Odesoje raketa pataikė į gyvenamą namą, evakuacija iš Mariupolio vėl nepavyko

Publikuota: 2022-04-23
Atnaujinta 2022-04-23 21:10
  • Odesoje rusų raketa pataikė į gyvenamą namą.
  • Planuota evakuacija iš Mariupolio vėl nepavyko.
  • Ukrainos atstovai praneša apie intensyvius mūšius ir nesėkmingas Rusijos pastangas.

Penktadienio įvykių juostą galima rasti čia.

21:10 Baigiame pildyti šeštadienio naujienų juostą

Naujausias žinias pranešime sekmadienį 8 val.   / pirmadienį – 7 val.

21:01 V. Zelenskis siekia derėtis su Putinu, sekmadienį laukia JAV atstovų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį vėl paragino su juo susitikti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, siekiant „užbaigti karą“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Taip pat jis pranešė, kad sekmadienį Kyjive lankysis Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorius Antony Blinkenas ir Pentagono vadovas Lloydas Austinas.

„Rytoj mus aplankys amerikiečių pareigūnai. Susitiksiu su gynybos sekretoriumi ir Antony Blinkenu“, – šeštadienį žurnalistams sakė V. Zelenskis.

19:14 Evakuacija iš Mariupolio vėl nepavyko

Rusijos pajėgos šeštadienį „sužlugdė“ pastangas evakuoti ukrainiečių civilius gyventojus iš nuniokoto Mariupolio uostamiesčio, kur tebėra įstrigę nemažai žmonių, pranešė vietos valdžia.

„Evakuacija buvo sužlugdyta“, – platformoje „Telegram“ paskelbė Mariupolio merijos pareigūnas Petro Andriuščenka.

Pasak jo, Kyjivo pasirinktoje evakuacijos vietoje susirinko apie 200 gyventojų, tačiau Rusijos pajėgos juos „išsklaidė“.

Kai kuriems ukrainiečiams buvo liepta lipti į autobusus, turėjusius išvykti į Rusijos kontroliuojamas teritorijas, pareiškė P. Andriuščenka.

17:55 Odesa apšaudyta raketomis

Rusijos raketai pataikius į Odesoje stovintį 14-os aukštų gyvenamą pastatą, Dmytro Kuleba, Ukrainos užsienio reikalų ministras, savo „Twitter“ paskyroje parašė kad tai nėra nieko daugiau, tik Rusijos siekis sėti baimę šiame Ukrainos uostamiestyje.

Jis parašė, kad Rusija turi būti pripažinta kaip terorizmą remianti valstybė ir su ja turi būti atitinkamai elgiamasi.

„Jokio verslo, jokių kontaktų, jokių kultūros projektų. Mums reikia sienos tarp civilizacijos ir barbarų, raketomis puolančių taikius miestus“, – parašė D. Kuleba.

Kyjivas praneša, kad per ataką žuvo mažiausiai penki žmonės, įskaitant trijų mėnesių kūdikį, o dar 18 nukentėjo. Manoma, kad galutinis aukų skaičius veikiausiai bus didesnis.

16:52 Lvive įvedama komendanto valanda

Ukrainos Lvivo srities gubernatorius Maksymas Kozyckis penktadienį paskelbė komendanto valandą, įsigaliosiančią šiame vakariniame regione nuo ortodoksų Velykų nakties.

Remdamasis „naujausia žvalgybine informacija“, M. Kozyckis nusprendė įvesti komendanto valandą nuo šeštadienio 23 val. iki sekmadienio 5 val. vietos (ir Lietuvos) laiku. Vėliau toks režimas bus kasdien pratęsiamas šiomis valandomis iki atskiro pranešimo.

„Deja, priešas neturi tokios sąvokos kaip svarbi religinė šventė, – parašė gubernatorius – Jis toks žvėriškas, kad nesupranta, kas yra Velykos.“

Pasak M. Kozyckio, ukrainiečių religiniai lyderiai pritaria šiam sprendimui, priimtam tęsiantis įnirtingam Rusijos puolimui šalies rytuose. Planuojama, kad visos Lvivo srities bažnyčios Velykų nakties pamaldas atidės iki paryčių

16:17 Ukrainos atstovai: Rusai nesėkmingai atakuoja rytinėje šalies pusėje

Dviejų rytinių Ukrainos regionų vadovai šeštadienį pranešė, kad Donbase vyksta įnirtingos kautynės su Rusijos pajėgomis, blėstant viltims, kad per stačiatikių Velykas bus paskelbtos paliaubos.   

Olehas Sinjehubovas, Rytinės Charkivo srities administracijos vadovas platformoje „Telegram“ pranešė, kad ukrainiečių kariai po įnirtingų mūšių atkovojo tris kaimus netoli Rusijos sienos.

Šie kaimai yra į šiaurę nuo antrojo pagal gyventojų skaičių Ukrainos miesto Charkivo.

O. Sinjehubovas nurodė, kad rusų pajėgoms atakavus civilinę infrastruktūrą, žuvo du žmonės.

Srities administracijos vadovas taip pat sakė sutaręs su vietos religiniais lyderiais, kad šeštadienį – tiek rusų, tiek ukrainiečių švenčiamų stačiatikių Velykų išvakarėse – bažnyčiose „nebus naktinių pamaldų“.

„Negalime leisti, kad burtųsi minios – saugumas yra svarbiausia“, – pabrėžė O. Sinjehubovas.

Tuo metu kaimyninės Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus šeštadienį platformoje „Telegram“ paskelbtame vaizdo kreipimesi sakė, kad regione irgi vyksta intensyvūs karo veiksmai. Jis paragino žmones „evakuotis, jei tik yra galimybė“, ir nurodė, kad padėti išvykti gali vietos savanoriai.

Jis taip pat pabrėžė, jog Rusijos kariai nepasiekė jokių „reikšmingų laimėjimų“, žadėdamas „persekioti juos, išstumti iš mūsų žemės, nes ji yra mūsų“.

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius šeštadienį taip pat patvirtino, kad Maskvos pajėgos per savo puolimą Rytų Ukrainoje nepadarė jokio reikšmingo proveržio.

Per spaudos konferenciją O. Arestovyčius sakė, kad Rusijos pajėgos mėgina „surengti puolimą prieš Huliaipolės miestą“ Donecko srities šiaurėje.

„Joms nepavyksta to padaryti jau šešias dienas“, – sakė prezidento patarėjas.

O. Arestovyčius pridūrė, kad Rusijos kariai „telkia dėmesį į teritoriją tarp Kramatorsko ir Slovjansko“ – dviejų miestų Donecko srities rytuose.

15:20 Mariupolyje – naujas „Azovstal“ gamyklos šturmas

Rusijos pajėgos šeštadienį atnaujino metalurgijos įmonės „Azovstal“ komplekso Mariupolyje, kur slepiasi šimtai ukrainiečių civilių ir karių, puolimą, pranešė prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

O. Arestovyčius per spaudos konferenciją sakė, kad rusų pajėgos atnaujino antskrydžius prieš „Azovstal“ kompleksą ir bando jį šturmuoti.  

„Priešas bando galutinai nuslopinti Mariupolio gynėjų pasipriešinimą „Azovstal“ rajone ir atnaujino aviacijos smūgius gamyklos teritorijoje“, – sakė prezidento patarėjas ir pridūrė, kad „nepaisant itin sudėtingos padėties, kol kas gynėjai laikosi“.      

Ketvirtadienį Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu prezidentui Vladimirui Putinui pranešė, kad buvo „išvaduotas visas Mariupolis“, išskyrus „Azovstal“ pramonės zoną. 

V. Putinas nurodė gynybos ministrui atšaukti planuotą „Azovstal“ šturmą ir įvesti blokadą aplink įmonę.

„Užblokuokite šią pramonės teritoriją, kad neištrūktų nė musė“, – sakė V. Putinas.

Ukraina savo ruožtu paragino nedelsiant atidaryti humanitarinį koridorių iš gamyklos, kad ją galėtų palikti civiliai gyventojai ir sužeisti kariai.

Pasak ukrainiečių pareigūnų, komplekso teritorijoje tebėra likę apie 2.000 Ukrainos karių, dar maždaug tūkstantis – gamyklos požeminiuose tuneliuose.

13:32 Britų žvalgyba: rusai atakuoja, bet nesėkmingai 

Per praėjusią parą Rusijos armija sustiprino savo atakas, tačiau, pasak britų karinės žvalgybos, tai jiems neatnešė jokių laimėjimų. Jungtijnės Karalystės Gynybos ministerija savo „Twitter“ paskyroje praneša, kad agresorių stabdė sėkmingos ukrainiečių kontratakos.

Britų žvalgyba konstatuoja, kad gynėjų pasipriešinimo sulaukusi Rusija nesugebėjo įtvirtinti kontrolės nei ore, nei jūroje, o visa tai stabdo siekį užimt visą Donbaso teritoriją.

12:09 Bus bandoma dar viena evakuacija iš Mariupolio

Ukraina surengs naują bandymą evakuoti civilius gyventojus iš Rusijos pajėgų apsiausto pietrytinio Mariupolio uostamiesčio, pranešė vicepremjerė Iryna Vereščuk.

„Šiandien vėl bandysime evakuoti moteris, vaikus ir pagyvenusius žmones“, – parašė I. Vereščuk platformoje „Telegram“. 

Vicepremjerė paragino žmones susirinkti greitkelyje šalia prekybos centro „PortCity“.

„Jei viskas vyks pagal planą, evakuaciją pradėsime apie vidurdienį“, – nurodė ji.

Ketvirtadienį iš Mariupolio trimis autobusais buvo evakuota apie 80 žmonių. Penktadienį Kyjivas dėl maršrutų nesaugumo nevykdė jokių civilių evakuacijos operacijų.

11:32 Juodojoje jūroje – dar du „Kalibr“ raketomis šaudantys laivai

Rusija Juodojoje jūroje turi du laivus, galinčius šaudyti „Kalibr“ sparnuotomis raketomis. Pranešama, kad bendra jų salvė gali siekti iki 16 raketų.

Apie tai pranešė Aleksandras Motuzianikas, Ukrainos Gynybos ministerijos atstovas.

„Juodojoje ir Azovo jūrose esančios priešo laivų grupuotės izoliuoja karinius veiksmus, atlieka žvalgybą ir suteikia paramą ugnimi pajūrio kryptimis“, – pasitarime sake A. Motuzianikas.

Andrejus Klimenko, Juodosios jūros strateginių tyrimų instituto vadovas, yra sakęs kad paskandinus kreiserį „Maskva“ su 16 sparnuotųjų raketų, šioje jūroje esančių laivų salvė sumažėjo nuo 72 iki 56 raketų.

09:45 Prie Mariupolio rasta dar viena masinė kapavietė

Netoli rusų pajėgų apsiausto Ukrainos uostamiesčio Mariupolio buvo surasta dar viena masinė kapavietė, penktadienį pranešė miesto taryba. 

Ji paskelbė bendrovės „Planet Labs PBC“ palydovinę nuotrauką, kurioje, kaip teigiama, matyti 45x25 m dydžio masinė kapavietė. Manoma, kad joje gali būti palaidota mažiausiai tūkstantis rusų pajėgų nužudytų Mariupolio gyventojų. 

Pasak tarybos, masinė kapavietė aptikta šalia Vynohradnės kaimo, į rytus nuo Mariupolio. 

Anksčiau šią savaitę buvo paskelbtos bendrovės „Maxar Technologies“ palydovinės nuotraukos, kuriose matyti daugiau kaip 200 šviežiai iškastų kapaviečių į vakarus nuo Mariupolio esančiame Manhušo mieste.  

Mariupolio meras Vadymas Boičenka sakė, kad rusų kariai laidoja ukrainiečius civilius masinėse kapavietėse, taip dangstydami karo nusikaltimus. Jis tvirtina kad „iš miesto gatvių ėmė dingti lavonai“, ir apkaltino rusus „slepiant savo nusikaltimų pėdsakus ir tam panaudojant masines kapavietes“.

09:10 Rusijos pajėgos persigrupuoja, Bučoje žudynes surengęs dalinys patiria nuostolių

64-osios motošaulių brigados dalinys, kaltinamas masinėmis žudynėmis Bučos mieste, šiuo metu dislokuotas Izyumo mieste, patyrė nuostolius po mūšio su Ukrainos pajėgomis.

Apie tai savo „Facebook“ paskyroje praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.

Šeštadienio rytą Rusijos armija ir toliau vykdo plataus masto ataką, visų pirma siekdama užimti Donecko ir Luhansko apskritis ir suformuoti žemyninį susisiekimo koridorių su 2014 metais aneksuotu Krymu.

Skelbiama, kad per pastarąją parą Donecko ir Luhansko srityse Ukrainos gynėjai atrėmė aštuonias rusų atakas, sunaikino 9 jų tankus, tris artilerijos sistemas, 18 vienetų šarvuotos technikos, degalų cisterną ir 13 automobilių.

„Ukrinform“ skelbia, kad priešas persigrupuoja ir mažina karinių ir civilinių objektų ataką raketomis ir bombomis.

Taip pat pranešama, kad šiaurės vakarų srityje Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų daliniai stiprina pasienio su Ukraina apsaugą.

Rusijos pajėgos siekia įsitvirtinti strateginėse Chersono srities vietose, tačiau ten patiria „reikšmingų“ nuostolių.

Taip pat pranešama apie girdimus sprogimų garsus Černobajevkos teritorijoje, kurioje esančiame aerodrome rusų karinė technika buvo sunaikinta jau 15 kartų.

„Ukrinform“ praneša, kad Ukrainos pajėgos nuo vasario 24 iki balandžio 22 d. likvidavo apie 21.200 rusų karių.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
JT Saugumo Tarybos posėdyje – aistros dėl blokuojamų Ukrainos uostų

Jungtinės Valstijos ir Rusija ketvirtadienį kaltino viena kitą dėl pasaulyje blogėjančios apsirūpinimo maistu...

Naujasis „Bentley“ flagmanas „Bentayga EWB“ kelionėms pirmąją klase suteikė kitą prasmę Verslo tribūna

„Bentley Bentayga“ nuo pat pirmųjų dienų buvo populiariausias gamintojo modelis. Nuo šiol jam tenka dar...

Įspūdingai pristatytas naujasis „Range Rover Sport“: jo galimybės įrodytos atliekant sudėtingą triuką Verslo tribūna

Pasaulinė naujojo „Range Rover Sport“ premjera įvyko automobiliui pirmą kartą įspūdingai įveikus galingą...

Inovacijos
06:00
Išmanieji kasos aparatai: dvejų metų darbą bando įveikti per pusmetį ir apčiuopomis Premium

Dalis prekybininkų greičiausiai nebus pasirengę nuo 2023 m. sausio 1 d. teikti kasos kvitų duomenis...

Finansai
05:45
Du scenarijai, kada verslui didėtų rizikos marža, brangtų paskolos Premium

Išaugusios energijos kainos arba nutrauktas dujų tiekimas euro zonoje ne tik sulėtintų ekonominį augimą ir...

Finansai
05:45
Matavimo prietaisų tikslumas: šiemet vartotojai skundžiasi dukart dažniau Premium

Prekybos įmonėse svarstykles ir fasuotas pakuotes tikrinanti Lietuvos metrologijos inspekcija per šių metų...

Prekyba
05:45
Vakarai ieško kelių, kaip iš Ukrainos išvežti pasaulio rinkai skirtus grūdus Premium

Rusijos agresija prieš Ukrainą kartu su sausromis ir vis dar nepasibaigusia koronaviruso pandemija kelia...

Kai pasiūlytieji mainai sunkiai dera su morale

Nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą pradžios praėjus trims mėnesiams tarptautinė bendruomenė staiga...

Lenkija tikisi, kad dėl teisės viršenybės ginčo įšaldytos ES lėšos bus išmokėtos artimiausiu metu

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis ketvirtadienį pareiškė manąs, kad Varšuva netrukus gaus lėšas,...

Verslo aplinka
2022.05.19
JAV Kongresas patvirtino 40 mlrd. USD paketą Ukrainai

JAV Senatas ketvirtadienį patvirtino 40 mlrd. USD pagalbos paketą, kuriame numatyta tiek karinė, tiek...

Verslo aplinka
2022.05.19
Estų bendrovė augina kriptovištas. Įmonės savininkas vadiną ją „kolūkiu 2.0“ Premium 3

Prieš trejus metus Tanelis Tangas Saremos saloje įkūrė bendrovę „Saaremaa Mahemunad“ (liet. – Saremos...

Finansai
2022.05.19
EP ragina visas Rusijai paskelbtas sankcijas taikyti ir Baltarusijai

Europos Parlamentas ketvirtadienį paragino visas sankcijas, paskelbtas Rusijai dėl įsiveržimo į Ukrainą,...

Verslo aplinka
2022.05.19
J. Stoltenbergas: NATO sprendžia Turkijos nuogąstavimus

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad Turkijos iškelti...

Verslo aplinka
2022.05.19
Prokurorai prašo iki gyvos galvos įkalinti Kyjive už karo nusikaltimus teisiamą rusų karį

Ukrainos prokurorai ketvirtadienį paprašė skirti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pirmajam už karo...

Verslo aplinka
2022.05.19
Europarlamentarai ragina konfiskuoti įšaldytą Rusijos oligarchų turtą

Europarlamentarai ragina konfiskuoti Rusijos oligarchų turtą ir taip padėti Ukrainai suvaldyti ekonomines ir...

Verslo aplinka
2022.05.19
Vokietija iš G. Schroederio dėl ryšių su Rusija atėmė oficialias privilegijas

Vokietija ketvirtadienį panaikino buvusiam kancleriui Gerhardui Schroederiui suteiktas oficialias...

Verslo aplinka
2022.05.19
Turkija sako ne Švedijos ir Suomijos siekiui įstoti į NATO

Ankara nepritars Švedijos ir Suomijos stojimui į NATO, ketvirtadienį paskelbtame vaizdo įraše kategoriškai...

Verslo aplinka
2022.05.19
Rusija reikalauja, kad Ukraina susimokėtų už elektrą iš okupuotos Zaporižios AE 5

Rusija užsiminė siekianti atkirsti Ukrainą nuo didžiausios Europoje atominės elektrinės, jei Kyjivas nemokės...

Pramonė
2022.05.19
Opozicija inicijuoja interpeliaciją žemės ūkio ministrui

Opozicijos atstovai Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen perdavė savo parengtą interpeliaciją žemės...

Verslo aplinka
2022.05.19
Gryninantis 10.000 Eur, „Swedbank“ reikalaus paaiškinimo – kam? 28

„Swedbank“ Lietuvoje nuo rugsėjo 1 d. didina įvairių paslaugų įkainius, besigryninsiantys bent 10.000 Eur...

Rinkos
2022.05.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku