Šią savaitę svarbu (17)

Publikuota: 2018-04-23
Seime bus surengtos dvi diskusijos - dėl Vyriausybės metinės ataskaitos ir dėl Vyriausybės pasiūlymų dėl mokesčių reformos. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Seime bus surengtos dvi diskusijos - dėl Vyriausybės metinės ataskaitos ir dėl Vyriausybės pasiūlymų dėl mokesčių reformos. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Seime vyks dvi didelės diskusijos apie Vyriausybės pernykščius darbus ir šių metų planus, laukiama valdančiosios koalicijos sutarties atnaujinimo, taip pat galutinio apsisprendimo dėl žemės ūkio ministro, Norvegijos kronprincas lankysis Lietuvoje, o Prancūzijos prezidentas – Vašingtone.

Vyriausybė pernai ir šiemet: diskusijos Seime

Antradienį ir ketvirtadienį Seimo nariai plenarinių posėdžių metu surengs dvi dideles diskusijas. Pirmoji bus skirta Vyriausybės 2017 m. veiklos ataskaitai, antroji – apie praėjusią savaitę paskelbtus ministrų kabineto struktūrinių reformų planus. Premjero Sauliaus Skvernelio prieš porą savaičių pateiktoje ataskaitoje nurodoma, kad Vyriausybė pernai padėjo „tvirtus pagrindus numatomoms reformoms, ėmėsi pertvarkų socialiai jautriausiose srityse, pirmiausia didindama mažiausiai uždirbančiųjų pajamas“. Seime vyksiančios diskusijos dėl Vyriausybės ataskaitos metu pasisakys visų – valdančiųjų ir opozicinių – parlamento frakcijų atstovai, taip pat Seimo komitetų vadovai. Po tokios diskusijos gali būti balsuojama dėl rezoliucijos, kurioje gali būti įvertinta Vyriausybės ataskaita. Ketvirtadienio diskusijoje Seimo nariai ir pakviestieji ekspertai įvertins Vyriausybės pateiktus pasiūlymus dėl mokesčių ir pensijų reformų. Be kita ko, siūloma įvesti „Sodros“ įmokų „lubas“, modifikuoti pensijų privatų kaupimą, konsoliduoti darbdavio ir darbuotojo mokamus socialinius mokesčius, didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, plėsti nekilnojamojo turto mokesčio taikymą. Skirtingi Vyriausybės pasiūlymai sulaukė skirtingų vertinimų. Seimas turi iki viduvasario apsispręsti, kuriuos iš jų priimti ir įgyvendinti nuo 2019 m.

Valdantieji, koalicija, ministrai

nuotrauka::1 left

Valdančiųjų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Socialdemokratų darbo partijos lyderiai tikisi, kad šią savaitę pavyks baigti derybas ir pasirašyti atnaujintą koalicijos sutartį. 2016 m. pabaigoje pasirašytą sutartį prireikė atnaujinti dėl praėjusių metų politinių įvykių, kai iš valdančiųjų gretų pareiškė pasitraukianti Socialdemokratų partija. Ją koalicijoje pakeitė vadinamieji „atskilėliai“, šiemet įsteigę Socialdemokratų darbo partiją. Kol kas nėra daug patikimų žinių, kaip atrodys atnaujinta sutartis, tačiau socialdarbiečiai viliasi, kad jiems pavyks sustiprinti savo įtaką koalicijoje. Be kita ko, naujoji partija mano, kad galėtų deleguoti savo atstovą į jau bemaž du mėnesius tuščią teisingumo ministro kėdę. Gali būti, kad šią savaitę pavyks suderinti naują kandidatą į šias pareigas. Neatmetama, kad į jas bus siūlomas politikas. Be to, laukiama, kad šią savaitę teisėsaugos institucijos atsakys į paklausimus, ar žemės ūkio ministro Broniaus Markausko veikla ūkininkavimo srityje yra verta ikiteisminio tyrimo. Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad nuo teisėsaugos atsakymo priklausys, ar bus įgyvendintas prezidentės Dalios Grybauskaitės reikalavimas atleisti šį ministrą iš pareigų. Opozicija šią savaitę žada pateikti interpeliaciją p. Markauskui.

Lietuvoje – kronprincas ir kronprincesė

nuotrauka::2 right

Antradienį į Lietuvą su dviejų dienų oficialiu vizitu atvyks Norvegijos sosto įpėdinis kronprincas Haakonas ir kronprincesė Mette-Marit. Juos lydės Norvegijos gynybos ministro ir aukšto lygio verslo delegacijos. Prezidentė Dalia Grybauskaitė su būsimuoju Norvegijos karaliumi aptars dvišalius santykius, bendradarbiavimą NATO ir regiono saugumo užtikrinimo klausimus, tarpusavio ryšių stiprinimą ekonomikos, energetikos ir kultūros srityse. Per vizitą prezidentūroje bus pasirašyti du memorandumai dėl Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo 2014–2021 m. įgyvendinimo. Naujuoju finansinės paramos laikotarpiu Norvegija Lietuvai skirs daugiau kaip 115 mln. Eur verslo plėtrai, inovacijoms ir moksliniams tyrimams skatinti, sveikatos apsaugai, socialiniam dialogui, aplinkosaugai ir energijos efektyvumui stiprinti. Vizito metu kronprincesė su p. Grybauskaite atidarys dvišalį verslo forumą. Norvegijos karališkąją porą Lietuvoje lydės 20 įmonių verslo delegacija. Per verslo forumą pagrindinis dėmesys bus skirtas inovacijoms, informacinėms, kibernetinio saugumo ir gynybos technologijoms. Norvegija patenka į didžiausių užsienio investuotojų dešimtuką Lietuvoje. Mūsų šalyje veikia 250 norvegų įmonių. Savo ruožtu Lietuva yra didžiausia Norvegijos eksporto rinka iš Baltijos šalių.

Trumpas ir Macronas spaus vienas kitam ranką

nuotrauka::3 left

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį atvyksta į Vašingtoną. Prasidės jo trijų dienų trukmės valstybinis vizitas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Susitikimas su Donaldu Trumpu, JAV prezidentu, numatomas antradienį. Abiejų valstybių lyderiai aptars „karščiausias“ tarptautines problemas – Sirijos krizę, santykius su Iranu ir Šiaurės Korėja, taip pat Rusija. Be to, darbotvarkėje, be abejo, bus keliamas ir klausimas apie Vašingtono poziciją dėl pasaulinės prekybos liberalizavimo, klimato kaitos reikalavimų laikymosi. Pranešama, kad bus aptartas JAV sprendimas ambasadą Izraelyje perkelti į Jeruzalę. Numatoma „sudėlioti“ birželį Kanadoje vyksiančio G7 grupės valstybių lyderių susitikimo darbotvarkę. Spėjama, kad p. Macronas bandys įtikinti p. Trumpą išplėsti išimtis JAV pritaikytiems padidintiems muitų tarifams iš Europos įvežamam aliuminiui ir plienui. Numatomas ir pusės valandos trukmės p. Macrono pasisakymas JAV Kongreso posėdyje. Praėjusią savaitę Prancūzijos prezidentas, ruošdamasis išvykai pas p. Trumpą, Berlyne susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel, kad aptartų su ja ne tik ES ateities scenarijus, bet ir kylančius prekybos karus su JAV.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

ASEAN. Trečiadienį Singapūre prasidės ir tris dienas vyks Pietryčių Azijos valstybių asociacijos ASEAN aukščiausiojo lygio susitikimas. Ši asociacija vienija tokias valstybes kaip Indonezija, Malaizija, Tailandas. Planuojama be kita ko aptarti JAV sprendimus dėl savo rinkos apsaugos, kurie gali sukelti naujus prekybinius karus ne tik su Europa, bet ir šio pasaulio regiono valstybėmis.

PARTNERYSTĖ. Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį kviečiasi užsienio reikalų ministrą ir kelis ambasadorius aptarti Lietuvos santykius su Rusija ir kitomis Rytų šalimis. susitikime turėtų dalyvauti Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas, ambasadorė Europos Sąjungoje Jovita Neliupšienė, ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas, ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.

ŽEMĖ. Seimas antradienį balsuos, ar sudaryti specialią laikinąją tyrimo komisiją ištirti padėtį žemės rinkoje.

CETA. Antradienį Seimas balsuos dėl valdančiųjų valstiečių-žaliųjų pasiūlyto pareiškimo dėl ratifikuoti pateiktos Europos Sąjungos laisvosios prekybos sutarties su Kanada CETA. Pareiškime pateikiamos išimtys iš sutarties, į kurią Lietuva žada atkreipti dėmesį, ratifikuodama sutartį.

TEISĖ. Ketvirtadienį Vilniuje, viešbutyje „Artis“ vyks „Verslo žinių“ konferencija „TeisėsPRO“. Tai konferencija įmonių teisininkams Temos: duomenų apsaugos reglamentas, stambių projektų valdymas, teisininko vaidmuo pokyčių metu, finansinės inovacijos ir įmonių teisinė praktika („Blokchain“, sutelktinis finansavimas), teisės skyriaus efektyvumas ir jo matavimas.

IŠEIVIJA. Antradienį prasidės keturių dienų Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai. Darbotvarkėje – programa „Globali Lietuva“, Emigracijos, demografijos ir reemigracijos strategijos pristatymas, 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventė, Lietuvių tautinės tapatybės išsaugojimas, gimimu įgytos Lietuvos pilietybės išsaugojimas, vaiko teisių užtikrinimas.

STATISTIKA. Antradienį Statistikos departamentas skelbs naujausius duomenis apie eksportuotojų ir importuotojų prekių kainų pokyčius.

KONKURSAS. Pirmadienį Registrų centras skelbs naują konkursą vadovo pareigoms užimti.

MEDIKAI. Ketvirtadienį Medikų sąjūdis prie Seimo organizuoja mitingą, kuriame protestuos prieš mažus atlyginimus sveikatos apsaugos sistemoje. Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis susitiks su medikų bendruomenės atstovais ir aptars šias problemas.

IT. Penktadienį „Rise Vilnius“ centre vyks klasterio „e. Lithuania“ diskusija tarp viešojo ir privataus sektoriaus apie Lietuvos IT sektoriaus įvaizdį, jo fragmentaciją, ką galime daryti kitaip ir kaip galime bendradarbiauti.

KIBERNETIKA. Trečiadienį „Telia“ organizuoja kibernetinio saugumo konferenciją „Prevencijos kodas“. Tema: „Inovacijos ateina į visas sritis. Kaip tai pakeis saugumo žemėlapį mūsų veikloje“. Bus pateikta ir Bendrojo duomenų apsaugos reglamento praktinių pavyzdžių analizė.

FUTBOLAS. Šią savaitę Lietuvoje lankysis Europos futbolo asociacijos UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas. Numatomas jo susitikimas ir su premjeru. Bus kalbama apie Lietuvos planus pagaliau turėti Vilniuje ir Kaune pastatytus arba rekonstruotus kokybiškus ir tarptautinėms varžyboms tinkamus stadionus.

STATYBOS. „Litexpo“ parodų centre nuo trečiadienio iki šeštadienio vyks 25-oji tarptautinė statybų paroda „RESTA“.

MIŠKAI. Šeštadienį Lietuvoje vyks nacionalinė miško sodinimo šventė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Popiežiaus tylia malda pagerbė okupacijų aukas 2

Lietuvoje besilankantis popiežius Pranciškus tylia malda Vilniuje pagerbė nacių likviduoto žydų geto bei...

Laisvalaikis
18:17
Popiežius aukojo mišias Kaune ir ragino kunigus būti arčiau žmonių

Daugiau kaip 100.000 tikinčiųjų iš Lietuvos ir gretimų valstybių dalyvavo sekmadienį Kauno Santakos parke...

Laisvalaikis
10:42
Ko reikia, kad Lietuvos miestai taptų plėtros centrais? 1

Miestų sėkmę apibūdinti, jų perspektyvas prognozuoti padedantys rodikliai ir veiksniai pasižymi ne mažesne...

Vatikano bankininko Pauliaus Marcinkaus paslaptis 7

Kai 1971 m. popiežius Paulius VI vyskupui Pauliui Kazimierui Marcinkui patikėjo „Istituto per le Opere di...

Laisvalaikis
2018.09.22
Šventasis Tėvas: tieskime tiltus, užuot statę sienas 3

Popiežius Pranciškus, sveikindamas susirinkusiuosius S. Daukanto aikštėje, priminė Tautos giesmės eilutes „Iš...

Laisvalaikis
2018.09.22
Išpuolio metu per karinį paradą Irane žuvo 24 žmonės

Pietvakarinėje Irano Chuzestano provincijoje per išpuolį žuvo 24 žmonės, dar 53 sužeisti, pranešė naujienų...

Verslo aplinka
2018.09.22
Partijų reitinge konservatorius lenkia „valstiečiai“ 15

Partijų reitinge valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) po ilgo laiko nežymiai aplenkia...

Verslo aplinka
2018.09.22
Tarp kandidatų į prezidentus pirmauja Nausėda ir Skvernelis 14

Paprašyti įvardinti geriausius pretendentus į prezidento postą, gyventojai dažniausiai rinkosi šią savaitę...

Verslo aplinka
2018.09.22
Kelto tragedijos Tanzanijoje aukų skaičius auga

Tanzanijos Viktorijos ežere vakar nuskendus keltui gelbėtojai skaičiuoja aukas. Jų skaičius dramatiškai auga,...

Verslo aplinka
2018.09.21
Popiežius Lietuvoje lankėsi prieš ketvirtį amžiaus – ar išgirdome jo žodžius Premium 1

1993 m. rugsėjį šv. Jonas Paulius II išlipęs iš lėktuvo pabučiavo Lietuvos žemę prabėgus vos kelioms dienoms,...

Verslo klasė
2018.09.21
Prokuroras: Paksas kyšį susitarė priimti ne tik savo, bet ir partijos naudai  2

Prekybos poveikiu byloje, kurioje teisiami buvęs „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas ir žiniasklaidos grupės...

Verslo aplinka
2018.09.21
May atkirto ES lyderiams: jūs turite gerbti JK 17

Theresa May, Jungtinės Karalystės (JK) premjerė, penktadienį teigė, kad Europos Sąjunga (ES) „Brexit“...

Verslo aplinka
2018.09.21
Dar du įtariamieji Telšių korupcijos byloje paleisti į laisvę

Dar du įtariamieji Telšių korupcijos byloje paleisti į laisvę.

Verslo aplinka
2018.09.21
Po sankcijų išplėtimo Maskva perspėja Vašingtoną nežaisti su ugnimi 11

Rusija įspėjo JAV „nežaisti su ugnimi“ po to, kai amerikiečiai išplėtė asmenų, kuriems taikomos...

Verslo aplinka
2018.09.21
PSD2: mokėjimų rinkos pokyčiai dalyvio akimis

Šių metų sausio 18 d. Europos Sąjungoje (ES) įsigaliojo naujoji mokėjimų paslaugas reglamentuojanti direktyva...

Verslo aplinka
2018.09.21
Keserauskas: kai kurie ribojimai gali atšaldyti norą imtis verslo Premium 6

Lietuvoje, kaip įprasta rinkos ekonomikos šalyse, natūralus verslo, įskaitant ir prekybos tinklus, augimas...

Baltarusija nori nubausti Lietuvą krovinius nukreipdama į Latviją Premium 20

Aliaksandras Lukašenka, Baltarusijos prezidentas, ketina savo šalies krovinius iš Klaipėdos uosto nukreipti į...

Transportas
2018.09.21
Po dar vienos Trumpo muitų salvės – dilema kinams Premium

Įtampa dėl JAV ir Kinijos prekybos karų pastaruoju metu tapo tik dar didesnė, nes abi prekybos priešininkės...

Verslo aplinka
2018.09.21
Keičiasi OEKO-TEX® teisinis reguliavimas Rėmėjo turinys

OEKO-TEX® asociacija ir šįmet toliau siekia tikslingai spręsti klausimus, susijusius su vartotojų apsauga ir...

Pramonė
2018.09.21
ES lyderiai May: jūsų planas netinka 14

Theresos May, Jungtinės Karalystės (JK) premjerės, pasiūlytas naujas ekonominės partnerystės planas yra...

Verslo aplinka
2018.09.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau