta apie jos lyginimą su prezidente Dalia Grybauskaite, p. Šimonytė atsisakė ieškoti panašumų ar skirtumų su dabartine šalies vadove.

„Man yra labai gaila, aš manau, kad tas lyginimas pirmiausia ateina iš to, kad mes dar nesame pripratę prie daug moterų politikoje ir todėl turime kažkokį mąstymo stereotipą – štai viena šviesiaplaukė moteris ir kita šviesiaplaukė moteris, mes imkim ir palyginkim. Manau, kad kiekvienas politikas, vyras ar moteris, turi savo ypatumų ir nežinau, kodėl mane reikėtų lyginti su prezidente Grybauskaite“, – kalbėjo p. Šimonytė.

Du kandidatai

Savo rinkimus TS-LKD organizuoja lapkričio pradžioje. Iš viso partijos skyriai buvo iškėlę 12 kandidatų, tačiau daugelis jų kandidatuoti atsisakė. Daugiausia skyrių palaikymo sulaukė p. Šimonytė.

Buvusios finansų ministrės kandidatūrą yra iškėlę 37 TS-LKD skyriai, 34 skyriai buvo iškėlę parlamentaro buvusio diplomato Žygio Pavilionio kandidatūrą, tačiau jis paskelbė nedalyvausiantis kandidatų atrankoje. Partijai nepriklausančio finansų analitiko Gitano Nausėdos kandidatūrą iškėlė 28 skyriai, o partijos nario buvusio užsienio reikalų ministro Ušacko kandidatūrą – 27 skyriai.

Pirmadienį ryte, prieš p. Šimonytės sprendimą, p. Nausėda pareiškė nesieksiąs partijos paramos, todėl be p. Šimonytės pirminiuose rinkimuose liko tik p. Ušackas, kuris yra žadėjęs kandidatuoti į prezidentus tiek su, tiek be partijos paramos. Po p. Šimonytės kreipimosi jis irgi pranešė, kad sieks konservatorių paramos.

Naujausios „Vilmorus“ apklausos duomenimis, kuriuos pateikė dienraštis „Lietuvos rytas“, 22,3% respondentų mano, kad p. Nausėda geriausiai tiktų vadovauti valstybei. Antras yra apie apsisprendimą kandidatuoti nepranešęs premjeras Saulius Skvernelis su 16,6% palaikymu. Apie kandidatavimą prezidento rinkimuose jau patvirtinęs diplomatas Ušackas sulaukė 12,9% paramos. Už p. Šimonytę nurodo balsuosiantys 10% apklausos dalyvių, Kauno merą Visvaldą Matijošaitį kaip geriausią kandidatą į prezidentus įvardijo 7,8% apklaustųjų.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę.

[infogram id="2e04ddc6-c614-41d5-bc8e-9315e09a912c" prefix="65k" format="interactive" title="kandidatai į prezidentus 2019"]

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku