Raketomis smogta Poltavos sričiai, dešimčių Bučoje nužudytų civilių kūnuose – metalinės strėlytės

Publikuota: 2022-04-24
Atnaujinta 2022-04-24 21:02
  • Kyjive sekmadienį, anot V. Zelenskio, turėjo lankytis JAV valstybės ir gynybos sekretoriai, tačiau 21 val. Lietuvos laiku informacijos apie tokį vizitą vis dar nėra.
  • Ukraina teigia Chersono srityje susigrąžinusi 8 gyvenvietes.
  • Suintensyvėjo Rusijos puolimo ir šturmo veiksmai Sjeverodonecko, Kurachovės ir Popasnos kryptimis, pranešė Ukrainos pajėgos.
  • Rusija toliau atakuoja „Azovstal“ gamyklą.
  • Šveicarija atmetė Vokietijos prašymus dėl ginkluotės eksporto į Ukrainą.
  • FT šaltiniai: V. Putinas prarado susidomėjimą taikos susitarimu, pereina prie žemės užgrobimo strategijos.
  • Ukraina dėl Rusijos agresijos patirtus nuostolius vertina maždaug 1 trln. USD.

Šeštadienio įvykius Ukrainoje galite rasti čia

Baigiame pildyti sekmadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime pirmadienį 6.30 val.

20:53 Nužudytųjų Bučoje kūnuose – metalinės strėlytės

Dešimtys civilių gyventojų, žuvusių Kyjivo Bučos priemiestyje, kai jį kontroliavo rusai, buvo nužudyti mažomis metalinėmis strėlėmis iš Rusijos artilerijos šaudytų sviedinių, teigia teismo medicinos ekspertai, rašo „The Guardian“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Masinėse kapavietėse rastų kūnų skrodimus atliekantys patologai ir koroneriai sako, kad nedidelių metalinių strėlių rado žmonių galvose ir krūtinėse.  

Nepriklausomi ginklų ekspertai, peržiūrėję „Guardian“ matytas kūnuose rastų metalinių strėlyčių nuotraukas, patvirtino, kad jos yra vadinamosios „fléchettes“ – Pirmojo pasaulinio karo metais plačiai naudotas priešpėstinis ginklas.

20:32 Ukraina: žala siekia apie 1 trln. USD

Ukrainos nuostoliai, patirti dėl Rusijos agresijos per du karo mėnesius, jau siekia apie 1 trln. USD. Taip, kalbėdamas per televiziją, pareiškė Ukrainos prezidento patarėjas ekonomikos klausimais Olehas Ustenka; jį cituoja unian.net.

20:25 Raketomis smogta Poltavos sričiai

Penkios Rusijos raketos smogė infrastruktūros objektams Poltavos srityje, pranešė šios srities administracijos vadovas Dmytro Luninas. Informacija apie aukas ir žalą tikslinama. 

20:17 Rusijos pajėgos apšaudė Avdijivkos kokso gamyklą

Donecko srities prokuratūra praneša, kad Rusijos pajėgos sekmadienį apšaudė Avdijivkos kokso gamyklą – jau ne pirmą kartą.

Teigiama, kad tarp apgadintos infrastruktūros – pirmojo kokso cecho trečioji baterija, taip pat šiluminė elektrinė.

20:01 Rusai užėmė dalį Zaričnės

Rusijos pajėgos užėmė dalį Zaričnės gyvenvietės ir pradėjo judėti Orechovo ir Nižnės gyvenviečių Donbase kryptimi. Apie tai vakarinėje suvestinėje pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.

„Rytų operatyvinėje zonoje priešas tęsia puolimo operacijas, kuriomis siekiama sutriuškinti Jungtinių pajėgų grupuotę, visiškai kontroliuoti Donecko ir Luhansko sričių teritoriją ir užtikrinti sausumos kelią į laikinai okupuotą Krymą“, – rašoma suvestinėje.

18:50 Austrija nepritaria Ukrainos narystei ES

Ukrainos Užsienio reikalų ministerija teigia esanti nusivylusi, kad jos pastangos įstoti į Europos Sąjungą sulaukė Austrijos pasipriešinimo.

Austrų užsienio reikalų ministras Alexanderis Schallenbergas šeštadienį buvo cituojamas Austrijos žiniasklaidoje sakantis, kad Kyjivui neturėtų būti siūloma narystė 27 šalių Bendrijoje, o turėtų būti svarstomi alternatyvūs keliai ES ir Ukrainos ryšiams plėtoti.

Ukraina šias pastabas pavadino „strategiškai trumparegiškomis“.

18:29 JK ragina Prancūziją ir Vokietiją padaryti daugiau dėl Ukrainos

Didžioji Britanija sekmadienį paragino Prancūziją ir Vokietiją daugiau prisidėti padedant Ukrainai kariauti su Rusija, ir įspėjo, kad „visada buvo galimybė“, kad Maskva gali pasiekti pergalę.

Konservatorių partijos vadovas, ministras be portfelio Oliveris Dowdenas visuomeniniam transliuotojui BBC sakė, kad Maskvai intensyvinant puolimą Ukrainos pietuose ir rytuose, Vakarai turėtų „toliau didinti spaudimą Rusijai“.

„Vakarai turi savo ruožtu reaguoti, ir mes esame pasirengę tai padaryti“, – pareiškė pareigūnas.

„Siekiama, kad visi tai darytume, bet būtų gerai, kad daugiau darytų ir Prancūzija bei Vokietija“, – pridūrė jis.

18:11 FT šaltiniai: V. Putinas pereina prie žemės užgrobimo strategijos

Vladimiras Putinas prarado susidomėjimą diplomatinėmis pastangomis užbaigti karą su Ukraina ir, atrodo, siekia užgrobti kuo daugiau Ukrainos teritorijos, rašo „Financial Times“ (FT), remdamasis trimis šaltiniais, informuotais apie pokalbius su Rusijos prezidentu.

Anot šaltinių, V. Putinas, kuris rimtai svarstė galimybę sudaryti taikos susitarimą su Ukraina po to, kai Rusija praėjusį mėnesį patyrė nesėkmę mūšio lauke, žmonėms, dalyvaujantiems bandant užbaigti karą, pasakė, kad nemato jokių perspektyvų susitarti.

Esą V. Putinas pareiškė, kad taikos pastangos atsidūrė „aklavietėje“, ir buvo įsiutęs, Ukrainai nuskandinus Rusijos Juodosios jūros laivyno flagmaną „Moskva“. „Putinas buvo nusiteikęs nieko nepasirašyti. (...) Po „Moskva“ (nuskendimo) jis neatrodo kaip nugalėtojas, nes tai buvo žeminantis įvykis“, – sakė šaltinis.

Vis dėlto Ukrainos ir Vakarų pareigūnai visada abejojo V. Putino įsipareigojimu taikos deryboms, įtardami, kad tai būdas laimėti laiko Maskvos puolimui.

17:51 JT: beveik 5,2 mln. ukrainiečių paliko šalį

Sekmadienį Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių reikalų agentūra UNHCR pranešė, kad po Rusijos invazijos į Ukrainą iš šalies pabėgo 5.186.744 ukrainiečiai.

Iki šiol per balandį išvyko per 1,15 mln., o per kovo mėnesį – 3,4 mln. ukrainiečių. 

17:26 Evakuacija iš Mariupolio ir vėl žlugo

Pasak Ukrainos vicepremjerės Irynos Vereščiuk, pastangos padėti civiliams pasitraukti iš Mariupolio humanitariniu koridoriumi sekmadienį vėl žlugo.

Agentūra „Reuters“ citavo jos žodžius, kad naujas bandymas numatomas rytoj.

17:15 Apšaudytas Čuhujivo miestas

Rusijos pajėgos apšaudė Čuhujivo miestą Charkivo srityje, sužeisti trys žmonės, tarp jų – 12 metų vaikas. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė Charkivo srities nacionalinės policijos vyriausiosios valdybos vadovas Volodymyras Timoško.

16:41 R. T. Erdoganas ir V. Zelenskis aptarė Mariupolio situaciją

Turkija yra pasirengusi suteikti visokeriopą pagalbą Ukrainos ir Rusijos derybose, pareiškė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas Ukrainos vadovui Volodymyrui Zelenskiui per pokalbį telefonu, sekmadienį pranešė Turkijos prezidentūra.

V. Zelenskis sakė, kad su R. T. Erdoganu aptarė būtinybę nedelsiant evakuoti civilius gyventojus iš dauguma Rusijos okupuoto Mariupolio uostamiesčio ir apsikeisti kariais, taip išlaisvinant ukrainiečių karius, esančius apsuptoje, bet Ukrainos kontroliuojamoje gamykloje „Azovstal“.

Anot Turkijos prezidentūros, R. T. Erdoganas pažymėjo, kad „evakuacija privalo būti organizuota, kad sužeistieji ir civiliai gyventojai būtų išgabenti iš Mariupolio, kur padėtis kiekvieną dieną darosi vis liūdnesnė“.

16:18 Sumų sritį apšaudė iš Rusijos teritorijos

Velykų išvakarėse Rusijos pajėgos iš savo teritorijos apšaudė Sumų sritį, pranešė Ukrainos valstybinė pasienio tarnyba.

Per ataką nukentėjo psichoneurologinio internato Atinsko kaime pastatas.  

Iš Rusijos teritorijos taip pat buvo apšaudyti privatūs namai Bojaro Ležačių kaime. „Laimei, žmonių aukų nebuvo“, – pažymėjo Ukrainos valstybinė pasienio tarnyba.

16:00 Šveicarai atmetė Vokietijos prašymus dėl ginkluotės eksporto į Ukrainą

Šveicarija atmetė du Vokietijos prašymus eksportuoti šveicarišką amuniciją į Ukrainą, motyvuodama tuo, kad griežtai laikosi neutralumo, pranešė Šveicarijos savaitraštis „Sonntagszeitung“.

Šalies ekonomikos reikalų valstybės sekretoriatas patvirtino, kad „į abu Vokietijos prašymus dėl galimybės perduoti iš Šveicarijos gautą amuniciją Ukrainai buvo atsakyta neigiamai, remiantis Šveicarijos neutralumu“.

Vokietijai reikalingas Šveicarijos sutikimas dėl ginkluotės tiekimo pagal pirminę pardavimo sutartį. Sekretoriatas atsisakė patikslinti, kokio tipo amuniciją Vokietija norėjo perduoti Ukrainai.

15:53 Montuoja Rusijos mobiliojo ryšio operatoriaus įrangą

Charkivo srityje rusai pradėjo montuoti Rusijos mobiliojo ryšio operatoriaus „MegaFon“ įrangą, „Telegram“ kanale pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba.

Pažymima, kad Rusijos kariškiai ir FSB pareigūnai okupuotose Charkivo srities teritorijose bando demoralizuoti vietos gyventojus, skleisdami informaciją, kad esą „tai Ukraina nutraukė elektros energijos tiekimą gyvenvietėms“ ir „Charkivas jau beveik okupuotas rusų“.

Žvalgybos tarnyba taip pat teigia, kad įvedamas atsiskaitymas Rusijos rubliais, o vietos gyventojai agituojami vykti į Rusijos Federaciją pirkti prekių ir vaistų.

15:32 Azovo pulko vado pavaduotojas: Mariupolis toliau bombarduojamas

Sviatoslavas Palamaras, Ukrainos Azovo pulko vado pavaduotojas, sekmadienį velykinėje žinutėje, kurią cituoja CNN, sakė, kad Rusijos pajėgos toliau bombarduoja Mariupolio miestą, ir pabrėžė, kad reikia evakuoti civilius gyventojus ir apsuptas Ukrainos pajėgas. 

„Kristus prisikėlė, brangioji Ukraina, – sakė jis. – Šiandien didi diena, bet net ir per ją priešas toliau mėto aviacines bombas, apšaudo iš laivų, patrankų, priešo tankai toliau smogia, pėstininkai bando pulti.“

Azovo daliniai kartu su kitais Ukrainos pajėgų kariais laikosi apgultoje „Azovstal“ gamykloje.

Kad Rusijos pajėgos toliau puola „Azovstal“, sekmadienį sakė ir Ukrainos prezidento patarėjas Michailo Podoliakas.

14:22 Ukrainos ombudsmenė – apie atakas Velykų išvakarėse ir aukas 

Rusijos pajėgos tęsė intensyvų Ukrainos miestų apšaudymą stačiatikių Velykų išvakarėse, sekmadienį pareiškė Ukrainos parlamento žmogaus teisių ombudsmenė Liudmyla Denisova; ją cituoja CNN.

Pasak L. Denisovos, per Charkivo miesto apšaudymą buvo sužeisti trys policininkai ir viena moteris. Taip pat apšaudytas namas Slatinės kaime Charkivo srityje, per kurį žuvo du vyrai.

Per Rusijos smūgius Donecko srityje, anot L. Denisovos, žuvo keturi civiliai gyventojai, o Luhansko srityje – dar aštuoni žmonės. Nuo Rusijos artilerijos ugnies žuvo trys žmonės, dirbę sode Zaporižioje.

Chersono srityje, kur, kaip įspėja Ukrainos pareigūnai, Rusija rengiasi surengti fiktyvų referendumą dėl nepriklausomybės, anot L. Denisovos, padėtis yra įtempta. Rusijos pajėgos „apšaudo regiono gyvenvietes ir kaimyninių regionų kryptimi“, – sakė ji ir pridūrė, kad „Chersono regionas atsidūrė ant humanitarinės katastrofos slenksčio“.

14:06 Iš Ukrainos į Lietuvą atkeliavo 760 gyvūnų

Nuo karo Ukrainoje pradžios iki balandžio vidurio į Lietuvą atkeliavo 760 gyvūnų, tarp jų ne tik katės, šunys, bet ir arkliai, papūgos, kiti gyvūnai.

Kaip BNS informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), iki balandžio 15 dienos į Lietuvą atvežtos 305 katės, 450 šunų, trys papūgos, po vieną žiurkę ir šešką. Iš jų, VMVT duomenimis, 137 gyvūnai buvo įvežti į gyvūnų globos namus.

„Nuo karo Ukrainoje pradžios įvežti du arkliai, tačiau žinoma, kad pakeliui į Lietuvą yra daugiau arklių siuntų“, – BNS informavo tarnyba, pateikdama duomenis, susistemintus iki balandžio 15 dienos.

Kauno rajono savivaldybė šią savaitę informavo, kad iš Ukrainos į Kauno rajone esantį Pajiesio žirgyną po ilgos kelionės atvyko aštuoni žirgai.

13:55 Rytų Ukrainoje sulaikyti keli ESBO darbuotojai

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) sekmadienį pranešė, kad Donecke ir Luhanske buvo sulaikyti keli jos Specialiosios stebėjimo misijos nariai.

Anot ESBO, organizacija naudojasi visais turimais kanalais, kad jos darbuotojai būtų išlaisvinti.

Specialioji stebėjimo misija yra civilinis ESBO padalinys, kurio užduotis – stebėti konflikto zonas ir teikti apie jas ataskaitas.

13:48 EK vadovė lankosi Indijoje, darbotvarkėje – Ukraina

Europos Komisijos (EK) vadovė Ursula von der Leyen, sekmadienį atvykusi į Indiją aptarti prekybos, saugumo ir klimato klausimų, darys spaudimą Naujajam Deliui dėl šio neutralios pozicijos karo Ukrainoje atžvilgiu.

Naujasis Delis jau seniai bando išlaviruoti santykiuose su Vakarais ir Maskva, kuri tiekia Indijai didžiąją dalį ginklų, ir Rusijos invazija į kaimyninę šalį parodė, kaip sunku išlaikyti šią pusiausvyrą.

Indijos ministro pirmininko Narendros Modi vyriausybė atvirai nepasmerkė Kremliaus ir nepalaikė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos, smerkiančios Maskvos agresiją.

13:43 JT ragina nedelsiant nutraukti kovas Mariupolyje

Jungtinių Tautų krizių koordinatorius Ukrainoje Aminas Awadas sekmadienį paragino „nedelsiant nutraukti kovas“ Mariupolyje, kad būtų galima „šiandien“ evakuoti karo nuniokotame mieste įstrigusius civilius gyventojus.

„Mariupolyje kyla grėsmė dešimčių tūkstančių žmonių, tarp jų – moterų, vaikų ir pagyvenusių žmonių, gyvybėms, – sakoma jo pranešime. – Privalome sustabdyti kovas, kad išgelbėtume gyvybes. Kuo ilgiau delsime, tuo daugiau gyvybių atsidurs pavojuje. Jiems turi būti leista saugiai evakuotis dabar, šiandien. Rytoj gali būti per vėlu.“

12:48 Dar vienas bandymas evakuoti Mariupolio gyventojus

Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščuk pranešė, kad atidaryti humanitarinį koridorių iš Mariupolio suplanuota nuo 12 val. vietos laiku. Evakuojamus asmenis ketinama išgabenti Zaporižios kryptimi.

Tačiau ankstesnės pastangos, taip pat ir šeštadienį, žlugo, Rusijai ir Ukrainai kaltinant viena kitą pažeidus susitarimus.

I. Vereščuk paragino civilius gyventojus būti „atsargius ir budrius“, nes rusai gali rengti kitą koridorių, einantį į Rusijos teritoriją.

12:36 Ukraina siūlo Maskvai specialų derybų raundą dėl Mariupolio

Ukrainos prezidento kanceliarija pasiūlė Rusijos pusei surengti specialų derybų raundą dėl Mariupolio, kad būtų išgelbėti šio apsiausto miesto gynėjai. Kyjivas taip pat paragino mieste paskelbti velykines paliaubas.

Apie tai socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas ir derybų delegacijos narys Mychailo Podoliakas.

Jis pažymėjo, kad nors ukrainiečiai švenčia Velykas, Rusijos kariuomenė toliau puola „Azovstal“ gamyklą, kurioje yra ne tik Ukrainos kariai, bet slepiasi ir civiliai.

11:57 Rusija skelbia smogusi keturiems ginklų sandėliams Charkivo srityje

Rusija teigia smogusi keliems ginklų sandėliams Ukrainos Charkivo regione.

Kaip rašo „Reuters“, Rusijos gynybos ministerija sekmadienį pranešė, kad jos didelio tikslumo raketos naktį smogė devyniems Ukrainos kariniams objektams, įskaitant keturis ginklų sandėlius Charkivo regione, kur buvo laikomi artilerijos ginklai.

11:30 JK: ukrainiečių pasipriešinimas buvo stiprus visose kryptyse

Šią savaitę Ukraina „atrėmė daugybę Rusijos puolimų palei kontaktinę liniją Donbase“, sekmadienį naujausioje žvalgybos ataskaitoje nurodė Jungtinės Karalystės gynybos ministerija.

„Nepaisant to, kad Rusija pasiekė tam tikrų teritorinių laimėjimų, ukrainiečių pasipriešinimas buvo stiprus visose kryptyse ir atnešė didelių nuostolių Rusijos pajėgoms“, – toliau rašoma situacijos Ukrainoje vertinime.

Gynybos ministerija taip pat nurodė, kad „prasta rusų kovinė dvasia ir ribotas laikas atkurti, perginkluoti ir pertvarkyti pajėgas po ankstesnių puolimų“ yra tikėtinos priežastys, dėl kurių sumažėjo Rusijos „kovinis efektyvumas“.

11:03 Odesoje žuvo aštuoni žmonės

Odesos meras Hennadijus Truchanovas „Telegram“ kanale pranešė, kad per šeštadienio Rusijos raketų smūgius uostamiestyje iš viso žuvo aštuoni žmonės, tarp jų – kūdikis.

Anot vietos valdžios institucijų, šeštadienį Odesoje raketos pataikė į karinį objektą ir du gyvenamuosius pastatus.

10:45 Ukrainoje minimos stačiatikių Velykos

Šį sekmadienį ukrainiečiai mini stačiatikių Velykas, melsdamiesi už šalies gynėjus ir Mariupolio žmones, kurie gyvena beviltiškomis sąlygomis.

Su Velykomis ukrainiečius iš Sofijos soboro pasveikino prezidentas V. Zelenskis.

Jis pabrėžė, kad šiais metais šalis išgyvena tamsius laikus, tačiau kovoja už šviesią idėją.

„Mūsų pusėje yra tiesa, žmonės, Dievas ir aukščiausias dangaus spindesys. Žmonijos užtarėjos – Dievo Motinos Orantos – galia“, – sakė prezidentas.

Mikhailo Palinchako („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Mikhailo Palinchako („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

10:32 Lietuva siūlo įvesti ES sankcijas Rusijos ortodoksų patriarchui Kirilui

Lietuva siūlo Europos Sąjungai įvesti sankcijas Rusijos ortodoksų patriarchui Kirilui, remiančiam Rusijos karą Ukrainoje, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Apie tai sekmadienį, minint stačiatikių Velykas, pranešė naujienų portalas „15min“.

„Taip. Yra toks siūlymas, tik tol, kol vyksta diskusijos dėl bendro sutarimo, tai dar atsakymų galutinių neturime, ar tai pavyks padaryti“, – teigė ministras.

Jis taip pat nurodė, kad valdžios institucijos dalyvauja konsultacijose dėl Lietuvos ortodoksų bažnyčios atsiskyrimo nuo Maskvos pavaldumo, tačiau pabrėžė, kad tai – bendruomenės apsisprendimo reikalas.

10:24 Ukraina pateikia atnaujintus Rusijos nuotolių duomenis

Dienraštis „Kyiv Independent“, remdamasis Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis, pateikė atnaujintus duomenis apie Rusijos karinius nuostolius nuo invazijos pradžios. Pagal juos Rusija neteko 21.800 karių, 179 lėktuvų, 154 sraigtasparnių, 873 tankų, 408 artilerijos sistemų ir kt.  

09:39 Ukraina: Rusija „Iskander-M“ raketas dislokavo už 60 km nuo sienos

Sekmadienį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas pranešė, kad Rusija dislokavo mobilias kovines raketas „Iskander-M“ už 60 km nuo Ukrainos sienos.

Generalinio štabo pranešime taip pat rašoma, kad Rusija padidino karių skaičių Belgorodo srityje, perkeldama ir sutelkdama ten papildomus dalinius.

09:17 JT vadovas lankysis Ankaroje, Maskvoje ir Kyjive

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas pirmadienį lankysis Turkijoje, kuri yra svarbi tarpininkė, siekianti užbaigti Rusijos karą prieš Ukrainą.

Antradienį A. Guterresas vyks į Maskvą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, o ketvirtadienį keliaus į Kyjivą, siekdamas tarpininkauti nutraukiant vasario 24 dieną pradėtą Rusijos invaziją, per kurią žuvo tūkstančiai žmonių, o daugiau kaip 10 mln. ukrainiečių buvo priversti palikti savo namus.

08:55 Luhanske per Rusijos apšaudymą žuvo šeši civiliai

Rusams šeštadienį apšaudžius Hirskės kaimą Ukrainos Luhansko srityje, žuvo šeši civiliai, pranešė administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

„Hirskės kaimas visą dieną buvo smarkiai apšaudomas, – platformoje „Telegram“ pranešė S. Haidajus. – Žuvo šeši kaimo gyventojai.“

08:48 Mūšiai vyksta Zaričnėje, Rubižnėje ir Popasnoje

Suintensyvėjo Rusijos puolimo ir šturmo veiksmai Sjeverodonecko, Kurachovės ir Popasnos kryptimis. Mūšiai vyksta Zaričnėje, Rubižnėje ir Popasnoje, teigiama rytiniame Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo pranešime.

Donecko ir Tavričesko kryptimis Rusijos pajėgos apšaudo Ukrainos karių pozicijas, naudodamos minosvaidžius, artileriją ir daugkartinius raketų paleidimo įrenginius visoje kontakto linijoje.

Mariupolio kryptimi priešas toliau vykdo atakas „Azovstal“ gamyklos rajone Mariupolyje.

08:35 Ukraina teigia Chersono srityje susigrąžinusi 8 gyvenvietes

Ukrainos kariuomenė susigrąžino aštuonių gyvenviečių Chersono srityje kontrolę, pranešė Vladyslavas Nazarovas, Pietų operatyvinės vadovybės atstovas spaudai.

„Netikro referendumo išvakarėse Chersono regione priešas bandė suaktyvinti savo veiksmus. Mėginimai surengti šturmo veiksmus Aleksandrovkos ir Tavričeskojės kryptimi buvo nesėkmingi“, – sakė jis.

Pasak V. Nazarovo, Rusijos pajėgų bandymai užimti Mykolajivą taip pat buvo nesėkmingi.

Jis sakė, kad Kiselevkos rajone Ukrainos kariškiai smogė rusams, kurie buvo ruošiama tolesniam puolimui Posad-Pokrovske, – priešas neteko 74 karių ir 13 vienetų technikos.

08:22 Iš JK – dar daugiau ginklų

Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Borisas Johnsonas šeštadienį per pokalbį telefonu su Ukrainos premjeru patvirtino, kad JK suteiks Ukrainai dar didesnę karinę pagalbą, tarp siunčiamos ginkluotės bus dronų ir prieštankinių ginklų.

B. Johnsonas taip pat sakė, kad kitą savaitę JK vėl atidarys savo ambasadą Kyjive.

08:12 Kyjive lankysis JAV valstybės ir gynybos sekretoriai

Pasak Ukrainos prezidento V. Zelenskio, vėliau sekmadienį Ukrainos sostinėje lankysis JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ir gynybos sekretorius Lloydas Austinas.

Baltieji rūmai kol kas nepateikė apie tai jokių komentarų.

„Kalbėsime apie ginklus, kurių mums reikia, ir apie tiekimo terminus“, – sakė V. Zelenskis šeštadienį vakare.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Kabeliai - labai svarbus vėjo jėgainių parko patikimumo rodiklis Verslo tribūna

Pernai spalį Ekonomikos reikalų ir susisiekimo ministerija žiniasklaidos ir tyrimų bendrovei „Kantar“ užsakė...

Pramonė
06:30
Norint eksporto, reikia inovacijų Verslo tribūna

Kitąmet trisdešimties metų jubiliejų minėsianti UAB „Henris“ iš Šiaulių jau daugelį metų garsėja kaip solidus...

Inovacijos
06:20
„Iki“ padeda spręsti aktualiausias elektromobilių įkrovimo problemas Verslo tribūna

Vien šiemet šalia prekybos tinklo „Iki“ parduotuvių atsiras 40 elektromobilių įkrovimo stotelių, kuriose...

Prekyba
06:00
Prekybininkams ir tiekėjams – nauja darbų lavina: pokyčiai konkurencijos teisėje koreguos sutartis Premium

Europos Komisija (EK) patvirtino naujas taisykles, taikomas vertikaliesiems susitarimams, kurios pakeis...

Prekyba
05:45
Ukrainos karo pamokos: atėjo metas žaliosios energijos proveržiui Verslo tribūna

Dėl prasidėjusio karo Ukrainoje Europos Sąjunga (ES) pasiryžo dar labiau skatinti žaliosios energijos...

Pramonė
05:00
Vengrijos premjeru prisaikdintas V. Orbanas kritikuoja „savižudiškus“ Vakarus

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas, balandį didele persvara laimėjęs rinkimus, pirmadienį buvo oficialiai...

Verslo aplinka
2022.05.16
ES ministrams nepavyko susitarti dėl 6-ojo sankcijų Rusijai paketo 4

ES užsienio reikalų ministrams pirmadienį nepavyko susitarti dėl šeštojo sankcijų Rusijai paketo, per spaudos...

Verslo aplinka
2022.05.16
R. T. Erdoganas: Turkija neištars „taip“ Švedijos ir Suomijos narystei NATO 5

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis nepritaria Suomijos ir...

Verslo aplinka
2022.05.16
E. Macronas paskyrė E. Borne naująja Prancūzijos premjere

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį paskyrė darbo ministrę Elisabeth Borne naująja šalies...

Verslo aplinka
2022.05.16
ES dėl rusiškos naftos embargo pasirengusi nutiesti naftotiekį į Vengriją

Europos Sąjunga (ES) pasirengusi finansuoti naftotiekio į Vengriją tiesimą – tai dar vienas bandymas įtikinti...

Verslo aplinka
2022.05.16
MC20 Cielo: pristatome naujojo Maserati spyder vardą Verslo tribūna

Modena, 2022 m. gegužės 16 d. – Maserati jau pasiruošė dar vieno naujo modelio pristatymui: tai visiškai...

Greitųjų COVID-19 testų byloje teismas valstybės naudai priteisė daugiau kaip 4 mln. Eur 5

Lietuvos apeliacinis teismas nustatė, kad už greituosius koronaviruso testus buvo permokėta, ir dviem...

Verslo aplinka
2022.05.16
Švedijos premjerė: sieksime narystės NATO drauge su Suomija

Švedijos ministrė pirmininkė Magdalena Andersson pirmadienį paskelbė, kad Švedija kartu su Suomija sieks...

Verslo aplinka
2022.05.16
V. Putinas: Suomijos ir Švedijos stojimas į NATO – ne grėsmė, bet karinės infrastruktūros plėtra gali „sukelti atsaką“ 1

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį pareiškė, kad nors Maskva Suomijos ir Švedijos sprendimo...

Verslo aplinka
2022.05.16
Finansų ministrė neatmeta, kad rudenį vėl gali būti tikslinamas biudžetas

Finansų ministerija šių metų rudenį gali siūlyti dar kartą tikslinti valstybės biudžetą, jei šalies...

Verslo aplinka
2022.05.16
Infografika: Rusijos karo Ukrainoje nuostoliai infrastruktūrai Premium

Remiantis gegužės 10 d. duomenimis, Rusijos sukelto karo Ukrainoje tiesioginiai nuostoliai šalies...

Verslo aplinka
2022.05.16
EK naujausioje prognozėje karpo ES ir Lietuvos ekonomikos augimą

Europos Komisija (EK) savo pavasario ekonomikos augimo prognozėje sumažino ES, taip pat Lietuvos augimo...

Verslo aplinka
2022.05.16
Kompromiso dėl partnerystės siekiantys politikai siūlo įteisinti civilinę sąjungą

Antrą kartą tos pačios lyties santykius šią kadenciją siekiantys įteisinti parlamentarai parengė projektą,...

Verslo aplinka
2022.05.16
A. Anušauskas: Turkijos prieštaravimai – išsprendžiami

Ankaros prieštaravimai dėl Suomijos ir Švedijos narystės NATO yra išsprendžiami, sako Lietuvos krašto...

Verslo aplinka
2022.05.16
Suomijos ir Švedijos parlamentuose vyksta debatai dėl NATO narystės

Suomijos ir Švedijos parlamentai pirmadienį pradėjo svarstyti abiejų šalių planus įstoti į NATO, kaimynėms...

Verslo aplinka
2022.05.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku