Ukraina gavo tik 10% Vakarų žadėtų ginklų, karščiausi mūšiai – Charkive ir Sjeverodonecke

Publikuota: 2022-06-14
Atnaujinta 2022-06-14 22:10
  • Sunaikinti visi tiltai į Sjeverodonecką, tačiau miestas toliau laikosi.
  • KAM skelbia, kad prancūziškos haubicos Lietuvą galėtų pasiekti 2027 metais.
  • V. Zelenskis mano, kad Donbaso mūšis įeis į istoriją kaip vienas žiauriausių mūšių Europoje.
  • Ukraina pateikė reikalingos sunkiosios ginkluotės skaičių.
  • Ukraina skelbia dėl karo netekusi 25% dirbamos žemės.

Pirmadienio įvykių juostą galima rasti čia.

[infogram id="e2a8ba74-4e4f-4d7e-b717-2c9ea2bdd481" prefix="BjD" format="interactive" title="2022-06-13: Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

22:10  Baigiame pildyti antradienio naujienų juostą

Kviečiame naujausias žinias sekti drauge trečiadienį nuo 6:30 val.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

22:04 V. Sinkevičius: dauguma eurokomisarų palaiko kandidatės statuso suteikimą Ukrainai

Dauguma Europos Komisijos narių palaiko kandidatės statuso suteikimą Ukrainai, sako Virginijus Sinkevičius,  Lietuvos atstovas institucijoje.

„Pirmadienį vyko komisarų diskusija ir ta koalicija, palaikanti Ukrainą ir suteikimą kandidatės statuso, yra daug didesnė, bet dar reikia diskutuoti su kolegomis, nes tų nuomonių yra įvairių“, – LRT antradienį sakė V. Sinkevičius.

Pasak jo, kai kurie komisijos nariai mano, kad Ukrainai drauge su kandidatės statusu reikėtų numatyti tam tikras sąlygas.

„Aš turbūt manyčiau, kad penktadienį žinia, kuri bus paskelbta apie galbūt komisijos kvietimą tapti kandidate, tai ji turbūt pirmiausia tokia pozityvi žinia Ukrainos žmonėms“, – sakė eurokomisaras.

21:59 JAV gynybos sekretorius peikia Rusijos „imperialistinį apetitą“

Lloydas Austinas, JAV gynybos sekretorius, išpeikė Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, imperialistinius užmojus.

„Rusijos invazija yra tai, kas atsitinka, kai didžiosios galios nusprendžia, kad jų imperialistinis apetitas svarbesnis už taikių kaimynų teises, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“. – Ir tai yra galimo chaoso ir suirutės pasaulio, kuriame niekas iš mūsų nenorėtų gyventi, įžanga.“

21:52 Rusai pagrobė Chersono universiteto prorektorių

Rusijos kariškiai pagrobė Maksimą Vinyką, Chersono valstybinio universiteto prorektorių.

„Šiandien, birželio 14 d., ginkluoti Rusijos kariškiai, lydintys vadinamuosius laikinai okupuotos Chersono srities „valdžios“ atstovus, įžengė į pagrindinį universiteto pastatą. Kariškiai nežinoma kryptimi išsivežė Maksimą Vinyką, kuris visas šias baisias okupacijos dienas organizavo ir palaikė Chersono valstybinio universiteto gyvenimą, studijavo mokslinį ir pedagoginį darbą, visą parą būdamas darbo vietoje“, – sakoma mokymo įstaigos pranešime, kurį citavo „Unian“.

Kolegos pažymi, kad dabar jie nežino, kur yra Vinnikas, kuris turi negalią ir kuriam nuolat reikia vaistų.

„Kreipiamės į visą švietimo bendruomenę ne tik Ukrainoje, bet ir pasaulyje su prašymu skleisti informaciją apie mūsų kolegos Maksimo Vinyko dingimą! Pabrėžiame, kad mokytojai neturi ginklų, esame humaniškos profesijos atstovai, todėl bet kokį smurtą, grasinimus, spaudimą vertiname kaip sunkų nusikaltimą, kurį okupantai daro Ukrainos piliečių atžvilgiu! Reikalaujame, kad okupacinė valdžia nedelsiant paleistų Maksimą Vinyką“, – pareiškė universitetas.

21:40 Slovėnijos ambasada grįžo į Kyjivą

Tomažas Mentsinas, Slovėnijos ambasadorius Ukrainoje, karo pradžioje išvykęs iš Ukrainos sostinės, grįžo į Kyjivą.

21:23 Nežinia, ar Vokietija besiųs brigadą į Lietuvą

Vokietija pasiūlė didžiąją dalį iš 3.500 papildomų karių, kuriuos ji planavo skirti NATO pajėgoms, dislokuoti savo teritorijoje, o ne Lietuvoje, kaip buvo žadėjusi anksčiau, skelbia „Financial Times“ remdamasis savo šaltiniais.

Toks Vokietijos sprendimas gerokai paveiktų Baltijos šalyse dislokuotų užsienio pajėgų skaičių, kurios atgrasytų nuo galimos Rusijos agresijos.

Pasak Vakarų pareigūnų, kuriais rėmėsi „Financial Times“, naujausias Berlyno pasiūlymas yra toks, kad 3.500 karių būtų dislokuoti Vokietijoje ir į Lietuvą būtų siunčiami tik prireikus. Pajėgos taip pat turėtų nuolatinį štabą Lietuvoje, kuriame dirbtų 50–60 darbuotojų, o likusi personalo dalis reguliariai atvyktų į šalį mokytis.

Išsamiau skaitykite čia.

21:18 Ukraina gavo tik dešimtadalį Vakarų žadėtų ginklų

Ukraina gavo tik 10% ginklų, kuriuos Vakarai pažadėjo Kyjivui, kad padėtų atremti Rusijos puolimą, antradienį pareiškė Hana Maliar, gynybos ministro pavaduotoja.

„Kad ir kaip Ukraina stengtųsi, kad ir kokia profesionali būtų mūsų kariuomenė, be Vakarų partnerių pagalbos mes negalėsime laimėti šio karo“, – pabrėžė ji.

Turėtų būti nustatyti „aiškūs terminai“, nes kiekvienas vėlavimas Ukrainai brangiai kainuoja ir kelia pavojų, kad dar daugiau teritorijų pateks į Rusijos rankas, sakė H. Maliar.

„Turime žinoti aiškius terminus, nes kiekvieną dieną, kai vėluojama, kalbame apie Ukrainos karių ir civilių gyvybes“, – aiškino ji.

20:32 Rusija pratęsė JAV krepšinio žvaigždės B. Griner areštą

Rusijos teismas antradienį iki liepos pradžios pratęsė JAV krepšinio žvaigždės Brittney Griner areštą.

Dukart olimpinio aukso laimėtoja ir moterų krepšinio lygos WNBA čempionė B. Griner buvo sulaikyta vasario 17 dieną Maskvos oro uoste. Ji kaltinama savo bagaže gabenusi elektroninių cigarečių kapsulių su kanapių aliejumi.

Sulaikyta B. Griner iš karto buvo uždaryta į areštinę. Jai gresia iki 10 metų įkalinimo.

Vašingtonas sako, kad Rusija neteisėtai sulaikė 31-erių krepšininkę, ir paskelbė, kad jos atvejis perduotas Vašingtono specialiajam pasiuntiniui, atsakingam už įkaitų reikalus. WNBA pareiškė, kad stengiasi sugrąžinti B. Griner namo.

20:25 JAV žada papildomas daugkartines raketų paleidimo sistemas Ukrainai

JAV Ukrainai atsiųs papildomų daugkartinių raketų paleidimo sistemų, tikina Colinas Kohlas, JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojas politiniams reikalams.

„Mes ketiname suteikti ukrainiečiams tai, ko jiems reikia, kad jie galėtų persekioti savo taikinius Ukrainos teritorijoje“, – sakė C. Kohlas,, kurį kalbino „The Washington Post“.

Keturios sistemos, apie kurias JAV pranešė anksčiau, yra tik pradinė dalis, kiek bus siunčiama dabar – JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojas nepatikslino.

19:54 JAV žada prisidėti prie Ukrainos grūdų gabenimo bėgiais

JAV kartu su savo sąjungininkais Europoje siekia eksportuoti grūdus iš Ukrainos geležinkeliu, atstatyti grūdų saugyklas Ukrainos pasienyje, sako Joe Bidenas, JAV prezidentas.

„Glaudžiai bendradarbiaujame su savo partneriais iš Europos, kad į rinką patektų 20 mln. t Ukrainoje įstrigusių grūdų ir sumažėtų pasaulinės maisto kainos“, – sakė jis, pridūręs, kad, pasak jo, grūdai negali būti eksportuojami į Juodąją jūrą, nes „bus nuskandinti į vandenį“.

„Taigi rengiame planą, kaip gabenti per kitas šalis geležinkeliu. Tačiau Ukraina turi tokią pačią geležinkelių sistemą kaip ir Rusija, kur bėgių plotis skiriasi nuo bėgių Europoje, todėl Ukrainos pasienyje su, visų pirma, Lenkija statysime laikinus elevatorius, kad grūdai iš ukrainietiškų vagonų būtų perpilti į grūdų sandėlius, o vėliau, elevatoriais, skirtais Europos bėgiams, vešime toliau“, – pridūrė J. Bidenas.

19:20 V. Zelenskis pasiryžęs deryboms su V. Putinu

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, dar kartą pabrėžė, kad yra pasirengęs deryboms su Vladimiru Putinu, Rusijos vadovu.

Pasak jo, šiandien tik V. Putinas sprendžia, ar Rusijos kariuomenė sustos, ar ne.

„Jei Rusija nori nutraukti karą – nes taip sakoma žiniasklaidoje – ji turi sėsti prie derybų stalo. Derybų stalas dėl Ukrainos neįmanomas be Ukrainos. Todėl šios derybos turi būti tiesioginės. Galime kalbėtis su tarpininkais, galime kalbėtis be tarpininkų. Jei Rusijos Federacija yra pasirengusi užbaigti karą, o tai reiškia pasitraukti iš mūsų teritorijų, aš asmeniškai esu pasirengęs tokiam formatui bet kuriuo metu“, – sakė V. Zelenskis, kurį citavo „Unian“.

18:59 Generalinis štabas: daugiausia mūšių vyksta dėl Charkivo ir Sjeverodonecko

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas praneša, kad rusai apšaudo pasienio gyvenvietes, o karščiausi fronto linijos taškai – Charkivas ir Sjeverodoneckas.

„Charkovo kryptimi rusų priešas pagrindines pastangas sutelkė į užimtų pasienio teritorijų išlaikymą. Siekdamas suvaržyti gynybos pajėgų dalinių veiksmus, jis sistemingai apšaudo mūsų karių pozicijas. Vykdomos puolamosios operacijos netoli Rubižnės, kovos tęsiasi. <..> Rusijos priešas vykdo puolimus Sjeverodonecko mieste, kovos tęsiasi. Priešas pergrupuoja karius ir bando sustiprinti ginkluotę“, – teigiama Generalinio štabo vakaro suvestinėje.

Ukrainos gynėjai pažymi, kad Zaporižioje aktyvių veiksmų neužfiksuota, tačiau pastebėta, kad rusai, naudodamiesi bepiločiais orlaiviais bando šnipinėti, minuoja upes. Be to, okupuotose vietovėse gyventojai priešinasi Rusijos režimui.

18:46 Rusija įtraukė į „juoduosius sąrašus“ 49 JK piliečius

Rusija antradienį paskelbė įtraukianti į „juoduosius sąrašus“ 49 Jungtinės Karalystės (JK) piliečius, tarp jų gynybos pareigūnus ir garsius transliuotojo BBC, leidinių „Financial Times“ ir „The Guardian“ žurnalistus.

„Į sąrašą įtraukti britų žurnalistai dalyvauja sąmoningai skleidžiant melagingą ir vienpusišką informaciją apie Rusiją ir įvykius Ukrainoje ir Donbase“, – sakoma Rusijos Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Tarp žurnalistų, kuriems uždrausta atvykti į Rusiją, yra Shaunas Walkeris iš „The Guardian“, Gideonas Rachmanas iš „Financial Times“ ir politikos analitikas Markas Galeotti.

18:26 V. Zelenskis: ukrainiečiai nėra teroristai, apšaudantys Rusijos civilių rajonus

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, paklaustas, ar Ukraina smogtų Rusijos teritorijoje, pareiškė, kad ukrainiečiai nėra teroristai, apšaudantys Rusijos civilių rajonus.

„Mes nesame suinteresuoti apšaudyti civilius gyventojus. Mes nesame teroristai, kad apšaudytume civilių rajonus. Mes esame normalūs sveiki žmonės. Mums reikia šių ginklų, kad išlaisvintume savo valstybę“, – tolimosios ginkluotės poreikį danų žurnalistams aiškino V. Zelenskis.

Anot jo, vietomis Ukrainos kariai nuo rusų nutolę per 100 km.

„Mes negalime tiesiog atiduoti žmonių. Labai noriu, kad jie kovotų ir grįžtų namo. Mums reikia tinkamų ginklų, kad sumažintume šį atstumą. Ginklų, kurie veiktų tokiu atstumu. Mes dirbame savo okupuotoje žemėje, o ne Rusijos valstybės teritorijoje“, – sakė Ukrainos prezidentas.

18:05 Iš Mariupolio išvežamos knygos

Rusijos „valstybės savanoriai“ iš okupuoto Mariupolio išveža literatūrą, iš bibliotekų paėmė visas knygas, praneša Petro Andriuščenka, miesto mero patarėjas.

„Mariupolis. Denacifikacija veiksme. Iš išlikusios bibliotekos Rusijos savanoriai „saugojimo“ pretekstu išnešė visas knygas. Matyt, pati biblioteka rusų požiūriu yra ekstremizmas. Kaip ir švietimas“, – rašė mero patarėjas savo „Telegram“ paskyroje.

Anot jo, ukrainietiškos knygos buvo išvežtos į Donecką.

„Iki didžiojo ukrainietiškų knygų laužo Lenino aikštėje Donecke liko nedaug laiko , – tikino P. Andriuščenka.

17:44 Vokietija žada įvesti turto registrą sankcijų veiksmingumui didinti

Vokietija planuoja įvesti turto registrą, kad sankcijos prieš neaiškios kilmės pinigus, įskaitant Rusijos oligarchų turtą, taptų veiksmingesnės, pranešė Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, sakydamas kalbą konferencijoje dėl pinigų plovimo.

„Rusijos agresija prieš Ukrainą atskleidė, kad sankcijos turi būti veiksmingesnės, ypač prieš oligarchus užsienyje“, – antradienį Berlyne sakė O. Scholzas, skelbia CNN.

Anot jo, Vokietija sudarys palankesnes sąlygas pranešti apie nusikaltimus, įsteigdama specialią karštąją liniją.

17:25 Rusija mažins prieigą prie viešai prieinamų duomenų

Rusija apribos viešą prieigą prie kai kurių vyriausybės duomenų, kad apsaugotų šalį nuo papildomų sankcijų, pranešė šalies Finansų ministerija, kurią citavo „The Guardian“.

Pareiškime ministerija nurodė, kad iš dalies apribos viešai skelbiamą informaciją apie biudžeto išlaidas, reaguodama į neigiamas sankcijų pasekmes Rusijos ekonomikai.

Finansų ministerijos duomenimis, per pirmuosius penkis šių metų mėnesius šalies biudžeto perteklius, kurį padidino aukštos energijos kainos už eksportuojamą naftą ir dujas, sudarė 1,49 trln. RUB (25 mlrd. Eur).

17:02 Ukrainai bus paprasčiau eksportuoti keliais į ES

Ukrainos vyriausybė su Europos Komisijos delegacija susiderino galutinę Specialiojo susitarimo dėl kelių transporto liberalizavimo versiją, praneša Mustafa Najemas, Ukrainos infrastruktūros viceministras.

Pasak jo, tai reiškia, kad nuo šiol supaprastės leidimų išdavimo sistema, augs Ukrainos prekių eksportas keliais.

Kaip praneša leidinys „Ukrainska pravda“, dokumentą planuojama pasirašyti iki šio mėnesio pabaigos.

16:40 Rusai „Azot“ gamyklos gynėjams liepė sudėti ginklus

Rusija liepė Ukrainos kariams, esantiems „Azot“ chemijos gamyklą Sjeverodonecke, nuo trečiadienio 8 val. Maskvos (ir vietos, ir Lietuvos) laiku sudėti ginklus, nors anksčiau paskelbė (VŽ pranešė 15:25 val.), kad suteiks kovotojams galimybę pasiduoti.

Kovotojams buvo liepta „nutraukti beprasmį pasipriešinimą ir tuo metu sudėti ginklus“, Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Interfax“ citavo Michailą Mizincevą, Rusijos nacionalinio gynybos valdymo centro vadovą.

16:17 Apšaudymo grėsmė Vakarų Ukrainoje

Pranešama apie sprogimus Ternopolio srityje, o oro gynyba dirba visoje Lvivo srityje, preliminariais duomenimis, numušta raketa apgadino infrastruktūros objektą, žinoma apie 4 aukas, tarp jų – vaikas, pranešė vietos pareigūnai, kuriais rėmėsi „Ukrainska pravda“.

„Mes nepanikuojame, nieko nekomentuojame. Oficiali informacija yra tik mano ir karinės administracijos kanalais. Viską pranešime vėliau, būkite slėptuvėse“, – sakė Maksimas Kozyckis, Lvivo srities valstybinės administracijos vadovas.

Pasak jo, gydytojai nukentėjusiųjų būklę vertina kaip lengvą ir vidutinio sunkumo.

16:06 „Gazprom“ mažina dujų tiekimą Europai dujotiekiu „Nord Stream 1“

Rusijos dujų eksportuotoja „Gazprom“ pranešė mažinanti dujų tiekimą Europai dujotiekiu „Nord Stream 1“ 40% dėl techninių iššūkių jo kompresorinėje Rusijos pusėje. Dujų kainos šoktelėjo 12%.

Gamtinių dujų ateinančio mėnesio sandorių kaina Nyderlandų TTF prekybos taške, ICE biržoje, pirmadienį šoktelėjo 12,1% iki 93,5 Eur/MWh po to, kai „Gazprom“ pranešė mažinanti dujų tiekimą „Nord Stream 1“ dujotiekiu 40%, nuo 163 kub. m iki 100 kub. m per dieną.

Plačiau skaitykite čia.

15:55 Ukraina prašo finansinės pagalbos

Jei negaus daugiau išorės finansinės pagalbos, Ukraina turės smarkiai sumažinti viešąsias išlaidas, nes šalies biudžeto pajamos padengia mažiau nei pusę išlaidų po Rusijos invazijos, sako Danylas Hetmancevas, Ukrainos Rados finansų komiteto pirmininkas.

„Kas mėnesį turime skolintis 5 mlrd. USD. Jei jų negausime, turėsime mažinti išlaidas“, – Ukrainos parlamentarą citavo „The Guardian“.

Anot jo, vyriausybė gegužės mėnesį surinko 101 mlrd. UAH mokesčių, tačiau turėjo išleisti 250 mlrd. UAH kariuomenės finansavimui ir žmonėms, kurie neteko namų, remti.

15:42 V. Zelenskis: Rusija gali norėti okupuoti visą šalį

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, antradienį pareiškė manantis, kad Rusija, jei tik turės galimybę, išplės savo ambicijas Ukrainoje už Donbaso ribų.

„Esu įsitikinęs, kad jei Ukraina nebus pakankamai stipri, jie žengs toliau, – sakė jis per virtualią spaudos konferenciją su Danijos žurnalistais, skelbia CNN. – Mes parodėme jiems savo jėgą. Ir svarbu, kad šią stiprybę kartu su mumis parodytų ir mūsų Vakarų partneriai.“

V. Zelenskis dar kartą paragino Vakarų valstybes suteikti daugiau ginkluotės. Jis sakė esąs dėkingas už tai, kas jau atsiųsta, tačiau „tai turi ateiti greičiau“, jei Ukrainos sąjungininkai nori sutrukdyti Rusijos teritorinėms ambicijoms.

„Jie jau buvo Kyjive, – teigė Ukrainos lyderis. – Jie matė, kaip juos ten priėmė, ir mūsų „svetingumą“. Ir, žinoma, jie turi idėją okupuoti visą šalį. Jie tai pademonstravo pirmosiomis karo savaitėmis. Toks yra jų tikslas.“

15:25 Rusija pasiūlė evakuoti „Azot“ įstrigusius civilius

Rusijos kariuomenė pranešė, kad trečiadienį sukurs humanitarinį koridorių, kuriuo bus evakuoti civiliai gyventojai, įstrigę Sjeverodonecko chemijos gamykloje „Azot“.

„Vadovaudamosi humaniškumo principais, Rusijos ginkluotosios pajėgos ir Luhansko liaudies respublikos junginiai yra pasirengę organizuoti humanitarinę operaciją civiliams gyventojams evakuoti“, – šiandien pranešė Rusijos gynybos ministerija, kurią citavo BBC.

Ji pridūrė, kad civiliai gyventojai bus gabenami į separatistinį Luhansko regioną.

Rusijos gynybos ministerija taip pat pranešė, kad pasiūlė „Azot“ gamykloje pasislėpusiems ukrainiečių kovotojams rytoj pasiduoti, pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

15:12 V. Zelenskis apie santykius su Vokietija: jaučiame tam tikrą skepticizmą

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, kalbėdamas su Vokietijos kanalu ZDF, pareiškė, kad su Olafu Scholzu, Vokietijos kancleriu, sutaria neblogai, bet jis jaučia tam tikrą skepticizmą jo šalies atžvilgiu

V. Zelenskis sakė, kad šis skepticizmas Ukrainos atžvilgiu ypač akivaizdus, kai keliami klausimai dėl jos būsimos narystės Europos Sąjungoje ar NATO.

„Visas šis skepticizmas egzistavo dar iki pono O. Scholzo. Deja, buvo toks požiūris ir, manau, jis bus pakeistas“, – pridūrė Ukrainos lyderis.

Valstybės vadovas pažymėjo, kad Ukraina tikisi Vokietijos karinės, finansinės paramos, tikėjimo, kad šalis gali būti kandidatė į Europos Sąjungą. Be to, Ukraina laukia pačio O. Scholzo vizito šalyje.

14:55 Baltarusijos užsienio prekyba traukiasi

Baltarusijos užsienio prekybos apyvarta tarptautinių sankcijų sąlygomis sausį–balandį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumenko 3,3% iki 26,64 mlrd. USD, rodo šalies centrinio banko paskelbti duomenys.

Prekių ir paslaugų eksportas sumažėjo 2,1% iki 13,95 mlrd. USD, importas – 4,5% iki 12,69 mlrd. USD.

Nikolajus Snopkovas, Baltarusijos vicepremjeras, valstybinei naujienų agentūrai „Belta“ neseniai sakė, kad tarptautinės sankcijos tiesiogiai paveikė penktadalį šalies ekonomikos, o per visus šiuos metus Baltarusijos eksportas gali sunykti iki 30%.

Sausio–balandžio mėnesiais prekių eksportas sumenko 1,6% iki 11 mlrd. USD, importas – 2,3% iki 11,32 mlrd. USD, paslaugų – atitinkamai 4,2% iki 2,95 mlrd. USD ir 19,2% iki 1,37 mlrd. USD.

14:49 ES nori plėsti bendradarbiavimą su Izraeliu energetikos srityje

Europos Sąjunga (ES) nori glaudžiau bendradarbiauti su Izraeliu energetikos srityje, nes Rusija savo nepatikimu dujų tiekimu šantažuoja ES nares dėl karo Ukrainoje, antradienį sakė Ursula von der Leyen, Europos Komisijos pirmininkė.

„Kremlius mus šantažuoja naudodamasis mūsų priklausomybe nuo rusiško iškastinio kuro. Nuo karo pradžios Rusija sąmoningai nutraukė dujų tiekimą Lenkijai, Bulgarijai ir Suomijai, taip pat Nyderlandų ir Danijos bendrovėms, keršydama už mūsų paramą Ukrainai“, – pabrėžė ji, sakydama kalbą Ben Guriono universitete Izraelio pietiniame Beer Ševos mieste.

Daugiau skaitykite čia.

14:44 Ukraina susigrąžino 64 „Azovstal“ gynėjų kūnus

Kyjivas antradienį pranešė, kad atgavo 64 ukrainiečių karių, žuvusių ginant pietrytinio Mariupolio uostamiesčio metalurgijos gamyklą „Azovstal“, kūnus, grąžinęs Rusijai žuvusių jos karių palaikus.

„Ukraina atgavo 64 „Azovstal“ gynėjų didvyrių kūnus, kad oriai juos palaidotų“, – išplatintame pranešime nurodė Ukrainos reintegracijos ministerija, atsakinga už rusų pajėgų okupuotas teritorijas.

Ministerija pranešė, kad apsikeitimas žuvusių karių palaikais įvyko pietrytinėje Zaporižios srityje, tačiau nepatikslino, kada, taip pat nenurodė, kad kiek karių kūnų buvo perduota Rusijai.

Per du ankstesnius apsikeitimus, apie kuriuos buvo pranešta anksčiau šį mėnesį, Ukraina atgavo 210 savo karių palaikus.

14:38 Rusijos Dūma nori atšaukti latvių ir estų nepriklausomybės pripažinimą

Valstybės Dūma, šiuo metu svarstanti Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo atšaukimą, vėliau galėtų atšaukti ir Estijos, Latvijos bei Ukrainos nepriklausomybės pripažinimą, antradienį pranešė naujienų svetainė Gazeta.ru, remdamasi Jevgenijumi Fiodorovu, Dūmos deputatu.

„Yra virtinė priežasčių, kodėl Lietuva turėtų būti pirmoji šiame sąraše. Kai mechanizmas bus sukurtas, taip pat galėsime jį naudoti dėl kitų NATO teritorijų. Ir ne tik NATO. Ukraina, pavyzdžiui, taip pat neteisėtai paliko Sovietų Sąjungą“, – propagandiniam kanalui „Sputnik Latvija“ sakė J. Fiodorovas, priklausantis valdančiajai partijai „Vieningoji Rusija“.

Plačiau skaitykite čia.

14:27 Popiežius: karas Ukrainoje „galbūt tam tikru būdu buvo išprovokuotas“

Popiežius Pranciškus antradienį Italijos laikraštyje „La Stampa“ paskelbtose pastabose teigė, kad karas Ukrainoje „galbūt tam tikru būdu buvo išprovokuotas arba jam nebuvo užkirstas kelias“.

„Tai, ką matome, yra brutalumas ir žiaurumas, su kuriuo šį karą vykdo rusų pasitelktos karinės pajėgos, dažniausiai samdinių“, – pontifikas, kaip pranešama, sakė per gegužės 19 d. vykusį pokalbį su Jėzaus draugijos kultūrinių leidinių vadovais ir pridūrė, kad rusai „mieliau siunčia į priekį čečėnus, sirus, samdinius“.

„Tačiau kyla pavojus, kad mes matome tik tai, kas yra monstriška, ir nematome visos dramos, vykstančios už šio karo, kuris galbūt kažkokiu būdu buvo arba išprovokuotas, arba jam nebuvo užkirstas kelias. Ir aš registruoju susidomėjimą ginklų bandymais ir pardavimu“, – sakė jis.

Popiežius sakė nesąs „palankus“ Putinui, bet „negali užsiimti skirstymu į gerą ir blogą, negalvodamas apie šaknis ir interesus, kurie yra labai sudėtingi“. Anot popiežiaus, prieš Rusijai įsiveržiant į Ukrainą jis buvo susitikęs su Rusijos vadovu, kuris „labai nerimavo dėl to, kaip juda NATO“.

14:18 Kremlius: Donbaso „lyderiai“ išklausys JK dėl nuteistų britų

Kremlius pareiškė esąs „įsitikinęs“, kad Rusijos remiamų separatistų Donbase lyderiai bus pasirengę išklausyti Jungtinės Karalystės kreipimąsi dėl dviejų britų, nuteistų mirties bausme dėl kovos už Ukrainą, likimo.

Dmitrijus Peskovas, Kremliaus atstovas spaudai, per pokalbį su žurnalistais sakė, kad Londonas nesikreipė į Maskvą šiuo klausimu, skelbia „Reuters“.

13:50 Portugalijos premjeras: Ukrainos ES narystės statusas gali suskaldyti vienybę

Portugalijos ministras pirmininkas teigė, kad kilę debatai dėl Ukrainos narystės ES sąlygų ir perspektyvų gali suskaldyti vienybę bendrijoje ir sukurti „netikrų lūkesčių“ bangą.

„Geriausia parama, kokią Europos Sąjunga gali pasiūlyti Ukrainai, yra jos vienybė“, – leidiniu „Financial Times“ sakė Antonio Costa.

Anot jo, geriausia dovana V. Putinui būtų bendrijos susiskaldymas.

„Esu susitelkęs į tai, kad kitoje Europos Taryboje pasiektume sutarimą dėl skubios paramos ir sukurtume ilgalaikę platformą, kuria paremtume Ukrainos atstatymą“, – teigė politikas.

„Tai yra svarbiausias mano prioritetas. Svarbiausia yra ne teisiniai ginčai dėl Ukrainos, bet praktinė parama“, – tęsė jis.

13:36 Ukraina: Rusijos pajėgų puolamas Sjeverodoneckas nėra atkirstas

Ukrainos pareigūnai antradienį pranešė, kad buvo sugriautas trečias į Sjeverodonecką vedantis tiltas, bet pabrėžė, kad šis rytinis miestas, kurį jau kelias savaites įnirtingai puola rusų pajėgos, nėra atkirstas. 

Sjeverodonecko administracijos vadovas Oleksandras Striukas nurodė, kad „per įnirtingą apšaudymą buvo sugriautas tiltas“ per Doneco upę, jungiantis miestą su Kyjivo kontroliuojamu Lysyčansku.

„Tačiau miestas nėra izoliuotas“, – Ukrainos televizijai sakė O. Striukas.

13:25 Minint trėmimų Lietuvoje pradžią, G. Nausėda sako, kad Rusija tai kartoja Ukrainoje

Lietuvoje minint Gedulo ir vilties dieną, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Rusija trėmimų istoriją kartoja Ukrainoje.

„Tragišku keliu, kurį mums simbolizuoja Birželio 14-oji, šiandien žengia daugiau nei milijonas ukrainiečių, išblaškytų po šalį agresorę – Rusiją“, – minėjime pirmadienį teigė šalies vadovas.

„Kiek jų sugrįš į gimtinę? Kas apgins ir grąžins Ukrainai našlaičius ir beglobius vaikus, į kuriuos jau tiesiasi kruvinos rankos?“ – retoriškai klausė jis.

Prieš 81-erius metus birželio 14-ąją šalį okupavę sovietai pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sovietų Sąjungos gilumą.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, per keletą dienų 1941 metų birželį į gyvulinius vagonus sugrūsta ir iš Tėvynės išvežta apie 18.000 Lietuvos gyventojų.

Kyjivas skelbia, kad Rusija panašiai elgiasi ir Ukrainoje, kur iš užimtų teritorijų gyventojai per prievartą išvežami į Rusiją.

13:17 EŽTT: Rusijos įstatymas dėl „užsienio agentų“ pažeidžia Žmogaus teisių konvenciją

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį paskelbė, kad 2012 metais Rusijoje priimtas įstatymas, leidžiantis valdžiai persekioti nevyriausybines organizacijas, žiniasklaidos priemones ir aktyvistus, kuriems suteiktas „užsienio agento“ statusas, pažeidžia Europos žmogaus teisių konvenciją.

„Užsienio agento“ statusas, nuo sovietmečio turintis neigiamą konotaciją, įpareigoja asmenis ir organizacijas atskleisti finansavimo šaltinius ir žymėti visą savo medžiagą, įskaitant įrašus socialiniuose tinkluose, antraip jiems gresia baudos.

Šią priemonę Maskva plačiai naudoja prieš oponentus, žurnalistus ir žmogaus teisių gynėjus, kaltinamus užsiimant užsienio finansuojama politine veikla.

13:12 Paviešintas paskutinio sunaikinto tilto į Sjeverodonecką vaizdas

Ukrainos pareigūnai pirmadienį paskelbė, kad buvo sunaikintas paskutinis tiltas, jungęs Sjeverodonecką su į vakarus esančiu Lysyčansku. Internete paviešinta nuotrauka, kaip atrodo įgriuvęs tiltas į miestą.

13:05 Rusai apšaudė „Azot“ gamyklą Sjeverodonecke, kur slepiasi civiliai

Rusijos pajėgos artilerijos sviediniais apšaudė „Azot“ gamyklos kompleksą Sjeverodonecke, kurios slėptuvėse, manoma, slepiasi daugiau nei 500 civilių gyventojų, paskelbė Serhijus Haidajus, Ukrainos Luhansko regiono administracijos vadas.

12:33 Situacija Lysyčanske primena „tikrą pragarą“

Iš Luhansko regione esančio Lysyčansko evakuota dar 70 žmonių, o padėtis mieste primena „tikrą pragarą“, teigė Serhijus Haidajus, Luhansko regiono administracijos vadovas.

Anot jo, evakuacija buvo įmanoma žmonėms bėgant iki transporto apšaudymo metu, o išvykti buvo įmanoma tik sutemus.

„Apšaudymas yra toks galingas, kad žmonės net slėptuvėse nebegali išstovėti“, – teigė S. Haidajus.

12:26 V. Zelenskis O. Scholzui: parodykite tvirtą paramą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą pademonstruoti aiškią paramą Ukrainai, rašo BBC.

„Iš kanclerio O. Scholzo mums reikia užtikrintumo, kad Vokietija remia Ukrainą. Jis ir jo vyriausybė turi nuspręsti: negali būti mainų tarp Ukrainos ir santykių su Rusija“, – pirmadienio vakarą vokiečių transliuotojui ZDF kalbėjo V. Zelenskis.

12:12 Rusija skelbia numušusi ukrainiečių naikintuvą MiG-29

Rusijos gynybos ministerija išplatino savo ataskaitą apie situaciją Ukrainoje, kurioje teigiama, kad rusų oro gynybos sistemos vakar numušė ukrainiečių MiG-29 naikintuvą ir Mi-24 sraigtasparnį.

Taip pat skelbiama, kad raketa „Kalibr“ sunaikino artilerijos sviedinių ir amunicijos sandėlį Černihivo regione.

Rusai taip pat teigia surengę 101 antskrydį Ukrainoje, kurių metu neva sunaikinta 13 tankų ir kovos mašinų, bei žuvo 350 karių ir personalo. Šių skaičių neįmanoma patvirtinti nepriklausomai.

11:52 Iš Luhansko regiono tęsiasi evakuacija

Serhijus Haidajus, Luhansko srities administracijos vadas, paskelbė, kad šiandien vėl tęsis civilių evakuacija iš Pokrovsko miestelio Luhansko apskrityje.

Žmonės 16 val. 30 min. bus išgabenti į Lvivą. Rusijai toliau intensyviai puolant Sjeverodonecką baiminamasi, kad netoliese esantys kaimai ir miesteliai gali tapti kitu puolimo taikiniu.

11:34 Ukraina skelbia atnaujintus Rusijos nuostolių duomenis

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas skelbia, kad per parą nukauta maždaug 200 Rusijos karių, o nuo invazijos pradžios – 32.500.

Rusija taip pat neteko 1.434 (+2) tankų, 3.503 šarvuočių (+11), 2.473 (+13) transporto priemonių ir degalų bakų, 721 (+3) artilerijos sistemos, 229 (+3) daugkartinio raketų paleidimo įrenginių, 97 (+0) priešlėktuvinių sistemų, 179 (+1) sraigtasparnių, 213 (+1) lėktuvų, 588 (+3) dronų ir 13 (+0) laivų / katerių.

11:11 Rusai pralenkė kinus perkant NT garsiame Tailando kurorte

Pirmoje 2022 metų pusėje rusai aplenkė kinus pagal įsigyti nekilnojamo turto kiekį garsiame Tailando Puketo kurorte, rašo „The Bangkok Post“.

Anot laikraščio, šiemet rusai jau įsigijo 74 NT objektai kurorte ir tam išleido maždaug 7 mln. USD, kai kinai per tą patį laiką įsigijo 14 objektų už 1,5 mln. USD.

Palyginti, pernai rusai iš viso įsigijo 54 NT objektus, o kinai pirmavo su 66 pirkiniais.

11:01 Rusija skelbia, kad per Ukrainos apšaudymą Donecke žuvo 5 žmonės

Mažiausiai 5 žmonės žuvo pirmadienį per apšaudymą Donecko mieste, dėl kurio kaltę Rusijos spauda meta Ukrainos pajėgoms.

Skelbiama, kad dar 22 žmonės buvo sužeisti. Kol kas neįmanoma šios informacijos patvirtinti nepriklausomai.

10:53 Sjeverodonecke tęsiama civilių evakuacija

Ukrainos pareigūnai teigia, kad civilių evakuacija iš Sjeverodonecko yra tęsiama, kai tik atsiranda pauzių tarp Rusijos pajėgų apšaudymo ir susirėmimų tarp abiejų pusių mieste. Evakuaciją smarkiai apsunkino tai, kad buvo sugriauti 3 tiltai, jungiantys miestą su vakarų kryptimi esančiu Lysyčansku.

„Būdai, kaip pasiekti miestą, yra pakankamai sudėtingi, bet jų yra“, – teigė Oleksandras Strujikas, Sjeverodonecko karinės administracijos vadovas, ir teigė, kad žmonės bandoma išgabenti vos tam atsiradus progai.

Anot jo, apie 500 civilių toliau slepiasi gamyklos „Azot“ slėptuvėse, rašo CNN.

10:43 JK vertinimu, Rusijos pajėgoms pavyko pasiekti mažo progreso prie Charkivo

Jungtinės Karalystės Gynybos ministerijos kasdien skelbiamoje karo Ukrainoje įvykių ataskaitoje skelbiama, kad Rusijos pajėgoms pavyko pasiekti nedidelio progreso prie Charkivo miesto.

Anksčiau Charkivas buvo iš dalies apsuptas Rusijos pajėgų, tačiau po nesėkmingo puolimo pajėgos buvo atitrauktos, o ukrainiečiai buvo nustūmę rusų karius toliau nuo Charkivo.

JK žvalgyba pastebi, kad prie Charkivo Rusijos pajėgos veiksmų ėmėsi po keleto savaičių pertraukos, rašo „The Guardian“.

10:05 Ukraina skelbia dėl karo netekusi 25% dirbamos žemės

Nuo Rusijos invazijos pradžios Ukraina prarado ketvirtadalį savo dirbamos žemės, ypač pietuose ir rytuose, pirmadienį pranešė ekonomikos plėtros, prekybos ir žemės ūkio viceministras, kartu pažymėdamas, kad pavojus aprūpinimui maistu nekyla.

„Nepaisant to, kad prarasta 25% ariamos žemės, šiemet pasėlių pasodinta daugiau nei pakankamai“, kad būtų užtikrinta, jog gyventojai turės pakankamai maisto, spaudos konferencijoje teigė Tarasas Vysockis.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

09:54 Charkive per apšaudymą žuvo moteris su kūdikiu, dar 5 žmonės sužeisti

Charkivo regiono administracijos vadas Olegas Sinegubovas teigė, kad per Rusijos pajėgų apšaudymą žuvo moteris ir jos trijų mėnesių kūdikis.

Anot jo, dar penki žmonės, įskaitant tris vaikus, buvo sužeisti, rašo portalas „Meduza“.

09:43 Lietuvos kariuomenės mokykloje apmokyti Ukrainos kariai

Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje (LKM) baigėsi specializuotas kursas Ukrainos kariams.

Penktadienį pasibaigęs kursas Bulgarijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje vyko pagal Tarptautinę gynybos švietimo stiprinimo programą (angl. Defence Education Enhancement Program – DEEP), antradienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Mėnesį trukusio kurso, kurį vedė Ukrainos instruktoriai, metu kariai papildomai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės pėstininkų ginkluote, kariniu rengimu, išbandė jėgas kariniame NATO kliūčių ruože, kovinės savigynos ir parengiamosiose mūšio pratybose.

09:36 Iki metų pabaigos Rusiją gali palikti 15% milijonierių

„Henley & Partners“, Londone įsikūrusi investicijų migracijos konsultavimo įmonė, mano, jog iki 2022 metų pabaigos Rusiją paliks apie 15% milijonierių (skaičiuojant doleriais).

Kompanija mano, kad Rusijoje yra 101.000 milijonierių.

Kaip skelbia Rusijos portalas RBC, „Henley & Partners“ gali tapti lydere šiems asmenims padėti palikti šali ir gauti kitų valstybių pilietybę.

09:17 Lenkija nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą pradžios priėmė per 4 mln. pabėgėlių

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario gale Lenkija priėmė per 4 mln. ukrainiečių pabėgėlių, pirmadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis Lenkijos valstybės sienos apsaugos tarnybos informacija. 

„Nuo vasario 24-osios į Lenkiją iš Ukrainos atvyko iš viso 4.021.000 žmonių“, – nurodė pasieniečiai socialiniame tinkle „Twitter“.

Sekmadienį į šalį atvyko apie 21.500 ukrainiečių pabėgėlių, ankstesnę dieną – 24.900.   

Tuo metu iš Lenkijos į Ukrainą nuo vasario 24-osios išvyko apie 2 mln. žmonių, nurodė sienos apsaugos tarnyba. 

Sekmadienį į Ukrainą iš Lenkijos išvyko 26.700 žmonių.  

09:02 Prie Bučos rasta nauja civilių kapavietė su kankinimų žymėmis

Ukrainos pareigūnai teigia radę naują kapavietę su 7 civilių kūnais prie Bučos, kurią Rusijos pajėgos buvo okupavusios per savo invaziją, judėdamos Kyjivo link. Po rusų karių pasitraukimo mieste Ukraina ir tarptautiniai stebėtojai rado daugybę karo nusikaltimų prieš civilius gyventojus įrodymų.

Pasak Andriyjaus Niebytovo, Kyjivo regioninės policijos vado, civilių kūnai buvo surištomis rankomis ir peršautais keliais. Anot jo, aukos buvo kankinamos, rašo „The Guardian“.

08:48 V. Zelenskis: Donbaso mūšis įeis į istoriją kaip vienas žiauriausių mūšių Europoje

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo kalboje kreipdamasis į tautą pareiškė, kad mūšis dėl Sjeverodonecko įeis į istoriją ir bus prisimintas kaip vienas brutaliausių bei pripažino, kad šalies ginkluotosios pajėgos moka didelę žmogiškąją kainą jame.

„Žmogiškoji šio mūšio kaina mums yra labai didelė. Ji paprasčiausiai siaubinga. Donbaso mūšis be jokios abejonės karo istorijoje bus prisimintas kaip vienas žiauriausių mūšių Europoje“, – sakė V. Zelenskis.

„Mes susidūrėme su absoliučiu blogiu. Mes neturime kito pasirinkimo, kaip tik judėti pirmyn ir išlaisvinti savo šalį“, – prezidentą cituoja „The Guardian“.

08:09 Premjerė: karas Ukrainoje atskleidė, kad kova su bolševikinės okupacijos slibinu nesibaigė

Karas Ukrainoje atskleidė, kad kova su bolševikinės okupacijos slibinu dar nesibaigė, Lietuvoje antradienį minint 81-ąsias tremties metines sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Kiekvienais metais Gedulo ir vilties diena turi savo ypatingą atspalvį. Šiemet ji įprasminta naujai, nes karas Ukrainoje atskleidė, kad kova su bolševikinės okupacijos slibinu dar nesibaigė“, – Vyriausybės paskelbtame pranešime cituojama premjerė.

Jos žodžiais, anksčiau atrodė, kad Lietuvai pirmoji itin skaudi okupacijos žaizda buvo trėmimai gyvuliniuose vagonuose, o viskas baigėsi, kai paskutinis okupacinės kariuomenės atstovas paliko Lietuvą, bet karas Ukrainoje parodė, kad kova dar nebaigta.

07:33 V. Zelenskis ragina tiekti daugiau ginkluotės

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pirmadienį aistringai paragino sąjungininkus Vakaruose perduoti jo šaliai daugiau ginkluotės ir padėti nutraukti „siaubingą“ kraujo praliejimą, Sjevjerodonecką apgulusioms Rusijos pajėgoms sugriovus visus tiltus, vedančius į šį rytinį pramoninį miestą.

Jau ne vieną savaitę bombarduojami Sjevjerodonecko ir Lysyčansko miestai yra paskutiniai ukrainiečių pasipriešinimo židiniai rytinėje Luhansko srityje.

V. Zelenskis pirmadienį pareiškė, kad mūšio dėl Donbaso regiono žmogiškoji kaina yra „tiesiog siaubinga“.

Jis sakė neabejojantis, kad ukrainiečiams pavyks susigrąžinti prarastas teritorijas, taip pat paragino šalies sąjungininkus atsiųsti daugiau ginkluotės.

„Mums tiesiog reikia pakankamai ginklų, kad visa tai užtikrintume. Mūsų partneriai jų turi“, – teigė valstybės vadovas.

06:40 Ukraina pateikė reikalingos sunkiosios ginkluotės skaičių

Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas pirmadienį į savo „Twitter“ paskyrą įsikėlė įrašą, kuriame prašoma Vakarų šalių suteikti reikiamą kiekį sunkiosios ginkluotės, kad Ukrainai pavyktų sėkmingai atsilaikyti nuo Rusijos invazijos.

Anot jo, Ukrainai reikia 300 salvinių raketinės artilerijos sistemų, 500 tankų ir 1.000 haubicų.

06:32 V. Čmilytė-Nielsen: įtampos parlamente gali pavėlinti užsienio politikos, gynybos susitarimus

Tarp valdančiųjų ir opozicijos kilusi įtampa gali pavėlinti susitarimus dėl gynybos ir užsienio politikos, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Labai norėčiau, kad birželio mėnesį, kaip ir buvo planuota, jie ir būtų pasirašyti. Gali būti, kad šiek tiek tas procesas užsitęs, galbūt rugsėjo mėnesį bus pasirašyti“, – LRT pirmadienį teigė parlamento vadovė.

Ji vylėsi, kad bendras sprendimas bus rastas, nes iš esmės dėl pagrindinių nuostatų sutarta.

Vis dėlto V. Čmilytė-Nielsen pabrėžė, kad šių klausimų „nebūtina sieti su pavasario sesija“, nes susitarimai nebūtų pasirašomi po balsavimo Seime.

06:30 Ukrainos pareigūnas: aneksuoti okupuotas teritorijas ketinama iki rugsėjo 1 d.  

Rusija planuoja iki rugsėjo 1 d. įvykdyti visišką okupuotų teritorijų aneksiją, teigia Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

P. Andriuščenka pabrėžia, kad Rusija jau dabar okupuotas teritorijas vadina savo regionais. Jo teigimu, Rusijos švietimo ministras sekmadienį papasakojo, kaip vyks ugdymo procesas „Rusijos Donecko, Luhansko, Zaporižios ir Chersono sričių mokyklose“. „Daugiau jokių kvazirespublikų ir satelitų. Niekas nebesislapsto“, – pažymėjo jis.

P. Andriuščenka taip pat teigė, kad, pvz., bankų sistema Mariupolyje iš karto kuriama susiejant ją su Rusijos banku: „Visos kortelės bus, bet jau rusų. Nėra žaidimų su „DLR“ banku.“

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Putinas „pasistengė“ NATO labui 1

Pasibaigus istoriniu tapusiam NATO viršūnių susitikimui Madride, Lietuva kiek atsikvėpė – priimtas ilgai...

Nuomonės
05:50
Infliacijos kalnais ir nuokalnėmis: nuo lito iki valiutų valdybos, finansų krizės ir šių dienų Premium

Žvalgantis, kaip elgėsi valdžios per visą Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį nuo pat 1990 m., svarbu...

Finansai
05:45
„Wargaming Vilniaus“ vadovas: nuo rudens Lietuvoje suaktyvinsime specialistų samdą Premium

Baltarusijos žaidimų milžinė „Wargaming“ per metus Lietuvoje pasamdė apie keliasdešimt darbuotojų, o nuo...

Inovacijos
05:45
Kai viešbučiai tampa daugiabučiais: savivaldybė daro, ką gali, STT to neužtenka Premium

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikus korupcijos rizikos analizę sostinės savivaldybėje ir pateikus...

R. T. Erdoganas perspėja, kad Turkija dar gali blokuoti Šiaurės šalių stojimą į NATO

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį perspėjo Švediją ir Suomiją, kad dar gali...

Verslo aplinka
2022.06.30
Lietuvai – nepalankus ES teismo sprendimas dėl migrantų 4

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) paskelbė, kad Lietuvos teisės normos neteisėtų migrantų atžvilgiu...

Verslo aplinka
2022.06.30
ES ir Naujoji Zelandija pasiekė laisvosios prekybos susitarimą

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen ketvirtadienį pranešė, kad Europos Sąjunga ir Naujoji Zelandija...

Verslo aplinka
2022.06.30
Įsiteisėjus nuosprendžiui Seimas turės balsuoti dėl apkaltos P. Gražuliui

Apeliaciniam teismui patvirtinus Seimo nario Petro Gražulio kaltę parlamentas turės balsuoti dėl apkaltos jam...

Verslo aplinka
2022.06.30
JAV prezidentas: remsime Ukrainą tiek ilgai, kiek reikės

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės rems Ukrainą...

Verslo aplinka
2022.06.30
J. Bidenas: JAV turėtų parduoti naikintuvų F-16 Turkijai 1

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos turėtų parduoti karo lėktuvų F-16...

Verslo aplinka
2022.06.30
Seimas patvirtino sveikatos reformą: norima, kad daugiau paslaugų būtų teikiama prie namų

Seimas ketvirtadienį patvirtino sveikatos priežiūros sistemos reformą: ją įgyvendinus tikimasi teikti daugiau...

Verslo aplinka
2022.06.30
O. Scholzas: V. Putino teiginiai apie NATO imperines ambicijas – absurdiški

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį atmetė absurdiškus Rusijos prezidento Vladimiro Putino...

Verslo aplinka
2022.06.30
Izraelyje per mažiau nei ketverius metus vyks penkti parlamento rinkimai

Izraelio įstatymų leidėjai ketvirtadienį nubalsavo, kad Knesetas būtų paleistas, tokiu būdu atverdami kelią...

Verslo aplinka
2022.06.30
Pekinas lieja kritiką NATO: Kinijos grėsmės pūtimas yra beprasmiškas

Pekinas ketvirtadienį piktai sukritikavo NATO dėl „visiškai beprasmiškos“ nuostatos – pirmą kartą įtrauktos į...

Verslo aplinka
2022.06.30
K. Gečas. Dvi realybės: spąstai, į kuriuos nuolat papuola politikai ir verslo vadovai

Stebiu su tranzito į Kaliningrado sritį ribojimu susijusią komunikaciją ir darausi išvadą: eilinį kartą...

Nuomonės
2022.06.30
Lietuvoje viešintys Vokietijos atstovai vertino naujos brigados štabo steigimo sąlygas

Ketvirtadienį Į Lietuvą atvykusi Vokietijos kariuomenės atstovų delegacija vertino naujos brigados štabo...

Verslo aplinka
2022.06.30
J. Stoltenbergas: NATO susitikimas buvo transformuojantis

Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, ketvirtadienį užbaigdamas dvi dienas trukusį Aljanso...

Verslo aplinka
2022.06.30
Čekija perima pirmininkavimą ES

Čekija penktadienį pusmečiui perims pirmininkavimą Europos Sąjungai, visų dėmesiui nukrypus į Ukrainą, nuo...

Verslo aplinka
2022.06.30
Sankcijų spaudžiama Kaliningrado sritis pergrupuoja tiekimo grandines Premium

Nuo Vakarų importo priklausantis Rusijos eksklavas ieško būdų užsitikrinti ekonomikai reikiamą 20 mln. t per...

Logistika
2022.06.30
Po kitų metų savivaldos rinkimų merai turės kitokius įgaliojimus

Po to, kai kitąmet pavasarį bus išrinktos naujos kadencijos savivaldybių tarybos, kartu su jomis tiesiogiai...

Verslo aplinka
2022.06.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku