Kremlius grasina didžiųjų Ukrainos miestų puolimu, patvirtintas sankcijų Kremliui ketvirtasis paketas

Publikuota: 2022-03-14
Atnaujinta 2022-03-14 22:50
  • Ukrainos ir Rusijos derybose paskelbta techninė pauzė, kuri truks iki antradienio.
  • Ukrainoje jau žuvo mažiausiai 636 civiliai.
  • Rusija tęsia atakas įvairiose Ukrainos vietose: atakuotas devynaukštis Kyjive, Antonovo lėktuvų gamykla, TV bokštas šalia Rivnės ir kt.
  • Patvirtintas sankcijų Kremliui ketvirtasis paketas.
  • Ukrainoje po apšaudymo sunaikintas „Vičiūnų grupės“ logistikos sandėlis.

Sekmadienio įvykių suvestines galima rasti čia.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1357?placement=

22:50 Baigiame pildyti pirmadienio naujienų juostą.

Naujausias žinias pranešime antradienį 5 val.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

22:40 JAV gynybos sekretorius šią savaitę vyks į NATO gynybos ministrų susitikimus Briuselyje, Slovakijoje ir Bulgarijoje

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas šią savaitę vyks į Briuselį, Belgiją, kur dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime, praneša CNN.

Vizitai į Briuselį ir Slovakiją buvo paskelbti jau seniau, tačiau taip pat buvo nuspręsta apsilankyti ir Bulgarijoje.

22:24 Patvirtintas sankcijų Kremliui ketvirtasis paketas

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pasmerkė Rusijos prezidento Vladimiro Putino „barbarišką“ invaziją į Ukrainą ir patvirtino sankcijų Kremliui ketvirtąjį paketą.

J. Borrellis sakė, kad Maskva atakuoja ne vien Ukrainos kariuomenę, bet ir civilius gyventojus. Jis atkreipė dėmesį į padėtį apsiaustame pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje, kur nuo invazijos pradžios „žuvo daugiau kaip 2.400 civilių“.

Dėl kautynių daugiau kaip 2,6 mln. ukrainiečių pasitraukė į užsienį, ir tai yra „didžiausias persikėlimas nuo Antrojo pasaulinio karo“, pridūrė jis.

J. Borrellis patvirtino ketvirtąjį sankcijų paketą, nukreiptą į Rusijos prekybą, prieigą prie rinkų, narystę tarptautinėse finansų institucijose ir prabangos prekių eksportą. Pagrindinės priemonės bus nutaikytos į plieno, anglių ir energetikos sektorius.

„Tai bus dar vienas smarkus smūgis ekonomikos ir logistikos pagrindui, ant kurio Kremlius stato šią invaziją ir ima išteklius jai finansuoti“, – sakė ES diplomatijos vadovas.

22:15 Ukraina pranešė dalyvausianti „Eurovizijoje“

„Eurovizijos“ organizatoriai pirmadienį pranešė, kad karo krečiama Ukraina patvirtino dalyvausianti gegužę vyksiančiame šių metų dainų konkurse.

„Eurovizijos“ vykdomoji direktorė Simona Martorelli nurodė, kad Ukrainos delegacija patvirtino dalyvausianti ir laiku atsiuntė visą reikalingą medžiagą.

„Tai absoliučiai žavu, atsižvelgiant į padėtį“, – sakė S. Martorelli.

„Eurovision“ valdyba vasario 25-ąją, kitą dieną po Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, pašalinti Rusiją iš šių metų konkurso.

22:05 Rusijos 1-ojo kanalo naujienų laidos transliacijos metu įsiveržė protestuojanti mergina

Į naujienų studiją įsiveržusi mergina rankose laikė plakatą su užrašais: „Ne karui. Sustabdykite karą! Čia jums meluoja.“

21:52 Varšuva: Rusijos invazija į Ukrainą yra „strateginė ir taktinė nesėkmė“

Lenkijos užsienio reikalų ministras pirmadienį sakė Jungtinėms Tautoms, kad Rusijos įsiveržimas į Ukrainą yra „strateginė ir taktinė nesėkmė“.

Kreipdamasis į JT Saugumo Tarybą ministras Zbigniewas Rau teigė, kad per šią kampaniją Maskva pradėjo atakuoti civilius ir kad toks elgesys prilygsta „valstybiniam terorizmui“.

„Ši prastai parengta ir vykdoma operacija virto strategine ir taktine nesėkme, – sakė Z. Rau. – Tačiau užuot vengęs nebūtinų žūčių savo pačių pajėgose, Kremlius pakeitė taktiką.“

21:30 JK savo gyventojams siūlo 467 USD per mėnesį už pagalbą ukrainiečiams

Pagal naująją Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės programą, šalies gyventojams bus pasiūlyta 467 USD per mėnesį už tai, kad jie priims Ukrainos pabėgėlius į savo namus.

Taip pat teigiama, kad į JK atvykstantys ukrainiečiai turės galimybes į sveikatos priežiūrą, pašalpas ir darbą.

21:10 JAV ir Kinijos pareigūnai surengė „turiningas derybas“ dėl karo Ukrainoje

JAV ir Kinijos pareigūnai pirmadienį Romoje surengė „turiningas diskusijas“ apie Rusijos invaziją Ukrainoje, pranešė Baltieji rūmai.

JAV nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas ir Kinijos komunistų partijos diplomatijos vadovas Yang Jiechi po susitikimo viename viešbutyje su žurnalistais nesikalbėjo.

Tuo metu Baltieji rūmai sakė, kad abu pareigūnai taip pat „pabrėžė būtinybę išlaikyti atviras ryšio linijas tarp Jungtinių Valstijų ir Kinijos“.

21:07 Melitopolio Pergalės aikštėje nukabinta Ukrainos vėliava

Rusijos okupuotoje Melitopolio Pergalės aikštėje, kurioje pastarosiomis dienomis vyko daug protestų, buvo nuimta didžiulė Ukrainos vėliava, rašo CNN.

Penktadienį buvo pagrobtas miesto meras Ivanas Fedorovas, o vietoj jo Rusija mere paskyrė Galiną Danilčenko.

20:59 JAV gynybos pareigūnas: rusai neperėmė Ukrainos oro kontrolės

Dėl Ukrainos oro erdvės kontrolės vis dar yra kovojama, praneša CNN.

„Mes vis dar teigiame, kad oro erdvė yra ginčijama, kad rusai nepasiekė pranašumo“, – sakė vienas JAV gynybos pareigūnas.

Anot jo, kadangi oro erdvė yra „dinamiška“, yra „laikų ir vietų“, kai Rusija ar Ukraina „labiau dominuoja“.

20:46 Kinija ketina padėti Rusijai

Kaip rašo „Reuters“, remiantis anoniminiais amerikiečių šaltiniais, Kinija leido Rusijai suprasti, kad yra pasirengusi suteikti jai reikalingą pagalbą kare.

Be to, JAV žvalgyba teigia, kad Kinija viešai tokią informaciją paneigs.

20:20 Ukrainos pajėgos efektyviai smogia Rusijos logistikai

Ukrainos pajėgos „efektyviai smogia Rusijos logistikos pajėgumams“ vykstančiame kare, pirmadienį CNN sakė JAV gynybos pareigūnas.

Neįvardintas pareigūnas teigė, kad ukrainiečiai sėkmingai bando įvairiais būdais trukdyti ir užkirsti kelią Rusijos pajėgoms save aprūpinti bei išsilaikyti. 

Jis akcentavo, kad ypatingas dėmesys skiriamas kariniam konvojui judančiam link Kyjivo.

20:06 ES dėl Ukrainos skelbs sankcijas R. Abramovičiui ir kitiems rusams

Europos Sąjunga įves sankcijas Romanui Abramovičiui ir kitiems oligarchams, tęsdama spaudimą rusams, remiantiems Maskvos invaziją į Ukrainą, pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė trys diplomatai.

Milijardierius R. Abramovičius, Anglijos „Premier“ lygos futbolo klubo „Chelsea“ savininkas, ir kiti oligarchai įtraukiami į asmenų, kurių turtas ES, įskaitant superjachtas ir didžiulius namus, gali būti konfiskuotas ir kurie gali būti neįleidžiami į bloko teritoriją, sąrašą, sakė diplomatai.

R. Abramovičius, pasak „Reuters“, pirmadienį buvo pastebėtas oro uoste Izraelyje.

Tai bus ketvirtas ES sankcijų Rusijai paketas, o detalesnė informacija apie jį turėtų būti paskelbta vėliau pirmadienį.

19:57 Per Rusijos pajėgų smūgį televizijos bokštui žuvo devyni žmonės

Rusijos pajėgoms pirmadienį smogus televizijos bokštui prie Rivnės miesto Ukrainos vakaruose žuvo devyni žmonės ir dar devyni buvo sužeisti, pranešė vietos pareigūnai.

„Devyni žuvo, devyni sužeisti“, – susirašinėjimo programėlėje „Telegram“ paskelbė regiono administracijos vadovas Vitalijus Kovalis. Jis pridūrė, kad šiuo metu gelbėjami po griuvėsiais įstrigę žmonės Antopilio gyvenvietėje.

Rivnė yra už maždaug 200 km į šiaurės vakarus nuo Lvivo. Per šį netoli Lenkijos sienos esantį miestą keliauja daugybė šalį dėl karo paliekančių ukrainiečių. 

19:40 Ukrainoje po apšaudymo sunaikintas „Vičiūnų grupės“ logistikos sandėlis

Šeštadienio naktį po artilerijos apšaudymo užsiliepsnojo ir visiškai sudegė „Vičiūnų grupės“ logistikos sandėlis, esantis Brovaruose, apie 15 kilometrų nutolęs į šiaurės rytus nuo Ukrainos sostinės, pranešė portalas lrytas.lt, remdamasis vietos žiniasklaida. Žmonės įvykio metu nenukentėjo. 

Daugiau skaitykite ČIA.

19:23 Ukrainos ekonomika gali žlugti, jei karas užsitęs

Ukrainos vyriausybė toliau funkcionuoja, bankininkystės sistema stabili, šalis trumpuoju periodu gali mokėti skolas, bet Rusijos invazija galėtų sukelti niokojamą recesiją, pirmadienį paskelbė tarptautinis valiutos fondas (TVF).

TVF įspėjo, kad karas gali sukelti ir platesnių pasekmių, įskaitant grėsmę pasaulinei maisto saugai dėl kylančių kainų ir trukdymo sėti javus, ypač kviečius.

Jei padariniai būtų minimalūs – tai yra, jei „karas būtų greitai išspręstas“ – šalies „gamybos apimtis šiais metais sumažėtų 10%“, sakoma TVF analizėje.

Tačiau joje įspėjama dėl „didžiulės nežinios“ ir sakoma, kad jei konfliktas užsitęs, padėtis blogės.

Plačiau skaitykite ČIA.

19:08 Rusijos „pažanga“ tebėra sustojusi

„Beveik visi“ Rusijos žingsniai Ukrainoje tebėra įstrigę, pirmadienį teigė JAV gynybos pareigūnas.

Rusijos pajėgos, judančios į Kyjivą, įskaitant liūdnai pagarsėjusią vilkstinę į šiaurę, savaitgalį nepadarė pastebimos pažangos, rašo CNN.

Pareigūnas sakė, kad išpuoliai prieš Černihivo ir Charkivo miestus taip pat tebėra įstrigę, tačiau Rusija sutelkė daugiau pajėgų judėti Iziumo miesto link.

Pasak jo, Ukraina ir toliau gina Mariupolį, nors miestas tebėra izoliuotas.

18:55 Ukrainos ministras pirmininkas paragino Rusiją pašalinti iš Europos Tarybos

Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis pirmadienį pareiškė, kad „Ukraina dega“, prašydamas, kad Rusija būtų pašalinta iš Europos Tarybos.

„Per pastarąsias 18 dienų pasaulis pagaliau atvėrė akis“, – sakė D. Šmyhalis, turėdamas omenyje Rusijos veiksmus Ukrainoje.

18:34 E. Muskas kviečia V. Putiną į dvikovą

Turtingiausias pasaulio žmogus Elonas Muskas pirmadienį iškvietė Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną į dvikovą, o prizas būtų ne kas kita kaip Ukrainos, kur Maskva vykdo brutalią invaziją, likimas.

Ekscentriškasis milijardierius ir kosminių technologijų bendrovės „SpaceX“ įkūrėjas nusprendė per socialinį tinklą „Twitter“, kur neretai paskelbia keistų žinučių, išsiaiškinti, ar Rusijos lyderis išbandytų savo narsą asmeniškai, o ne rusų kariuomenės rankomis kaimyninėje šalyje.

18:08 Ukrainoje žuvo mažiausiai 636 civiliai

Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro (OHCHR) duomenimis, Ukrainoje jau žuvo mažiausiai 636 civiliai.

Vis dėlto, Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras (OHCHR) įvardija, kad tikrieji skaičiai gali būti žymiai didesni.

17:50 Klaipėdos savivaldybė įpareigota išanalizuoti slėptuvių situaciją mieste

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai pavesta išanalizuoti civilinės saugos slėptuvių situaciją uostamiestyje.

Administracijai duotos kelios užduotys – išanalizuoti civilinės saugos slėptuvių situaciją Klaipėdos mieste, įvertinus jų būklę skirti reikiamą finansavimą slėptuvėms remontuoti, įrangai ir aprūpinimui karinės krizės atveju. 

Taip pat nurodyta įvertinti galimybes slėptuvių paskirčiai pritaikyti kitus statinius.

17:46 Vyksta diskusijos dėl J. Bideno vizito į Europą

Kaip rašo CNN, Baltieji Rūmai svarsto apie JAV prezidento kelionę į Europą.

Pasak šaltinių, jį lydėtų JAV viceprezidentė Kamala Harris ir JAV valstybės sekretorius Antony  Blinkenas, tačiau kol kas oficialiai apie šį vizitą žinių dar nėra pateikiama.

17:30 Iš Ukrainos išvyko daugiau nei 2,8 mln. žmonių

Nuo to laiko, kai Rusija pradėjo karą su Ukraina, šalį paliko 2,8 mln. žmonių, informuoja Jungtinės Tautos (JT).

„Žmonės ir toliau kas minutę bėga nuo karo Ukrainoje“, – pirmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ rašė organizacija.

16:56 Suomijoje toliau daugėja norinčių stoti į NATO

Suomijoje parama stojimui į NATO toliau didėja ir dabar palaikančių narystę skaičius siekia 62%.

Suomijos nacionalinio transliuotojo „Yle“ užsakymu atliktos apklausos duomenimis , stojimui į Vakarų gynybos aljansą pritaria 62% suomių, priešinasi 16%, o penktadalis negali išreikšti savo nuomonės. 

Kaip rašo yle.fi, anksčiau skeptiškai į NATO žiūrėjusius suomius pakeitė vasario 24 dieną prasidėjęs Rusijos puolimas prieš Ukrainą.

16:49 Sankcijų poveikį pajuto 84,1% Rusijos įmonių

Sankcijos, kurios buvo įvestos Rusijai dėl karo Ukrainoje, smarkiai apsunkino mažųjų ir vidutinių įmonių padėtį, sako Borisas Titovas, verslo ombudsmenas, kurį cituoja kommersant.ru.

B. Titovas remiasi tyrimo „Įmonių esamos padėties ir sankcijų poveikio vertinimas pagal verslą“ rezultatai, kuris atliktas vasario 18–kovo 7 dienomis, jame dalyvavo 6.000 verslininkų.

„Įvedus naujas sankcijas, įmonių padėtis labai pablogėjo. Krizė tikrai sunki. Jei iki vasario 24 d., prieš prasidedant karui Ukrainoje, anksčiau įvestų sankcijų poveikį juto 26,4% įmonių, tai dabar jau 84,1%“, – sako ombudsmenas.

Kadangi dauguma įmonių (56%) neišbrido iš ankstesnės krizės, susijusios su koronaviruso pandemija, tolesnis nuosmukis gali būti dar labiau pražūtingas, mano B. Titovas. Jo nuomone, priemonės, kurių vyriausybė imasi Rusijos ekonomikai stabilizuoti, yra „kosmetinės“.

16:43 V. Zelenskis suteikė proveržio „sunkiose“ derybose su Rusija vilties

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pranešė, kad derybos su Rusija dėl dvi savaites trunkančių susirėmimų sustabdymo vyksta sunkiai, tačiau teikia vilties, kad kiek vėliau šiandien jose gali pavykti pasiekti proveržį.

Ukrainos lyderis patvirtino, kad šiuo metu vyksta „sunkios derybos“ su Rusija, ieškant diplomatinio sprendinio Maskvos invazijai į jos provakarietišką kaimynę.

„Delegacijų susitikimas vaizdo ryšiu šiandien jau prasidėjo. Jis tęsiasi“, – sakoma pirmadienį paskelbtame V. Zelenksio vaizdo kreipimesi. 

„Visi laukia naujienų. Būtinai (jas) pranešime vakare“, – pažadėjo jis.

Anksčiau pirmadienį prasidėjo jau ketvirtas Maskvos ir Kyjivo delegacijų derybų ratas, pranešė aukšto rango ukrainiečių derybininkas, abiem šalims kaltinant vienai kitą dėl gyvenamųjų rajonų bombardavimo ir civilių mirčių.

16:25 JAV žvalgyba: V. Putinas tikriausiai eskaluos karą

Daugiau kaip dvi savaites tęsiantis karui, kuriame tikėjosi paimti viršų per dvi dienas, Vladimiras Putinas yra piktas ir nusivylęs dėl savo kariuomenės nesėkmių, ir nori paskleisti Ukrainoje daugiau smurto ir griovimų, mano JAV žvalgybininkai.

Pareigūnai pastarosiomis dienomis viešai sakė nerimaujantys, kad Rusijos prezidentas eskaluos konfliktą ir bandys palaužti Ukrainos pasipriešinimą. Rusija vis dar turi didžiulį karinį pranašumą ir gali ištisas savaites bombarduoti šalį. Nors likusi pasaulio dalis reaguoja į baisius V. Putino pradėto karo vaizdus, pačioje Rusijoje jį nuo spaudimo apsaugo, anot CŽV direktoriaus Williamo Burnso, „propagandos burbulas“.

Vakarams, teikiantiems karinę pagalbą Ukrainai ir siekiantiems neleisti V. Putinui pulti NATO šalių ar nuspausti branduolinio mygtuko, labai svarbu suprasti Rusijos lyderio mąstyseną. Žvalgybos pareigūnai, praėjusią savaitę dvi dienas liudydami JAV Kongrese, atvirai reiškė susirūpinimą, ką V. Putinas galėtų padaryti. Šis susirūpinimas vis labiau veikia diskusijas apie JAV politikos formuotojų galimybes ir norą padėti Ukrainai.

Per du dešimtmečius V. Putinas užsitikrino visišką dominavimą Rusijos vyriausybėje ir saugumo tarnybose. Jis valdo padedamas saujelės savo aplinkos žmonių, išstūmė į paribį kitaminčius, įkalino ar nužudė oponentus. V. Putinas seniai apgailestauja dėl Sovietų Sąjungos subyrėjimo, atmeta Ukrainos suverenitetą ir kalba apie branduolinį karą, kuriame rusai būtų „kankiniai“. W. Burnsas JAV įstatymų leidėjams sakė manantis, kad V. Putinas „daug metų verda lengvai įsiplieskiančiame pykčio ir ambicijų mišinyje“.

V. Putinas tikėjosi užimti Kyjivą per dvi dienas, sakė W. Burnsas. Tačiau Rusijos kariuomenei dar nepavyko užimti didelių Ukrainos miestų, ji jau prarado tūkstančius karių. Vakarai įvedė sankcijų ir kitų priemonių, smarkiai paveikusių Rusijos ekonomiką, taip pat tiek oligarchų, tiek paprastų piliečių gyvenimo kokybę. Didelė užsienio valiutos, kurią Rusija sukaupė kaip apsaugą nuo sankcijų, dalis dabar yra įšaldyta užsienio bankuose.

W. Burnsas, buvęs JAV ambasadorius Maskvoje, yra daug kartų susitikęs su V. Putinu. Atsakydamas į klausimą apie Rusijos prezidento psichikos būklę, W. Burnsas įstatymų leidėjams sakė nemanąs, kad V. Putinas yra pamišęs.

„Galvoju, kad Putinas šiuo metu yra įpykęs ir nusivylęs. Jis tikriausiai padvigubins savo pastangas ir bandys sumalti Ukrainos kariuomenę, nekreipdamas dėmesio į civilių gyventojų aukas“, – per Kongreso posėdį dėl grėsmių pasaulyje sakė W. Burnsas.

16:06 Ukrainos ir Rusijos derybose paskelbta techninė pauzė

Ukrainos atstovas derybose su Rusija Mychailo Podoliakas paskelbė, kad derybose daroma „techninė pauzė“, kuri truks iki rytojaus.

Apie tai jis pranešė savo tviterio paskyroje.

16:04 V. Zelenskis trečiadienį kreipsis į JAV Kongresą

Papildyta 16:32.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį sakys kalbą JAV Kongreso nariams. Kalba suplanuota 15 val. Ukrainos ir Lietuvos laiku.

V. Zelenskį sakyti kalbą pakvietė Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi ir Senato daugumos lyderis Chuckas Schumeris.

„Laukiame... prezidento Zelenskio kalbos [Atstovų] Rūmams ir Senatui, ir [galimybės] išreikšti savo paramą Ukrainos žmonėms, drąsiai ginantiems demokratiją“, – bendrame laiške įstatymų leidėjams rašė N. Pelosi ir C. Schumeris. 

Pranešimas pasirodė abiem šalims pradėjus naują derybų ratą, daugiau kaip dvi savaites tęsiantis Rusijos prezidento Vladimiro Putino pradėtai invazijai. 

Ukraina sakė per derybas reikalausianti „taikos, nedelsiamo ugnies nutraukimo ir Rusijos karių išvedimo“.

„Kongreso įsipareigojimas remti Ukrainą, susiduriančią su žiauria ir velniška Putino agresija, išlieka nepajudinamas“, – rašoma laiške.

16:01 Lietuvos kariuomenei perkama įranga kovai su bepiločiais orlaiviais

Lietuvos kariuomenei perkama įranga kovai su bepiločiais orlaiviais, jau pasirašytos pirkimo sutartys, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). 

Kariuomenei bus nupirkta naujos karinės paskirties įrangos, skirtos komerciniams ir kariniams bepiločiams orlaiviams aptikti, identifikuoti ir neutralizuoti slopinant navigacijos, vaizdo perdavimo bei valdymo signalus, teigiama pranešime.

Kaip informuoja ministerija, Gynybos resursų agentūra praėjusią savaitę pasirašė sutartį su Lietuvos įmone „NT Service“ dėl įrangos įsigijimo.

15:37 Iš Mariupolio evakavosi 160 privačių automobilių

Atnaujinta citatomis 16:09

Ukraina praneša, kad 160 lengvųjų automobilių pavyko palikti apsiaustą Mariupolio miestą, kuris paskutinėmis savaitėmis išgyveną itin intensyvų bombardavimą ir paskutiniu metu buvo apsuptas Rusijos pajėgų.

Mariupolio miesto taryba pranešė, kad iki 13 val. Ukrainos ir Lietuvos laiku 160 privačių automobilių paliko miestą.

„13 valandą (vietos ir Lietuvos laiku)  gavome faktinį patvirtinimą, kad tylos režimo de facto yra laikomasi humanitariniame koridoriuje privačiam transportui“ iš Mariupolio maršrutu į Berdianską ir Zaporižią, sakė P. Andriuščenka.

„Šiuo metu pravažiavimas per kontrolės postus problemų nekelia", – pridūrė jis.

P. Andriuščenka taip pat pranešė, kad Zaporožėje laukiama visų Mariupolio gyventojų, kuriems reikia pirmosios pagalbos.

Vis tik savivaldybės pareigūnas pabrėžė, kad miesto valdžia oficialiai negali užtikrinti saugumo šiuo humanitariniu koridoriumi besitraukiantiems žmonėms.

„Tačiau tai yra vienintelis oficialiai suderintas ir faktiškai veikiantis koridorius šiandien. Būtent todėl informuojame apie galimybę pasinaudoti šia informacija, savarankiškai priimant sprendimą dėl evakuacijos savo transportu“, – pridūrė jis.

Miesto administracija platformoje „Telegram“ vėliau paskelbė, kad „13 valandos vietos (ir Lietuvos) laiku duomenimis, į Berdianską vedančiu keliu  iš Mariupolio pavyko išvažiuoti daugiau nei 160 privačių automobilių“.

Kaip pranešė naujienų agentūra „Unian“, pastarosiomis dienomis Mariupolis buvo visiškai uždarytas tiek evakuacijai, tiek humanitariniams kroviniams.

15:34 Skvoteriai užėmė O. Deripaskos rūmus Londone, kviečia prisiglausti pabėgėlius iš Ukrainos

Centriniame Londone esantys ištaigingi apartamentai, priklausantys sankcionuotam Rusijos oligarchui Olegui Deripaskai buvo užimti skvoterių, kurie įsibrovė į vidų ir ketina ten pakviesti įsikurti karo pabėgėlius iš Ukrainos, rašo „The Guiardian“.

Skelbiama, kad į vidų pateko 5 žmonės, tarp kurių 2 asmenys yra iš rytų Europos, tačiau ne iš pačios Ukrainos.

Anot jų, rūmai turi „daugiau kambarių nei galima suskaičiuoti“, įskaitant kino teatrą ir vyno rūsį. Skvoteriai kviečia čia atvykti karo pabėgėlius iš Ukrainos.

„Jūs okupuojate Ukrainą, mes okupuojame jus“, – rašoma grupės žinutėje.

O. Deripaskos rūmai Londone. Peterio Nichollso („Reuters“/„Scanpix“) nuotr.
O. Deripaskos rūmai Londone. Peterio Nichollso („Reuters“/„Scanpix“) nuotr.

15:12 Lietuvos rusų bendruomenės atstovai ragina stiprinti patriotinį ugdymą rusų mokyklose

Rusiškose mokyklose Lietuvoje reikėtų stiprinti patriotinį ugdymą, o Lietuvoje žinomi, daug pasiekę rusų tautybės asmenys galėtų skirti laiko susitikimams ugdymo įstaigose, sako Lietuvos rusų bendruomenės atstovas.

„Mano pasiūlymas – kad Lietuvos kariuomenė ir Šaulių sąjunga turi skirti nors dvi dienas per metus kiekvienai mokyklai, klasei patriotizmo pamokoms“, – pirmadienį po susitikimo su Seimo pirmininke sakė nuo 2004 metų Lietuvoje gyvenantis verslininkas Viktoras Voroncovas.

„Labai veikia jaunimą, kada pas tave ateina karininkas, rusas, tarnaujantis Lietuvos kariuomenėje. Jis gali sunaikinti visą tą negatyvą apie NATO, kurį jaunuolis gauna šeimoje“, – teigė jis.

Anot V. Voroncovo, taip pat galėtų būti rengiami moksleivių susitikimai su Lietuvoje daug pasiekusiais žinomais rusų tautybės žmonėmis.

Kaip tinkamus tam pavyzdžius jis minėjo Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentę Eleną Leontjevą, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadą Rustamą Liubajevą, buvusį sportininką Jevgenijų Šukliną.

„Lietuvos rusai, kurie integravosi, pasiekė ko nors Lietuvoje, turi eiti į mokyklas ir kalbėti su vaikais: „Žiūrėkite, aš – rusas, Lietuvos pilietis, aš pasiekiau Lietuvoje tokių aukštumų ir jūs galite pasiekti tą patį“, – teigė V. Voroncovas.

14:51 Sostinėje – nemokami lietuvių kalbos kursai karo pabėgėliams iš Ukrainos

Sostinėje organizuojami nemokami lietuvių kalbos kursai karo pabėgėliams iš Ukrainos, pirmadienį pranešė Vilniaus švietimo pažangos centras.

„Labai svarbu padėti į Lietuvą atvykusiems ukrainiečiams pasijusti bendruomenės dalimi, turėti galimybę visavertiškai dirbti, o tam neretai gali sukliudyti kalbos barjeras“, – pranešime teigė centro vadovė Unė Kaunaitė.

„Neabejojame, kad galimybė būti bendruomenėje šiuo metu yra ypač svarbi, todėl kviečiame norinčiuosius registruotis į gyvai vyksiančius mokymus. Didelis vilniečių susitelkimas ir noras padėti matomas ir čia – savo laiko negaili nei studentai, nei mokytojai“, – sakė ji.

Mokymai skirti suaugusiems, apsigyvenusiems Vilniuje, juos ves Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto studentai savanoriai bei mokytojai.

Pirmosios grupės mokytis lietuvių kalbos pradės kovo 16-18 dienomis, kitos – vėliau. Vienus mokymų kursus sudarys 25 užsiėmimai, kurie truks tris mėnesius.

Užsiregistravę į mokymus dalyviai įsipareigoja dalyvauti visuose užsiėmimuose, kurie vyks Naktinio Vilniaus avilio, Vilniaus universiteto patalpose ir suaugusiųjų mokyklose.

Kursus organizuoja Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Vilniaus švietimo pažangos centru, Vilniaus universitetu, Naktiniu Vilniaus aviliu ir savivaldybėje veikiančiomis suaugusiųjų mokyklomis.

Nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje pradžios į Lietuvą atvyko per 12.000 Ukrainos piliečių.

14:48 Izraelio užsienio reikalų ministras: šalis nebus vieta, kuri leis apeiti sankcijas Rusijai

Yairas Lapidas, Izraelio užsienio reikalų ministras, teigia, jog šalis stengiasi užtikrinti, kad finansų institucijos neleistų apeiti sankcijų, tarptautinės bendruomenės nustatytų Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą.

Per bendrą spaudos konferenciją Bratislavoje su Ivanu Korcoku, savo kolega iš Slovakijos, Y. Lapidas pasmerkė Rusijos karinį puolimą kaip nepagrįstą.

„Izraelis nebus vieta apeiti JAV ir kitų Vakarų šalių Rusijai įvestas sankcijas“, – Y. Lapidą citavo „The Times of Israel“.

Jo teigimu, Izraelio užsienio reikalų ministerija šį klausimą koordinuoja kartu Izraelio banku, Finansų ministerija, Ūkio ministerija, Oro uostų valdyba, Energetikos ministerija.

Praėjusią savaitę Izraelio kanalas „Channel 12 News“ pranešė, kad vyriausybė planuoja apriboti laiką, kiek privatūs lėktuvai ir jachtos gali būti Izraelio oro uostuose ir prieplaukose, iki 48 valandų. Tai lėmė, nes išaugo į Tel Avivą atvykstančių privačių lėktuvų skaičius.

14:16 Kyjive per Rusijos pajėgų bombardavimą žuvo du žmonės

Rusijos pajėgoms pirmadienį apšaudžius raketomis ir kitais sviediniais kai kuriuos Kyjivo rajonus žuvo du žmonės, pranešė Ukrainos sostinės pareigūnai.

„Vienas žmogus žuvo, dar 10 buvo sužeisti, kai buvo apšaudytas gyvenamasis namas (šiauriniame) Obolonės rajone“, – informavo pareigūnai. Pasak jų, vėliau ryte „Kurenivkos rajone ant gatvės nukritus raketos nuolaužoms žuvo vienas žmogus, o dar šeši nukentėjo“.

14:13 Rusija neigia prašiusi Kinijos karinės pagalbos

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas paneigė JAV išplatintą informaciją, kad Rusija kreipėsi į Kiniją su prašymu suteikti karinę pagalbą konflikte.

„Rusija turi pakankamai potencialo savarankiškai tęsti operaciją. Kaip jau sakėme, ji vyksta pagal planą ir bus pilnai užbaigta atitinkamu laiku“, – „Reuters“ sakė D. Peskovas.

14:09 „Fitch“ apkarpė Rusijos žaliavų gigantų reitingus iki galimo nemokumo lygio

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ šeštadienį sumažino 28 Rusijos gamtos išteklių gigantų, įskaitant dujų monopolininko „Gazprom“, didžiausio šalyje privataus naftos koncerno „Lukoil“ ir aliuminio milžino „Rusal“, reitingus iki galimo nemokumo lygio – CC.

Priimdama tokį sprendimą „Fitch“ rėmėsi Rusijos prezidento Vladimiro Putino įsaku, kuriuo šios šalies bendrovėms leidžiama atsiskaityti su kai kuriais kreditoriais rubliais, o ne užsienio valiuta, kaip privalėtų pagal numatytas skolinimosi sąlygas.

„Nors praktinis šio įsako įgyvendinimas tebėra neaiškus, „Fitch“ mano, kad smarkiai padidėjusi rizika geriausiai atsispindi CC reitingo lygio apibrėžime: „Tikėtinas tam tikras įsipareigojimų neįvykdymas“, – pažymima agentūros pranešime.

„Nuolatinis sankcijų griežtinimas, įskaitant prekybai energijos ištekliais bei importo apribojimai, didina politinio atsako Rusijoje tikimybę ir dar labiau silpnina jos ekonomiką, blogindamas jos įmonių veiklos sąlygas“, – pridūrė „Fitch“.

14:07 Rusija grasina didelių Ukrainos miestų puolimu

Kremlius pirmadienį pareiškė tebegalintis nuspręsti perimti didelių Ukrainos miestų kontrolę, Maskvos kariuomenei artėjant prie kelių provakarietiškos kaimyninės šalies didmiesčių.

„V. Putinas davė nurodymą susilaikyti nuo bet kokio tiesioginio didžiųjų miestų puolimo, nes civilių gyventojų nuostoliai būtų dideli“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Tačiau jis pridūrė, kad „Gynybos ministerija neatmeta galimybės perimti visišką didelių miestų kontrolę“.

13:59 Maskvos vertybinių popierių birža liks uždaryta ir šią savaitę

Rusijos centrinis bankas pranešė, jog prekyba vertybiniais popieriais Maskvos biržoje šią savaitę ir toliau nevyks.

„Rusijos bankas nusprendė kovo 14-18 dienomis neatnaujinti prekybos vertybiniais popieriais Maskvos biržoje“, – teigiama reguliuotojo pranešime.

Tuo tarpu prekyba Maskvos biržos valiutų rinkoje, pinigų rinkoje, taip pat atpirkimo sandorių rinkoje pirmadienį pradidės 10 val. vietos laiku.

Prekyba vertybiniais popieriais Maskvos biržoje centrinio banko nurodymu buvo sustabdyta vasario 28-ąją, taigi ji nebus vykdoma trečią savaitę iš eilės. 

13:48 Vokietija numato rekordines išlaidas gynybai 2022 metams

Vokietija, reaguodama į karą Ukrainoje, 2022 metais padidins išlaidas gynybai iki rekordinio lygio, matyti pirmadienį pristatytame biudžeto projekte, Berlynui ketinant per ateinančius metus viršyti NATO užsibrėžtą tikslą skirti 2% savo bendrojo vidaus produkto (BVP) gynybai.

Biudžeto projekte, kuris bus svarstomas parlamente kelias ateinančias dienas, karinėms išlaidoms šiais metais numatyta skirti daugiau nei 50 mlrd. Eur, sakė šaltinis vyriausybėje.

Anot jo, tokios išlaidos gynybai būtų „rekordiškai aukštos“. Be to, vyriausybė planuoja 100 mlrd. Eur „specialųjį fondą“ Vokietijos ginkluotųjų pajėgų modernizavimui nuo 2022 metų.

13:41 Ukraina teigia, kad vėl nutrauktas elektros tiekimas Černobylio elektrinei

Ukrainos Černobylio atominei elektrinei, kur 1986 metais įvyko didžiausia pasaulyje branduolinė katastrofa, vėl nutrauktas elektros tiekimas, pirmadienį pranešė Ukrainos energetikos operatorė „Ukrenergo“.

„Linija, kuria elektros energija tiekiama Černobylio atominei elektrinei ir Slavutyčo miestui, buvo sugadinta okupacinių pajėgų“, – parašė „Ukrenergo“ socialiniame tinkle „Facebook“, turėdama galvoje vasario 24 dieną į Ukrainą įsiveržusias Rusijos pajėgas.

Sekmadienį Kyjivo energetikos pareigūnai pranešė, kad Černobylio atominėje elektrinėje pavyko atkurti elektros tiekimą, kuris buvo nutrauktas, kai Rusijos pajėgos užgrobė objektą pirmosiomis invazijos dienomis.

Kovo 10 dieną Ukrainos valdžia paskelbė, kad Černobylio elektrinė liko be išorinio energijos tiekimo ir kad jos sistemoms elektrą tiekia tik komplekse esantys atsarginiai dyzeliniai generatoriai. 

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) tada pranešė, kad „jokio kritinio poveikio saugumui nebuvo“.

13:40 Norvegijoje prasidėjo didelės NATO pratybos

Dėl karo Ukrainoje augant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos, Norvegijoje pirmadienį prasidėjo didelės karinės pratybos, jose dalyvauja 30.000 NATO ir šalių partnerių karių.

Pratybų „Cold Response 2022“, planuotų dar prieš Rusijos invaziją į Ukrainą, tikslas yra išbandyti, kaip Norvegija savo teritorijoje priimtų sąjungininkų pastiprinimą pagal NATO chartijos 5-ąjį straipsnį, reikalaujantį, kad šalys narės ateitų į pagalbą užpultai narei.

„Tai gynybinės pratybos“, – sakė už „Cold Response 2022“ atsakingas generolas Yngve Odlo.

„Tai ne karinė operacija su puolamuoju tikslu“, – sakė jis televizijai TV2.

13:36 Į JK atskraidinta dvi dešimtys vėžiu sergančių vaikų iš Ukrainos

Dvi dešimtys ukrainiečių vaikų, sergančių vėžiu, buvo nuskraidinti į Jungtinę Karalystę, pirmadienį pranešė vyriausybė, ragindama britus atverti savo namus karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas sakė, kad 21 vaikas buvo gydomas Ukrainoje, tačiau dėl Rusijos invazijos jie buvo priversti palikti savo namus.

Šiuo metu jiems gyvybiškai būtiną medicinos pagalbą teikia JK nacionalinė sveikatos priežiūros tarnyba (NHS), vaikai yra lydimi savo globėjų, sakė S. Javidas televizijai „Sky News“.

Britų vyriausybė sulaukė kritikos dėl savo pozicijos, kad bėgantieji nuo karo ir norintys prisijungti prie savo šeimos narių Jungtinėje Karalystėje privalo kreiptis dėl vizų, kad galėtų keliauti.

Europos Sąjunga leido karo pabėgėliams ukrainiečiams iki trejų metų būti Bendrijoje be vizų.

Iki šeštadienio pagal šeimų nariams skirtą schemą buvo išduota „tik kiek daugiau nei 3.000 vizų“, sakė sveikatos apsaugos sekretorius radijo stočiai „Times Radio“.

Pirmadienį vyriausybė pradeda įgyvendinti savo programą „Namai Ukrainai“, kurios tikslas – sudaryti sąlygas „dešimtims tūkstančių“ ukrainiečių, neturinčių Jungtinėje Karalystėje šeimos narių, čia apsigyventi.

13:18 I. Šimonytė: rusų oligarchų reakcijos rodo Vakarų sankcijų poveikį

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Rusijos oligarchų reakcijos rodo Vakarų sankcijų poveikį, tačiau jas ir toliau reikia stiprinti.

Taip ji kalbėjo per bendrą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos ministrų pirmininkų spaudos konferenciją Varšuvoje, Kremliaus pajėgoms tęsiant invaziją prieš kaimyninę valstybę.

„Iš Rusijos oligarchų matome, jog sankcijos yra skaudžios ir jos veikia. Anksčiau girdėdavome diskusiją, kad gal sankcijos nėra labai veiksmingas ginklas. Aš drįsčiau pasakyti, kad mes niekada neturėjome tikrų sankcijų ir tik dabar pradedame jas turėti“, – pirmadienį teigė Lietuvos premjerė.

„Labai gaila, kad taip vėlai, nes už tai Ukrainos žmonėms tenka mokėti per didelę kainą. Visas sankcijų poveikis pasireikš tik ilgalaikėje perspektyvoje, bet mes turime ir dabar jas stiprinti ir plėsti, kad Rusijos karas kainuotų kaip įmanoma brangiau“, – pridūrė I. Šimonytė.

Pasak ministrės pirmininkės, sankcijos turi paliesti ne tik Rusiją, bet ir Baltarusiją, kuri „išnuomojo savo žemę šitai niekingai invazijai į Ukrainą“.

13:10 Lietuvos kariuomenės vadas: pradinis Rusijos planas Ukrainoje yra žlugęs

Pradinis Rusijos planas Ukrainoje yra žlugęs, o Ukrainos pajėgos yra labai gerai sutelktos, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

„Tikrai Rusija nepasiekė savo pradinių užsibrėžtų tikslų, tai yra, neįvyko greitas puolimas su tikslu užvaldyti pagrindines teritorijas“, – žurnalistams pirmadienį sakė generolas leitenantas.

„Šiai dienai jie turėjo jau tikrai, pagal jų planus, turėjo būti ties Dniepro upe ir įsitvirtinę, o jie vis dar nėra išėjo iš to pirmojo etapo, izoliuojant pagrindinius miestus – Chrkovą, Kijevą, Mariupolį, ir neįsitvirtina jie ir prie Odesos“, – teigė jis.

Pasak kariuomenės vado, Rusijos pradinis planas praktiškai „yra žlugęs“, šiuo metu vyksta pergrupavimas ir, greičiausiai, planų peržiūrėjimas.

„O koks kitas jų žingsnis, galime tik spėti ir numanyti, bet manau, kad šiuo metu jau Ukrainos pajėgos yra labai gerai sutelktos, yra užsipildžiusios personalu, yra gavusios kaip paramą labai naudingos, vertingos ir geros karinės technikos ir ginkluotės“, – kalbėjo V. Rupšys.

13:06 A. Anušauskas apie ataką netoli Lenkijos: Rusija bando mūsų raudonąsias linijas

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas perspėja, kad kariaudama Ukrainoje Rusija bando NATO raudonąsias linijas.

Taip jis kalbėjo komentuodamas Rusijos ataką prieš Ukrainos karinę bazę, esančią per 20 kilometrų nuo Lenkijos sienos.

„Tai tik rodo Rusijos pasiryžimą išbandyti ir mūsų raudonąsias linijas, kur jos siekia, ar tik siekia Lenkijos-Ukrainos sieną, ar toliau“, – pirmadienį po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

A. Anušauskas ir Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys pirmadienį su šalies vadovu aptarė Rusijos karo prieš Ukrainą eigą bei saugumo situaciją regione. 

Rusija sekmadienio naktį smogė netoli vakarinio Ukrainos Lvivo miesto įsikūrusiai karinei bazei. Tarptautinis taikos palaikymo ir saugumo centras Javorive yra įsikūręs maždaug už 40 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Lvivo ir apie 20 kilometrų nuo Lenkijos sienos.

12:56 Per karą jau žuvo 90 ukrainiečių vaikų

Ukrainos generalinė prokuratūra pirmadienį paskelbė, kad per Rusijos pradėtą karą Ukrainoje jau žuvo 90 vaikų, rašo CNBC.

Dar apie 100 vaikų yra sužeisti.

"Dauguma aukų yra iš Kyjivo, Charkivo, Donecko, Černihivo, Sumų, Chersono, Mikolajivo ir Žitomiro apskričių", – rašoma prokuratūros pranešime. Taip pat skelbiama, kad šalyje jau apšaudytos 379 mokymo institucijos.

12:41 Prasidėjo derybos tarp Rusijos ir Ukrainos atstovų

Pirmadienį prasidėjo ketvirtasis Maskvos ir Kyjivo derybų raundas, pranešė vienas aukšto rango Ukrainos derybininkas, abiem pusėms tvirtinant, kad anksčiau tą pačią dieną įvyko apšaudymų ir žuvo civilių gyventojų.

Pagrindinis Kyjivo derybininkas, prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalijo nuotrauka iš vaizdo ryšiu vykstančių derybų, praėjus daugiau kaip dviem savaitėms nuo Maskvos invazijos į Ukrainą pradžios.

Rusijos pusė savo ruožtu vadina derybas „sunkiomis“ ir sako, kad abi pusės dėsto savo „specifines pozicijas“.

M. Podoliakas anksčiau pirmadienį pareiškė, kad per ketvirtąjį derybų su Rusija raundą reikalaus nedelsiant nutraukti ugnį ir išvesti Rusijos karius.

„Taika, neatidėliotinos paliaubos ir visų rusų karių išvedimas – tik po to galėsime kalbėti apie regioninius santykius ir politinius nesutarimus“, – sakė M. Podoliakas „Twitter“ paskelbtame vaizdo pareiškime.

12:27 Indija svarsto pirkti atpigusią rusišką naftą

Indija svarsto Rusijos pasiūlymą įsigyti atpigusios rusiškos naftos, pranešė naujienų agentūra „Reuters“, cituodama du Indijos pareigūnus.

Indija, kuri importuoja apie 80% savo naftos poreikio įprastai iš Rusijos pirkdavo apie 2%-3% šio kiekio, rašo BBC.

Indija taip pat teigia šiuo metu dirbanti ties rublio-rupijos atsiskaitymo mechanizmo kūrimo.

12:16 Per Rusijos ataką prieš Ukrainos orlaivių gamyklą žuvo du žmonės

Ukrainos pareigūnai pirmadienį pranešė, kad Rusijos pajėgoms smogus lėktuvų gamyklai žuvo du žmonės ir septyni buvo sužeisti.

Gamykla „Antonov“ yra didžiausia Ukrainoje ir garsėja tuo, kad gamina daugelį didžiausių pasaulyje krovininių lėktuvų.

Kijevo miesto valdžios teigimu, po apšaudymo gamykloje kilo didelis gaisras, jis užgesintas.

Pasak Kijevo miesto administracijos vadovo pavaduotojo Mykolos Povoroznyko, į gamyklą pataikė trys raketos. Jį cituoja portalas „Ukrainska pravda“.

11:53 Vaizdas iš apgulto Mariupolio miesto

11:40 Kyjive per Rusijos pajėgų puolimą nukentėjus daugiabučiui žuvo vienas žmogus

Ukrainos sostinėje Kyjive per rusų pajėgų puolimą nukentėjus gyvenamajam namui žuvo vienas žmogus ir dar 12 buvo sužeisti, pirmadienį pranešė šalies nepaprastųjų situacijų tarnyba.

Naujienų agentūra AFP praneša, kad įvyko antskrydis, o remiantis naujienų agentūros „Unian“ pranešimu, devynaukštis užsidegė dėl artilerijos sviedinio smūgio.

Anksčiau skelbta apie du žuvusiuosius.

„7 val. 40 min. duomenimis, devynių aukštų daugiabutyje rastas vieno žmogaus kūnas, trys žmonės paguldyti į ligoninę, o devyniems žmonėms suteikta pagalba vietoje“, – sakoma atnaujintame gelbėjimo tarnybos pranešime.

Tarnyba pridūrė, kad pastatas buvo šiauriniame Obolonės rajone.

Praėjus daugiau nei dviem savaitėms po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 24 dieną pasiuntė karius į Ukrainą, Rusijos pajėgos suintensyvino išpuolius Ukrainos miestuose.

Rusija teigia nesitaikanti į civilines teritorijas Ukrainoje, nors paviešinta nemažai įrodymų, kad realybė yra kitokia.

11:25 Sunki naktis Charkive ir Avdijivkoje

Charkivo regione Rusijos pajėgos naktį toliau apšaudė gyvenamuosius rajonus ir infrastruktūrą, yra žuvusiųjų ir sužeistųjų, feisbuke paskelbė Charkivo policija.

Įraše pažymima, kad Charkivo ir regiono gyvenviečių apšaudymas yra suintensyvintas.

„Charkivo sritis išgyveno sunkią naktį. Okupantai iš Rusijos nuolat atakavo gyvenamuosius rajonus, ligonines, infrastruktūros ir pramonės objektus. Dėl daugybės sugriovimų ir gaisrų yra žuvusiųjų ir sužeistųjų“, – teigiama policijos pranešime.

Donecko srities valstybinės administracijos vadovas Pavelas Kirilenka pranešė, kad nuo sekmadienio vakaro nesiliauja Avdijivkos apšaudymai. Anot jo, per atakas padaryta žalos dujotiekiui, mokyklai, privatiems namams, pramonės objektams ir kt.

11:23 Ukraina derybose su Rusija reikalaus „nedelsiant“ skelbti paliaubas

Kyjivas pirmadienį pareiškė, kad per ketvirtąjį derybų su Rusija raundą reikalaus nedelsiant nutraukti ugnį ir išvesti Rusijos karius, praėjus daugiau kaip dviem savaitėms nuo Maskvos invazijos į Ukrainą pradžios.

„Taika, neatidėliotinos paliaubos ir visų rusų karių išvedimas – tik po to galėsime kalbėti apie regioninius santykius ir politinius nesutarimus“, – sakė pagrindinis Kyjivo derybininkas Mychailo Podoliakas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame vaizdo pareiškime.

11:20 Prancūzų ministras žada daugiau sankcijų

Prancūzijos Europos reikalų ministras Clementas Beaune‘as patvirtino, kad šiuo metu Rusijai dėl jos karo Ukrainoje ruošiamas naujas sankcijų paketas bendrijos lygiu.

Anot jo, ribojimai bus nutaikyti į prabangių prekių eksportą, siekiant didinti spaudimą oligarchams, rašo „Politico“. Rusija taip pat netektų savo privilegijų Pasaulio prekybos organizacijoje.

Svarstomas ir plieno bei aliuminio importo draudimas.

„Dėl jų (sankcijų – VŽ) greičiausiai teisiškai bus apsispręsta šiandien <...>, o jos įsigalioti galėtų per dvi-tris dienas“, - sakė ministras.

11:14 Žiniasklaida: Vokietija planuoja įsigyti naikintuvų F-35 ir „Eurofighter“

Vokietija, reaguodama į Rusijos invaziją į Ukrainą ir siekdama modernizuoti savo ginkluotąsias pajėgas, planuoja įsigyti iki 35 JAV bendrovės „Lockheed Martin“ naikintuvų F-35 ir 15 naikintuvų „Eurofighter“, pirmadienį pranešė šaltinis parlamente.

F-35 pakeistų kelių dešimtmečių senumo lėktuvus „Tornado“, kurie vieninteliai gali nešti JAV branduolinius ginklus, o apie galimą sandorį rašo „Reuters“.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas praėjusį mėnesį pažadėjo skirti 100 mlrd. Eur specialiajam ginkluotųjų pajėgų fondui ir tokiu būdu padidinti išlaidas gynybai iki daugiau kaip 2% bendrojo vidaus produkto (BVP).

11:10 Per Mariupolio gimdymo namų bombardavimą sužeista gimdyvė neišgyveno

Pirmadienį pranešta, kad neišgyveno viena iš gimdyvių, kuri buvo sužeista per gimdymo namų bombardavimą Mariupolyje, apie kurį pranešta praėjusią savaitė.

Apie mirtį  naujienų agentūrai AP pranešė ukrainiečių chirurgas Timuras Marinas.

Kiek anksčiau paviešintose nuotraukose minima moteris buvo neštuvais nešama iš ligoninės griuvėsių.

Po atakos trečiadienį ji iškart buvo nugabenta į kitą ligoninę, tačiau dėl patirtų sužeidimų neišgyveno.

Anksčiau skelbta, kad per ataką žuvo trys žmonės, tarp kurių – vienas vaikas.

10:54 Kaltina siekiant Rusijos „dirbtinio įsipareigojimų nevykdymo“

Rusija pirmadienį apkaltino Vakarus, kad jie beprecedentėmis sankcijomis dėl karo Ukrainoje nori priversti Rusiją „dirbtinai nevykdyti įsipareigojimų“, ir pareiškė, kad ji juos vykdys, tačiau veikiausiai atsiskaitinės rubliais.

„Rusijos (centrinio) banko ir vyriausybės sąskaitų užsienio valiuta įšaldymą galima laikyti kelių užsienio valstybių siekiu organizuoti dirbtinį įsipareigojimų nevykdymą, kuris neturi jokio realaus ekonominio pagrindo“, – pareiškė Rusijos finansų ministras Antonas Siluanovas.

Anksčiau visos trys pagrindinės tarptautinės kredito reitingų agentūros – „Fitch Ratings“, „Moody's Investors Service“ ir „S&P Global Ratings“ – pablogino Rusijos valstybės reitingus iki „šlamšto“ statuso, pažymėdamos, jog naujos ir plečiamos tarptautinės sankcijos dėl jos invazijos į Ukrainą smarkiai sumažino jos galimybėms naudotis sukauptomis tvirtos valiutos atsargomis. „Fitch“ papildomai perspėjo, jog Rusijos įsipareigojimų nevykdymas yra „neišvengiamas“.

Tačiau A. Siluanovas pirmadienį neigė, kad Rusija „negali įvykdyti įsipareigojimų“, susijusių su valstybės skola.

Kita vertus, ministras taip pat sakė, kad Rusija „yra pasirengusi atlikti mokėjimus rubliais“ pagal Rusijos centrinio banko nustatytą nacionalinės valiutos kursą mokėjimų dieną, atsiskaityti ir už 2018-aisiais išplatintus tarptautinius skolos vertybinius popierius.

10:45 Prasidėjo Rusijos ir Ukrainos atstovų derybos 

Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas pranešė apie ketvirtojo Ukrainos ir Rusijos derybų raundo pradžią.

„Derybos. 4-as turas. Apie taiką, paliaubas, neatidėliotiną visų kariuomenės dalinių išvedimą ir saugumo garantijas. Sunkus pokalbis. Nors Rusijos Federacija suvokia savo agresyvių veiksmų absurdiškumą, jai išlieka iliuzija, kad 19 dienų trunkantis smurtas prieš taikius miestus yra teisingas strategijos pasirinkimas“, – tviteryje parašė M. Podoliakas.

10:28 Pekinas kaltina JAV skleidžiant dezinformaciją 

Pekinas pirmadienį apkaltino Vašingtoną skleidžiant „dezinformaciją“ apie Kinijos vaidmenį kare Ukrainoje.

Šis pareiškimas pasirodė prieš kinų ir amerikiečių delegacijų derybas Romoje.

Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Zhao Lijianas, tiesiogiai nepaminėdamas JAV žiniasklaidos pranešimų apie Rusijos prašymą padėti, sakė: „JAV skleidžia dezinformaciją, nukreiptą prieš Kiniją Ukrainos klausimu, turėdamos piktų kėslų.“

Sekmadienį JAV žiniasklaida pranešė, kad Rusija prašė Kinijos karinės ir ekonominės pagalbos savo karui Ukrainoje.

10:12 Sutarta dėl 10 „humanitarinių koridorių“

Ukraina pirmadienį bandys evakuoti Rusijos apsuptuose miestuose įstrigusius civilius per 10 su Rusija „humanitarinių koridorių“, įskaitant iš miestų netoli sostinės Kyjivo ir rytiniame Luhansko regione. Apie tai pranešė Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Iryna Vereščuk.

„Mes dar kartą bandysime atblokuoti humanitarinės pagalbos vilkstinės, gabenančios maistą ir vaistus, judėjimą (į Mariupolį) iš Berdiansko“, sakė I. Vereščuk vaizdo kreipimesi.

09:57 Rusijoje nebeprieinamas „Instagram“

Rusijoje pirmadienį nebebuvo pasiekiamas socialinis tinklas „Instagram“, šalies  prokuratūrai pradėjus tyrimą jį kontroliuojančiosios bendrovės „Meta“ atžvilgiu.

Turinys „Instagram“ programėlėje pirmadienį nebebuvo atnaujinamas neprisijungus prie virtualaus privataus tinklo (VPN), pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Socialinis tinklas taip pat atsidūrė „ribotos prieigos“ interneto išteklių sąraše, paskelbtame Rusijos žiniasklaidos priežiūros tarnybos „Roskomnadzor“.

Pareigūnai sprendimą argumentavo tuo, kad „Meta“ savo platformose, įskaitant socialinį tinklą „Facebook“, nusprendė nebeblokuoti pareiškimų, raginančių imtis smurto prieš Rusijos piliečius.

09:49 Pradėjo veikti ukrainiečių registracijos centras

Klaipėdoje atidarytas ketvirtasis šalyje karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras, įsikūręs Klaipėdos futbolo sporto mokykloje.

Ukrainiečiai Klaipėdos registracijos centre bus registruojami kasdien, įskaitant savaitgalius ir šventines dienas, nuo 8 iki 22 valandos. Centre dviem pamainomis dirbs apie 40 Migracijos departamento specialistų, pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Ministerija prašo į Klaipėdą atvykusių ukrainiečių nuo šiol registruotis ne Migracijos departamento Klaipėdos skyriuje, o naujame registracijos centre. Taip pat prašoma ukrainiečius lydinčius lietuvius padėti užpildyti prašymus išduoti leidimus gyventi internetu ir taip sutrumpinti registracijos procedūrą.

VRM duomenimis, nuo karo pradžios vasario 24 dieną Lietuvoje užregistruoti 12.039 karo pabėgėliai iš Ukrainos.

09:41 Uždraudė su „Gazprombank“ susijusius TV kanalus

Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba uždraudė kelis televizijos kanalus, susijusius su Rusijos banku „Gazprombank“.

Draudimas paskelbtas, nes „Gazprombank“ ir žiniasklaidos įmonių grupė „Gazprom-Media“, kontroliuojami valstybinės energetikos milžinės „Gazprom“, įtraukti į JAV Iždo departamento Užsienio aktyvų kontrolės biuro (OFAC) sudarytą subjektų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą.

Tarp uždraustų kanalų yra „NTV Serial“, „NTV Stil“ ir „NTV Pravo“.

 09:30 Apšaudyta Antonovo lėktuvų gamykla

Rusijos pajėgos apšaudė Antonovo lėktuvų gamyklą, joje kilo gaisras.

Gamykla yra maždaug 10 km nuo Kyjivo centro.

Anot miesto administracijos, įvykio vietoje dirba pagalbos tarnybos. 

08:44 Apgadino šalia Rivnės esantį TV bokštą, Kyjive pataikė į daugiabutį  

Ukrainos naujienų agentūros praneša, kad televizijos bokštas netoli Rivnės miesto, esančio į vakarus nuo Kyjivo, buvo apgadintas per Rusijos raketų ataką.

Pasak Rivnės regioninės administracijos vadovo Vitalyjaus Kovalo, įvykio vietoje dirba atitinkamos tarnybos, o detalės dar tikslinamos. Televizijos bokštas yra 15 km nuo Rivnės.

Informacijos apie aukas ir sužeistuosius kol kas nėra.

„Unian“ pranešė, kad Stavičėje Žytomyro srityje raketomis apšaudyti administraciniai pastatai. Pranešama, kad sužeisti keturi žmonės ir sugriauti septyni pastatai.

Valstybinė pagalbos tarnyba „Telegram“ kanale pranešė, kad artilerijos sviedinys, pataikęs į devynių aukštų gyvenamąjį namą Kyjive, Obolonės rajone, padarė žalos keliems butams ir aukštams. Vienas žmogus žuvo, trys išvežti į ligoninę, devyniems pagalba suteikta vietoje. Gaisras šiuo metu jau užgesintas.

Pirmadienį oro pavojaus sirenos girdimos daugelyje Ukrainos regionų, apie apšaudymus pranešama iš įvairių vietovių.

08:05 Ukraina: Baltarusijos pajėgos atsisako dalyvauti kare 

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas praneša, kad per pastarąsias 24 valandas sėkmingai numušė keturis lėktuvus, tris sraigtasparnius ir kelis nepilotuojamus orlaivius, priklausančius Rusijos pajėgoms.

Jis taip pat teigia, jog suduota „triuškinančių smūgių“ Rusijos lauko bazėms ir sandėliams, siekiant sutrikdyti jos logistikos tiekimo sistemą Ukrainos teritorijoje.

Taip pat priduriama, kad Rusijos pajėgos pažangos nepadarė ir buvo susitelkusios į „anksčiau okupuotų teritorijų konsolidavimą ir išlaikymą“.

Pareiškime sakoma, kad civilinę infrastruktūrą, įskaitant religinius objektus, Rusijos pajėgos naudoja šaudymo pozicijoms įrengti ir ginklams bei karinei įrangai dislokuoti.

Be to, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pažymi, kad Baltarusijos specialiosios pajėgos atsisakė dalyvauti karo veiksmuose prieš Ukrainą. Taip teigiama remiantis aukšto rango Baltarusijos specialiųjų operacijų pajėgų pareigūno pareiškimu. 

Nepriklausomai patikrinti šių teiginių galimybių nėra.

07:47 R. Kadyrovas skelbia esantis netoli Kyjivo

Čečėnijos Respublikos vadovas Razmanas Kadyrovas savo „Telegram“ kanale parašė, kad atvyko į karo zoną Ukrainoje ir yra netoli Kyjivo.

Apie tai, kad R. Kadyrovas yra šalyje, sekmadienį rašė ir Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka. Jis teigė, kad R. Kadyrovas su savo kariais planuoja vaikų grobimo iš vaikų namų operaciją.

Šiuo metu Ukrainoje yra Čečėnijos nacionalinės gvardijos daliniai, kurie dalyvavo mūšiuose dėl kelių miestų.

07:28 Raudonasis Kryžius įspėja dėl „blogiausio scenarijaus“ Mariupolyje

Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas (ICRC) ragina skubiai rasti sprendimą, kaip užkirsti kelią „blogiausiam scenarijui“ civiliams, įstrigusiems pietiniame Mariupolio mieste, sakoma sekmadienį paskelbtame pranešime.

ICRC paragino visas Mariupolyje kovojančias puses susitarti dėl paliaubų, kurios užtikrintų saugų civilių pasitraukimą.

Šimtai tūkstančių Mariupolio gyventojų susiduria su „ypatingu arba visišku būtiniausių prekių, tokių kaip maistas, vanduo ir vaistai, trūkumu“, o daugelis glaudžiasi „nešildomuose rūsiuose“, sako ICRC.

Sekmadienį Mariupolio miesto administracija „Telegram“ kanale pranešė, kad didelė humanitarinės pagalbos vilkstinė, skirta apgultam miestui, neatvyko ir vis dar įstrigusi Berdianske, esančiame maždaug 80 km į vakarus, o 400.000 žmonių laukia pagalbos.

Ukrainos premjero pavaduotoja Iryna Vereščuk sekmadienį sakė, kad Mariupolis visą dieną buvo bombarduojamas iš oro.

06:58 Pradėjo tyrimą dėl Rusijos statytinės Melitopolio merės

Ukrainos generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl Rusijos paskirtos okupuoto Melitopolio merės Galinos Danilčenko įvykdytos išdavystės.

Tyrimas pradėtas po to, kai grupė Melitopolio miesto tarybos narių sekmadienį paskelbė rašytinį kreipimąsi, prašydami generalinės prokurorės pradėti baudžiamąją bylą prieš G. Danilčenko, buvusią tarybos narę, dėl išdavystės ir bandymo Melitopolyje suformuoti okupacinę valdžią.

Rusija G. Danilčenko paskyrė mere po to, kai pagrobė miesto merą Ivaną Fedorovą.

Sekmadienį G. Danilčenka per televiziją rodytame vaizdo įraše pareiškė, kad „Rusijos televizijos kanalai“ pradės transliacijas regione, nes, anot jos, labai trūksta „patikimos informacijos“.

06:17 CNN: Rusija Kinijos prašė ir ekonominės pagalbos

Rusija paprašė Kinijos ne tik karinės pagalbos, bet ir ekonominės paramos, CNN sakė su šiuo klausimu susipažinęs JAV pareigūnas.

Prašymai buvo pateikti po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, teigė pareigūnas.

Pareigūnas atsisakė detalizuoti Kinijos reakciją, tačiau nurodė, kad kinai atsakymą pateikė.

Kiek anksčiau CNN paklaustas apie pranešimus, kad Rusija prašė karinės pagalbos, Kinijos ambasados JAV atstovas Liu Pengyu pateiktame komentare teigė „niekada apie tai negirdėjęs“.

Informacija apie Rusijos kreipimąsi išaiškėjo JAV patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Jake'o Sullivano derybų su Kinijos aukščiausiuoju užsienio politikos pareigūnu Yang Jiechi išvakarėse – pirmadienį jie susitiks Romoje.

Sekmadienį prieš išvykdamas iš Vašingtono J. Sullivanas perspėjo Kiniją nebandyti „gelbėti“ Rusijos padedant Maskvai apeiti sankcijas, kurias JAV ir jų sąjungininkės įvedė Vladimirui Putinui ir jo režimui.

06:08 Sutarė stiprinti sankcijas Rusijai

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir JAV prezidentas Joe Bidenas, sekmadienį kalbėdamiesi telefonu, sutarė sustiprinti sankcijas Rusijai, pranešė Eliziejaus rūmai.

Pranešime taip pat teigiama, kad abu lyderiai pakartojo savo paramą Ukrainai ir apjungs pastangas siekiant, kad būtų nutrauktos kovos.

05:54 Čekija didina karinę pagalbą Ukrainai

Čekija planuoja suteikti Ukrainai papildomos karinės pagalbos, kurios vertė – mažiausiai 31,5 mln. USD, sekmadienį CNN sakė vyriausybės atstovas spaudai Vaclavas Smolka. 

Vasario 26 d. Čekija pranešė nusiųsianti „ginklų siuntą Ukrainai“, kurios vertė viršija 8,5 mln. USD.

05:40 Australija įvedė sankcijas R. Abramovičiui ir kitiems oligarchams

Australijos vyriausybė prisijungė prie Jungtinės Karalystės ir JAV paskelbdama „naujas sankcijas 33 Rusijos oligarchams, žymiems verslininkams ir jų artimiausiems šeimos nariams“.

Tarp jų – Romanas Abramovičius, Aleksejus Milleris, Dmitrijus Lebedevas, Sergejus Čemezovas, Nikolajus Tokarevas, Igoris Šuvalovas, Kirilas Dmitrijevas ir kt.

Australija pareiškė, kad šiandien paskelbtos sankcijos sustiprina šalies „įsipareigojimą taikyti sankcijas tiems žmonėms, kurie sukaupė didžiulius asmeninius turtus ir yra ekonomiškai bei strategiškai reikšmingi Rusijai“.

05:34 Blokavo Ukrainos Juodosios jūros pakrantę

Jungtinės Karalystės (JK) Gynybos ministerija savo naujausiame žvalgybos pranešime teigia, kad Rusijos karinės jūrų pajėgos blokavo Ukrainos Juodosios jūros pakrantę, atkirsdamos šalį nuo tarptautinės jūrų prekybos.

Ministerija perspėjo dėl galimų tolesnių Rusijos pajėgų desantinių puolimų artimiausiomis savaitėmis. Viena iš tokių operacijų jau buvo surengta Azovo jūroje.

05:34 Kartoja prašymą dėl neskraidymo zonos

Prezidentas Volodymyras Zelenskis toliau ragina NATO lyderius įvesti virš Ukrainos neskraidymo zoną.

„Jei neuždarysite mūsų dangaus, tai tik laiko klausimas, kada Rusijos raketos ims kristi į jūsų teritoriją, NATO teritoriją“, – naktį paskelbtame naujame vaizdo kreipimesi sakė V. Zelenskis.

Jis kalbėjo kitą dieną po to, kai 35 žmonės žuvo ir daugiau kaip 130 buvo sužeisti, Rusijos pajėgoms surengus antskrydžių prieš karinį poligoną netoli Ukrainos vakarinio Lvivo miesto, esančio netoli sienos su NATO nare Lenkija.

05:30 Patvirtino, kad įvyks derybos su Maskva

Pirmadienį vaizdo ryšio priemonėmis įvyks Ukrainos ir Rusijos derybos, vėlų sekmadienį vakarą pranešė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas ir derybų grupės narys Mychailo Podoliakas.

Jo pranešimas, paskelbtas socialiniame tinkle „Twitter“, patvirtino ankstesnį Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo pareiškimą.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Lenkijos parlamentas panaikino ES ginčytą teisėjų drausminės kontrolės sistemą 1

Lenkijos parlamentas antradienį nusprendė panaikinti kontroversišką įstatymą dėl Aukščiausiojo Teismo...

Verslo aplinka
2022.05.26
G. Nausėda sprendimą dėl kandidatavimo antrai kadencijai žada 2023 metų pabaigoje 3

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad dėl kandidatavimo antrai kadencijai tikriausiai apsispręs 2023 metų...

Verslo aplinka
2022.05.26
L. Truss: Vakarai turi užtikrinti V. Putino pralaimėjimą Ukrainoje

Vakarai privalo užtikrinti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas būtų nugalėtas Ukrainoje, ir turi...

Verslo aplinka
2022.05.26
E. Macronas ragino R. T. Erdoganą gerbti Suomijos ir Švedijos sprendimą dėl NATO 1

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį paragino Turkijos lyderį Recepą Tayyipą Erdoganą...

Verslo aplinka
2022.05.26
Taivano ekonomikos viceministras: su Lietuva mus suartino Kinijos politika

Lietuvoje viešintis Taivano ekonomikos viceministras sako, kad jo šalies ekonominę partnerystę su Lietuva...

Verslo aplinka
2022.05.26
VRM ketina nebetęsti judėjimo ribojimo migrantams 2

Judėjimo ribojimo neteisėtiems migrantams, pernai atvykusiems per Baltarusiją į Lietuvą, bus siūloma...

Verslo aplinka
2022.05.26
Estija tikisi SkGD terminalą paruošti iki rudens arba žiemos

Estijos premjerė Kaja Kallas pareiškė, jog suskystintų gamtinių dujų (SkGD) importo terminalas, kaip patikino...

Verslo aplinka
2022.05.26
Vokietijos kancleris: V. Putinas karo Ukrainoje nelaimės ir nediktuos taikos sąlygų

Vladimiras Putinas, Rusijos autoritarinis lyderis, karo Ukrainoje nelaimės, ketvirtadienį sakė Olafas...

Verslo aplinka
2022.05.26
G. Landsbergis: siūlymai atiduoti dalį Ukrainos žemių Rusijai yra pavojingi Lietuvai

Pasigirstantys Vakarų šalių politikų ir ekspertų siūlymai dėl taikos atiduoti Rusijai dalį Ukrainos...

Verslo aplinka
2022.05.26
Seimas ėmėsi svarstyti civilinės sąjungos įteisinimo projektą 1

Parlamentarai ketvirtadienio plenariniame posėdyje sutiko pradėti svarstyti civilinės sąjungos įteisinimo...

Verslo aplinka
2022.05.26
ES įšaldyta 23 mlrd. Eur Rusijos centrinio banko turto

Europos Sąjungos (ES) valstybėse įšaldyta apie 23 mlrd. Eur (24,5 mlrd. USD) Rusijos centrinio banko turto,...

Verslo aplinka
2022.05.26
Pasaulio banko vadovas: karas Ukrainoje gali sukelti pasaulinę recesiją 1

Rusijos karas Ukrainoje ir jo poveikis maisto ir energijos kainoms, taip pat trąšų pasiūlai gali sukelti...

Rinkos
2022.05.26
G. Sorosas. Mūsų gyvenimo kova 1

Nuo paskutinio kasmetinio Pasaulio ekonomikos forumo susitikimo istorijos eiga smarkiai pasikeitė. Rusija...

Nuomonės
2022.05.26
R. Pocius: valstybė už elektrą kompensuos iki 9ct 4

Valstybė elektros vartotojams antrąjį šių metų pusmetį – nuo liepos iki gruodžio pabaigos – turėtų padengti...

Verslo aplinka
2022.05.26
Nauji fabrikai: tarp žaliavų stygiaus ir pašokusios paklausos Premium

Jeigu visi šiemet planuojami investiciniai projektai bus įgyvendinti, Lietuvoje atsiras ir daugiau tradicinės...

Pramonė
2022.05.26
Vengrija įveda papildomo pelno mokestį įmonėms 1

Viktoras Orbanas, Vengrijos ministras pirmininkas, trečiadienį pareiškė, kad jo vyriausybė įves papildomo...

Verslo aplinka
2022.05.26
Paskyrusi administracijos vadovą Kalvarijos savivaldybė išvengė tiesioginio valdymo 1

Gresiant tiesioginiam valdymui, Kalvarijos savivaldybės taryba ketvirtadienį, po kelių mėnesių pertraukos,...

Verslo aplinka
2022.05.26
Infografika: Rusija laužo karo tabu ir atima vandenį Premium 1

Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą 6 mln. žmonių čia neturi visavertės prieigos prie vandens. Tai itin svarbus...

Verslo aplinka
2022.05.26
D. Kuleba: Ukrainai labai reikia salvinės raketų ugnies sistemos

Ukrainos užsienio reikalų ministras trečiadienį pareiškė, kad jo šaliai labai reikia salvinės raketų ugnies...

Verslo aplinka
2022.05.26
Trečiadienį – 158 nauji COVID-19 atvejai, mirė vienas žmogus

Praėjusią parą nustatyti 158 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo ketvirtadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.05.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku