Verslo aplinka
Verslo aplinka
Verslo aplinka
Verslo aplinka
Verslo aplinka
2024-07-15 17:19

Ukraina: Krymo pusiasalį paliko paskutinis rusų patrulinis laivas

Asociatyvi Rusijos gynybos ministerijos / „Cover Images“ / „Scanpix“ nuotr.
Asociatyvi Rusijos gynybos ministerijos / „Cover Images“ / „Scanpix“ nuotr.
Ukrainos karinis jūrų laivynas pirmadienį pranešė, kad paskutinis Maskvos patrulinis laivas paliko Rusijos okupuotą Krymą ir „greičiausiai“ persidislokavo į kitą bazę.

„Paskutinis Rusijos Federacijos Juodosios jūros laivyno patrulinis laivas kaip tik dabar nešdinasi iš mūsų Krymo. Prisiminkite šią dieną“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė karinio jūrų laivyno atstovas spaudai Dmytro Pletenčiukas.

Naujienų agentūros „Reuters“ paprašytas patikslinimo, D. Pletenčiukas sakė, kad „greičiausiai tai yra perplaukimas tarp bazių“. Jis pridūrė, kad Maskva paprastai nesiunčia laivų į atvirą jūrą be priežasties.

Nors Ukraina neturi didelių karinių laivų, ji, naudodamasi raketomis ir bepiločiais kateriais, padarė didelės žalos Rusijos Juodosios jūros laivynui, kuris ilgą laiką buvo įsikūręs Sevastopolyje, Krymo pusiasalyje, kurį Rusija 2014 m. užgrobė ir aneksavo.

Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas viceadmirolas Oleksijus Neižpapa anksčiau šį mėnesį sakė, kad Rusija buvo priversta iš okupuoto Krymo perkelti beveik visus kovai parengtus savo karo laivus.

Jis teigė, kad Kyjivas sunaikino arba apgadino 27 Rusijos karinius laivus.

Gegužės mėnesį Ukrainos kariuomenė pranešė sunaikinusi paskutinį Rusijos karo laivą, ginkluotą sparnuotosiomis raketomis, kuris buvo dislokuotas pusiasalyje.

52795
130817
52791