S. Skvernelis sako, kad susisiekimas iš esmės baigtas, bet galimos išimtys

Vyriausybė darsyk pakoregavo dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje galiojančio karantino režimą. Nustatyti papildomi ir atnaujinti apribojimai jūrų ir oro transporto, įvažiavimo iš užsienio, prekybos, kai kurių prekių eksporto, apgyvendinimo paslaugų ir kitose srityse.
Be kita ko, priimtas sprendimas nuo savaitgalio faktiškai stabdyti keleivinius skrydžius bei susisiekimą keltais, išskyrus liniją Kylis-Klaipėda, taip pat leisti įvažiavimą į Lietuvą lengvaisiais automobiliais tik per du punktus pasienyje su Lenkija ir Latvija.
Komentuodamas šį sprendimą premjeras Saulius Skvernelis pabrėžė, kad susisiekimas su Lietuva faktiškai baigtas, bet bus galimos išimtys.
Vyriausybės posėdyje trečiadienį Aurelijus Veryga, sveikatos apsaugos ministras, pristatė pakeitimus nuo kovo 16 d. galiojančiame nutarime dėl karantino paskelbimo. Ministrų kabinetas pritarė projektui. Jis, išskyrus keletą punktų, įsigalioja tuojau pat.
Patvirtintas pluoštas pakoregavimų
Naujais pakeitimais karantino režime nustatyta, kad:
- Asmeninių apsaugos priemonių (apsauginiai akiniai ir skydeliai, veido skydeliai, burnos ir nosies apsaugos priemonės, apsauginiai drabužiai, pirštinės) eksportas yra faktiškai draudžiamas. Šių priemonių eksportas yra galimas tik išimties tvarka, gavus specialų leidimą. Kitų prekių judėjimas, kaip ir iki šiol, neribojamas;
- Asmenų ir jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos teritoriją bus leidžiamas tik per KalvarijosBudzisko bei SaločiųGrenstalės pasienio punktus, t. y. tik iš Lenkijos ir Latvijos pusės;
- Nuo balandžio 4 d., šeštadienio, 00:00 val. draudžiama į Lietuvą keleiviniais laivais (keltais) gabenti keleivius ir jų lengvuosius asmeninės paskirties automobilius, išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint Vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą;
- Taip pat nuo balandžio 4 d. vidurnakčio skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos tarptautinių oro uostų bus vykdomi tik gavus Transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą. Tokie leidimai bus galimi tik repatriaciniams skrydžiams, nors kiek vėliau balandį Vyriausybė gali svarstyti leidimą vykdyti labai retus, bet reguliarius skrydžius iš svarbių oro uostų Europoje;
- Ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, privaloma izoliacija nuo atvykimo į Lietuvą iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau nei 14 d.;
- Draudžiami plaukiojimai mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus, rūpintojus;
- Apgyvendinimo paslaugų teikimas, patalpų ir butų nuoma bei kitoks jų suteikimas trumpalaikiam fizinių asmenų apgyvendinimui gali būti draudžiamas kiekvienoje savivaldybėje atskiru savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu;
- Greta turgaviečių leista prekiauti maisto produktais ir kitose viešosios prekybos vietose, pvz., vadinamuosiuose ūkininkų turgeliuose arba specializuotose prekybos paviljonuose konkretų tokių viešų prekybos vietų sąrašą turės sudaryti žemės ūkio ministras;
- Valstybės ir savivaldybės biudžetinių įstaigų, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, prastova bus skelbiama tik išnaudojus visas įmanomas darbo organizavimo formas bei būdus, jeigu ekstremalios situacijos ir karantino sąlygomis darbdavys negali duoti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo, ir nėra galimybės sulygto darbo dirbti nuotoliniu būdu arba darbuotojas nesutinka dirbti kito pasiūlyto darbo;
- Esant poreikiui sveikatos priežiūros specialistai ir kartu su jais dirbantys darbuotojai (medicinos personalą aptarnaujantis personalas) laikinai gali būti perkeliami į kitą sveikatos priežiūros įstaigą arba laikinai keičiamos jų darbo funkcijos, užtikrinant tinkamą sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą.
Gali svarstyti papildomus ribojimus dėl parkų
Vyriausybės posėdžio metu vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė atkreipė dėmesį, kad kartu su viešojo saugumo pareigūnais yra siūliusi apsvarstyti griežtesnį apribojimą lankytis parkuose, skveruose ir kitose viešose erdvėse.
Tačiau, pasak ministrės, kol kas sutinkama dar palaukti, paanalizuoti situaciją, kaip gyventojai laikosi esamų apribojimų lankytis parkuose ir, jeigu bus pastebėtas didėjantis piktnaudžiavimas ir ligšiolinių nurodymų nevykdymas, tuomet bus siūloma svarstyti tvarkos sugriežtinimą.
Dėl koronaviruso grėsmės kovo 16 d. įsigaliojęs karantinas kol kas galioja iki balandžio 13 d. Tačiau neatmetama, jog jis gali būti kažkuriam laikui pratęstas. Tokį klausimą Vyriausybė svarstys ne anksčiau kaip kitą savaitę.
Kodėl palikta linija į Kylį?
Vėliau surengtoje spaudos konferencijoje premjeras paaiškino, ką reiškia sprendimas dėl skrydžių bei susisiekimo keltais draudimas ir kokiais atvejais galimos išimtys.
Taigi, paliekame tik vieną kelto liniją Kylis-Klaipėda-Kylis. Paliekame todėl, kad šiuo keltu Lietuvą pasiekia gana daug krovinių, be to, kad liktų bent vienas tokio pobūdžio keleivinio susisiekimo kanalas su Lietuva. Vokietijoje palyginti neblogai tvarkomasi su koronaviruso krize, todėl ir nusprendėme šią liniją palikti, pastebėjo S. Skvernelis.
Taip pat paliekame tik du sausumos punktus ties Latvija ir ties Lenkija. Noriu priminti ir pabrėžti, kad visi atvykstantys tiek mašinomis, tiek ir keltais piliečiai bus testuojami nuo koronaviruso, pridūrė jis.
Išimtys galimos tik repatriacijai
VŽ paklaustas, kokiais atvejais bus galimos išimtys susisiekimo oru srityje, Vyriausybės vadovas paminėjo, kad po to, kai nuo šeštadienio bus uždrausti skrydžiai, tuomet atskiri leidimai bus galimi tik specialiems, repatriaciniams reisams.
Jeigu bus reikalinga, jeigu bus tam tikroje vietoje susikaupusi pakankamai gausi mūsų piliečių grupė, tuomet bus priimti sprendimai dėl leidimo, kalbėjo S. Skvernelis.
Jis nepaneigė, kad po tam tikro laiko galbūt atsiras galimybė išduoti leidimus labai retiems, bet, vis dėlto, reguliariems skrydžiams iš didesnių Europos oro uostų. Tiesa, tokius sprendimus bus galima padaryti tik kruopščiai išanalizavus situaciją su koronaviruso plitimu žemyne.
Tad susisiekimas iš esmės baigtas, bet galimos išimtys, pastebėjo Vyriausybės vadovas.
Skelbta, kad šį penktadienį vakare iš Milano laukiama paskutinio skrydžio į Vilnių.
Taip pat šios savaitės pradžioje skelbta, kad įvairiose pasaulio valstybėse tebėra ne mažiau kaip 200 įstrigusių Lietuvos piliečių. Kai kurie iš jų namo galės grįžti pasinaudoję specialia Europos Sąjungos repatriacijos programa.
[infogram id="91ed4f02-f8ca-45fe-b5c4-967cf62f3540" prefix="CdT" format="interactive" title="Patvirtinti koronaviruso atvejai įvairiose šalyse 2020 01 20 04 01"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti