Ukrainos kariuomenė teigia, kad situacija Sjeverodonecke keičiasi kas valandą, Rusija teigia baigianti perimti Svjatohirsko kontrolę

Publikuota: 2022-06-06
Atnaujinta 2022-06-06 22:15
  • Rytinis regionas nepaliaujamai atakuojamas, svarbus kelias, jungiantis Bachmutą ir Lysyčanską, nuolat apšaudomas.
  • JK perduos Ukrainai toliau smogti galinčių raketų sistemų.
  • Ukrainiečiai nukovė rusų generolą majorą R. Kutuzovą.
  • Rusija sprendimą nepraleisti S. Lavrovo lėktuvo laiko „priešišku veiksmu“.
  • „Izvestija“ skelbia, kad Ukraina, Rusija ir Turkija susitarė dėl preliminarios schemos, pagal kurią Ukrainos laivai su grūdais galės išplaukti iš Odesos uosto.

Sekmadienio įvykius galite rasti čia

[infogram id="c2f3d34b-3cb9-492c-96f4-5de35ff28ce0" prefix="u72" format="interactive" title="2022-06-05: Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Pirmadienio įvykių juostą pildyti baigėme. Kviečiame įvykius sketi kartu rytoj nuo 6 val. 30 min.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

22:09 Rusijoje automobilių pardavimų apimtys traukėsi 83,5%

Naujų automobilių pardavimų apimtys Rusijoje sumažėjo 83,5% šią gegužę, o Vakarų sankcijos vis labiau spaudžia automobilių gamybą ir prekybą, rašo „Al Jazeera“.

Tokį vertinimą pateikė Europos verslo asociacija.

Automobilių pardavimai mažėja jau nuo kovo mėnesio, o gegužę parduoti tik 24.260 automobiliai. Prieš metus tokiu laiku parduota šešis kartus daugiau automobilių.

21:35 Ukrainos kariuomenė: situacija Sjeverodonecke keičiasi kas valandą

Sjeverodonecke tęsiasi įnirtingos kovos, o situacija ant žemės kinta kone kas valandą, teigia Ukrainos kariuomenės atstovai.

Oleksandras Striukas, miesto karinės administracijos vadas teigė, kad „yra pakankamai pajėgų miestui atsikovoti. Gatvėse verda aršūs susirėmimai“.

Anot jo, rusai turi didelį kiekybinį pranašumą. „Jie bando pulti miestą šiuo metu, jie meta vis daugiau ir daugiau žmogiškųjų resursų, kas komplikuoja situaciją“, - O. Striuką cituoja CNN.

„Dabar Sjeverodoneckas yra lyginamas su žeme, nes jie negali jo užimti per dieną ar dvi. Miestas yra naikinamas“, - sakė jis.

21:09 Sankcionuotų įmonių sąraše atsidūrė rusiškos anglies prekybininkė „SUEK Baltic“

Vakarų sankcijų Rusijai ir jos oligarchams suvaržytų Lietuvos įmonių sąraše atsidūrė Rusijos bendrovės SUEK (Sibiro anglių energetikos kompanija – BNS) padalinys „SUEK Baltic“.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) skelbia, kad „SUEK Baltic“ lėšos įšaldytos dėl sąsajų su Rusijos oligarchu Andrejumi Melničenka.

„Šiai dienai yra įšaldytos piniginės lėšos, esančios įmonės sąskaitoje“ – pirmadienį sakė FNTT atstovė Modesta Zdanauskaitė.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

20:40 Rusija išmokės kompensacijas žuvusiųjų nacionalinės gvardijos karių šeimoms

Rusijos lyderis Vladimiras Putinas pasirašė įsaką, kuriuo numatomos piniginės išmokos Ukrainoje ir Sirijoje žuvusių nacionalinės gvardijos karių šeimoms, sieksiančios 81.500 USD, panešė valstybinė naujienų agentūra TASS.

Šiuo dekretu pirmąkart oficialiai pripažįstama, kad Ukrainoje žuvo nacionalinės gvardijos karių. Rusija neskelbia ir neatnaujina savo nuostolių per karą Ukrainoje.

20:15 Niujorko federalinis teismas pareiškė kaltinimus R. Abramovičiui

Federalinis teismas Niujorke pateikė kaltinimus Rusijos oligarchui Romanui Abramovičiui dėl dviejų JAV registruotų lėktuvų išgabenimo į Rusiją be licencijos, rašo „The Guardian“.

Lėktuvams Boeing 787-8 „Dreamliner“ ir „Gulfstream“ G650ER išduoti arešto orderiai.

Abu lėktuvai kovą išskrido į Rusiją ir pažeidė JAV sankcijų režimą.

20:02 JAV žurnalistai gali nebegauti vizų ir akreditacijų Rusijoje

Rusijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį surengė susitikimą su JAV žiniasklaidos atstovais, kad perspėtų, jog jie gali netekti savo vizų ir akreditacijų, jeigu Jungtinės Valstijos neatšauks priemonių, varžančių Rusijos žurnalistus.

JAV kabelinės ir palydovinės televizijos operatoriai atsisakė Kremliaus finansuojamo kanalo RT, valstybinėms televizijos stotims taikomos JAV sankcijos. Interneto platforma „YouTube“ taip pat blokuoja daug oficialių Rusijos kanalų, įskaitant M. Zacharovos spaudos konferencijas.

Pasak jos, Rusijos žurnalistams nebuvo išduotos arba pratęstos JAV vizos. Kai kurie jų buvo sulaikyti ilgai apklausai oro uostuose.

„Kurių galų mes turime visa tai kentėti? Jeigu jie nori sunaikinti mūsų žiniasklaidos erdvę, tai mes sunaikinsime ją kartu, – sakė ministerijos atstovė. – Tai tas pats kaip kapoti šuniui uodegą po gabalėlį. Nukirskime viską iš karto ir nekankinkime.“

„Jei mūsų žurnalistams nebus sugrąžintos jų teisės, ir Rusijos žiniasklaidai nebus grąžintos jos teisės, tos pačios priemonės paveiks jus“, – perspėjo M. Zacharova.

19:45 JT Tarptautinės atominės energijos agentūros vadovas ketina apsilankyti Zaporižės AE

Jungtinių Tautų Tarptautinės atominės energijos agentūros vadovas derina planus dėl apsilankymo didžiausioje Europos Zaporižios atominėje elektrinėje, praneša BBC.

Rafaelis Grossi, agentūros vadovas, teigia, kad kelionė organizuojama siekiant įvertinti ir patikrinti saugumo sąlygas Rusijos pajėgų užgrobtoje atominėje elektrinėje.

Nepaisant to, kad elektrinės teritorija yra okupuota, ukrainiečių personalas toliau dirba elektrinėje. Kyjivas yra išplatinęs prašymą padėti pilnai susigražinti AE kontrolę į savo rankas.

19:29 Rytų ir Vidurio Europos šalių gynybos ministrai sieks NATO rytinio pakraščio sustiprinimo

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su Rytų ir Vidurio Europos šalių gynybos ministrais sutarė vieningai siekti, kad birželį Madride vyksiančiame NATO viršūnių susitikime būtų priimti esminiai sprendimai dėl NATO rytinio pakraščio sustiprinimo.  

A. Anušausko teigimu, Bukarešto devintuko šalys sutaria, kad NATO turi priimti sprendimus dėl konkrečių ilgalaikės trukmės priemonių, pranešė ministerija.

„Raginame toliau stiprinti Aljanso atgrasymo ir gynybos pozicijas kuriant veiksmingą priešakinę gynybą visame NATO rytiniame flange, įskaitant atitinkamą Aljanso karinio buvimo didinimą, atsižvelgiant į regioninius ypatumus ir politiką“, – sakė ministras pirmadienį dalyvavęs nuotoliniame Bukarešto devintuko gynybos ministrų susitikime.

Susitikime Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos ir Vengrijos gynybos ministrai aptarė regioninio saugumo situaciją, NATO ir Europos Sąjungos vaidmenį remiant Ukrainą bei naująją NATO strateginę koncepciją. Svečių teisėmis susitikime dalyvavo ir JAV, Jungtinės Karalystės bei NATO atstovai.

19:11 E. Macronui – vėl kritika dėl komentarų apie Rusiją

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas savo raginimais vengti pažeminti Rusiją Ukrainoje vėl išprovokavo kritikos ir nesupratimo bangą, ir pademonstravo nesutarimus Vakarų aljanse.

Praėjusį penktadienį prancūzų žiniasklaidai E. Macronas pakartojo esąs įsitikinęs, kad Vladimirui Putinui turi būti atvertas išėjimas iš padėties, kurioje Rusijos lyderis atsidūrė padarydamas „istorinę ir fundamentalią klaidą“ – įsiverždamas į Ukrainą.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

18:48 Rusija teigia baigianti perimti Svjatohirsko miestelio kontrolę

Rusijos Gynybos ministerijos atstovas spaudai Igoris Konašenkovas teigė, kad rusų pajėgos baigia perimti Svjatohirsko miestelio kontrolę Donecko regione.

Skelbiama, kad Ukrainos pajėgos mūšio metu susprogdino tiltą per Severskyj Doneco upę mieste, rašo portalas „Meduza“.

18:24 V. Zelenskis: ukrainiečiai „laikosi“ prieš gausesnes rusų pajėgas Sjevjerodonecke

Ukrainiečių pajėgos „laikosi“ kovodamos su Maskvos pajėgomis rytiniame Sjevjerodonecko mieste, tačiau rusų pajėgos skaičiumi yra „stipresnės“, pirmadienį pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Mes laikomės“, bet „jų yra daugiau ir jie yra stipresni“, V. Zelenskis sakė žurnalistams Kyjive.

Jis pridūrė, kad Sjevjerodoneckas ir kaimyninis Lysyčanskas yra „dabar mirę miestai“.

Ukrainos rytinės Luhansko srities administracijos vadovas anksčiau pirmadienį sakė, kad padėtis svarbiame Sjevjerodonecko mieste pablogėjo.

17:46 Ukraina skelbia, kad rusų karo laivai atsitraukė nuo pakrantės

Ukrainos karinės jūrų pajėgos teigia, kad rusų karo laivai atsitraukė nuo Juodosios jūros pakrantės iki maždaug 100 km atstumo iki kranto dėl atakų raketomis ir dronais.

Pirmadienį pateiktoje savo ataskaitoje teigiama, kad Rusija Krymo ir Chersono pakrantėse dislokavo raketines sistemas, siekiant susigražinti šiaurės-vakarinę Juodosios jūros teritorijos kontrolę. Dėl šios priežasties išlieka didelė raketų smūgių grėsmė, rašo CNN.

Ukrainos vertinimu, apie 30 Rusijos karo ir povandeninių toliau laivų blokuoja Ukrainos uostus.

„Šiuo metu yra apie 12 desantui skirtų didelių karo laivų, tačiau daugiau nei trečdalis jų šiuo metu remontuojama“, – teigiama ataskaitoje.

17:23 Ukrainos gynybos ministerija: Rusija intensyviai apšaudo visą Donbaso kontaktinę liniją

Ukrainos gynybos ministerija skelbia, kad intensyvėja Rusijos pajėgų apšaudymas raketomis ir smūgiais iš oro keliose fronto linijose.

Pulkininkas Oleksandras Motūzianykas, Gynybos ministerijos atstovas spaudai, teigė, kad „Rusija vykdo intensyvias apšaudymo ir puolimo operacijas per visą Donecko ir Luhansko kontaktinę liniją“, O. Motūziakyką cituoja CNN.

16:48 Mažiausiai vienas žmogus žuvo per apšaudymą Mykolajyve

Mažiausiai vienas žmogus žuvo, dar keletas buvo sužeisti per bombardavimą Mykolajyvo mieste pietų Ukrainoje, pranešė regiono administracijos taryba.

„Šį rytą Mykolajyvas vėl buvo chaotiškai apšaudytas“, – teigė Hanna Zemaziejieva, Mykolajyvo regiono tarybos vadovė.

„Apšaudyti civiliniai pastatai skirtinguose rajonuose be jokios karinės infrastruktūros“, – vadovę cituoja CNN.

16:43 V. Zelenkis: iki rudens Ukrainoje gali likti įstrigę apie 75 mln. tonų grūdų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad iki rudens Ukrainoje gali likti įstrigę apie 75 mln. tonų grūdų.

Uostams išlaisvinti Ukraina vėl paprašė suteikti priešlaivinių raketų sistemų, rašo „The Gueardian“.

V. Zelenskis teigė, kad dėl grūdų išplukdymo tariamasi su Jungtine Karalyste ir Turkija, tačiau, anot jo, geriausias garantas saugiam grūdų transportui yra ginklai Ukrainai.

16:33 Rusijoje „Laisvos Europos radijui“ skirta 20 mln. RUB bauda

Rusijoje skirta 20 mln. RUB (304.844 Eur) bauda JAV finansuojamam „Laisvos Europos radijui“ dėl, kaip skelbiama, neteisingos informacijos apie invaziją Ukrainoje transliavimo.

„Reuters“ pabrėžia, kad Roskomnadzor uždraudė rferl.com puslapius Rusijoje dar kovo pradžioje, kartu su virtine kitų žiniasklaidos priemonių iš užsienio.

Rusija iki šiol savo veiksmus Ukrainoje vadina „specialia karine operacija“ ir veiksmų oficialiai nelaiko karu, o priimti įstatymai leidžia griežtai bausti už oficialios linijos neatitinkančios informacijos sklaidą. Rusijos karinių pajėgų diskreditavimas ar, Kremliaus vertinimu, neteisingos informacijos sklaida gali užtraukti ir laisves atėmimo bausmę iki 14-os metų.

16:27 Rusija perspėja Vakarus neperduoti ilgo nuotolio sistemų Ukrainai

Maskva pirmadienį perspėjo, kad atsakys į Vakarų ilgo nuotolio ginklų tiekimą Ukrainai, didindama pastangas nustumti Kyjivo pajėgas kuo toliau nuo savo sienų.

„Kuo daugiau ilgo nuotolio ginklų tieksite, tuo toliau mes stumsime nuo savo teritorijos“, – žurnalistams sakė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį įspėjo, kad Maskva smogs naujiems taikiniams, jeigu Vakarai Ukrainai siųs ilgo nuotolio raketų ugnies sistemų.

Vašingtonas ir Londonas ignoruoja V. Putino perspėjimus netiekti pažangiausių ginklų Kyjivui ir pareiškė, kad siųs ilgo nuotolio raketų sistemų į Ukrainą.

Pirmadienį Jungtinė Karalystė pranešė seksianti Jungtinių Valstijų pavyzdžiu ir perduosianti Ukrainai ilgo nuotolio salvinių raketų ugnies sistemų.

16:24 V. Zelenskis: visi šansai laimėti Sjeverodonecke yra Ukrainos pusėje

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pareiškė, kad „visi šansai laimėti Sjeverodonecke yra Ukrainos pusėje“, praneša „Reuters“.

Kalbėdamas apie situaciją Donbaso regione jis teigė, kad padėtis galėtų taip labai sudėtinga, jei Rusijai apvyktų pasiekti daugiau pergalių, rašo BBC.

Jis taip pat teigė, kad situacija išlieka grėsminga ir pietuose, kur Rusija neatsisako planų bandyti užimti Zaporižios miestą.

16:17 G. Nausėda: grūdai iš Ukrainos per Baltarusiją važiuoti negali

Grūdai iš Ukrainos į Baltijos šalių uostus negali būti gabenami per Baltarusiją, nes sugadinti ir tam tikslui vėl suremontuoti geležinkeliai Ukrainos ir Baltarusijos pasienyje galėtų pasitarnauti naujiems kariniams išpuoliams, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. 

„Pirmiausiai pažvelkime iš pačios Ukrainos pozicijų. Norima pasakyti, kad reikia sutvarkyti visą infrastruktūrą, sutvarkyti judėjimą taip, kad trąšos judėtų iš Ukrainos teritorijos per Baltarusiją į Baltijos šalis, ko neatsitiks taip, kad ši sutvarkyta infrastruktūra kažkuriame karo etape judės su karine technika į priešingą pusę. Jie turėtų labai atsargiai vertinti tokią perspektyvą“, – pirmadienį Krekenavoje žurnalistams G. Nausėda.

„Mano manymu, pastaruoju metu situacija tik blogėjo ir Lukašenka pademonstravo esąs visiškai vienoje valtyje su Vladimiru Putinu vykdant šią bjaurią agresiją. Mano nuomonė ir vertinimas nesikeičia – turime ieškoti kitų alternatyvų“, –  sakė G. Nausėda.

Jo teigimu, alternatyvų yra, o viena jų – ir grūdų vežimas iš Ukrainos per Lenkiją į jos bei Baltijos šalių uostus, tačiau šį maršrutą būtina tobulinti. 

16:14 Po priekaištų Italijos žiniasklaidai Roma išsikvietė Rusijos ambasadorių

Italija pirmadienį iškvietė Rusijos ambasadorių, Maskvai anksčiau pareiškus, kad italų žiniasklaida karo Ukrainoje nušvietimu vykdo antirusiškos propagandos kampaniją.

Italijos Užsienio reikalų ministerija paskelbė iškvietusi ambasadorių Sergejų Razovą, kad atmestų „juodinančias užuominas apie tariamą mūsų šalies žiniasklaidos dalyvavimą antirusiškoje kampanijoje“.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

15:49 Mariupolio mero pavaduotojas: miestas karantinuojamas dėl numanomo choleros protrūkio

Rusija karantinuoja Mariupolio miestą dėl galimo choleros protrūkio, pirmadienį pareiškė miesto mero patarėjas ukrainiečių televizijai.

„Mes matome, kaip miestą uždaro“, – Petro Andriuščenko cituoja BBC.

„Mieste dažnai vartojamas žodis „cholera“ tarp vietos valdžios pareigūnų ir jų padėjėjų“, – sakė P. Andriuščenko. Šios informacijos nepriklausomai patikrinti kol kas neįmanoma.

Anot mero patarėjo, sudėtis Mariupolyje vis labiau komplikuojasi dėl maisto ir vandens trūkumo.

15:40 Sjeverodonecko meras: Ukraina gali atmušti rusų puolimą

Sjeverodonecko meras Oleksandras Strijukas Ukrianos televizjai sakė, kad ukrainiečiai sutelkė pakankamai pajėgų mieste, kad galėtų atmušti priešo puolimą.

„Sukoncentravome pakankamai pajėgų ir išteklių ten, kad atlaikytume miesto puolimą“, – merą cituoja „Al Jazeera“. Anot jo, nė viena pusė neketina atsitraukti ir palikti miesto.

Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai Oleksandras Motuzianijykas teigė, kad Rusija negaili savo karių ir technikos puolimui, bandant užimti Sjeverodonecką.

15:24 B. Johnsonas ir V. Zelenskis kalbėjosi telefonu

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį ryte kalėjosi telefonu.

Pokalbio metu aptarta Ukrainos uostų atblokavimo tema, savo „Twitter“ paskyroje paskelbė V. Zelenskis.

15:20 Vaizdas iš okupuoto Lymano

Rusijos pajėgos gegužės pabaigoje paskelbė užėmusios Lymano miesto Donecko regione kontrolę. Miestas smarkiai nukentėjo per susirėmimus tarp Ukrainos kariuomenės ir Rusijos pajėgų.

15:14 Rytinis regionas nepaliaujamai atakuojamas

Ukrainos rytinės Luhansko srities administracijos vadovas pirmadienį sakė, kad pablogėjo padėtis svarbiame Sjevjerodonecko mieste.

Pasak Serhijaus Haidajaus, Rusijos puolimo epicentre atsidūrusiame Sjevjerodonecke tęsiasi įnirtingos kovos. Padėtį mūšio lauke jis pavadino „gan dinamiška“.

„Mūsų gynėjams pavyko įvykdyti kontrpuolimą ir išvaduoti beveik pusę miesto, bet padėtis dabar vėl pablogėjo, – naujienų agentūrai AP sakė S. Haidajus. – Mūsų vaikinai gina pozicijas pramoninėje zonoje miesto pakraštyje.“

„Sjevjerodonecko apšaudymas suintensyvėjo, (rusai – VŽ) pagal savo išdegintos žemės taktiką naikina viską iš eilės“, – teigė jis.

S. Haidajus pranešė, kad rusai taip pat toliau intensyviai bombarduoja netoliese esantį Lysyčanską.

Rusai „turi daugybę įrangos ir žmonių, sutelkė daug rezervų“, sakė jis ir pridūrė, kad rusų pajėgos apšaudė humanitarinį centrą Lysyčanske, sunaikino kepyklą ir kad iš miesto per pastarąsias 24 valandas pasitraukė 98 žmonės.

Svarbus kelias, jungiantis Bachmutą ir Lysyčanską, nuolat apšaudomas, nors jį tebekontroliuoja ukrainiečiai, nurodė S. Haidajus.

15:10 Ukraina skelbia per labdaros platformą surinkusi 1,5 mlrd. grivinų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį savo „Telegram“ paskyroje paskelbė, kad šalis per labdaros platformą „United24“ surinko 1,5 mlrd. grivinų (47,3 mln. Eur) sumą.

Platforma „United24“ buvo paleista lygiai prieš mėnesį, o surinkti pinigai keliauja tiesiai į sąskaitas Ukrainos Nacionaliniame banke.

Banke atidarytos sąskaitos trims tikslams: šalies gynybai, humanitarinei pagalbai ir medicinos priemonėms.

14:49 Rusija sprendimą nepraleisti S. Lavrovo lėktuvo laiko „priešišku veiksmu“

Kremlius trijų šalių – Bulgarijos, Juodkalnijos ir Šiaurės Makedonijos – sprendimą neįsileisti į savo oro erdvę Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo lėktuvo laiko „priešišku veiksmu“.

S. Lavrovas šiandien turėjo susitikti su Serbijos prezidentu Aleksandru Vučičiumi Belgrade, tačiau buvo priverstas vizitą atšaukti.

S. Lavrovas veiksmus pavadino „beprecedenčiais“ ir pakvietė A. Vučičių apsilankyti Maskvoje.

„Jei Rusijos užsienio reikalų ministro vizitas į Serbiją Vakaruose yra suvokiamas kaip kažkokia grėsmė plačiąja prasme, tai reikalai ten akivaizdžiai klostosi prastai“, – reporteriams sakė S. Lavrovas.

14:38 Nuo invazijos pradžios Ukrainoje žuvo 32 žurnalistai

Kaip pirmadienį pranešė Ukrainos Kultūros ir informacijos ministras Aleksandras Tkačenko, Ukrainoje nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24-ąją žuvo 32 žurnalistai.

Žuvusieji yra iš tokių šalių kaip Ukraina, Rusija, Prancūzija ir JAV, o į šį skaičių patenka ir lietuvis dokumentinių režisierius Mantas Kvedaravičius.

14:16 Partizanai okupuotose teritorijose aktyvina sabotažą

Ukrainos partizanai, veikiantys okupuotose šalies teritorijose, aktyvina savo veiklą, o jų rengiami išpuoliai prieš rusų pajėgas ir vietos kolaborantus dažnėja. Taip pat dažnėja sabotažo operacijos, o bendras pogrindinis judėjimas plinta, rašo leidinys „The Guardian“.

Prasėjusią savaitę šeši Rusijos pasienio apsaugos karininkai žuvo po to, kai šie buvo apšaudyti Zernovo pasienio kontrolės poste Ukrainos šiaurėje. Po dviejų dienų greta Jevgenijaus Balickio, su Rusijos pajėgomis bendradarbiaujančios vietos pareigūno, nugriaudėjo galingas sprogimas Melitopolyje.

Alexanderis Motylas, istorikas ir Ukrainos istorijos ekspertas iš Rutgerso universiteto mano, kad partizaninė veikla Ukrainoje intensyvėja.

„Aišku, yra įmanoma, kad galbūt Ukrainos specialiosios pajėgos prisidėjo prie šių veiksmų, galbūt tai pat neturime visos informacijos, galbūt ne viskas buvo pranešta, – leidiniui teigė ekspertas, – nepaisant to, partizaninių veiksmų skaičius yra įspūdingas ir liudija apie dažnėjančią partizaninės veiklos tendenciją“.

JAV įsikūręs Karo studijų institutas mano, kad Rusijos pajėgos ruošiasi vis didėjančiai partizaninei veiklai Luhanske.

„Pagrindinis Ukrainos žvalgybos direktoratas birželio 1-ąją paskelbė, kad pradedamas „Luhansko partizanų“ projektas, skirtas galvanizuoti pasipriešinimo judėjimą Rusijos mėginimams konsoliduoti valdžią Luhansko regione“, – rašoma instituto ataskaitoje.

13:37 „Dožd“ transliuos iš Rygos

Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba (NEPLP) pirmadienį nutarė suteikti licenciją transliuoti nepriklausomai Rusijos televizijai „Dožd“, todėl nuo šiol kanalas galės transliuoti savo laidas iš Rygos, pranešė tarnybos pirmininkas Ivaras Abolinis. 

Kovo pradžioje, tuojau po Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, „Dožd“ neribotam laikui sustabdė transliaciją. Šią televiziją valdančios bendrovės įkūrėja ir vadovė Natalija Sindejeva aiškino, kad tolesnė kanalo veikla tapo neįmanoma Rusijos Valstybės Dūmai priėmus įstatymą, draudžiantį platinti „melagienas“ apie kariuomenės veiksmus užsienyje. 

Nuo birželio 9 dienos „Dožd“ bus įtraukta į Latvijoje registruotų televizijų sąrašą.

I. Abolinis sakė, kad derybos dėl „Dožd“ persikėlimo į Latviją truko apie tris mėnesius; jose dalyvavo kelios žiniasklaidos bendrovės.

13:32 Eurokomisaras: ES parengė planą, kaip pakeisti rusiškas dujas

Europos Sąjunga parengė planą, kaip pakeisti iš Rusijos tiekiamas gamtines dujas, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“, cituodama už vidaus rinką atsakingą Europos Komisijos (EK) narį Thierry Bretoną.

EK komisaro teigimu, pagal naująją strategiją ES planuoja pradiniame etape per metus gauti 50 mlrd. kub. m dujų suskystintų pavidalu iš JAV ir Kataro, 10 mlrd. kub. m – alternatyviais dujotiekiais, o dujų poreikį mažinti įrengiant naujus vėjo jėgainių parkus jūroje ir sausumoje.

Iki karo Ukrainoje ES iš Rusijos per metus importuodavo vidutiniškai 155 mlrd. kub. m dujų.

Plačiau skaitykite čia. 

13:20 Latvija uždraudė visus Rusijoje registruotus TV kanalus

 Latvija pirmadienį nusprendė uždrausti transliuoti 80 Rusijoje registruotų televizijos kanalų, kurie tebebuvo retransliuojami šalyje, tęsiantis Maskvos invazijai į Ukrainą.

Nacionalinės elektroninės žiniasklaidos tarybos (NEPLP) pirmininkas Ivaras Abolinis paaiškino, kad sprendimas grindžiamas neseniai įvestų draudimu transliuoti televizijos medžiagą iš valstybių, keliančių grėsmę kitos šalies vientisumui ir nepriklausomybei.

Draudimas transliuoti rusiškus kanalus galios, kol Rusija nutrauks karą prieš Ukrainą ir grąžins aneksuotą Krymą Ukrainai. NEPLP sprendimas įsigalioja ketvirtadienį.

12:44 Charkivo srities vadovas: Iziumo rajone rusų puolimas buvo nesėkmingas

Charkivo srityje pastarąją parą per apšaudymus žuvo trys žmonės ir dešimt buvo sužeista, savo „Telegram“ kanale pranešė regiono administracijos vadovas Olehas Sinehubovas.

Taip pat buvo apgadinti gyvenamieji ir viešieji pastatai, automobiliai ir ypatingos svarbos infrastruktūros objektai.

O. Sinehubovas taip pat sakė, kad okupantai nesėkmingai bandė pulti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pozicijas Iziumo rajone ir po to atsitraukė.

Jo teigimu, Rusijos pajėgos čia neteko daug karių ir šarvuočių. „Ukrainos ginkluotosios pajėgos bando žengti į priekį, išlaisvindamos mūsų gyvenvietes“, – pridūrė srities vadovas.

12:18 Sparčiai daugėja Donecką paliekančių civilių 

CNN praneša, kad pirmadienio rytą jo komanda matė ilgas eiles civilių automobilių, važiuojančių į vakarus iš Ukrainos kontroliuojamos Donecko dalies.

Kad auga pasitraukiančiųjų skaičius, patvirtina ir Donecko srities administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka.  

„Žmonės, kurie nebandė išvykti ir nenorėjo to pradžioje, kai buvo saugiau, išvyksta dabar. Mes evakuojame ir iš priefrontės gyvenviečių, ir iš Bachmuto, Soledaro, Slovjansko miestų. Dabar tempai padidėjo“, – per Ukrainos televiziją P. Kyrylenka.

12:13 Nuo karo pražios žuvo 32 žurnalistai

Ukrainoje minint Žurnalisto dieną, šalies kultūros ir informacijos politikos ministras Aleksandras Tkačenka „Telegram“ kanale pranešė, kad nuo Rusijos invazijos pradžios dėl karo veiksmų žuvo 32 žurnalistai.

„Šių metų Žurnalisto diena turi ypatingą kartėlio prieskonį. Ketvirtas karo mėnuo, o mes praradome 32 žurnalistus... Per 8 karo metus praradome dar daugiau“, – sakė jis.

11:54 Rusijos žiniasklaida: sutarta dėl Ukrainos grūdų išvežimo schemos

Ukraina, Rusija ir Turkija susitarė dėl preliminarios schemos, pagal kurią Ukrainos laivai su grūdais galės išplaukti iš Odesos uosto. Apie tai skelbia Rusijos „Izvestija“, remdamasi, kaip teigia, aukšto rango gerai informuotu šaltiniu.

Pagal šią schemą, Turkijos kariai atliktų išminavimo darbus Ukrainos teritoriniuose vandenyse ir palydėtų Ukrainos laivus su grūdais į neutralius vandenis. Ten juos pasitiktų Rusijos laivai ir palydėtų iki Bosforo sąsiaurio.

Teigiama, kad kol kas sutarta dėl schemos tik Odesos uostui.

11:48 G. Landsbergis prašo Japonijos pagalbos, telkiant paramą Odesos uostui atblokuoti

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis prašo Tokijo pagalbos, buriant koaliciją Ukrainos grūdams saugiai išplukdyti iš Odesos uosto, kurį blokuoja Rusijos pajėgos.

Šalies diplomatijos vadovas „paprašė Japonijos atstovų kelti Odesos atblokavimo klausimą Didžiojo septyneto (G7) susitikimuose, kad būtų rasti greiti ir veiksmingi būdai atnaujinti Ukrainos grūdų tiekimą pasaulio rinkoms“, sakoma pirmadienį išplatintame ministerijos pranešime.

Odesa yra didžiausias Ukrainos uostas, ypač svarbus grūdų eksportui. Jo blokada kelia pavojų pasauliniam maisto tiekimui.

11:41 S. Lavrovas priverstas atšaukti kelionę į Serbiją 

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį buvo priverstas atšaukti vizitą į Serbiją, kelioms kaimyninėms šalims neleidus jo lėktuvui įskristi į savo oro erdvę, pranešė pareigūnai. 

S. Lavrovas ruošėsi vesti derybas su aukščiausio rango pareigūnais Belgrade. Serbija yra viena iš nedaugelio Maskvos sąjungininkų Europoje, likusių po Kremliaus pradėto karinio puolimo Ukrainoje.

Plačiau skaitykite čia

11:29  Rusijos pateikiami duomenys apie ukrainiečių nuostolius

Rusijos gynybos ministerija teigia, kad šalies pajėgos per praėjusią parą nukovė daugiau nei 300 karių, numušė „MiG-29“ naikintuvą, sunaikino dešimt tankų, du daugkartinius raketų paleidimo įrenginius „Grad“, 17 specialiųjų transporto priemonių, 17 lauko artilerijos vienetų ir minosvaidžių bei JAV pagamintą radarą AN / TPQ-50.

11:00 Luhansko srities vadovas: Sjeverodonecke padėtis vėl šiek tiek pablogėjo

Ukrainos pajėgų, kovojančių rytiniame Sjeverodonecko mieste, padėtis „šiek tiek pablogėjo“, pirmadienį pareiškė Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

„Mūsų gynėjams kurį laiką pavyko imtis kontratakos; jie išlaisvino beveik pusę miesto. Tačiau dabar mūsų padėtis vėl šiek tiek pablogėjo“, – nacionalinei televizijai sakė S. Haidajus.

Jis taip pat teigė, kad rusai taiko „standartinę išdegintos žemės taktiką“ ir kad dėl intensyvių kovų neįmanoma evakuoti maždaug 15.000 Sjeverodonecke likusių civilių gyventojų.

Pasak S. Haidajaus, Rusija labiausiai apšaudo kaimyninį Lysyčansko miestą, kuris yra strategiškai svarbioje aukštumoje kitapus Doneco upės nuo Sjeverodonecko. „Iš ten daug lengviau gintis ir išlaikyti gynybinę liniją“, – sakė S. Haidajus.

S. Haidajaus teigimu, Rusija skyrė „neįtikėtinai daug“ karių ir technikos bombarduoti pagrindinį kelią į Lysyčanską ir Sjeverodonecką: „Rusai nekontroliuoja šio kelio, tačiau visas jis yra apšaudomas“.

10:36 Sprogimai Mykolajive

Pirmadienio rytą Mykolajive nugriaudėjo sprogimai. Dabar mieste kyla artilerijos apšaudymų grėsmė, „Telegram“ kanale pranešė miesto meras Oleksandras Senkevičius. Daugiau informacijos apie sprogimus kol kas nėra. 

10:20 Ukraina: per parą nukauta mažiausiai 100 karių

Rusijos pajėgos nuo invazijos pradžios jau prarado apie 31.250 savo karių. Vien per pastarąją parą jų nukauta mažiausiai 100, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas. 

09:36 JK: po kreiserio „Moskva“ netekties rusai oro gynybos priemones perkėlė į Gyvačių salą   

Rusijai balandį netekus kreiserio „Moskva“, Rusijos pajėgos greičiausiai perkėlė daugybę oro gynybos priemonių, įskaitant SA-15 ir SA-22 sistemas, į Gyvačių salą vakarinėje Juodosios jūros dalyje, teigiama Jungtinės Karalystės (JK) Gynybos ministerijos pranešime.

„Tikėtina, kad šie ginklai skirti užtikrinti Rusijos karinių jūrų laivų, plaukiojančių aplink Gyvačių salą, priešlėktuvinę gynybą. Rusijos veiksmai Gyvačių saloje prisideda prie jos vykdomos Ukrainos pakrantės blokados ir trukdo atnaujinti jūrų prekybą, įskaitant ukrainietiškų grūdų eksportą“, – teigia JK Gynybos ministerija.  

Ji taip pat pažymi, kad sekmadienio ryto raketų ataka prieš Kyjivą Rusija greičiausiai bandė sutrikdyti Vakarų ginkluotės tiekimą Ukrainos fronto daliniams.

08:55 Ukraina: per karą žuvo 262 vaikai

Remiantis atnaujintais Ukrainos generalinės prokuratūros duomenimis, nuo tada, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, iš viso žuvo 262 ir buvo sužeisti 467 vaikai.

08:32 Toliau šturmuojamas Sjeverodoneckas

Rusai toliau šturmuoja Sjeverodonecką, pranešė pirmadienio rytą feisbuke Ukrainos pajėgų Generalinis štabas.

„Sjeverodonecko kryptimi priešas apšaudė mūsų karius iš įvairių tipų minosvaidžių ir artilerijos sistemų. Nukentėjo Metelkino, Borovskės, Ustinovkos, Toškivkos ir kitų gyvenviečių civilinė infrastruktūra. Okupantai toliau šturmuoja Sjeverodonecką“, – rašoma pranešime.

Rusijos pajėgos taip pat paleido raketas į netoliese Sjeverodonecko esančius Slovjansko, Lysyčansko ir Orichovės miestus. Apšaudoma ir Černihivo bei Sumų civilinė infrastruktūra.

07:37 „Caritas“ trečią kartą skelbia daiktų rinkimo iniciatyvą Ukrainos žmonėms

Tęsiantis Rusijos karinei invazijai Ukrainoje, „Lietuvos Caritas“ trečią kartą skelbia paramos rinkimo akciją Ukrainos žmonėms.

Ji vyks tris dienas – nuo pirmadienio iki trečiadienio Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Kaišiadoryse, Lazdijuose, Šakiuose, Tauragėje ir taip pat daugelyje kitų rajonų centrų.

Šįkart renkami daiktai ir priemonės bus skirti Odesos, Poltavos, Mykolajivo, Kyjivo miestų gyventojams.

„Karas, deja, tęsiasi, jau daugiau nei 100 dienų, Ukrainos žmonės kiekvieną dieną kovoja už savo šalį. Turime padėti, nors mūsų aplinkoje jau yra atsiradusio nuovargio apraiškų. Šį kartą kviečiame Lietuvos žmones prisidėti atliepiant keturių regioninių „Caritas“ iš Ukrainos prašymus“, – sakė „Lietuvos Carito“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

07:31 Baltijos jūroje prasidėjo NATO pratybos BALTOPS 

NATO sekmadienį pradėjo JAV vadovaujamas jūrų pajėgų pratybas Baltijos jūroje, kuriose dalyvauja daugiau kaip 7.000 jūreivių, lakūnų ir jūrų pėstininkų iš 16 šalių, įskaitant į Aljansą siekiančias įstoti Suomiją ir Švediją.

Nuo 1972-ųjų kasmet rengiamomis pratybomis BALTOPS nesiekiama atsakyti į kokią nors konkrečią grėsmę, bet karinis blokas nurodė, kad „dalyvaujant Švedijai ir Suomijai NATO naudojasi proga nenuspėjamame pasaulyje sustiprinti savo jungtinių pajėgų atsparumą ir jėgą“ kartu su šiomis dviem Šiaurės šalimis.

07:26 V. Zelenskis lankėsi fronte prie Bachmuto ir Lysyčansko

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį aplankė Ukrainos pajėgų vadavietes ir priešakines pozicijas prie Bachmuto ir Lysyčansko Luhansko srityje. Apie tai pranešta Ukrainos vadovo interneto svetainėje.

Vizito metu prezidentas išklausė informaciją apie operatyvinę padėtį šiose fronto vietose ir ataskaitą apie Ukrainos gynėjų materialinį ir techninį aprūpinimą.

V. Zelenskis taip pat kalbėjosi su Ukrainos kariais ir įteikė jiems valstybinius apdovanojimus.

Anksčiau sekmadienį V. Zelenskis lankėsi pirmą kartą nuo karo pradžios apsilankė ir Zaporižios regione.

07:05 Ukrainiečiai nukovė dar vieną rusų generolą  

Ukrainos ginkluotosios pajėgos patvirtino, kad nukautas Rusijos generolas majoras Romanas Kutuzovas, tačiau aplinkybių nepatikslino.

„Išskirtinė žinia. Sutikite. DLR 1-ojo armijos korpuso (orkų) vadas generolas majoras Romanas Kutuzovas oficialiai denacifikuotas ir demilitarizuotas“, – rašoma Ukrainos pajėgų Strateginių komunikacijų tarnybos pranešime.

Pasak žurnalisto Romano Cymbaliuko, prieš paskyrimą į apsišaukėlišką Donecko liaudies respubliką (DLR) R. Kutuzovas buvo Rusijos Rytų karinės apygardos 29-osios bendrosios armijos štabo viršininkas.

Sekmadienį ši žinia pradėjo sklisti socialinėje žiniasklaidoje. Pasak kai kurių pranešimų, jis buvo nužudytas per kovinius veiksmus Mykolajivkos kaime, Popasnos rajone.

Gegužės pradžioje JAV žvalgyba pranešė, kad Ukrainoje nukauta maždaug 8–10 Rusijos generolų.

06:49 JK perduos Ukrainai toliau smogti galinčių raketų sistemų

Jungtinės Karalystė pirmadienį pranešė seksianti Jungtinių Valstijų pavyzdžiu ir perduosianti Ukrainai ilgo nuotolio salvinių raketų ugnies sistemų, nepaisydama Rusijos prezidento Vladimiro Putino perspėjimų nesiųsti Kyjivui pažangios ginkluotės.

JK Gynybos ministerija nurodė, kad Londonas glaudžiai koordinavo veiksmus su Vašingtonu ir priėmė sprendimą perduoti sistemų M270 MLRS, turinčių padėti Ukrainai apsiginti nuo Rusijos agresijos.

M270, galinčios smogti tiksliai nutaikomomis raketomis iki 80 km atstumu esantiems taikiniams, „reikšmingai sustiprins Ukrainos pajėgų pajėgumus“, pridūrė ministerija.

V. Putinas sekmadienį perspėjo, kad Maskva smogs neįvardytiems „taikiniams“, jeigu Vakarai perduos minėtų raketų Ukrainai, taip pat pareiškė, kad naujos ginkluotės tiekimas Kyjivui „ilgina konfliktą“.

06:45 Ukraina teigia kontroliuojanti „pusę“ Sjeverodonecko

Ukraina sekmadienį vakare pranešė, kad ji kontroliuoja pusę Sjeverodonecko, ukrainiečių pajėgoms stabdant Rusijos mėginimus užimti svarbų Rytų Ukrainos miestą, atsidūrusį mūšio dėl Donbaso regiono epicentre.

„Mūsų ginkluotosios pajėgos išvalė pusę“ pramoninio miesto nuo Rusijos kariuomenės, pranešė Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus duotame interviu, kurį paskelbė savo oficialiuose socialinės žiniasklaidos kanaluose.

„Pusę miesto faktiškai kontroliuoja mūsų pajėgos“, – teigė S. Haidajus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

R. T. Erdoganas perspėja, kad Turkija dar gali blokuoti Šiaurės šalių stojimą į NATO

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį perspėjo Švediją ir Suomiją, kad dar gali...

Verslo aplinka
2022.06.30
Lietuvai – nepalankus ES teismo sprendimas dėl migrantų 4

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) paskelbė, kad Lietuvos teisės normos neteisėtų migrantų atžvilgiu...

Verslo aplinka
2022.06.30
ES ir Naujoji Zelandija pasiekė laisvosios prekybos susitarimą

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen ketvirtadienį pranešė, kad Europos Sąjunga ir Naujoji Zelandija...

Verslo aplinka
2022.06.30
Įsiteisėjus nuosprendžiui Seimas turės balsuoti dėl apkaltos P. Gražuliui

Apeliaciniam teismui patvirtinus Seimo nario Petro Gražulio kaltę parlamentas turės balsuoti dėl apkaltos jam...

Verslo aplinka
2022.06.30
JAV prezidentas: remsime Ukrainą tiek ilgai, kiek reikės

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės rems Ukrainą...

Verslo aplinka
2022.06.30
J. Bidenas: JAV turėtų parduoti naikintuvų F-16 Turkijai 1

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos turėtų parduoti karo lėktuvų F-16...

Verslo aplinka
2022.06.30
Seimas patvirtino sveikatos reformą: norima, kad daugiau paslaugų būtų teikiama prie namų

Seimas ketvirtadienį patvirtino sveikatos priežiūros sistemos reformą: ją įgyvendinus tikimasi teikti daugiau...

Verslo aplinka
2022.06.30
O. Scholzas: V. Putino teiginiai apie NATO imperines ambicijas – absurdiški

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį atmetė absurdiškus Rusijos prezidento Vladimiro Putino...

Verslo aplinka
2022.06.30
Izraelyje per mažiau nei ketverius metus vyks penkti parlamento rinkimai

Izraelio įstatymų leidėjai ketvirtadienį nubalsavo, kad Knesetas būtų paleistas, tokiu būdu atverdami kelią...

Verslo aplinka
2022.06.30
Pekinas lieja kritiką NATO: Kinijos grėsmės pūtimas yra beprasmiškas

Pekinas ketvirtadienį piktai sukritikavo NATO dėl „visiškai beprasmiškos“ nuostatos – pirmą kartą įtrauktos į...

Verslo aplinka
2022.06.30
K. Gečas. Dvi realybės: spąstai, į kuriuos nuolat papuola politikai ir verslo vadovai

Stebiu su tranzito į Kaliningrado sritį ribojimu susijusią komunikaciją ir darausi išvadą: eilinį kartą...

Nuomonės
2022.06.30
Lietuvoje viešintys Vokietijos atstovai vertino naujos brigados štabo steigimo sąlygas

Ketvirtadienį Į Lietuvą atvykusi Vokietijos kariuomenės atstovų delegacija vertino naujos brigados štabo...

Verslo aplinka
2022.06.30
J. Stoltenbergas: NATO susitikimas buvo transformuojantis

Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, ketvirtadienį užbaigdamas dvi dienas trukusį Aljanso...

Verslo aplinka
2022.06.30
Čekija perima pirmininkavimą ES

Čekija penktadienį pusmečiui perims pirmininkavimą Europos Sąjungai, visų dėmesiui nukrypus į Ukrainą, nuo...

Verslo aplinka
2022.06.30
Sankcijų spaudžiama Kaliningrado sritis pergrupuoja tiekimo grandines Premium

Nuo Vakarų importo priklausantis Rusijos eksklavas ieško būdų užsitikrinti ekonomikai reikiamą 20 mln. t per...

Logistika
2022.06.30
Po kitų metų savivaldos rinkimų merai turės kitokius įgaliojimus

Po to, kai kitąmet pavasarį bus išrinktos naujos kadencijos savivaldybių tarybos, kartu su jomis tiesiogiai...

Verslo aplinka
2022.06.30
J. Šiugždinienė: priimtos įstatymo pataisos stiprins studijas

Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad ketvirtadienį Seime priimtos įstatymų pataisos leis didinti...

Vadyba
2022.06.30
Rusijos BVP nuosmukis spartėja 1

Rusijos BVP gegužę, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, mažėjo 4,3%, skaičiuoja šalies Ekonomikos...

Verslo aplinka
2022.06.30
Seimas pripažino V. Landsbergį pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės vadovu 17

Seimas ketvirtadienį patvirtino, kad Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas nuo 1990-ųjų kovo...

Verslo aplinka
2022.06.30
Švedijos centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą puse proc. punkto

Švedijos centrinis bankas, arba Riksbankas, padidino bazinę palūkanų normą puse procentinio punkto nuo 0,25%...

Rinkos
2022.06.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku