Sjeverodonecko gamyklos slėptuvėje glaudžiasi 800 civilių, kompanijos iš 8 šalių sutiko už dujas mokėti rubliais

Publikuota: 2022-06-07
Atnaujinta 2022-06-07 22:00
 • Donbase gali būti kalinami daugiau kaip 2.500 gynėjų iš Mariupolio plieno gamyklos „Azovstal“.
 • Ukrainai prireiktų 6 mėn. uostams išminuoti.
 • JAV pirmadienį apkaltino Maskvą bandymu „įbauginti“ Rusijoje dirbančius amerikiečių korespondentus.
 • Rusijos pajėgos sunaikino antrą pagal dydį Ukrainos grūdų terminalą Mykolajive.

Pirmadienio naujienas galite rasti čia.

[infogram id="b2d48d06-e896-46f1-a039-742c1e1884a4" prefix="hB7" format="interactive" title="Copy: 2022-06-05: Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Antradienio įvykių juostą pildyti baigėme. Kviečiame svarbiausius karo Ukrainoje įvykius sekti kartu rytoj nuo 6 val. 30 min.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:52 Zaporižios regiono gyventojams rusiški pasai bus išduodami nuo birželio 12-os

Zaporižios regiono gyventojams rusiški pasai bus išduodami nuo birželio 12-os dienos, skelbia Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS.

Kiek anksčiau pranešta, kad pasų dalijimo punktai bus atidaryti Berdianske, Enerhodare ir kitose okupuotose Zaporižios regiono vietose.

Kaip teigė Galina Dalinčenko, laikinai okupacinių Rusijos pajėgų paskirta Melitopolio administracijos vadovė, regionas taip pat ruošiasi referendumui, rašo „Meduza“.

21:15 Kompanijos iš 8 šalių sutiko atsiskaityti rubliais

Energetikos kompanijos iš 8 Europos šalių sutiko su „Gazprom“ už dujų tiekimą atsiskaityti rubliais, skelbia portalas „Meduza“.

Šios kompanijos yra:

 • MVM (Vengrija)
 • VNG, RWE, „Uniper“ (Vokietija)
 • „Engie“ (Prancūzija)
 • „Eni“ (Italija)
 • OMV (Austrija)
 • CEZ (Čekija)
 • SPP, „Geoplin“ (Slovakija)
 • „DEPA Commerce“, „Mytilineos and Prometheus Gas“ (Graikija).

20:56 Subombarduotos mažiausiai dvi ligonines Donbase, rodo palydovinės nuotraukos

Mažiausiai dvi ligoninės Sjeverodonecko ir Rubižnės miestuose buvo apgriautos po Rusų pajėgų apšaudymo, rodo palydovų kompanijos „Maxar Technologies“ paviešintos nuotraukos.

20:39 Sjevjerodonecko chemijos įmonėje prisiglaudę apie 800 civilių

Apie 800 civilių yra prisiglaudę chemijos gamykloje strategiškai svarbiame Ukrainos rytiniame Sjevjerodonecko mieste, kurį bando užimti Rusijos pajėgos, antradienį nurodė ukrainiečių oligarcho Dmytro Firtašo, kurio bendrovei priklauso ši gamykla, advokatas.

„Apie 800 civilių yra prisiglaudę chemijos gamyklos „Azot“, priklausančios Dmytro Firtašo „Group DF“, bunkeriuose“, – sakoma amerikiečio teisininko Lanny J. Daviso pranešime, paskelbtame bendrovės tinklalapyje.

Rusijos pajėgos pastarosiomis savaitėmis stengėsi užimti šį svarbų miestą, tęsdamos puolimą Rytų Ukrainoje.

„Tarp šių 800 civilių yra apie 200 iš 3.000 įmonės darbuotojų ir apytikriai 600 Sjevjerodonecko miesto gyventojų“, – pridūrė L. J. Davisas.

Darbininkai liko gamykloje, stengdamiesi apsaugoti joje tebesančias „itin sprogias chemines medžiagas“, sakoma pranešime.

20:23 S. Lavrovas atvyko į Turkiją derėtis dėl Ukrainos grūdų eksporto galimybių

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį atvyko dviejų dienų vizito Turkijoje derėtis dėl grūdų eksporto iš Ukrainos, kuris sustojo dėl Maskvos vykdomų karinių veiksmų šalyje.

Naujienų agentūros AFP korespondentas matė, kaip S. Lavrovą atskraidinęs lėktuvas nutūpė Turkijos sostinės oro uoste.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

19:46 JAV uždraudė pirkti sankcionuotų bendrovių skolas ar akcijas

JAV Iždo departamentas uždraudė pirkti sankcionuotų Rusijos bendrovių akcijas arba jų skolas, tokiu būdu toliau griežtinant sankcijas Rusijos ekonomikai dėl pastarosios invazijos į Ukrainą, skelbia „Sky News“.

„Nuosekliai siekiant tikslo neleisti Rusijai pasinaudoti finansiniais resursais, kad ši toliau galėtų tęsti savo brutalų karą Ukrainoje, Iždo departamentas aiškiai pareiškė, kad JAV piliečiams yra draudžiama investuoti Rusiją, įskaitant apsipirkimus antrinėse rinkose“, – teigė departamento atstovas spaudai.

19:07 Kyjivo ambasadorius prašo Izraelio parduoti „Geležinį kupolą“

Ukrainos ambasadorius Izraelyje ragina šalį parduoti „Geležinį kupolą“ – oro gynybos sistemą, apsaugančią Izraelio oro erdvę nuo priešiškų raketų, skelbia „Al Jazeera“.

Jevgenijus Kornyjčiukas apie tokį prašymą užsiminė spaudos konferencijos Tel Avive metu.

Izraelis kol kas apsiribojo humanitarinės pagalbos teikimu Ukrainai ir vengė griežtai pasmerkti Rusijos invaziją į Ukrainą, o praėjusią savaitę nedavė leidimo Vokietijai perduoti Izraelio gamybos „Spike“ prieštankines raketas JAV prašymu.

18:49 „Kesko Senukams“ paskelbus apie išėjimą, Baltarusijos KGB sulaikė tinklo vadovus

Dėl Baltarusijos vaidmens Rusijos karo Ukrainoje metu kompanijai „Kesko Senukai“ paskelbus apie planus palikti šalį, KGB Minske sulaikė tinklo vadovus ir atlieka kratas centriniame biure, praneša portalas Zerkalo.io.

„Mūsų žiniomis, Baltarusijos teisėsauga Minske sulaikė OMA vadovus. Kai turėsime daugiau informacijos – pranešime“, – teigiama „Kesko Senukų“ bendrovės komentare Eltai.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

18:28 Rusijos teismas nurodė suimti rašytoją, kritikavusį karinius veiksmus Ukrainoje

Rusijos teismas antradienį nurodė suimti mokslinės fantastikos rašytoją Dmitrijų Gluhovskį, kuriam gresia iki 10 metų kalėjimo už Maskvos karinės kampanijos Ukrainoje kritiką.

42 metų rašytojas, kuris, kaip manoma, yra užsienyje, pasisakė prieš šią kampaniją savo komentaruose socialiniuose tinkluose ir nuomonių skiltyse Vakarų žiniasklaidoje.

D. Gluchovskis antradienį pareiškė, kad yra kaltinimas Rusijos kariuomenės diskreditavimu socialiniame tinkle „Instagram“ ir prezidento Vladimiro Putino kaltinimu dėl karo veiksmų Ukrainoje.

„Aš kaltinamas Rusijos ginkluotųjų pajėgų diskreditavimu savo žinute „Instagram“, – parašė jis socialinės žiniasklaidos kanale „Telegram“.

18:20 DNR prasideda karo belaisvių teismo procesas

Apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos teismas pradėjo į nelaisvę paimtų užsienio savanorių teismą.

Antradienį pradėti procesai prieš JK piliečius Seaną Pinnerį ir Aideną Asliną, bei Maroko pilietį Saadouną Brahimą. Jiems gresia mirties bausmė dėl veikimo samdinių forma, rašo „Meduza“.

18:05 1 žmogus žuvo, dar 3 sužeisti per smūgį Charkive

Ihoris Terekovas, Charkivo meras, paskelbė, kad antradienį per Rusijos pajėgų smūgį antram didžiausiam Ukrainos miestui žuvo mažiausiai 1 žmogus, dar 3 buvo sužeisti.

„Rusija nepalieka Charkivo ramybėje ir nuolat laiko žmones baimėje“, – sakė meras.

17:48 Rusija pareiškė sunaikinusi JAV artilerijos sistemas ir norvegų haubicą

Rusija pareiškė, kad jos pajėgos sunaikino dvi JAV atsiųstas artilerijos sistemas ir Norvegijos atsiųstą haubicą.

Rusijos Gynybos ministerijos atstovas spaudai generolas majoras Igoris Konašenkovas sakė, kad rusų artilerija sunaikino kitos ukrainiečių įrangos Ukrainos rytuose ir kad rusų oro pajėgos smogė ukrainiečių karių ir įrangos sutelkimo vietoms bei artilerijos pozicijoms.

I. Konašenkovo pareiškimų taip pat nebuvo galima patvirtinti.

17:41 Dūma nubalsavo palikti Europos žmogaus teisių teismą

Rusijos Dūma nubalsavo už įstatymo projektus, kuriais šalis pasitraukia iš Europos žmogaus teisių jurisdikcijos, kuriai priklausė pastaruosius 20 metų, tapusi Europos Tarybos nare.

Iš viso šiuo tikslu patvirtinti du įstatymo projektai. Pirmuoju šalis pasitraukia iš jurisdikcijos, o antruoju nustato datą – kovo 16-ąją – kaip ribą, nuo kurios nebegalios vėlesnį nuosprendžiai.

„Europos Žmogaus teisių teismas tapo politiniu instrumentu Vakarų rankose kovojant prieš mūsų šalį“, - po priėmimo kalbėjo Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas, rašo „The Guardian“.

17:20 Kyjivas: Rusijos pajėgos Chersono srityje sulaikė 600 ukrainiečių

Ukraina antradienį apkaltino Rusijos pajėgas sulaikius apie 600 žmonių, daugiausia žurnalistų ir Kyjivą palaikančių aktyvistų pietinėje Chersono srityje, kurią Maskvos pajėgos dabar laiko savo gniaužtuose.

„Remiantis mūsų turima informacija, maždaug 600 žmonių... laikomi specialiai pertvarkytuose rūsiuose Chersono regione“, – informavo Ukrainos prezidentūros nuolatinė atstovė į pietus nuo Chersono esančiame Kryme, kurį Maskva aneksavo 2014 metais.

Pasak Tamilos Taševos, nemaža dalis sulaikytųjų yra „žurnalistai ir kovotojai“, organizavę „proukrainietiškus susibūrimus“ Chersono mieste ir aplink jį esančiame regione po to, kai jį užėmė Rusijos pajėgos, pradėjusios invaziją vasario pabaigoje.

„Remiantis mūsų turima informacija, jie yra laikomi nežmoniškomis sąlygomis ir yra kankinami“, -  sakė T. Taševa. 

Kai kurie Chersono regione laikomi ukrainiečiai – civiliai ir sulaikyti kovotojai – buvo išsiųsti į kalėjimus Kryme, nurodė prezidentūros atstovė.

17:00 Pirmi pervadinti „McDonald‘s“ restoranai Maskvoje atsidarys birželio 12

Pirmi 15 naujai pervadintų restoranų, kurie anksčiau veikė su „McDonald‘s prekės ženklu, atsidarys Maskvoje birželio 12 dieną, praneša naujienų portalas „Meduza“.

16:54 Rusijos teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes keturiems Jehovos liudytojams

Rusijos teismas pripažino keturis JAV susikūrusio krikščionių evangelikų judėjimo Jehovos liudytojai narius kaltais dėl „ekstremistinės veiklos“ ir skyrė jiems šešerių metų laisvės atėmimo bausmes, antradienį pranešė tyrėjai.

Keturi Jehovos liudytojų pasekėjai iš Čitos miesto Rytų Sibire buvo pripažinti kaltais dėl „ekstremistinės“ veiklos organizavimo 2017–2020 metais, pranešė Tyrimų komitetas.

Jie organizavo susitikimus, rinko aukas ir platino religinę literatūrą, sakoma tyrėjų pareiškime.

16:25 Rusija skelbia atnaujinusi geležinkelių transportą Ukrainos pietuose

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu teigė, kad pietinėse Ukrainos teritorijose buvo atnaujintas susisiekimas geležinkeliais tarp Donbaso ir Krymo.

Jo teigimu, 1.200 km geležinkelio tinklas su šešiomis sekcijomis vėl atidarytas. „Pradėjome vežti produktus į Mariupolį, Berdianską ir Chersoną“, – ministrą citavo CNN.

Anot jo, Šiaurės Krymo kanalas, atliekantis svarbią funkciją aprūpinant pusiasalį, taip pat atnaujino veiklą.

16:14 Indija ketina padvigubinti naftos importą iš Rusijos

Indija ketina dukart padidinti rusiškos naftos importą, pasinaudodama valstybinės „Rosneft“ dėl Rusijos tarptautinio izoliavimo siūlomomis solidžiomis nuolaidomis, skelbia JAV naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi šaltiniais, susipažinusiais su tokiais Indijos valstybinių kompanijų planais.

„Valstybinės naftos perdirbimo įmonės (Indijoje) bendradarbiauja, kad užbaigtų derybas ir sudarytų naujas pusės metų trukmės sutartis dėl rusiškos naftos pirkimo“, – tvirtina jie.

Daugiau apie tai galima perskaityti čia.

15:54 Rusija teigia užėmusi 97% Luhansko

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu antradienį pareiškė, kad Rusijos pajėgos kontroliuoja 97% Luhansko regiono teritorijos.

S. Šoigu taip pat tvirtino, kad Rusija perėmė gyvenamųjų rajonų Sjeverodonecke kontrolę, tačiau pabrėžė, kad kovos tebevyksta pramoninėje zonoje ir miesto priemiesčiuose, rašo „The Guardian“.

15:52 B. Johnsonas: Ukraina neturi būti spaudžiama blogai taikai

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas teigė, kad Ukrainai negali būti daromas spaudimas priimti blogą taikos susitarimą su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu.

Ministrų kabineto susitikimo metu JK Užsienio reikalų sekretorė Liz Truss taip pat užsiminė, kad ruošiamas papildomų sankcijų Rusijai paketas, rašo „Al Jazeera“.

15:32 D. Medvedevas užsipuolė Rusijos „nekentėjus“

Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas antradienį užsipuolė Rusijos „nekentėjus“, kuriuos pavadino „išsigimėliais“ ir pažadėjo daryti viską, kad jie „išnyktų“.

„Manęs dažnai klausia, kodėl mano žinutės platformoje „Telegram“ tokios griežtos. Atsakau – aš jų nekenčiu. Jie niekšai ir išsigimėliai“, – rašė platformoje „Telegram“ artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas D. Medvedevas.      

„Jie nori mūsų, Rusijos mirties. Ir kol esu gyvas, darysiu viską, kad jie išnyktų“, – pridūrė 56 metų politikas.  

2008–2012 metais prezidento pareigas ėjęs D. Medvedevas šiuo metu yra Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas.  

15:27 Ukrainai prireiktų 6 mėn. uostams išminuoti

Ukrainos Žemės ūkio politikos ir maisto viceministras Taras Vysockyij antradienį pareiškė, kad Ukrainos Juodosios jūros uostų išminavimas užtruktų apie šešis mėnesius, net jei Rusija patrauktų savo blokadą, rašo „The Guardian“.

Jei Rusija nepanaikins savo blokados, Ukraina per mėnesį galės eksportuoti apie 2 mln. tonų grūdų. Prieš karą Ukraina buvo pajėgi eksportuoti iki 6 mln. tonų grūdų per mėnesį.

Maždaug 20 mln. tonų grūdų šiuo metu yra įstrigę Ukrainoje, šaliai bandant eksportuoti juos geležinkeliais ir sunkvežimiais, o Rusijai uždarius prekyba jūra pasaulis susiduria su aštrėjančia maisto krize.

15:22 Rusijos karas Ukrainoje artina NATO ir Japoniją

Japonijos ir NATO pareigūnai antradienį susitarė stiprinti karinį bendradarbiavimą ir bendras pratybas, pripažinę, kad Rusijos invazija į Ukrainą blogina saugumo aplinką Europoje ir Azijoje.

Japonijos gynybos ministras Nobuo Kishi po susitikimo su NATO karinio komiteto pirmininku admirolu Robu Baueriu sakė, kad Tokijas tikisi stiprinti savo ryšius su Europos šalimis ir sveikina didesnį NATO įsitraukimą Indijos ir Ramiojo vandenynų regione.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

14:45 O. Scholzas atmeta sankcijų Minskui panaikinimą mainais į grūdų tranzitą

Vilniuje viešintis Vokietijos kancleris Olafas Scholzas atmeta galimybę panaikinti sankcijas Minskui manais į Ukrainos grūdų tranzitą per Baltarusiją.

Pasak jo, Vakarų šalys ieško būdų, kaip šią žemės ūkio produkciją saugiai išgabenti iš karo draskomos šalies, siekiant išvengti pasaulinio maisto stygiaus.

„Jokiu būdu tai nereikštų, kad turėtume atsisakyti tų sankcijų, kurias esame priėmę A. Lukašenkos atžvilgiu“, – žurnalistams antradienį sakė Vilniuje viešintis Vokietijos kancleris.

14:40 V. Zelenskis: atgavimas po vasario okupuotų teritorijų būtų „rimta laikina Ukrainos pergalė“

Rusijos pajėgų išstūmimas į pozicijas, užimtas prieš vasario 24 d. invaziją, būtų „rimta laikina Ukrainos pergalė“, tačiau galutinis tikslas tebėra visiškas teritorijos 2014 m. sienomis suverenitetas, sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Taip jis kalbėjo „Financial Times“ konferencijoje „Global Boardroom“.

Pasak V. Zelenskio, kuris dar kartą paprašė Vakarų karinės paramos, ukrainiečiai nusileidžia rusams ginkluote, todėl negali žengti į priekį. „Mes patirsime daugiau nuostolių, o žmonės yra mano prioritetas“, – teigė Ukrainos vadovas.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

14:31 O. Scholzas: Rusija privalės išvesti karines pajėgas iš Ukrainos

Vakarai nesutiks su Rusijos diktuojamomis taikos sąlygomis, ji privalės išvesti savo kariuomenę iš Ukrainos, Vilniuje sakė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.

„Mes tikrai nesutiksime su Rusijos diktuojama taika, mes nepripažinsime tokios taikos. Dėl to mums labai svarbu ir aišku, kad šios karinės situacijos rezultatas bus tas, jog Rusija privalės išvesti savo karines pajėgas ir kad Ukraina apgins savo nepriklausomybę“, – per spaudos konferenciją Vilniuje antradienį teigė jis.

Pasak Vokietijos lyderio, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas karine agresija pasiekė tik tai, kad dar labiau suvienijo Vakarų sąjungininkes.

„Ką V. Putinas pasiekė, jis pasiekė, kad NATO dar labiau susivienijo, kad NATO dar labiau stiprina savo pajėgumus, kad stipriname rytinį NATO flangą prie Baltijos jūros, ir tai, kad Švedija ir Suomija nutarė tapti NATO narėmis. Taigi, štai ką pasiekė Putinas savo karine agresija – kad mes daromės dar stipresni“, – kalbėjo Vokietijos kancleris.

14:26 Chersone prie miesto administracijos pastato nugriaudėjo sprogimas

Rusijos pajėgų okupuotame pietiniame Chersono mieste prie administracijos pastato esančioje kavinėje nugriaudėjo sprogimas, pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS.

Per sprogimą nežymiai nukentėjo kavinės padavėja.

14:12 V. Zelenskis džiaugiasi „tikro draugo“ B. Johnsono pergale

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė esantis „labai laimingas“ dėl to, kad Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo partijos viduje ir pavadino jį „tikru draugu Ukrainai“.

V. Zelenskis kalbėjo „Financial Times“ organizuotame renginyje, o paklaustas apie balsavimo rezultatus teigė, kad tai yra „geros žinios“.

„B. Johnsonas yra tikras Ukrainos draugas. Laikau jį mūsų sąjungininku, ir Didžiąją Britaniją kaip puikią sąjungininkę“, – kalbėjo Ukrainos lyderis.

Plačiau apie balsavimą dėl nepasitikėjimo galima perskaityti čia.

14:01 Rusija teigia užėmusi visus Sjeverodonecko gyvenamuosius rajonus

Sergejus Šoigu, Rusijos gynybos ministras, antradienį sakė, kad Maskvos pajėgos visiškai kontroliuoja visus Ukrainos Sjeverodonecko miesto gyvenamuosius rajonus.

„Sjeverodonecko miesto gyvenamieji rajonai visiškai išvaduoti“, – per televizijos transliuotą Gynybos ministerijos posėdį sakė S. Šoigu.

Rusų kariuomenė dar stengiasi perimti šio svarbaus miesto Ukrainos rytuose „pramoninės zonos ir artimiausių gyvenviečių“ kontrolę, pridūrė ministras.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos vis dar praneša, kad dėl miesto vyksta aktyvios kovos.

13:59 DLR patvirtino, kad Ukrainoje žuvo rusų generolas

Prokremliški Ukrainos separatistai antradienį patvirtino, kad per Maskvos karą šioje šalyje žuvo rusų generolas Romanas Kutuzovas. Anksčiau apie jo mirtį pranešė Ukrainos kariuomenė. 

Antradienį Denisas Pušilinas, „Donecko liaudies respublikos“ (DLR – taip Rusija vadina savo remiamus separatistinius regionus) lyderis, išreiškė savo „nuoširdžią užuojautą“ R. Kutuzovo, „savo pavyzdžiu parodžiusio, kaip tarnauti tėvynei“, šeimai ir draugams.

„Kol mūsų generolai kovoja petys į petį su kareiviais, mūsų šalis ir mūsų valstybė bus nenugalimos“, – per susirašinėjimo platformą „Telegram“ pareiškė D. Pušilinas. Jis taip pat paskelbė nespalvotą R. Kutuzovo nuotrauką.

Gegužės pradžioje JAV žvalgyba pranešė, kad jau žuvo 8–10 rusų generolų.

13:42 Vokietijos kancleris atmeta kritiką dėl delsimo Ukrainai siųsti ginklus

Lietuvoje viešintis Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, atmeta kritiką dėl delsimo Ukrainai siųsti sunkiuosius ginklus.

„Vokietija yra viena svarbiausių Ukrainos rėmėjų karine prasme, turbūt, gal tik Jungtinės Amerikos Valstijos teikia didesnę paramą, bet Vokietija tikrai teikia labai didelę paramą Ukrainai: teikiame dideliais kiekiais amuniciją, šarvuotąsias sistemas, turės būti pristatytos ir pačios moderniausios haubicos į Ukrainą“, – spaudos konferencijoje Vilniuje teigė Vokietijos kancleris.

Anot jo, šiuo metu Vokietijoje Ukrainos kariai apmokomi naudotis šia ginkluote.

„Labai dažnai būna tokių pranešimų, kurie visiškai neatitinka tikrovės, kad ukrainiečiai nenori kažkokių ginklų (...). Mes iš tikrųjų labai remiame Ukrainą, vyksta taip vadinamieji ginklų mainai, dėl kurių susitarta, pavyzdžiui, su Čekija, Graikija, kitomis valstybėmis, ir tikrai tais ginklais ukrainiečiai galės pasinaudoti“, – patikino O. Scholzas.

„Mano priimti sprendimai, kad Vokietija konflikto metu nusprendė tiekti ginklus, tai yra sprendimas, kurį įgyvendiname plačiai“, – pridūrė jis. 

Išsamiau skaitykite čia

13:32 Zaporižioje tęsiasi kovos

Rusija iš Melitopolio ir dalies Vasiljevsko rajono atitraukia karius į Zaporižią, manoma, kad vykdoma karių rotacija, praneša Oleksandras Staruchas, Zaporižios regioninės karinės administracijos pirmininkas.

„Aktyvūs karo veiksmai tęsiasi palei fronto liniją, kur mūsų kariuomenė duoda priešui garbingą atkirtį. Susidūrimai vyksta Orechovo, Guliaipolės, Kamyševachos vietovėse, o netoliese esančios gyvenvietės kenčia nuo nuolatinio apšaudymo“, – sakė O. Staruchas.

Pasak jo, Zaporižios regione toliau statomos gynybinės linijos, kurios padeda pajėgoms atremti užpuolikus.

Anot P. Starucho, elektrinė ir toliau veikia, nors darbuotojai patiria nuolatinį spaudimą, o situacija Enerhodare išlieka sudėtinga.

12:55 „Energoatom“:  į Zaporižios atominę elektrinę TATENA vadovo niekas nekvietė

VŽ jau rašė, kad Rafaelis Mariano Grossi, Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generalinis sekretorius, derina planus dėl apsilankymo didžiausioje Europos Zaporižios atominėje elektrinėje.

Visgi, „Energoatom“, Ukrainos branduolinių jėgainių operatorė, patikino, kad R. Grossi nekvietė į Zaporižią, be to, toks apsilankymas bus įmanomas tik tada, kai atominė elektrinė bus atgauta iš Rusijos rankų.

„TATENA generalinis sekretorius R. M. Grossi vėl meluoja... Šią TATENA vadovo žinią laikome dar vienu bandymu bet kokiomis priemonėmis patekti į Zaporižios atominę elektrinę, kad įteisintų okupantų buvimą ir faktiškai pritartų visiems jų veiksmams. Ukrainos pusė nekvietė R. M. Grossi apsilankyti ir anksčiau atsisakė jam suteikti tokią galimybę, pabrėždama, kad apsilankyti stotyje bus galima tik tada, kai mūsų šalis atgaus jos kontrolę“, – pareiškė „Energoatom“, kurios pranešimu rėmėsi leidinys „Ukrainska pravda“.

12:39 Lietuviai – dosniausi Ukrainos remėjai

Tyrimų bendrovės „Norstat“ atlikta reprezentatyvi apklausa rodo, kad Lietuvos žmonės Ukrainą iš Baltijos šalių gyventojų remia aktyviausiai – 53% apklaustų Lietuvos gyventojų nurodė skyrę paramą ukrainiečiams pinigais, 25% aukojo maisto, kitų reikalingų daiktų. Plačiau skaitykite čia.

12:25 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad per Rusijos sukeltą karą jau nukovė 31.360 rusų karių (+110 per pastarąją parą), 1.390 tankų (+4) ir 212 (+1) lėktuvų ir 7.739 vnt. kitos karinės technikos.  

11:52 G. Nausėda: reikia didinti pagalbą Ukrainai

Europa padarė daug, kad padėtų Ukrainai, tačiau turi didinti savo pagalbą, sako Gitanas Nausėda, Lietuvos prezidentas. Apie tai jis antradienį kalbėjo su Vilniuje viešinčiu Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu.

„Kalbėjome apie Rusijos karą Ukrainoje ir Europos atsaką. Europa padarė daug, kad padėtų Ukrainai, tačiau to nepakanka. Karas dar nelaimėtas. Turime išlikti šiame kelyje ir jokiu būdu nemažinti greičio. Priešingai – tik didinti“, – po susitikimo savo „Facebook“ paskyroje paskelbė Gitanas Nausėda.

„Privalome visapusiškai remti Ukrainą, didinti spaudimą Rusijai, griežtinti sankcijas, mažinti energetinę priklausomybę nuo agresoriaus. Turime padaryti viską, kad apgintume savo vertybes ir taiką. Esame ir norime likti teisingoje istorijos pusėje“, – teigė jis.

11:45 Rusijos kontroliuojami separatistai kelia bylas Ukrainos kariams

„Luhansko liaudies respublikos“, separatistinio regiono, kurį taip vadina tik Rusija, generalinė prokuratūra pradėjo apie 600 baudžiamųjų bylų dėl Ukrainos įvykdytų nusikaltimų, skelbia Rusijos valstybinė žiniasklaida TASS, remdamasi Innos Semenovos, regiono prokuratūros atstovės žodžiais.

Pasak TASS, iškeltos bylos susijusios su Ukrainos ginkluotų formuočių vykdytu apšaudymu, dėl uždraustų kovos priemonių ir metodų.

11:08 JT: Ukrainoje moterys ir vaikai patiria seksualinį smurtą

Ukrainoje tebėra paplitęs seksualinis smurtas, o sunki humanitarinė padėtis karo draskomoje šalyje virsta prekybos žmonėmis krize, pirmadienį pareiškė Pramila Patten, Jungtinių Tautų (JT) specialioji pasiuntinė seksualinio smurto konfliktų metu klausimais.

P. Patten pareiškė JT Saugumo Tarybai, kad šios institucijos rezoliucijos, skirtos užkirsti kelią žaginimui ir kitiems seksualiniams išpuoliams konfliktų metu, neatitinka tikrovės, kurioje atsiduria moterys ir vaikai.

Išsamiau skaitykite čia.

10:58 Dėl Rusijos karo žuvo 236 vaikai

Ukrainos generalinė prokuratūra praneša, kad dėl Rusijos sukelto karo šalyje žuvo 263 vaikai, dar 467 buvo sužeisti.

Manoma, kad šie skaičiai gali būti dar didesni, nes Ukraina negali įvertinti žuvusiųjų rusų okupuotose teritorijose bei vietose, kur vyksta aktyvūs karo veiksmai.

10:10 EVT pirmininkas griežtai apkaltino Rusiją dėl maisto krizės

Charles'is Michelis, Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas, Jungtinių Tautų (JT) Saugumo tarybos posėdžio metu apkaltino Rusiją, kad ji naudojasi maisto tiekimu kaip „raketa prieš besivystančias šalis“, ir apkaltino Kremlių dėl gresiančios pasaulinės maisto krizės. Po šio EVT pirmininko pasisakymo Vasilijus Nebenzija, Maskvos ambasadorius JT, išėjo iš posėdžio.

Ch. Michelis sakė, kad Maskvos atakos prieš Ukrainos transporto infrastruktūrą ir grūdų saugyklas, apšaudymai trukdo Ukrainai sėti ir nuimti derlių.

„Tai didina maisto kainas, stumia žmones į skurdą ir destabilizuoja ištisus regionus, – sakė EVT pirmininkas, kurį citavo „The Guardian“. – Už šią gresiančią maisto krizę atsakinga tik Rusija. Tik Rusija.“

Jis pasakė, kad Rusijos pajėgos vagia grūdus iš Ukrainos teritorijų, kurias ji yra okupavusi, „perkeldama kaltę kitiems“, ir pavadino tai „bailumu“ bei „gryna ir paprasta propaganda“.

V. Nebenzijai išėjus iš posėdžio EVT pirmininkas pasakė: „Galite išeiti iš kambario, gal lengviau neklausyti tiesos, brangus ambasadoriau.“

09:31 Rusijos kariai ir toliau šturmuoja Sjeverodonecką

Rusijos kariai toliau šturmuoja Sjeverodonecką, mūšiai tęsiasi, o rusų puolimas Novookhtyrkos ir Voronovo kryptimis buvo atremtas, teigia Serhijus Haidajus, Luhansko srities gubernatorius.

Srities vadovas taip pat sakė, kad birželio 6 d. rusai apšaudė turgų, kalnakasybos kolegiją ir mokyklą Lysyčanske, kur buvo sužeisti du žmonės.

„Google žemėlapių“ vizualizacija.
„Google žemėlapių“ vizualizacija.

08:43 JK: Rusija tebenori kontroliuoti visą Donecko sritį

Savaitgalį Ukrainos pajėgos atkovojo dalį Sjeverodonecko, nors Rusijos pajėgos tikriausiai ir toliau užima rytinius rajonus. Tikėtina, kad Rusijos planas ir toliau yra atkirsti Sjeverodonecko rajoną iš šiaurės ir pietų pusių, skelbia Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija savo kasdienėje žvalgybinėje informacijoje.

„Gegužę Rusija pasiekė laimėjimų pietinėje dalyje, Popasnoje, tačiau per pastarąją savaitę jos pažanga šiame rajone sustojo. Pranešimai apie smarkų apšaudymą netoli Iziumo leidžia manyti, kad Rusija ruošiasi atnaujinti pastangas šiaurinėje dalyje“, – teigia JK.

Anot šalies gynybos ministerijos, Rusija beveik neabejotinai turės pasiekti proveržį bent vienoje iš šių krypčių, kad būtų pasiekta pažanga siekiant politinio tikslo – kontroliuoti visą Donecko sritį.

08:33 Rusija uždraudė atvykti į šalį daugiau amerikiečių

Rusija pirmadienį uždraudė įvažiuoti į šalį daugiau JAV piliečių, įskaitant Janet Yellen,  iždo sekretorę, taip atsakydama Vašingtonui už panašias priemones, taikomas Rusijos piliečiams dėl Maskvos karo Ukrainoje.

Be J. Yellen, sankcijos bus taikomos 61 asmeniui, tarp jų Jennifer Granholm, energetikos sekretorei, ir Neilui Mastersonui, palydovinio ryšio bendrovės „OneWeb“ generaliniam direktoriui.

Į sąrašą taip pat įtraukti kino studijos „Universal Pictures“ ir reitingų agentūros „Fitch“ vadovai.

08:23 Ukraina: aršiausi mūšiai vyksta Sjeverodonecke ir Bachmute

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas savo rytinėje informacijoje skelbia, kad pagrindinės Rusijos pajėgos sutelktos į Sjeverodonecko ir Bachmuto užėmimą, ten vyksta aršūs mūšiai.

Kituose rajonuose fiksuoti pavieniai apšaudymai, didesnių veiksmų Generalinis štabas nepraneša.

Pastebima, kad rusų pajėgos pergrupuoja savo dalinius, kad sustiprintų pajėgas Mykolajivo ir Popasnos rajonuose.

Charkive Ukraina ir toliau bando atsikovoti rusų užimtas teritorijas.

07:58 Ukraina: Baltarusija nori beveik dvigubai didinti savo karių skaičių

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenimis, Baltarusija planuoja padidinti savo kariuomenę nuo 45.000 iki 80.000 karių.

„Kuriant Pietų operatyvinę vadovybę, Baltarusijos Respublikos ginkluotąsias pajėgas planuojama padidinti iki 80.000 žmonių. Planuojama aprūpinti karinius dalinius technika ir ginklais sandėliuojamų techninių priemonių sąskaita“, – teigė Generalinis štabas.

07:44 Rusija 40 kartų apšaudė Sumų sritį 

Birželio 6 d. vakare Rusijos pajėgos iš minosvaidžių ir savaeigės artilerijos atakavo kelias regiono bendruomenes, iš viso skaičiuojama apie 40 smūgių, pranešė Dmytro Žyvyckis, Sumų srities gubernatorius. 

Apie nukentėjusiuosius nepranešta.

07:25 J. Borellis: Rusija sunaikino antrą pagal dydį Ukrainos grūdų terminalą

Rusijos pajėgos sunaikino antrą pagal dydį Ukrainos grūdų terminalą Mykolajive, sako Josepas Borrellis, Europos Sąjungos įgaliotinis užsienio reikalams.

„Dar vienas Rusijos raketų smūgis, prisidedantis prie pasaulinės maisto krizės. Rusijos kariai sunaikino antrą pagal dydį Ukrainoje grūdų terminalą Mykolajive“, – rašė J. Borrellis savo „Twitter“ paskyroje.

Anot jo, šis smūgis prieštarauja neseniai Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, duotiems pažadams dėl saugaus prekybinės laivybos plaukimo per Juodąją jūrą iš Ukrainos uostų.

„Dezinformacija, kurią skleidžia V. Putinas, siekdamas paneigti kaltinimus, darosi vis ciniškesnė“, – rašė jis.

Pasak Oleksandro Senkevičiaus, Mykolajivo mero, birželio 4 d. Rusijos pajėgos apšaudė infrastruktūrą, dėl to sprogo sandėliai su grūdais, kurių gesinimas truko iki birželio 6 d.

07:13 JAV: Rusija vagia ukrainietiškus grūdus dėl savo naudos

Antony Blinkenas, JAV valstybės sekretorius, pirmadienį patikimais pavadino pranešimus, jog Rusija vagia grūdus iš Ukrainos, kad juos perparduotų.

„Yra patikimų pranešimų, kad Rusija grobia eksportui skirtus Ukrainos grūdus, kad juos parduotų savo naudai“, – sakė A. Blinkenas Valstybės departamente vykusioje konferencijoje, skirtoje aptarti apsirūpinimo maistu klausimams, kylantiems dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.

Plačiau skaitykite čia.

06:58 Vašingtonas: Maskva bando įbauginti JAV žurnalistus Rusijoje

JAV pirmadienį apkaltino Maskvą bandymu įbauginti Rusijoje dirbančius amerikiečių korespondentus, kuriuos išsikvietė rusų užsienio reikalų ministerija ir kuriems grasino atsaku dėl JAV sankcijų.

„Rusijos užsienio reikalų ministerija išsikvietė jūsų kolegas, kad, cituoju, „paaiškintų jiems jų vyriausybės priešiškos linijos žiniasklaidos srityje pasekmes“, – žurnalistams Vašingtone sakė Nedas Price'as, Valstybės departamento atstovas spaudai.

„Aiškiai pasakykime, kad Kremlius vykdo visapusišką puolimą prieš žiniasklaidos laisvę, prieigą prie informacijos ir tiesos“, – pridūrė jis, atkreipdamas dėmesį į tai, ką pavadino „aiškiomis ir akivaizdžiomis pastangomis įbauginti nepriklausomus žurnalistus“.

Jis apkaltino Maskvą „klaidinga ekvivalencija“ lyginant nepriklausomus JAV žurnalistus su Rusijos žiniasklaida, kuriai taikomos sankcijos ir kurią jis pavadino „propagandiniais Rusijos vyriausybės ginklais“.

„JAV ir toliau išduoda vizas kvalifikuotiems Rusijos žurnalistams, ir mes neatšaukėme nė vieno JAV dirbančio Rusijos žurnalisto užsienio spaudos centro įgaliojimų“, – sakė jis.

06:40 Ukrainos karinės jūrų pajėgos nustūmė rusų laivyną nuo šalies krantų

Ukrainos karinės jūrų pajėgos pranešė, kad išstūmė Rusijos jūrų laivyną daugiau kaip 100 km nuo Juodosios jūros krantų, o tai gali sumažinti blokadą pietiniams šalies uostams, praneša JAV karo studijų institutas (ISW).

ISW rėmėsi Ukrainos karinio jūrų laivyno ir Jungtinės Karalystės (JK) žvalgybos pranešimais, atsižvelgė į Ukrainos gynybos ministerijos pranešimą, kad Rusijos kariuomenė Kryme dislokavo papildomus oro gynybos divizionus S-300.

„Apibendrinant šiuos pranešimus galima daryti prielaidą, kad Ukrainos jūrų pajėgų spaudimas ir priešlaivinės raketos, greičiausiai įskaitant JK ir kitų valstybių suteiktas raketas, privertė rusus Juodosios jūros šiaurės vakaruose labiau pasikliauti pakrančių ir oro gynyba, nes ji buvo nustumta nuo Ukrainos krantų“, – skelbė ISW analitikai.

„Ukraina tikriausiai bandys pasinaudoti šiais laimėjimais, kad sumažintų ekonominį spaudimą dėl Rusijos blokados uostams, ir sieks papildomos ekonominės paramos Vakaruose, įskaitant naujų tarptautinės pagalbos kelių atvėrimą“, – prognozuoja ISW ekspertai.

06:30 Ukraina neketina svarstyti grūdų eksporto per Baltarusiją

Ukraina kol kas nėra pasirengusi svarstyti pasiūlymo eksportuoti grūdus Baltarusijos geležinkeliais, pranešė Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas.

„Mums buvo pasiūlyta eksportuoti grūdus per Baltarusiją geležinkeliu. Taip. Bet suprantame, kodėl mums tai pasiūlė. Dar nesame pasirengę laikytis šio formato ir padėti savo „draugiškiems“ kaimynams“, – sakė valstybės vadovas, kurį citavo „Unian“.

06:27 V. Zelenskis: rusai gali kalinti daugiau kaip 2.500 „Azovstal“ gynėjų

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, teigia, kad šiuo metu Donbase gali būti kalinami daugiau kaip 2.500 gynėjų iš Mariupolio plieno gamyklos „Azovstal“.

V. Zelenskis žurnalistams sakė, kad dėl elgesio su šiais kaliniais, įskaitant ketinimą surengti vadinamąjį viešąjį tribunolą, Rusijos planai nuolat keičiasi. Donecko liaudies respublikos pareigūnai yra kalbėję apie kai kurių „Azovstal“ gynėjų atidavimą teismui ten, kur jie „vykdė žmogaus teisių pažeidimus Ukrainoje“.

Paklaustas, ar nemano, kad kaliniai yra kankinami, Ukrainos prezidentas tikino, kad tai neatitinka Rusijos interesų, nes jie yra „vieši kaliniai“, kurių būklę stebi pasaulio bendruomenė.

Anot jo, pirmasis operacijos etapas – išvesti karius iš „Azovstal“ gyvus – buvo pasiektas.

„Šiandien laukia antroji dalis – pargabenti juos namo gyvus, – kalbėjo Ukrainos lyderis, kurį citavo CNN. – Mes žinome, dėl ko galima susitarti su rusais, žinome šią kainą. Žinome, kad jais negalima pasitikėti.“

06:20 Ukrainos vyriausybė rengia projektą dėl anglų kalbos versle vartojimo

Ukrainos vyriausybė rengia teisės aktą, kuriuo anglų kalba būtų paskelbta verslo bendravimo kalba, vėlai pirmadienį pareiškė Denysas Šmyhalis, ministras pirmininkas.

„Šiuo metu anglų kalba verslo bendravime vartojama visame civilizuotame pasaulyje, todėl tokio statuso suteikimas Ukrainoje paskatins verslo plėtrą, pritrauks investicijų ir paspartins Ukrainos europinę integraciją“, – rašė D. Šmyhalas „Telegram“ žinučių programėlėje, nedetalizuodamas, ką numatytų įstatymas, skelbia „Reuters“.

Ukrainiečių – vienintelė oficiali šalies kalba. Maždaug pusė gyventojų kalba ukrainietiškai, o apie 30% kalba rusiškai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

R. Meilutytė – pasaulio čempionė 4

Pasaulio plaukimo čempionate Budapešte Rūta Meilutytė iškovojo aukso medalį.

Verslo aplinka
2022.06.25
R.T. Erdoganas paragino Stokholmą imtis veiksmų išsklaidyti Turkijos būgštavimus dėl narystės NATO

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas šeštadienį leido suprasti, kad kol kas nepasiekta pažangos...

Verslo aplinka
2022.06.25
Kauno savivaldybė Kėdainių tilto konkursą planuoja skelbti liepą 1

Kauno savivaldybė vadinamojo Kėdainių tilto per Nemuną konkursą rengiasi skelbti jau liepos mėnesį.

Statyba ir NT
2022.06.25
Vokietijoje besirenkančius G-7 lyderius pasitinka protestai

Dešimtys tūkstančių protestuotojų šeštadienį turėtų susirinkti Miunchene, Didžiojo septyneto (G-7) lyderiams...

Verslo aplinka
2022.06.25
VŽ infografika: kur Europoje nepageidaujamas „Huawei“ Premium

Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ praėjusio dešimtmečio pradžioje tapo pasauliniu savo sektoriaus...

Inovacijos
2022.06.25
J. Borrellis: branduolinės derybos su Iranu bus atnaujintos artimiausiomis dienomis

Prieš tris mėnesius įstrigusios derybos dėl Irano branduolinės sutarties atgaivinimo bus atnaujintos...

Verslo aplinka
2022.06.25
Eksporto rinkų paieškos: 400 įmonių, 250 renginių

Įmonių naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų eksporto rinkų plėtrai pagal priemonę „Naujos galimybės LT“,...

Gazelė
2022.06.25
Vytį bus galima naudoti ant transporto priemonių numerių

Kiek daugiau nei po metų ant motorinių transporto priemonių ir jų priekabų valstybinio registracijos numerio...

Logistika
2022.06.25
Ukrainos kariuomenė: apšaudymas susijęs su Kremliaus pastangomis įtraukti Baltarusiją į karą

Ukrainos šiaurinės ir šiaurės rytinės sritys šeštadienį ryte patyrė Rusijos „masinį bombardavimą raketomis“,...

Verslo aplinka
2022.06.25
JAV Kongresas priėmė pirmąjį per kelis dešimtmečius svarbų ginklų kontrolės įstatymą 1

JAV įstatymų leidėjai penktadienį nutraukė beveik tris dešimtmečius trukusį teisėkūros paralyžių šaunamųjų...

Verslo aplinka
2022.06.25
Atliks tyrimą, kokia paskiepytųjų dalis persirgo koronavirusu

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siekia išsiaiškinti, kokia paskiepytųjų nuo koronaviruso dalis persirgo...

Verslo aplinka
2022.06.25
G. Nausėda: Vyriausybė turi skubiai konsultuotis su EK dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui 7

Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija (EK) dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui...

Verslo aplinka
2022.06.25
Berlyne prieš G-7 susitikimą ministrai pasmerkė Rusijos „grūdų karą“

Vokietija penktadienį apkaltino Rusiją paėmus pasaulį „įkaitu“ savo vykdomu „grūdų karu“, Berlyne įvykus...

Verslo aplinka
2022.06.25
P. Jacunskij. Kainų didėjimo priežastys ir „ką gali padaryti Konkurencijos taryba?“

Lietuvoje šoktelėjus infliacijos rodikliams kaskart viešojoje erdvėje pasigirsta klausimų, kokių veiksmų gali...

Nuomonės
2022.06.25
Penktadienį nustatyti 38 nauji COVID-19 atvejai

Per praėjusią parą nustatyti 38 nauji COVID-19 atvejai, fiksuota viena mirtis, rodo šeštadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.06.25
Norvegijos policija išpuolį Osle laiko teroristine ataka

Norvegijos policija šeštadienį paskelbė, kad praėjusią naktį dviejų žmonių gyvybių pareikalavusios šaudynės...

Verslo aplinka
2022.06.25
Pagrindiniame Amsterdamo oro uoste bus sumažinta skrydžių

Nyderlandai penktadienį paskelbė apribosiantys Amsterdamo Šipholio oro uosto naudojimą iki 440.000 skrydžių...

Logistika
2022.06.25
Mirė architektas A. Gvildys

Šią savaitę mirė žinomas architektas Antanas Gvildys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga.

Verslo aplinka
2022.06.25
Reitingai: populiariausias politikas – G. Nausėda, antroje vietoje – A. Anušauskas

Populiariausiu šalies politiku išlieka prezidentas Gitanas Nausėda, į antrą vietą reitingų lentelėje iškopia...

Verslo aplinka
2022.06.25
Europos verslas pavargo laukti pokyčių COVID-19 politikoje – svarsto mažinti investicijas Kinijoje Premium 3

Europos įmonių vadovai tampa vis labiau izoliuoti nuo savo veiklos Kinijoje ir vis mažiau toleruoja Pekino...

Verslo aplinka
2022.06.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku