ES siūlo stabdyti kai kurias taisykles prieglobsčio prašytojams Baltarusijos pasienyje

Europos Komisija trečiadienį pasiūlė leisti su Baltarusija besiribojančioms Bendrijos valstybėms narėms šešiems mėnesiams sustabdyti kai kurias prieglobsčio prašytojams taikomas taisykles.
Pranešimas yra papildytas kitais EK pasiūlymais.
Tai leistų Lenkijai, Lietuvai ir Latvijai pratęsti naujų prieglobsčio prašymų registravimo laikotarpį nuo 10 dienų iki keturių savaičių ir iki keturių mėnesių pratęsti sprendimo dėl prašymo terminą.
Europos Komisija taip pat pasiūlė pagerinti migrantų priėmimo gyvenimo sąlygas, kurios atlieptų bazinius poreikius. Taip pat EK siūlo supaprastinti migrantų sugrąžinimo į kilmės šalis procedūras.
Tokią informaciją socialiniame tinkle Twitter paskelbė pati Europos Komisija.
Šios laikinos priemonės leis Latvijai, Lietuvai ir Lenkijai įgyti reikiamų įrankių dorojantis su neįprastomis aplinkybėmis, teigiama EK žinutėje.
Migrantų teises ginančios grupės pasmerkė šiuos pakeitimus kaip Europos tvirtovės kūrimą, griaunantį ES humaniško elgesio su prieglobsčio prašytojais standartus.
ES vidaus reikalų komisarė Ylva Johansson per spaudos konferenciją žiniasklaidai sakė, kad padėtis, su kuria susiduria ES valstybės prie Baltarusijos sienos, neturi precedento,.. todėl mes imamės visų šių priemonių.
Ji pabrėžė, kad minėta situacija deeskaluojasi, ES darant spaudimą migrantų kilmės šalims, tokioms kaip Irakas, nutraukti skydžius į Baltarusiją ir susigrąžinti tūkstančius migrantų, kurie jau yra Baltarusijoje.
Tačiau, pasak eurokomisarės, šalys ir toliau yra raginamos neužmiršti lankstumo... susidūrus su pavojumi, sudėtinga ir įtampą keliančia situacija.
Tuo metu Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas Margaritis Schinas pareiškė, kad blokas gyvena gaisrų gesinimo režimu kovodamas su hibridine grėsme iš Baltarusijos, siunčiančios migrantus prie ES sienų.
Mes siūlome sprendimą, kuriame atsižvelgiama į visas žmonių, kurie išskirtinėmis aplinkybėmis nori prašyti prieglobsčio, teises tai padaryti, sakė jis.
Tačiau tarptautinės organizacijos Amnesty International teigimu, padėtis buvo puikiai valdoma pagal taisykles, kurios galiojo.
Šiandienos pasiūlymai toliau baus žmones dėl politinės naudos, susilpnins prieglobsčio prašytojų apsaugą ir pakenks ES pozicijai viduje ir užsienyje, sakė grupės Europos biuro direktorė Eve Geddie.
Nevyriausybinės organizacijos Oxfam migracijos kampanijos vadovė Erin McKay sakė, jog šis pasiūlymas susilpnina pagrindines prieglobsčio prašytojų teises, stiprina Europos tvirtovę ir prieštarauja viskam, ką ginti turėtų ES.
Minimas EK pasiūlymas bus įgyvendintas, kai jam pritars ES valstybės narės.
Dėl pasiūlymo turi būti konsultuojamasi su Europos Parlamentu, tačiau jis negali jo blokuoti, nes pasiūlymas grindžiamas ES sutartyje numatyta sąlyga, leidžiančia priimti laikinąsias priemones ekstremaliose migracijos situacijose prie ES išorės sienų.
Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už ES sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.
Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje susidarius kritinei situacijai dėl masinio užsieniečių antplūdžio, lapkričio 10 dieną Lietuvos Seimas mėnesiui paskelbė nepaprastąją padėtį.
Į Lietuvą šiemet pateko daugiau nei 4.200 migrantų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti