Briuselyje pritarta „Brexit“ pratęsimui iki spalio 31 d.

Publikuota: 2019-04-10
Atnaujinta 2019-04-11 09:08
Olivier Hoslet, („AP“ / „Scanpix“) nuotr.
svg svg
Olivier Hoslet, („AP“ / „Scanpix“) nuotr.

Europos Sąjungos (ES) lyderiai Briuselyje po 5 valandas trukusių diskusijų galiausiai sutiko lanksčiai atidėti Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimą iš Bendrijos iki spalio 31 d. Tai kur kas ilgesnis laikas, nei prašė Theresa May, JK premjerė.

JK ir ES susitarė dėl „lankstaus „Brexit“ termino pratęsimo“. Donaldas Tuskas, Europos tarybos prezidentas, po sprendimo pareiškė britams: „prašau, nešvaistykite šio laiko“.

Savo ruožtu JK premjerė p. May patikino, jog jos šalis sieks pasitraukti iš Bendrijos „kaip įmanoma greičiau“.

ES viršūnių susitikime dalyvavusios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teigimu, ES JK suteikia papildomo laiko vidiniams politiniams nesutarimams dėl „Brexito“ įveikti.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Europos šalių lyderiai taip pat pabrėžė, kad pratęsimas neturi daryti neigiamo poveikio ES institucijoms. Todėl, jei iki gegužės 22 d. JK neratifikuos išstojimo susitarimo, turi surengti rinkimus į Europos Parlamentą.

EVT išvadose teigiama, kad atidėtas„Brexit“ terminas nereiškia, kad bus atidaromas ir iš naujo persideramas susitarimas. Pratęsimo laikotarpiu JK išlaiko visas vastybės narės teises bei pareigas. Visos ES valstybės narės, taip pat ir JK, įsipareigoja vadovautis geranoriškumu ir abipuse pagarba įgyvendinant ES tikslus.

  • „Brexit“ atidedamas tik „tiek, kiek yra būtina“ ir ne ilgiau negu iki spalio 31 d.
  • Atidėjimo data yra kompromisinis sprendimas, nes dauguma ES valstybių narių norėjo kur kas ilgesnio atidėjimo, tačiau Prancūzija kategoriškai tam priešinosi;
  • JK mainais už atidėjimą įsipareigoja rengti EP rinkimus, nebent iki gegužės 22 d. britai ratifikuos „Brexit“ susitarimą. Jeigu britai nesutiks organizuoti rinkimų, – jie privalės pasitraukti iš Bendrijos be susitarimo birželio 1 d.
  • EVT dar kartą pabrėžia, kad Bendrija neatvers deryboms „Brexit“ sutarties dar kartą.

Ponia May ketvirtadienį Bendruomenių rūmuose pasakys pranešimą. Šiandien taip pat planuojamos tolimesnės derybos su Leiboristais. Bendruomenių rūmai nuo ketvirtadienio neberengs posėdžių iki balandžio 23 d., taigi p. May per šį laikotarpį greičiausiai neteiks balsavimui jokio susitarimo, tačiau tarppartinės derybos bus tęsiamos.

03:15 Sutarta dėl ilgo pavėlinimo

Ponas Tuskas žurnalistams paskelbė, kad priimtas vieningas sprendimas: JK pasitraukimas iš Bendrijos atidėtas iki spalio 31 d., su galimybe ratifikuoti pasitraukimo sutartį anksčiau, pakeisti strategiją arba nutraukti „Brexit“ procesą.

00:54 Ilga naktis Briuselyje

ES lyderiams kol kas niekaip nepavyksta pasiekti susitarimo dėl JK pasitraukimo iš ES pavėlinimo, Prancūzija kol kas kategoriškai priešinasi suteikti britams ilgo laikotarpio „Brexit“ atidėjimą. Pranešama, kad artimiausiu metu EVT galutinių išvadų nesitikima, taigi sprendimas gali būti priimtas tik paryčiais.

00:22 Dauguma palaiko ilgą pavėlinimą

BBC korespondentas Briuselyje praneša, kad dauguma, 17 ES valstybių narių pritartų ilgo laikotarpio JK pasitraukimo iš ES atidėjimui. Viena šalis reikalauja trumpo atidėjimo, 3 ES valstybės narės teigia, kad dar neapsisprendė.

00:14 Nuomonės išsiskiria

Briuselyje vykstant EVT susitikimui nuomonės dėl to, kaip ilgai reikėtų pavėlinti „Brexit“ išsiskiria.

Nors jau gerokai po vidurnakčio ES lyderiai ir toliau diskutuoja. Dauguma ES lyderių, kurie jau išsakė savo nuomonę, pritaria ilgesniam „Brexit“ atidėjimui, bent jau iki 2019 m. pabaigos.

Vokietija, Portugalija, Italija, Čekija ragino gerokai ilgiau atidėti „Brexit“ negu to prašo JK premjerė.

Vis dėlto su tuo kategoriškai nesutinka Prancūzijos prezidentas, jo nuomone, trumpo laikotarpio „Brexit“ atidėjimas „kur kas labiau paspaustų JK galiausiai surasti išeitį iš politinės aklavietės“ . Austrija taip pat palaiko Prancūzijos poziciją.

22:42 Reikalaus JK nesikišti

Kol kas atrodo, kad galutinių EVT išvadų dar teks palaukti, tačiau po truputį jau aiškėja sąlygos, kurias ES lyderiai prašys JK įgyvendinti, mainais už „Brexit“ atidėjimą.

„Reuters“ skelbia, kad preliminariose EVT išvadose nurodoma, kad ES lyderiai reikalaus, kad JK nesikiš į ES vidaus reikalus per pratęstą „Brexit“ laikotarpį. „Ypač svarstant sprendimų priėmimo procesus“.

Anot „Reuters“, kurie susipažino su EVT preliminariomis išvadomis, ES lyderiai ir ateityje planuoja susitikti diskusijoms dėl „Brexit“ įtakos ES, tačiau be JK dalyvavimo pokalbiuose.

Preliminarios EVT išvados, kurios dar gali keistis diskusijų tarp 27 ES valstybių narių metu, kurios kaip tik šiuo metu ir vyksta, teigiama, kad „27 ES valstybės narės ir Europos Komisija ir toliau ketina atskirai rengti susitikimus visais politiniais lygiais ir diskutuoti dėl su „Brexit“ susijusiais klausimais“.

21:44 JK premjerė paliko ES lyderius diskutuoti

JK premjerė išsakė savo pageidavimus ir atsakė į ES lyderių klausimus. Dabar 27 ES valstybių narių lyderiai turi priimti vienbalsį sprendimą dėl „Brexit“ pavėlinimo. Manoma, kad galutinio sprendimo po dabar vykstančių diskusijų sulauksime tik vėlų trečiadienio vakarą.

21:39 May prašė ankstesnio pasitraukimo galimybės

Ponia May susitikime su p. Tusku prieš pat susirenkant visiems lyderiams išsakė viltį, kad nepaisant to, kokio laikotarpio „Brexit“ atidėjimui pritartų ES lyderiai, pratęsimas privalo būti numatyta galimybė JK pasitraukti iš Bendrijos anksčiau. Tokią informaciją „Bloomberg“ suteikė šaltinis, susipažinęs su derybų eiga.

JK premjerė prašo 50 straipsnio įsigaliojimo pratęsimo iki birželio 30 d. ir dar praėjusį mėnesį tikino, kad nenori siekti pasilikti ES ilgesnį laikotarpį. Vis dėlto, anot šaltinių, p. Tuskas spaudžia pavėlinti „Brexit“ metams, o tai reiškia, kad JK tokiu atveju dalyvautų EP rinkimuose, ko išvengti bando p. May.

21:32 Tajani: ne bet kokia kaina

Antonio Tajani, Europos Parlamento pirmininkas, trečiadienį EVT susitikime ES lyderiams sakė, kad „kaip ir ne kartą esu jums minėjęs, EP visiškai nenori chaotiško „Brexit“, nes tai yra grėsmė, nuo kurios apsaugoti mūsų piliečius ir kompanijas yra mūsų pareiga. Taigi, mes kaip ir Bendruomenių rūmai laikomės nuomonės, kad privalome išvengti šios baigties. Vis dėlto tai negali būti daroma bet kokia kaina ir jokiu būdu negali kelti grėsmės vidaus rinkos integralumui“.

19:26 E. Macronas nusiteikęs skeptiškai

Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, kol kas užima pačią griežčiausią poziciją dėl „Brexit“ atidėjimo. Briuselyje kalbėdamas žurnalistams jis sakė, kad jau metas JK paaiškinti savo planus ir ES tuomet galės judėti į priekį su savo planais.

Ponas Macronas teigė, kad jis nekantrauja išgirsti p. May paaiškinimus.

„Mano nuomone, niekas nėra duotybė, ypač ilgo laikotarpio „Brexit“ atidėjimas. Mes turime suprasti, kodėl p. May prašo „Brexit“ pavėlinimo ir koks politinis projektas jį pateisina“,– kalbėjo Prancūzijos prezidentas.

18:21 D. Grybauskaitė: terminą pratęs

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad ES šiandien pratęs JK pasitraukimo terminą, tačiau britams teks gegužės pabaigoje organizuoti EP rinkimus.

„Didelė tikimybė, kad tai bus ilgesnis pratęsimas, negu keli mėnesiai, ir su tam tikromis sąlygomis. Viena iš jų ir pagrindinė bus, kad tokiu atveju Jungtinė Karalystė turi organizuoti europinius rinkimus“, – žurnalistams Briuselyje sakė D. Grybauskaitė, atvykusi į ES šalių lyderių susitikimą. Jos žodžius cituoja BNS.

ES jau yra pratęsusi „Brexit“ terminą nuo kovo 29 iki balandžio 12 dienos.

Dabar p. May prašo atidėti pasitraukimą iki birželio 30 dienos, bet p. Grybauskaitė tikino, jog atidėjimas bus ilgesnis, Londonui nesugebant priimti sprendimų.

Prezidentė sakė, kad svarbus yra ne pats atidėjimo laikas, o pagalba Jungtinei Karalystei apsisprendžiant dėl šalies ateities.

„Nėra daug prasmės diskutuoti apie konkretų (atidėjimo) mėnesį“, – tvirtino šalies vadovė.

Ji taip pat pareiškė, kad ES neturėtų nustatyti daugiau „Brexit“ atidėjimo sąlygų Jungtinei Karalystei, nes tai prieštarautų bendrijos sutartims, o kiekviena šalis narė turi turėti vienodas teises.

Paklausta, ar užjaučia britų premjerę, D. Grybauskaitė sakė šioje situacijoje ja besižavinti: „Savo gyvenime nemačiau lyderio, kuris turėtų tiek ištvermės, jėgų ir kantrybės“.

Kai kurie ES pareigūnai nerimauja, kad ilgam atidėjus Jungtinės Karalystės pasitraukimą, britų buvimas gali trukdyti būsimojo ilgamečio bendrijos biudžeto planavimui ir reformoms.

17:55 Th. May atvyko į Briuselį

Theresa May, JK premjerė, jau atvyko į Briuselį, į EVT susitikimą. Prieš jam prasidedant ji žurnalistams Briuselyje teigė, kad „ji labai apgailestauja, kad būtina rengti šį neeilinį EVT susitikimą, nes JK „šiuo metu jau turėjo būti pasitraukusi iš Bendrijos“.

Derybos tarp Konservatorių ir Leiboristų partijų, siekiant surasti tarppartinį „Brexit“ kompromisą yra „rimtos ir konstruktyvios“ nurodė p. May, tačiau JK reikia „daugiau laiko“ tam, kad šalis iš Bendrijos pasitrauktų „kuo švelniau“.

Anot JK premjerės, svarbiausias dalykas yra, kad bet kurio laikotarpio 50 straipsnio pratęsimas suteikia britams „teisę pasitraukti iš ES tuo metu, kai tik ratifikuosime susitarimą. Taigi, galėtume pasitraukti iš ES dar iki gegužės 22 d.“.

17:45 EVT programa

ES lyderiai, tarp jų ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, į Briuselį turėtų susirinkti iki 18 val. vakaro, tuomet nuo 19 val. prasideda JK premjerės ir likusių 27 ES valstybių lyderių susitikimas, kuriame bus svarstomas 50 straipsnio įsigaliojimo pratęsimas. Iš pradžių JK premjerė ES lyderiams pristatys savo poziciją, o vėliau 27 ES valstybių narių atstovai diskutuos dėl sprendimo ir britų prašymo pavėlinti „Brexit“.

19 val. 45 min. laukiama Antonio Tajani, Europos Parlamento pirmininko, spaudos konferencijos.

EVT užbaigs ir galutinę išvadą dėl „Brexit“ pavėlinimo bendros spaudos konferencijos metu pasakys Jeanas Claude'as Junckeris, Europos Komisijos pirmininkas ir Donaldas Tuskas, EVT pirmininkas. Kol kas nėra paskelbtas konkretus laikas, kada prasidės ši spaudos konferencija, bet įprastai diskusijos užtrunka. Visas naujienas iš EVT gyvai kviečiame sekti VZ.LT.

16:13 TVF įvertino žalą ekonomikai

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) perspėjo, kad tokiu atveju, jeigu Jungtinė Karalystė (JK) pasitrauktų iš ES be susitarimo, tai iki 2021 m. pabaigos tai šaliai kainuotų 3,5% bendrojo vidaus produkto (BVP) palyginus su scenarijumis, jeigu JK pasitrauktų iš Bendrijos su susitarimu.

„Prekybos barjerų atsiradimas iškart turėtų neigiamą poveikį JK užsienio ir vidaus paklausai”,- nurodoma TVF ataskaitoje.

ES ekonomika blogiausiu scenarijumi, kuriuo JK pasitrauktų iš Bendrijos be susitarimo, taip pat nukentėtų, tačiau kur kas mažiau negu britų. ES ūkis JK pasitraukimo iš Bendrijos be susitarimo atveju, palyginus su pasitraukimu su susitarimu scenarijumi, iki 2021 m. susitrauktų 0,5% BVP.

Plačiau skaitykite ČIA.

15:01 Tolesni žingsniai

Po to, kai p. May grįš iš Briuselio, derybos tarp Leiboristų ir Konservatorių partijų dėl bendros „Brexit“ vizijos turėtų tęstis. Kol kas nepraneša, kad būtų pasiektas koks nors reikšmingesnis progresas. Jeigų tokį pavyktų pasiekti, tai p. May organizuotų balsavimą dėl susitarimo Bendruomenių rūmuose.

Jeigu abi pusės taip ir neras jokio sprendimo, p. May yra pasižadėjusi leisti britų parlamentarams balsuoti dėl alternatyvių „Brexit“ scenarijų ir yra sakiusi, kad įgyvendins tai, ko norės dauguma parlamentarų.

Prieš prasidedant EVT Europos parlamentas (EP) išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad „geriau p. May neatvyktų į EVT tuščiomis rankomis“.

„Taip pat JK privalės rengti EP rinkimus, jeigu „Brexit“ bus atidėtas ilgam laikui“,- teigiama EP pareiškime.

15:00 Merkel: svarstytų ilgą laikotarpį

Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, labai rimtai svarstytų ilgo laikotarpio „Brexit“ atidėjimą iki 2020 m. Tokią nuomonę ji antradienį išsakė savo partijos nariams, teigia vietos žiniasklaida.

13:18 Atidės su sąlyga?

„Reuters“ cituoja ES pirminę poziciją dėl šiandienos EVT susitikimo, kuriame teigiama, kad ES sutiktų atidėti „Brexit“, tačiau tik su tam tikra sąlyga, kad JK rengs Europos Parlamento rinkimus, jeigu neįgyvendins „Brexit“ iki jų.

Jeigu britai nepaklustų šiam reikalavimui, anot „Reuters“, Bendrija tiesiog išmestų JK iš ES birželio 1 d.  Data iki kada konkrečiai būtų pavėlintas „Brexit“ kol kas nenustatyta. Dėl visų šių dalykų bus diskutuojama šiandienos EVT.  

„Jeigu JK vis dar bus ES nariais 2019 m. gegužės 23-26 d. ir nebus ratifikavusi „Brexit“ susitarimo iki 2019 m. gegužės 22 d., tai privalės rengti EP rinkimus, remiantis ES teise“,– teigiama ES preliminarioje išvadoje, dėl kurios šiandien dar diskutuos EVT.

ES lyderiai šiuo metu yra susiskaldę tarp tų, kurie nori užbaigti šią besitęsiančią agoniją kuo greičiau ir tų, kurie mano, kad tik ilgo laikotarpio pratęsimas gali suteikti pakankamai laiko britams suprasti, ko jie nori. Bet koks sprendimas privalo būti priimtas vienbalsiai šiandienos ES valstybių narių lyderių susitikimo metu.

13:02 Grybauskaitė susitiko su Tusku

Prieš neeilinę EVT Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje susitiko su EVT pirmininku p. Tusku.

Pagrindinis šio susitikimo tikslas – aptarti dėl „Brexit“ susiklosčiusią situaciją ir išklausyti Lietuvos Prezidentės poziciją prieš priimant visai Europai svarbius sprendimus.

Bendruomenių rūmams tris kartus balsavus prieš JK išstojimo sutartį balandžio 12 d. turėtų įsigalioti oficialus šios valstybės išstojimo iš ES terminas, siekiant išvengti „Brexit“ be sutarties, užtikrinti ten gyvenančių Lietuvos ir kitų ES šalių piliečių teisių bei garantijų tęstinumą.

VŽ primena, kad britų parlamentas tris kartus atmetė dar praėjusių metų lapkričio mėnesį su ES susiderėtą „Brexit“ susitarimą. Taip pat du kartus britų parlamentas bandė ieškoti kito kelio, kaip turėtų būti įgyvendintas „Brexit“, tačiau nei vienam kitam scenarijui taip pat nepavyko užsitikrinti daugumos britų parlamentarų balsų.

13:00 Siūlo ilgą laikotarpį

Vėlų antradienio vakarą Donaldas Tuskas, EVT pirmininkas, paragino ES valstybes nares apsvarstyti galimybę pratęsti britų narystę ES net iki vienerių metų. Vis dėlto toks ilgas laikotarpis daugumai šalių greičiausiai nebus priimtinas.

„Ilgo laikotarpio pratęsimas suteiktų daugiau užtikrintumo ir nuspėjamumo, užkirsdamas kelią nuolatinei ties prarajos riba būsenai. Taip pat britų pusėje įsisenėjusi aklavietė suteiktų JK galimybę pergalvoti savo „Brexit“ strategiją“ , – savo laiške ES lyderiams nurodė p. Tuskas.

Vis dėlto, kai kurie lyderiai su ilgo laikotarpio „Brexit“ pavėlinimu nesutinka, įskaitant ir Emmanuelį Macroną, Prancūzijos prezidentą.

Anot p. Macrono, JK negalima suteikti ilgo laikotarpio pratęsimo, kol ji nesugebės išbristi iš politinės aklavietės, į kurią įklimpo ir nurodyti, koks bus kitas JK žingsnis.

JK premjerė paskelbė, kad po serijos nesėkmių ji bandys peržengti savo pačios raudonas linijas ir ieškoti sprendimo su opozicine Leiboristų partija ir jos lyderiu Jeremy Corbynu, tačiau vėliau ir šios derybos įstrigo. Daugiau apie tai galite skaityti čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Rusijos BVP antrąjį ketvirtį susitraukė 4%

Rusijos ekonomika 2022 m. antrąjį ketvirtį, t. y. pirmą pilną ketvirtį po to, kai Rusija užpuolė Ukrainą,...

V. Landsbergis užsikrėtė koronavirusu

Pirmasis faktinis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis užsikrėtė koronavirusu.

Iranas užsiminė galįs sutikti su pasiūlytu kompromisu dėl branduolinės sutarties

Iranas gali sutikti su Vienoje parengtu galutiniu kompromisiniu pasiūlymu, turinčiu išgelbėti 2015 metų...

Kinija pasipiktino – galimas poveikis prekių logistikai dar tik spėliojamas Premium

Kol nėra žinomas tikslios Kinijos pareiškimo nutraukti bendradarbiavimą su Lietuvos Susisiekimo ministerija...

Logistika
17:55
Baltarusijoje stabdoma Lietuviškos Pelesos mokyklos veikla

Baltarusijos priešgaisrinės apsaugos inspekcijos pareigūnams nustačius galimų pažeidimų pristabdyta...

Po viceministrės vizito Taivane Kinija nutraukia ryšius su Lietuva susisiekimo srityje 6

Reaguodama į susisiekimo viceministrės vizitą Taivane šią savaitę Kinija pareiškė įvedanti jai sankcijas ir...

Vokietija, taupydama dujas, žiemą ketina mažinti viešųjų pastatų šildymą

Vokietija žiemą sumažins viešųjų pastatų šildymą, kad sumažintų dujų poreikį, Rusijai sumažinus šių energijos...

Vokietija sustabdė karines operacijas Malyje

Vokietijos gynybos ministerija penktadienį pranešė sustabdžiusi daugumą savo operacijų Malyje, kariškių...

A. Aslundas. Kaip susirasti draugų ir išsekinti Rusijos karo mašiną

Sankcijos, kurias Vakarai įvedė Rusijai dėl jos agresijos Ukrainos atžvilgiu, tampa griežtesnės. Dabar...

Nuomonės
15:30
Kinijos kariniai žaidimai parodė jos pažeidžiamumą Premium

Kinijos laivyno manevrai Taivano sąsiauryje vertinami kaip nepageidautini ne tik savo nepriklausomybę...

Logistika
15:08
Vokiečių ministras siūlo ES leisti kombinuotas vakcinas nuo kelių COVID-19 atmainų

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras penktadienį sakė, kad Europos Sąjungos vaistų priežiūros agentūra...

ES pirmininkaujanti Čekija siūlo Bendrijai plėsti sankcijas ir nebeišduoti vizų Rusijos piliečiams 16

Čekija, kuri šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai (ES), penktadienį pareiškė, kad draudimas išduoti vizas...

G. Schroderio akibrokštas: dėl panaikintų privilegijų patraukė Vokietijos parlamentą į teismą

Buvęs kancleris Gerhardas Schroderis patraukė Vokietijos parlamentą į teismą už sprendimą panaikinti kai...

ES teismas pertekliniu įvertino Lietuvos reikalavimą deklaruojant skelbti artimųjų vardus

Lietuvoje galiojantis reikalavimas viešiesiems asmenims nurodyti artimųjų, dėl kurių gali kilti interesų...

VSD: A. Paleckio asociacijai suteiktas paramos gavėjo statusas atrodo prastai

Darius Jauniškis, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas, sako, jog jam prastai atrodo valstybės...

„McDonald's“ vėl atidaro savo restoranus dalyje Ukrainos

Dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje prieš pusmetį uždariusi savo restoranus, „McDonald's“ sugrįžta ir atidaro...

JK ekonomika antrąjį ketvirtį susitraukė 0,1%

Didžiosios Britanijos ekonomika antrąjį ketvirtį traukėsi, parodė penktadienį paskelbti oficialūs duomenys,...

„Stiprūs kartu“ kviečia padėti sunkumų Lietuvoje patiriančioms ukrainiečių šeimoms 1

Iniciatyva „Stiprūs kartu“ kviečia gyventojus remti sunkumų Lietuvoje patiriančias nuo karo pabėgusias...

Kazachstanas tariasi su Azerbaidžanu, kaip aplenkti Rusiją eksportuojant savo naftą

Rusijai grasinant Kazachstanui, jog uždarys kelią Kaspijos vamzdynų konsorciume (CPC), kuriuo Astana...

Rinkos
10:30
Ketvirtadienį nustatyta 1.318 naujų COVID-19 atvejų

Per praėjusią parą nustatyta 1.318 naujų COVID-19 atvejų, mirčių nefiksuota, rodo penktadienį paskelbti...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku