2024-08-12 16:47

V. Putinas: Ukrainos įsiveržimas – bandymas stabdyti rusų puolimą Donbase

Aleksejaus Babuškino (AFP / „Scanpix“) nuotr.
Aleksejaus Babuškino (AFP / „Scanpix“) nuotr.
Rusijos autoritarinis lyderis Vladimiras Putinas pirmadienį teigė, kad ukrainiečių įsiveržimas į jo šalies Kursko sritį yra Kyjivo bandymas stabdyti rusų puolimą Donbase Ukrainos rytuose.

Susitikime su aukščiausio rango saugumo ir gynybos pareigūnais V. Putinas sakė, kad praėjusį antradienį pradėta ukrainiečių ataka tikriausiai atspindi ir Kyjivo bandymą užsitikrinti geresnes pozicijas būsimose derybose.

Kremliaus šeimininko teigimu, Ukraina galbūt tikėjosi destabilizuoti padėtį Rusijoje, bet šio tikslo nepasiekė.

V. Putinas taip pat sakė, kad esą padaugėjo savanorių, norinčių prisijungti prie Rusijos kariuomenės.

Rusijos pajėgos tęsia savo puolimą Donbase ir pasieks Maskvos karinius tikslus, kalbėjo V. Putinas.

Jis sakė, kas rusams reikia išstumti ukrainiečių pajėgas iš Rusijos teritorijos.

„Pagrindinis tikslas, žinoma, yra išstumti priešą iš mūsų teritorijų“, – per televizijos transliuotą vyriausybės posėdį nurodė Rusijos lyderis.

„Dabar aišku, kodėl Kyjivo režimas atmetė mūsų pasiūlymus grįžti prie taikaus sureguliavimo plano“, – pridūrė V. Putinas.

Susitikime su regionų gubernatoriais jis apkaltino Ukrainą įsiveržimu į Rusijos teritoriją norint pasėti nesantaiką Rusijos visuomenėje.

Tačiau Rusija atsakydama pademonstravo „vieningą paramą visiems, kas atsidūrė bėdoje“, sakė V. Putinas.

Gubernatorius: Ukraina kontroliuoja 28 kaimus  

Kursko gubernatoriaus pareigas einantis Aleksejus Smirnovas V. Putino susitikime su pareigūnais sakė, kad Ukraina regione kontroliuoja 28 kaimus.

„Padėtis išlieka sudėtinga“, – sakė jis.

A.Smirnovas taip pat teigė, kad Ukrainos pajėgos regione yra pažengę 12 km į gilumą, o fronto linija ten yra 40 km pločio.

V. Putinas pertraukė jį, sakydamas, kad „Gynybos ministerija praneš apie gylį ir plotį“, ir paprašė jo „papasakoti apie socialinę ir ekonominę padėtį ir kaip padedama žmonėms“.

A. Smirnovas sakė, kad Ukrainos pajėgų užimtoje teritorijoje yra apie 2.000 Rusijos piliečių.

„Mes nieko nežinome apie jų likimą“, – pridūrė jis.

Anot gubernatoriaus, per ukrainiečių pajėgų įsiveržimą į Kursko sritį žuvo 12 civilių, o dar 121 buvo sužeistas.

Pasak A. Smirnovo, iš fronto zonos buvo evakuoti ar patys pasitraukė 121.000 žmonių, o dar 59.000 gyventojų reikia išvykti.

Analitikų teigimu, ukrainiečiai gali būti įžengę į Rusijos gilumą 30–40 km.

52795
130817
52791