Šią savaitę svarbu (17)

Publikuota: 2018-04-23
Seime bus surengtos dvi diskusijos - dėl Vyriausybės metinės ataskaitos ir dėl Vyriausybės pasiūlymų dėl mokesčių reformos. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Seime bus surengtos dvi diskusijos - dėl Vyriausybės metinės ataskaitos ir dėl Vyriausybės pasiūlymų dėl mokesčių reformos. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Seime vyks dvi didelės diskusijos apie Vyriausybės pernykščius darbus ir šių metų planus, laukiama valdančiosios koalicijos sutarties atnaujinimo, taip pat galutinio apsisprendimo dėl žemės ūkio ministro, Norvegijos kronprincas lankysis Lietuvoje, o Prancūzijos prezidentas – Vašingtone.

Vyriausybė pernai ir šiemet: diskusijos Seime

Antradienį ir ketvirtadienį Seimo nariai plenarinių posėdžių metu surengs dvi dideles diskusijas. Pirmoji bus skirta Vyriausybės 2017 m. veiklos ataskaitai, antroji – apie praėjusią savaitę paskelbtus ministrų kabineto struktūrinių reformų planus. Premjero Sauliaus Skvernelio prieš porą savaičių pateiktoje ataskaitoje nurodoma, kad Vyriausybė pernai padėjo „tvirtus pagrindus numatomoms reformoms, ėmėsi pertvarkų socialiai jautriausiose srityse, pirmiausia didindama mažiausiai uždirbančiųjų pajamas“. Seime vyksiančios diskusijos dėl Vyriausybės ataskaitos metu pasisakys visų – valdančiųjų ir opozicinių – parlamento frakcijų atstovai, taip pat Seimo komitetų vadovai. Po tokios diskusijos gali būti balsuojama dėl rezoliucijos, kurioje gali būti įvertinta Vyriausybės ataskaita. Ketvirtadienio diskusijoje Seimo nariai ir pakviestieji ekspertai įvertins Vyriausybės pateiktus pasiūlymus dėl mokesčių ir pensijų reformų. Be kita ko, siūloma įvesti „Sodros“ įmokų „lubas“, modifikuoti pensijų privatų kaupimą, konsoliduoti darbdavio ir darbuotojo mokamus socialinius mokesčius, didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, plėsti nekilnojamojo turto mokesčio taikymą. Skirtingi Vyriausybės pasiūlymai sulaukė skirtingų vertinimų. Seimas turi iki viduvasario apsispręsti, kuriuos iš jų priimti ir įgyvendinti nuo 2019 m.

Valdantieji, koalicija, ministrai

nuotrauka::1 left

Valdančiųjų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Socialdemokratų darbo partijos lyderiai tikisi, kad šią savaitę pavyks baigti derybas ir pasirašyti atnaujintą koalicijos sutartį. 2016 m. pabaigoje pasirašytą sutartį prireikė atnaujinti dėl praėjusių metų politinių įvykių, kai iš valdančiųjų gretų pareiškė pasitraukianti Socialdemokratų partija. Ją koalicijoje pakeitė vadinamieji „atskilėliai“, šiemet įsteigę Socialdemokratų darbo partiją. Kol kas nėra daug patikimų žinių, kaip atrodys atnaujinta sutartis, tačiau socialdarbiečiai viliasi, kad jiems pavyks sustiprinti savo įtaką koalicijoje. Be kita ko, naujoji partija mano, kad galėtų deleguoti savo atstovą į jau bemaž du mėnesius tuščią teisingumo ministro kėdę. Gali būti, kad šią savaitę pavyks suderinti naują kandidatą į šias pareigas. Neatmetama, kad į jas bus siūlomas politikas. Be to, laukiama, kad šią savaitę teisėsaugos institucijos atsakys į paklausimus, ar žemės ūkio ministro Broniaus Markausko veikla ūkininkavimo srityje yra verta ikiteisminio tyrimo. Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad nuo teisėsaugos atsakymo priklausys, ar bus įgyvendintas prezidentės Dalios Grybauskaitės reikalavimas atleisti šį ministrą iš pareigų. Opozicija šią savaitę žada pateikti interpeliaciją p. Markauskui.

Lietuvoje – kronprincas ir kronprincesė

nuotrauka::2 right

Antradienį į Lietuvą su dviejų dienų oficialiu vizitu atvyks Norvegijos sosto įpėdinis kronprincas Haakonas ir kronprincesė Mette-Marit. Juos lydės Norvegijos gynybos ministro ir aukšto lygio verslo delegacijos. Prezidentė Dalia Grybauskaitė su būsimuoju Norvegijos karaliumi aptars dvišalius santykius, bendradarbiavimą NATO ir regiono saugumo užtikrinimo klausimus, tarpusavio ryšių stiprinimą ekonomikos, energetikos ir kultūros srityse. Per vizitą prezidentūroje bus pasirašyti du memorandumai dėl Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo 2014–2021 m. įgyvendinimo. Naujuoju finansinės paramos laikotarpiu Norvegija Lietuvai skirs daugiau kaip 115 mln. Eur verslo plėtrai, inovacijoms ir moksliniams tyrimams skatinti, sveikatos apsaugai, socialiniam dialogui, aplinkosaugai ir energijos efektyvumui stiprinti. Vizito metu kronprincesė su p. Grybauskaite atidarys dvišalį verslo forumą. Norvegijos karališkąją porą Lietuvoje lydės 20 įmonių verslo delegacija. Per verslo forumą pagrindinis dėmesys bus skirtas inovacijoms, informacinėms, kibernetinio saugumo ir gynybos technologijoms. Norvegija patenka į didžiausių užsienio investuotojų dešimtuką Lietuvoje. Mūsų šalyje veikia 250 norvegų įmonių. Savo ruožtu Lietuva yra didžiausia Norvegijos eksporto rinka iš Baltijos šalių.

Trumpas ir Macronas spaus vienas kitam ranką

nuotrauka::3 left

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį atvyksta į Vašingtoną. Prasidės jo trijų dienų trukmės valstybinis vizitas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Susitikimas su Donaldu Trumpu, JAV prezidentu, numatomas antradienį. Abiejų valstybių lyderiai aptars „karščiausias“ tarptautines problemas – Sirijos krizę, santykius su Iranu ir Šiaurės Korėja, taip pat Rusija. Be to, darbotvarkėje, be abejo, bus keliamas ir klausimas apie Vašingtono poziciją dėl pasaulinės prekybos liberalizavimo, klimato kaitos reikalavimų laikymosi. Pranešama, kad bus aptartas JAV sprendimas ambasadą Izraelyje perkelti į Jeruzalę. Numatoma „sudėlioti“ birželį Kanadoje vyksiančio G7 grupės valstybių lyderių susitikimo darbotvarkę. Spėjama, kad p. Macronas bandys įtikinti p. Trumpą išplėsti išimtis JAV pritaikytiems padidintiems muitų tarifams iš Europos įvežamam aliuminiui ir plienui. Numatomas ir pusės valandos trukmės p. Macrono pasisakymas JAV Kongreso posėdyje. Praėjusią savaitę Prancūzijos prezidentas, ruošdamasis išvykai pas p. Trumpą, Berlyne susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel, kad aptartų su ja ne tik ES ateities scenarijus, bet ir kylančius prekybos karus su JAV.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

ASEAN. Trečiadienį Singapūre prasidės ir tris dienas vyks Pietryčių Azijos valstybių asociacijos ASEAN aukščiausiojo lygio susitikimas. Ši asociacija vienija tokias valstybes kaip Indonezija, Malaizija, Tailandas. Planuojama be kita ko aptarti JAV sprendimus dėl savo rinkos apsaugos, kurie gali sukelti naujus prekybinius karus ne tik su Europa, bet ir šio pasaulio regiono valstybėmis.

PARTNERYSTĖ. Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį kviečiasi užsienio reikalų ministrą ir kelis ambasadorius aptarti Lietuvos santykius su Rusija ir kitomis Rytų šalimis. susitikime turėtų dalyvauti Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas, ambasadorė Europos Sąjungoje Jovita Neliupšienė, ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas, ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.

ŽEMĖ. Seimas antradienį balsuos, ar sudaryti specialią laikinąją tyrimo komisiją ištirti padėtį žemės rinkoje.

CETA. Antradienį Seimas balsuos dėl valdančiųjų valstiečių-žaliųjų pasiūlyto pareiškimo dėl ratifikuoti pateiktos Europos Sąjungos laisvosios prekybos sutarties su Kanada CETA. Pareiškime pateikiamos išimtys iš sutarties, į kurią Lietuva žada atkreipti dėmesį, ratifikuodama sutartį.

TEISĖ. Ketvirtadienį Vilniuje, viešbutyje „Artis“ vyks „Verslo žinių“ konferencija „TeisėsPRO“. Tai konferencija įmonių teisininkams Temos: duomenų apsaugos reglamentas, stambių projektų valdymas, teisininko vaidmuo pokyčių metu, finansinės inovacijos ir įmonių teisinė praktika („Blokchain“, sutelktinis finansavimas), teisės skyriaus efektyvumas ir jo matavimas.

IŠEIVIJA. Antradienį prasidės keturių dienų Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai. Darbotvarkėje – programa „Globali Lietuva“, Emigracijos, demografijos ir reemigracijos strategijos pristatymas, 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventė, Lietuvių tautinės tapatybės išsaugojimas, gimimu įgytos Lietuvos pilietybės išsaugojimas, vaiko teisių užtikrinimas.

STATISTIKA. Antradienį Statistikos departamentas skelbs naujausius duomenis apie eksportuotojų ir importuotojų prekių kainų pokyčius.

KONKURSAS. Pirmadienį Registrų centras skelbs naują konkursą vadovo pareigoms užimti.

MEDIKAI. Ketvirtadienį Medikų sąjūdis prie Seimo organizuoja mitingą, kuriame protestuos prieš mažus atlyginimus sveikatos apsaugos sistemoje. Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis susitiks su medikų bendruomenės atstovais ir aptars šias problemas.

IT. Penktadienį „Rise Vilnius“ centre vyks klasterio „e. Lithuania“ diskusija tarp viešojo ir privataus sektoriaus apie Lietuvos IT sektoriaus įvaizdį, jo fragmentaciją, ką galime daryti kitaip ir kaip galime bendradarbiauti.

KIBERNETIKA. Trečiadienį „Telia“ organizuoja kibernetinio saugumo konferenciją „Prevencijos kodas“. Tema: „Inovacijos ateina į visas sritis. Kaip tai pakeis saugumo žemėlapį mūsų veikloje“. Bus pateikta ir Bendrojo duomenų apsaugos reglamento praktinių pavyzdžių analizė.

FUTBOLAS. Šią savaitę Lietuvoje lankysis Europos futbolo asociacijos UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas. Numatomas jo susitikimas ir su premjeru. Bus kalbama apie Lietuvos planus pagaliau turėti Vilniuje ir Kaune pastatytus arba rekonstruotus kokybiškus ir tarptautinėms varžyboms tinkamus stadionus.

STATYBOS. „Litexpo“ parodų centre nuo trečiadienio iki šeštadienio vyks 25-oji tarptautinė statybų paroda „RESTA“.

MIŠKAI. Šeštadienį Lietuvoje vyks nacionalinė miško sodinimo šventė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Akistata Helsinkyje: klaustukų tebeliko daug 4

Vakar įvykusio Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos prezidentų Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino...

Interviu: kaip Lietuvai patekti į „Doing Business“ 10-uką ir nesugriauti pensijų sistemos Premium

Kad patektų į verslui patraukliausių šalių dešimtuką, Lietuvai pertvarkyti mokesčių sistemos nepakaks. Kur...

Iš JK emigruoja rekordinis skaičius europiečių 13

Pernai iš Jungtinės Karalystės (JK) išvykusių ES piliečių skaičius – didžiausias istorijoje, rodo šalies...

Verslo aplinka
2018.07.16
Dėl planuojamų JAV tarifų Kinija pateikė skundą PPO 1

Kinijos komercijos ministerija pirmadienį pranešė, kad valstybė pateikė skundą Pasaulio prekybos...

Liberalams ir VSD susitaikyti nepavyko

Liberalų sąjūdžiui ir Valstybės saugumo departamentui (VSD) pirmadienį nepavyko susitaikyti per parengiamąjį...

Eurokomisija liepė „Airbnb“ teikti vartotojams tikrąsias kainas 6

Apgyvendinimo paslaugų įsigijimo tarpininkavimo paslaugas teikianti interneto platforma „Airbnb“ privalo...

Verslo aplinka
2018.07.16
Įsigaliojo nauja Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo redakcija Rėmėjo turinys

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse pradėtas taikyti dar...

Verslo aplinka
2018.07.16
ES spaudžia Kiniją prekybos klausimais 1

Kinija galėtų atverti savo rinką, jeigu tik to panorėtų, pirmadienį Europos Sąjungos (ES) ir Kinijos viršūnių...

Verslo aplinka
2018.07.16
Po audito globos įstaigų vadovai sprendžia, ką daryti su J. Pagojaus įmone   1

Prūdiškių socialinės globos namų ir Šiaulių vaikų globos namų „Šaltinis“ vadovai sako šią savaitę...

Verslo aplinka
2018.07.16
Didžiausių Lietuvos bendrovių TOP 1000: verslas nusiteikęs optimistiškai Premium 1

Įvairių sričių įmonių vadovai džiugiai nusiteikę ne tik kalbėdami apie praėjusių metų rezultatus, bet ir...

Verslo klasė
2018.07.16
Kinijos BVP augimas lėtėjo, tačiau vis dar atitiko valdžios tikslą 1

Kinijos ekonomikos augimas antrajį šių metų ketvirtį sulėtėjo ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš...

Verslo aplinka
2018.07.16
Pinigai, keliantys galvos skausmą 14

Pinigai, kaip ir lazda, irgi turi du galus: galvą skauda, kai jų nėra, bet, ko gero, dar labiau skauda, kai...

Finansai
2018.07.16
Konservatorių pasirinkimas – Nausėda, Šimonytė, Ušackas ar Pavilionis Premium 23

Didžiausios opozicinės partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narių ir šalininkų...

Verslo aplinka
2018.07.16
Kinijos prekybos perviršis su JAV kaitina prekybos karo liepsną Premium 2

Kinijos prekybos perviršis su JAV birželį pasiekė rekordą, o bendras šalies eksportas išliko solidus, tokie...

Verslo aplinka
2018.07.16
Farmacijos įmonė sėkmę užsitikrino sparčiai reaguodama į sektoriaus pokyčius Rėmėjo turinys 4

25 metų gimtadienį švenčianti UAB „Tamro“ buvo pirmoji nelietuviško kapitalo didmeninė vaistų platinimo įmonė...

Agrokoncerną vejasi trąšų muitai Premium 3

Muitinės departamentas (MD) įsivėlė į ikiteisminį ginčą su rusiškų trąšų importuotojais dėl priskaičiuotų...

Agroverslas
2018.07.16
Airijos mokyklose atsiras lietuvių kalbos pamokos 5

Airijos bendrojo ugdymo mokyklos nuo rugsėjo siūlys mokytis lietuvių kalbos.

Verslo aplinka
2018.07.15
Guoga – antras daugiausiai per kadenciją uždirbęs europarlamentaras 3

Europos Parlamento narys Antanas Guoga yra antras daugiausiai kadencijos metu uždirbęs europarlamentaras,...

Verslo aplinka
2018.07.15
Ar svarbu, kas moka mokesčius nuo algos 34

Nuo 2019 m. Lietuvoje įsigalioja nauja atlyginimų skaičiavimo tvarka, kai „Sodros“ įmokos bus konsoliduotos...

Finansai
2018.07.14
Prezidentė Vokietijoje atsiėmė Vestfalijos taikos premiją 12

Dalia Grybauskaitė iškilmingoje ceremonijoje Miunsterio miesto rotušėje Lietuvos žmonių vardu atsiėmė...

Verslo aplinka
2018.07.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau