S. Skvernelis sako, kad susisiekimas iš esmės baigtas, bet galimos išimtys

Publikuota: 2020-04-01
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Vyriausybė darsyk pakoregavo dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje galiojančio karantino režimą. Nustatyti papildomi ir atnaujinti apribojimai jūrų ir oro transporto, įvažiavimo iš užsienio, prekybos, kai kurių prekių eksporto, apgyvendinimo paslaugų ir kitose srityse.

Be kita ko, priimtas sprendimas nuo savaitgalio faktiškai stabdyti keleivinius skrydžius bei susisiekimą keltais, išskyrus liniją Kylis-Klaipėda, taip pat leisti įvažiavimą į Lietuvą lengvaisiais automobiliais tik per du punktus pasienyje su Lenkija ir Latvija.

Komentuodamas šį sprendimą premjeras Saulius Skvernelis pabrėžė, kad „susisiekimas su Lietuva faktiškai baigtas, bet bus galimos išimtys.

Vyriausybės posėdyje trečiadienį Aurelijus Veryga, sveikatos apsaugos ministras, pristatė pakeitimus nuo kovo 16 d. galiojančiame nutarime dėl karantino paskelbimo. Ministrų kabinetas pritarė projektui. Jis, išskyrus keletą punktų, įsigalioja tuojau pat. 

Patvirtintas pluoštas pakoregavimų

Naujais pakeitimais karantino režime nustatyta, kad:

  • Asmeninių apsaugos priemonių (apsauginiai akiniai ir skydeliai, veido skydeliai, burnos ir nosies apsaugos priemonės, apsauginiai drabužiai, pirštinės) eksportas yra faktiškai draudžiamas. Šių priemonių eksportas yra galimas tik išimties tvarka, gavus specialų leidimą. Kitų prekių judėjimas, kaip ir iki šiol, neribojamas;
  • Asmenų ir jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos teritoriją bus leidžiamas tik per Kalvarijos–Budzisko bei Saločių–Grenstalės pasienio punktus, t. y. tik iš Lenkijos ir Latvijos pusės;
  • Nuo balandžio 4 d., šeštadienio, 00:00 val. draudžiama į Lietuvą keleiviniais laivais (keltais) gabenti keleivius ir jų lengvuosius asmeninės paskirties automobilius, išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint Vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą;
  • Taip pat nuo balandžio 4 d. vidurnakčio skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos tarptautinių oro uostų bus vykdomi tik gavus Transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą. Tokie leidimai bus galimi tik repatriaciniams skrydžiams, nors kiek vėliau balandį Vyriausybė gali svarstyti leidimą vykdyti labai retus, bet reguliarius skrydžius iš svarbių oro uostų Europoje;
  • Ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, privaloma izoliacija nuo atvykimo į Lietuvą iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau nei 14 d.;
  • Draudžiami plaukiojimai mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus, rūpintojus;
  • Apgyvendinimo paslaugų teikimas, patalpų ir butų nuoma bei kitoks jų suteikimas trumpalaikiam fizinių asmenų apgyvendinimui gali būti draudžiamas kiekvienoje savivaldybėje atskiru savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu;
  • Greta turgaviečių leista prekiauti maisto produktais ir kitose viešosios prekybos vietose, pvz., vadinamuosiuose ūkininkų turgeliuose arba specializuotose prekybos paviljonuose – konkretų tokių viešų prekybos vietų sąrašą turės sudaryti žemės ūkio ministras;
  • Valstybės ir savivaldybės biudžetinių įstaigų, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, prastova bus skelbiama tik išnaudojus visas įmanomas darbo organizavimo formas bei būdus, jeigu ekstremalios situacijos ir karantino sąlygomis darbdavys negali duoti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo, ir nėra galimybės sulygto darbo dirbti nuotoliniu būdu arba darbuotojas nesutinka dirbti kito pasiūlyto darbo;
  • Esant poreikiui sveikatos priežiūros specialistai ir kartu su jais dirbantys darbuotojai (medicinos personalą aptarnaujantis personalas) laikinai gali būti perkeliami į kitą sveikatos priežiūros įstaigą arba laikinai keičiamos jų darbo funkcijos, užtikrinant tinkamą sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą.

Gali svarstyti papildomus ribojimus dėl parkų

Vyriausybės posėdžio metu vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė atkreipė dėmesį, kad kartu su viešojo saugumo pareigūnais yra siūliusi apsvarstyti griežtesnį apribojimą lankytis parkuose, skveruose ir kitose viešose erdvėse.

Tačiau, pasak ministrės, kol kas sutinkama dar palaukti, paanalizuoti situaciją, kaip gyventojai laikosi esamų apribojimų lankytis parkuose ir, „jeigu bus pastebėtas didėjantis piktnaudžiavimas ir ligšiolinių nurodymų nevykdymas, tuomet bus siūloma svarstyti tvarkos sugriežtinimą“.  

Dėl koronaviruso grėsmės kovo 16 d. įsigaliojęs karantinas kol kas galioja iki balandžio 13 d. Tačiau neatmetama, jog jis gali būti kažkuriam laikui pratęstas. Tokį klausimą Vyriausybė svarstys ne anksčiau kaip kitą savaitę. 

Kodėl palikta linija į Kylį?

Vėliau surengtoje spaudos konferencijoje premjeras paaiškino, ką reiškia sprendimas dėl skrydžių bei susisiekimo keltais draudimas ir kokiais atvejais galimos išimtys.

„Taigi, paliekame tik vieną kelto liniją – Kylis-Klaipėda-Kylis. Paliekame todėl, kad šiuo keltu Lietuvą pasiekia gana daug krovinių, be to, kad liktų bent vienas tokio pobūdžio keleivinio susisiekimo kanalas su Lietuva. Vokietijoje palyginti neblogai tvarkomasi su koronaviruso krize, todėl ir nusprendėme šią liniją palikti“, – pastebėjo S. Skvernelis.

„Taip pat paliekame tik du sausumos punktus – ties Latvija ir ties Lenkija. Noriu priminti ir pabrėžti, kad visi atvykstantys tiek mašinomis, tiek ir keltais piliečiai bus testuojami nuo koronaviruso“, – pridūrė jis. 

Išimtys galimos tik repatriacijai

VŽ paklaustas, kokiais atvejais bus galimos išimtys susisiekimo oru srityje, Vyriausybės vadovas paminėjo, kad po to, kai nuo šeštadienio bus uždrausti skrydžiai, tuomet atskiri leidimai bus galimi tik specialiems, repatriaciniams reisams.

„Jeigu bus reikalinga, jeigu bus tam tikroje vietoje susikaupusi pakankamai gausi mūsų piliečių grupė, tuomet bus priimti sprendimai dėl leidimo“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jis nepaneigė, kad po tam tikro laiko galbūt atsiras galimybė išduoti leidimus labai retiems, bet, vis dėlto, reguliariems skrydžiams iš didesnių Europos oro uostų. Tiesa, tokius sprendimus bus galima padaryti tik kruopščiai išanalizavus situaciją su koronaviruso plitimu žemyne.  

„Tad susisiekimas iš esmės baigtas, bet galimos išimtys“, – pastebėjo Vyriausybės vadovas.

Skelbta, kad šį penktadienį vakare iš Milano laukiama paskutinio skrydžio į Vilnių.

Taip pat šios savaitės pradžioje skelbta, kad įvairiose pasaulio valstybėse tebėra ne mažiau kaip 200 įstrigusių Lietuvos piliečių. Kai kurie iš jų namo galės grįžti pasinaudoję specialia Europos Sąjungos repatriacijos programa.  

[infogram id="91ed4f02-f8ca-45fe-b5c4-967cf62f3540" prefix="CdT" format="interactive" title="Patvirtinti koronaviruso atvejai įvairiose šalyse 2020 01 20 — 04 01"]

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
EK rekomenduoja neteikti paramos įmonėms, susijusioms su „mokesčių rojaus“ šalimis

Europos Komisija antradienį paskelbė rekomendacijas valstybėms narėms neteikti finansinės paramos įmonėms,...

Finansai
15:44
Lietuvos turizmo bendruomenė trečiadienį rengia demonstraciją „Gelbėkime turizmą“

Norėdama atkreipti dėmesį į turizmo problemas, Lietuvos turizmo  bendruomenė 2020 m. liepos 15 dieną...

Paslaugos
15:25
Baltarusija uždraudė kalinamam A. Lukašenkos varžovui dalyvauti rinkimuose, registruoti penki kandidatai 3

Baltarusijos centrinė rinkimų komisija antradienį atsisakė įregistruoti kandidatu rugpjūtį įvyksiančiuose...

Europiečiai norėtų daugiau ES lėšų ir galių kovoti su krize

Daugiau kaip pusė europiečių pageidauja, kad ES skirtų daugiau lėšų kovai su pandemijos padariniais.

Apklausa: JK bendrovėms sunkiai sekasi pasiruošti pereinamojo laikotarpio pabaigai

Jungtinės Karalystės (JK) įmonėms sunkiai sekasi rengtis pereinamojo laikotarpio po „Brexit“ pabaigai.

Azerbaidžano ir Armėnijos pasienyje žuvo du aukšto rango azerbaidžaniečių kariškiai

Du aukšto rango Azerbaidžano kariškiai žuvo per apšaudymą iš Armėnijos prie abiejų šalių sienos, antradienį...

0,25 mln. Eur brokerio komisas pasiekė LAT: viena sąlyga buvo nesąžininga Premium

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išnagrinėjo nekilnojamojo turto (NT) brokerio ir senyvo amžiaus jo...

V. Putinas atideda grandiozinius investicijų planus, žadėjusius geresnį gyvenimą rusams Premium 13

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, paskelbė, kad atideda savo anksčiau skelbtą 360 mlrd. USD vertės...

Prezidentas: kitų metų biudžete reikėtų didesnių socialinių išlaidų

2021 m. biudžete reikėtų suplanuoti didesnes socialines išlaidas – senatvės pensijų auginimui beveik...

Apklausa: 47% galvoja, kad būstas brangs 6

Tradicinė SEB banko užsakymu atlikta gyventojų apklausa rodo, kad lūkesčiai dėl būsto kainų gerėja.

JAV nustatyta beveik 60.000 naujų COVID-19 atvejų, Kalifornija užsidarinėja

Jungtinės Valstijos per pastarąją parą patvirtino 59.222 naujus koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejus,...

Koronavirusas nustatytas iš Ispanijos grįžusiam lietuviui

Vienas naujas per praėjusią parą patvirtintas koronaviruso atvejis – įvežtinis iš Ispanijos, antradienį...

JK ekonomika atsigauna lėčiau, nei tikėtasi

Gegužę JK ekonomikos atsigavimas po pandemijos smūgio nuvylė.

Rinkos
10:30
Kinijos eksportas ir importas birželį netikėtai šoktelėjo į viršų 

Kinija paskelbė apie netikėtai išaugusius birželio eksporto ir importo rodiklius, nors tikėtasi jų kritimo.

Krizė yra metas užduoti strateginį klausimą: kaip keisti verslą, kad jis būtų reikalingas Premium

Ar ir toliau verta važiuoti prieš traukinį? Ar ir toliau verta stengtis išsaugoti verslą, kuris ir taip jau...

Vadyba
09:01
Gležnus darbo rinkos atšokimo daigus snaudžiant virusui palaiko ir subsidijos Premium

Paskelbus karantiną kovą darbo vietų skaičius mažėjo bemaž visose ekonomikos sferose, išskyrus žemės ūkį ir...

Finansai
05:45
D. Britanija skirs 705 mln. GBP šalies sienoms po pereinamojo laikotarpio parengti

Didžioji Britanija sekmadienį pažadėjo skirti 705 mln. GBP (788 mln. Eur) parengti šalies sienas po...

Verslo aplinka
2020.07.13
Prokuratūra nutraukė tyrimą Panevėžio mero atžvilgiu 1

Prokuratūra pirmadienio vakarą pranešė, kad nutraukė ikiteisminį tyrimą Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko...

Verslo aplinka
2020.07.13
„Reporteriai be sienų“ kritikuoja RT draudimą Lietuvoje, komisija priekaištus atmeta

Žiniasklaidos laisve besirūpinanti nevyriausybinė organizacija „Reporteriai be sienų“ apkaltino Lietuvą ir...

Verslo aplinka
2020.07.13
Vyriausybėje – siūlymas nuo rugsėjo atsisakyti žiūrovų skaičiaus ribojimo renginiuose

Vyriausybė trečiadienį svarstys Kultūros bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų siūlymą nuo rugsėjo...

Verslo aplinka
2020.07.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus