Po pralaimėjimo parlamente B. Johnsonas paprašė „Brexit“ atidėjimo

Publikuota: 2019-10-19
Atnaujinta 2019-10-20 01:04
Henry Nichollso („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
svg svg
Henry Nichollso („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Šeštadienį Jungtinės Karalystės (JK) parlamentarai susirinko į neeilinį „Brexit“ klausimui skirtą posėdį. Buvo tikimasi, kad jie balsuos dėl Boriso Johnsono suderėto pasitraukimo iš ES susitarimo. Tačiau parlamentarai priėmė pataisą, kuria vyriausybė įpareigota atidėti balsavimą ir paprašyti ES atidėti „Brexit“ datą.

Britų Bendruomenių rūmai šeštadienį dirbo pirmą kartą per 37-erius metus. Neeilinėje sesijoje turėjo vykti balsavimas dėl B. Johnsono su ES suderėtos „skyrybų sutarties“. Tačiau prieš šį balsavimą parlamentarai priėmė pataisą, kuria parlamentarai galutinį balsavimą dėl susitarimo atidėjo. Be to, jie įpareigojo B. Johnsoną paprašyti ES nukelti „Brexit“ datą. Tokiam reikalavimui premjeras buvo priverstas paklusti, tačiau jis rado būdą, kaip išreikšti savo nepasitenkinimą susiklosčiusia padėtimi.

Štai kas įvyko šeštadienį:

  • Neeiliniame JK vyriausybės posėdyje po penkias valandas trukusių debatų tikėtasi patvirtinti „Brexit“ susitarimą, tačiau B. Johnsono planas žlugo. Dauguma parlamentarų palaikė pateiktą siūlymą atidėti balsavimą dėl „Brexit“ sutarties tol, kol nebus priimti visi pasitraukimui reikalingi teisės aktai.
  • Po balsavimo dėl pataisos B. Johnsonas atsiėmė savo siūlymą balsuoti dėl „Brexit“ susitarimo ir posėdis baigėsi.
  • B. Johnsonas, kaip parlamentarų įpareigotas, iki 23 val. (1 val. Lietuvos laiku) išsiuntė iš anksto suformuluoto turinio laišką su prašymu nukelti „Brexit“ datą iki 2020 m. sausio 31 d.
  • Anot šaltinių, oficialaus laiško B. Johnsonas nepasirašė. Prie jo vyriausybės vadovas pridėjo kitą, pasirašytą laišką, kuriame išdėstė poziciją, kad „Brexit“ atidėjimas būtų klaida.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

00:53 D. Tuskas: prašymą gavau

„Pratęsimo prašymas atvyko. Pradėsiu konsultaciją su ES vadovais apie tai, kaip reaguoti“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Donaldas Tuskas, Europos Tarybos prezidentas.

00:05 Į Briuselį keliaus du laiškai

B. Johnsonas į Briuselį išsiųs laišką, kurį išsiųsti iš jo reikalauja įstatymas. Tačiau jo premjeras nepasirašys. Be to, prie šio dokumento jis pridės antrą, pasirašytą laišką ir tokią neįprastą situaciją paaiškinantį dokumentą.

Paaiškinime jis išdėstys pirmojo laiško atsiradimo aplinkybes – tai, kad šis laiškas siunčiamas parlamento įpareigojimu. Antrame, pasirašytame laiške B. Johnsonas dėstys poziciją, kad „Brexit“ atidėjimas būtų klaida, remdamasi šaltiniais praneša BBC.

Apie tai, kad britų vyriausybė laišką siųs, teigia ir „Reuters“ šaltiniai ES.

Pats B. Johnsonas iškart po šeštadienio balsavimo tikino su ES dėl datos atidėjimo nesiderėsiąs, to daryti jo „įstatymas ir neįpareigoja“. Premjeras ir toliau demonstravo norą pasitraukti iš ES spalio 31 d. bet kokiomis sąlygomis.

17:16 Po penkių valandų – jokio balsavimo

Po penkias valandas trukusių parlamentarų debatų dėl „Brexit“ susitarimo, B. Johnsono vedamos vyriausybės planas jį patvirtinti parlamente neišdegė.

Dauguma parlamentarų palaikė pataisą, kuria JK vyriausybė įpareigota atidėti balsavimą dėl „Brexit“ susitarimo. Ja siekiama užtikrinti, kad bus visi susitarimui įgyvendinti reikalingi teisės aktai bus priimti iki spalio 31 d. ir JK per klaidą nepasitrauks iš Bendrijos be susitarimo.

VŽ primena, kad JK parlamentarai yra įstatymu įpareigoję B. Johnsoną laišku prašyti atidėti pasitraukimo iš ES terminą iki 2020 m. sausio 31 d., jei šiandien nepavyktų užsitikrinti daugumos parlamentarų palaikymo „Brexit“ susitarimui. Laišką jis turi išsiųsti iki šiandienos 23 val. JK laiku.

B. Johnsonas po tokių balsavimo rezultatų nebeteikė vyriausybės pasiūlymo balsuoti dėl „Brexit“ sutarties.

B. Johnsono vyriausybė greičiausiai dabar kitos savaitės antradienį pradės balsavimų dėl pageidaujamų įstatymų seriją. Taip jis sieks sulaukti JK parlamentarų pritarimo „Brexit“ sutarčiai. Tai reiškia, kad atidėjimas veiks kaip saugiklis, neleidžiantis  pasitraukti iš ES be susitarimo, kol vyks teisinės susitarimo tviritinimo procedūros.

JK premjeras griežtai atsisako šiandien paprašyti ES lyderių atidėti „Brexit“. Kol kas laukiama, ar jis laikysis savo žodžio, ar galiausiai pasiduos.

16:56 B. Johnsonas: aš neprašysiu atidėti „Brexit“

Drama britų parlamente tęsiasi.

JK vyriausybės planai teikti balsavimui „Brexit“ susitarimą susikomplikavo. Parlamentarai palaikė buvusio Torių partijos nario pataisą, kuri įpareigoja B. Johnsoną prašyti ES atidėti „Brexit“ dar kartą, jeigu iki šiandien 23 val. (1 val. Lietuvos laiku) jis nesugebės užsitikrinti daugumos narių pritarimo „Brexit“ susitarimui.

Išgirdęs balsavimo rezultatus dėl siūlytos pataisos, B. Johnsonas griežtai pareiškė, kad „Brexit“ atidėjimo jis neprašys. Jeigu iki šiandienos numatytos valandos JK premjeras neapsigalvos, tuomet, tikėtina, parlamento ir vyriausybės priešpriesą spręs teismas.

„Aš neprašysiu jokių atidėjimų. Aš dirbu, kad pasitrauktumėme iš ES spalio 31 d.“, – parlamente sakė B. Johnsonas.

16:50 Parlamentarai palaikė „Brexit“ atidėjimą

Paskelbus balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad „už“ pataisą balsavo 322 parlamentarai, „prieš“ - 306.

Dauguma britų parlamentarų nusprendė, kad vyriausybė privalo paprašyti ES dar kartą atidėti „Brexit“. O balsavimas dėl „Brexit“ susitarimo bus surengtas vėliau, kai bus įsitikinta, kad priimti visi teisės aktai, leidžiantys įgyvendinti suderėtos sutarties nuostatas. O tuo metu JK nepasitrauks iš Bendrijos be susitarimo per klaidą. Greičiausiai vyriausybė balsavimą dėl susitarimo surengtų antradienį.

JK vyriausybė anksčiau pareiškė, kad, jeigu dauguma parlamentarų šį pasiūlymą palaikys, tuomet parlamentarai šiandien bus išsiųsti namo ir nebalsuos dėl susitarimo.

„Tačiau tokiu atveju vyriausybė nebesiderės dėl „Brexit“ atidėjimo, mes ir toliau manysime, kad JK ir Europa privalo atmesti sprendimą atidėti „Brexit“ ir priversti parlamentarus pasirinkti arba šį susitarimą, arba jokio susitarimo“.

Taigi, JK vyriausybė teigia, kad šiandiena, patvirtinus O. Letwino pataisą taptų praktiškai bereikšmė. Tiesa, neabejojama, kad jeigu šiandien B. Johnsonas atsisako laikytis įstatymo ir paprašyti atidėti „Brexit“, tai neabejojama, kad parlamento ir vyriausybės priešprieša bus sprendžiama teismuose.

16:33 Prasideda balsavimas

Prasideda balsavimas dėl svarbios pataisos, kuri nulems, ar B. Johnsono vyriausybės planas patvirtinti „Brexit“ susitarimą šiandien bus įgyvendintas. 

Parlamentaro O. Letwino pataisa reiškia, kad vyriausybė pirma turi paprašyti ES „Brexit“ pavėlinimo. Oficialus patvirtinimas susitarimui ir balsavimas dėl jo turėtų būti surengtas tik tuomet, kai bus priimti visi jam įgyvendinti reikalingi teisės aktai. Šiuo pasiūlymu siekiama užtikrinti, kad bus išvengta pasitraukimo be susitarimo, jeigu „Brexit“ susitarimui nebūtų pritarta.

B. Johnsonas teigė atsiimsiantis savo siūlomą balsavimą dėl „Brexit“ susitarimo, jei O. Letwino pataisa bus priimta.

15:31 Th. May palaiko vyriausybę

Bendruomenių rūmuose kalbėjo ir pati buvusi JK premjerė, o dabar Torių parlamentarė Theresa May. Ji patvirtino, kad palaiko vyriausybės atnaujintą „Brexit“ susitarimą ir už jį balsuos. Buvusi britų vyriausybės vadovė buvo nusiteikusi pakiliai ir juokavo, kad jai teko ne kartą išgyventi šiuos balsavimus. Th. May taip pat teigė, kad nepritaria antrojo referendumo idėjai.

Beje, pats B. Johnsonas, dabartinis britų vyriausybės vadovas, Th. May teiktą „Brexit“ susitarimą palaikė tik trečiuoju balsavimu.

VŽ primena, kad Th. May balsavimui parlamentarams teikė tris kartus „Brexit“ susitarimą, tačiau nesėkmingai. Primename ir šių balsavimų rezultatus. 

Sausio 15 d. balsavime vyriausybė pralaimėjo triuškinančiais 230 balsų. Parlamentas balsavo 432 balsais „prieš“ susitarimą, o 202 susitarimą palaikė.

Kovo 15 d. Th. May vyriausybė pralaimėjo balsavimą dėl susitarimo 149 balsais. 391 parlamentaras balsavo „prieš“ susitarimą, o 242 balsavo „už“ susitarimą.

Kovo 29 d. Th. May vyriausybė pralaimėjo 58 balsais. 344 balsavo „prieš“ susitarimą, o 286 parlamentarai balsavo „už“.

15:14 FT: B. Johnsonas turi palaikymą susitarimui

Remiantis naujausiais „Financial Times“ skaičiavimais, pagrįstais žurnalistų surinkta informacija, B. Johnsono vyriausybė turi 3 balsų persvarą, kuri garantuotų susitarimo patvirtintimą britų parlamente.

Pažymima, kad, neaišku, kiek iš jų palaikytų O. Letwino pataisą. Tuomet vyriausybės planai griūtų net ir turint parlamentarų palaikymą susitarimui.

VŽ primena, kad B. Johnsonas tikina, kad spalio 31 d. JK pasitrauks iš Bendrijos su susitarimu, ar be jo.

14:10 Leiboristai palaiko Letwino pataisą

Didžiausia opozicinė Leiboristų partija patvirtino, kad šiandienos balsavime palaikys JK vyriausybės planus griaunančią Letwino pataisą. JK vyriausybė jau yra paskelbusi, kad, jeigu dauguma paralamentarų šią pataisą palaikys, tai šiandienos posėdis bus baigtas. Kol kas iš B. Johnsono administracijos sklinda prieštaringos žinios apie tai, ar jis tokiu atveju prašys atidėti „Brexit“, kaip to reikalauja įstatymtas, ar vis tik įstatymyui nepaklus.

14:01 Protestai Londone

Šimtai tūkstančių žmonių rengiasi užtvindyti Londono gatves reikalaudami galimybės pasisakyti dėl JK pasitraukimo iš Bendrijos galimybės. Būriuojasi ir protestuotojai, kurie norėtų, kad parlamentarai galiausiai patvirtintų ES ir JK „Brexit“ susitarimą. Ne tik parlamentarai, bet ir visuomenė susiskaldžiusi dėl „Brexit“ krypties.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/164?placement=

13:30 Balsavimų maratonas

Šiandien Bendruomenių rūmuose parlamentarai turėtų balsuoti dėl šių pasiūlymų. Balsavimai dėl pasiūlymų turėtų prasidėti maždaug 16 val. 30 min. Lietuvos laiku, tačiau tai dar gali pasikeisti.

Dėl Oliverio Letwino pataisos, kuri iš principo reiškia, kad parlamentarai pritaria B. Johnsono „Brexit“ susitarimui, tačiau oficialus patvirtinimas susitarimui ir balsavimas dėl jo būtų surengtas tik tuomet, kai būtų priimti visi reikalingi teisės aktai. O tuo metu B. Johnsonas būtų įpareigotas paprašyti ES atidėti „Brexit“ dar kartą. Šiuo pasiūlymu siekiama užtikrinti, kad bus išvengta pasitraukimo be susitarimo scenarijaus, jeigu „Brexit“ susitarimui kurioje nors stadijoje nepavyks tapti įstatymu.

Balsavimas dėl „Brexit“ susitarimo. Tai pagrindinis šiandienos balsavimas – parlamentarai rinksis palaikyti, ar nepalaikyti JK premjero „Brexit“ susitarimo. Manoma, kad balsavimas bus labai įtemptas. Vyriausybės pergalę ar pralaimėjimą lems tik keli balsai. Jeigu O. Letwino pataisai bus pritarta, vyriausybė nebeteiks balsavimui „Brexit“ susitarimo ir šis balsavimas neįvyks.

Leiboristo Peter Kyle pataisa taip pat pasirinkta balsavimui, tačiau dėl jos bus balsuojama tik tokiu atveju, jeigu bus balsuojama dėl B. Johnsono „Brexit“ susitarimo ir jeigu dauguma parlamentarų jam nepritars. Šia pataisa atmetamas pasitraukimo iš Bendrijos be susitarimo scenarijus ir siūloma surengti referendumą ir atsiklausti visuomenės nuomonės, kokie turi būti ateities JK ir ES santykiai.

JK vyriausybė teikia balsavimui ir JK pasitraukimo be susitarimo scenarijų: parlamentarams bus suteikta teisė tarti savo žodį, ar daugumų jų nori pasitraukti iš Bendrijos be susitarimo, tačiau, sprendžiant iš buvusių balsavimų, toks scenarijus yra neįtikimas.

13:06 B. Johnsonas: nėra jokios priežasties pavėlinti „Brexit“

JK premjeras debatų Bendruomenių rūmuose metu teigė, kad nemato „jokios priežasties“ dėl kurios reikėtų pavėlinti „Brexit“ po spalio 31 d. Tačiau Bendruomenių rūmų pirmininkas jau yra paskelbęs, kad balsavimui teiks O. Letwino pataisą, kuris premjero planus bet kokia kaina pasitraukti iš Bendrijos spalio 31 d. komplikuotų.

O. Letwinas teigdamas šią pataisą sakė, kad susitarimui pritaria, tačiau nepasitiki vyriausybe, kad parlamentarams pritarus susitarimui, bet iki spalio 31 d. nespėjus patvirtinti visų teisės aktų, JK iš Bendrijos nepasitrauktų be susitarimo per klaidą.

12:38 BBC skaičiuoja

BBC skaičiuoja, kad B. Johnsonui balsavime pritrūks 10 balsų. Jam reikia 320 parlamentarų „taip“. Kol kas britų nacionalinis transliuotojas skaičiuoja, kad premjeras gaus 310 parlamentarų palaikymą (277 konservatorių, 12 leiboristų ir 21 nepriklausomo parlamentaro).

Prieš, manoma, balsuos 302 parlamentarai.

Nežinoma ar neapsisprendė – 27, nebalsuos 11.

12:34 O. Letwino pataisa

Su premjero susitarimu parlamentarų balsavimui pateks ir jų pačių registruoti pataisymai. Vienas jų – buvusio Torių parlamentaro Oliverio Letwino pasiūlymas – galėtų paversti šios dienos posėdį niekiniu.

O. Letwinas siūlo atidėti balsavimą dėl „Brexit“ susitarimo tol, kol bus priimti visi teisės aktai, leidžiantys įgyvendinti visas sutarties nuostatas. Tai reiškia, kad B. Johnsonas šiandien įstatymu įpareigotas prašyti ES lyderių pavėlinti dar kartą „Brexit“, o balsavimas, jeigu šią pataisą palaikytų dauguma, turėtų būti atidėtas.

JK vyriausybė jau pareiškė, kad, jeigu dauguma parlamentarų šį pasiūlymą palaikys, tuomet parlamentarai šiandien bus išsiųsti namo ir nebalsuos dėl susitarimo.

„Tačiau tokiu atveju vyriausybė nebesiderės dėl „Brexit“ atidėjimo, mes ir toliau manysime, kad JK ir Europa privalo atmesti sprendimą atidėti „Brexit“ ir priversti parlamentarus pasirinkti arba šį susitarimą, arba jokio susitarimo“.

Taigi, JK vyriausybė teigia, kad šiandiena, patvirtinus O. Letwino pataisą taptų praktiškai bereikšmė. Tiesa, neabejojama, kad jeigu šiandien B. Johnsonas atsisako laikytis įstatymo ir paprašyti atidėti „Brexit“, tai neabejojama, kad parlamento ir vyriausybės priešprieša bus sprendžiama teismuose.

12:23 „Premjerui nerūpi Škotija“

Ianas Blackfordas, Škotijos nacionalinės partijos (SNP), sako, kad „premjerui ir jo parankiniams“ nerūpi Škotija.

Anot jo, ši Torių vyriausybė „išdavė Škotiją“ – referendume dėl pasitraukimo iš ES škotų dauguma išreiškė norą pasilikti ES.

12:04 J. Corbynas įspėjo dėl ekonominių pasekmių

Jeremy Corbynas, leiboristų ir opozicijos lyderis, dėkojo parlamento darbuotojams, kurie „aukoja savaitgalį, kad mes galėtume diskutuoti“. Tačiau premjero pristatytam susitarimui negailėjo kritikos.

„Pasitraukimo susitarimą jis atvėrė deryboms ir pavertė blogesniu“, – rėžė opozicijos lyderis.

Jis pabrėžė, kad susitarimas yra dar blogesnis, nei tas, kuriam parlamentarai jau tris kartus nepritarė prie premjerės Theresos May.

„Mes turime susitarimą, kurio ekonominės pasekmės nėra įvertintos, o teisininkai nėra išsakę pasbatų“, – sakė jis.

Jis taip pat pabrėžė, kad tūkstančiai darbo vietų šalyje priklauso nuo pramonės, o pastaroji privalo turėti prieigą prie ES rinkos.

„Šis susitarimas būtų nelaimė dirbantiesiems. Jis sumažintų darbo vietų, keltų riziką  ir sunaikintų dirbančiųjų teises“, – teigė J. Corbynas.

Jis pabrėžė, kad „žmonės turi tarti paskutinį žodį“.

„Nepritarsime šiam parsidavėliškam susitarimui“, – užbaigė jis.

11:57 B. Johnsonas pristatė susitarimą

Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės premjeras, stojo prieš susirinkusius parlamentarus pristatydamas suderėtą susitarimą ir ragindamas balsuoti už jį.

B. Johnsonas padėkojo kolegoms ES už tai, kad šie sutiko pakeisti pasitraukimo susitarimą. Anot jo, šalis iš ES pasitrauks „visa ir nepadalinta“, o Šiaurės Airijoje atsirandanti biurokratija bus „minimali“ ir leisianti gyventojams pasikeitimų nepajusti.

„Mes išsaugojome Gerojo Penktadienio susitarimą žodžiu ir dvasia“, – tikino premjeras pabrėždamas svarbiausią susitarimo pokytį – pakeitimus Šiaurės Airijos atsargos priemonėje.

Jis pabrėžė būtinybę baigti politinį šalies susiskaldymą ir „judėti toliau“.

11:20 Be išankstinės persvaros

Šiandienos balsavime B. Johnsono lauks išbandymas, nes konservatorių partija ne tik neturi daugumos 650 vietų Bendruomenių rūmuose, bet „Brexit“ vizijos skiriasi ne tik tarp partijų, bet ir tarp pačių konservatorių. Beveik neabejojama, kad B. Johnsono oponentai bandys arba dar kartą priversti vyriausybę atidėti „Brexit“.

Jeremy Corbynas, opozicinės Leiboristų partijos lyderis, jau yra pasakęs, kad siūlo rengti antrąjį referendumą dėl B. Johnsono vyriausybės susiderėtos „Brexit“ sutarties.

J. Corbynas net pareiškė, kad susitarimas „yra dar blogesnis negu buvusios JK premjerės Theresos May“.

PLAČIAU:

Didysis šeštadienis britų parlamente – spręsis „Brexit“ likimas

11:18 Kas naujo naujame susitarime

Atnaujintas „Brexit“ susitarimas tarp ES ir JK didžiąja dalimi yra toks pat, kokį susiderėjo ir buvusios JK premjerės Theresos May vyriausybė. Pagrindinės daugiau nei 500 psl. siekiančio „Brexit“ dokumento nuostatos nepasikeitė.

Išliko anksčiau suderėtas pereinamasis laikotarpis – naujas prekybos susitarimas turėtų būti suderėtas iki 2020 m. gruodžio. Iki tol JK ir ES prekybos santykiai nepasikeistų.

Britai taip pat sumokės „skyrybų sąskaitą“, t.y. įgyvendins 33 mlrd. GBP vertės įsipareigojimus ES.

Tačiau pasikeitė vadinamoji Šiaurės Airijos apsaugos priemonė. Tarp Šiaurės Airijos ir Airijos neatsiras pasienis, o prekės bus tikrinamos prieš joms patenkant į Šiaurės Airiją. Muitai nebus automatiškai taikomi prekėms, kurios iš Didžiosios Britanijos pateks į Šiaurės Airiją.

Tiesa, kol kas nėra iki galo aišku, kaip tai bus įgyvendinama.

PLAČIAU:

VŽ paaiškina, kas naujo „Brexit“ susitarime

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

B. Johnsonas vėl maišo kortas ir inicijuoja naują ginčą su ES Premium 1

Jungtinė Karalystė (JK) gali pažeisti tarptautinę teisę, jeigu Boriso Johnsono vadovaujama vyriausybė...

Verslo aplinka
2022.06.15
„Sinn Fein“ lyderė sukritikavo JK konservatorius: žaidžia žaidimus dėl Š. Airijos

Proairiškos nacionalistinės partijos „Sinn Fein“ lyderė sekmadienį apkaltino Jungtinės Karalystės (JK)...

Verslo aplinka
2022.06.12
„Brexit“ pasekmė: ES šalyse gyvenantys JK piliečiai negali balsuoti tų šalių rinkimuose 1

Europos Sąjungos (ES) aukščiausios instancijos teismas ketvirtadienį nusprendė, kad Jungtinės Karalystės (JK)...

Verslo aplinka
2022.06.09
JK ir ES vėl priartėjo prie prekybos karo slenksčio

Artimiausiomis savaitėmis Jungtinė Karalystė (JK) vienašališkai parengs naują prekybos su Šiaurės Airija po...

Verslo aplinka
2022.05.17
ES pasirengusi sustabdyti prekybos susitarimą su JK, jeigu ši sulaužys susitarimą dėl Š. Airijos

Europos Sąjunga (ES) pasirengusi pradėti pažeidimo procedūrą prieš Jungtinę Karalystę (JK) ir sustabdyti...

Verslo aplinka
2022.05.11
Naujos prekybos taisyklės po „Brexit“ sudavė rimtą smūgį JK ir ES prekybos ryšiams Premium

Naujausias Jungtinės Karalystės (JK) paskelbtas tyrimas rodo, kad „Brexit“ sukėlė didelių trikdžių Europos...

Verslo aplinka
2022.05.02
ES ir JK galiausiai susitarė dėl žvejybos kvotų po „Brexit“

Europos Sąjunga (ES) ir Jungtinė Karalystė (JK) susitarė dėl bendrų žuvų išteklių kvotų po „Brexit“, taip...

Verslo aplinka
2021.12.22
„Momentin Lietuvos“ vadovas: importuoti alkoholį iš JK – logistinis košmaras Premium

Estų kapitalo užsienietiško alaus platintoja UAB „Momentin Lietuva“ džiaugiasi, kad nepaisant karantino...

Prekyba
2021.11.21
JK ir ES atnaujina derybas sprendžiant nesutarimus dėl prekybos Šiaurės Airijoje

Jungtinės Karalystės (JK) „Brexit“ ministras Davidas Frostas penktadienį grįžo į Europos Sąjungos (ES)...

Verslo aplinka
2021.11.19
Airija perspėja britus, kad ES imsis atsako, jeigu JK suspenduos Š. Airijos protokolą

Europos Sąjunga (ES) neturės jokio kito pasirinkimo, kaip tik atsakyti britams, jeigu Jungtinė Karalystė (JK)...

Verslo aplinka
2021.11.10
„Kilmės šalies“ reikalavimai gali pakišti koją JK eksportui į ES

Jungtinės Karalystės (JK) eksportuotojai susidurs su griežtesne pasienio kontrole – kitų metų pradžioje...

Verslo aplinka
2021.10.28
Su JK dėl žvejybos susiginčijusi Prancūzija grasina sankcijomis

Rusenęs Londono ir Paryžiaus ginčas dėl žvejybos teisių po „Brexit“ dabar įsiliepsnojo Prancūzijai pagrasinus...

Verslo aplinka
2021.10.28
ES tiesia britams pagalbos ranką – atlaisvina prekybos su Šiaurės Airija taisykles

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį paskelbė naują priemonių paketą, skirtą mažinti biurokratinius procesus...

Verslo aplinka
2021.10.13
Jungtinė Karalystė baiminasi nepasitenkinimo žiemos: pritrūkti gali ir būtiniausių prekių Premium 8

Baiminamasi, kad Jungtinės Karalystės (JK) Kalėdas šiais metais pagrobs „Brexit“ ir pandemijos problemos.

Verslo aplinka
2021.10.07
JK schema sunkvežimių vairuotojams iš ES prisikviesti nebuvo sėkminga 1

Jungtinė Karalystė (JK) surado mažiau nei 10% sunkvežimių vairuotojų iš Europos Sąjungos, kuriems norėjo...

Verslo aplinka
2021.10.06
Apklausa: daugiau nei pusė britų tvirtina, kad „Brexit“ krypsta bloga linkme

Daugiau nei pusė britų teigia, kad „Brexit“ krypsta bloga linkme, rodo naujausia apklausų agentūros „YouGov“...

Verslo aplinka
2021.10.03
ES patvirtino 5 mlrd. Eur rezervą „Brexit“ neigiamiems padariniams kompensuoti

Europos Sąjungos (ES) Taryba antradienį patvirtino 5 mlrd. Eur rezervą, kurio lėšos bus skirtos padėti...

Verslo aplinka
2021.09.28
Jungtinė Karalystė šovė sau į koją: dėl „Brexit“ praranda prekybos partnerės pozicijas Premium

Jungtinė Karalystė (JK) po „Brexit“ praranda savo prekybos partnerės pozicijas. Jeigu antroje metų pusėje...

Verslo aplinka
2021.09.10
Britai sveikatos apsaugos sistemą gelbės didindami mokesčius

Jungtinės Karalystės (JK) premjerui Borisui Johnsonui šalies parlamentas uždegė žalią šviesą šalyje...

Verslo aplinka
2021.09.09
Škotijos lyderė žada referendumą dėl nepriklausomybės iki 2023-ųjų pabaigos 1

Škotijos regiono vyriausybė antradienį pažadėjo iki 2023 metų pabaigos surengti naują referendumą dėl...

Verslo aplinka
2021.09.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku