Šią savaitę svarbu (15)

Publikuota: 2018-04-09
Premjeras Saulius Skvernelis iš Seimo tribūnos pristatys savo vadovaujamos Vyriausybės pirmųjų darbo metų veiklos ataskaitą. Žygimanto Gedvilos (15min.lt) nuotr.
Premjeras Saulius Skvernelis iš Seimo tribūnos pristatys savo vadovaujamos Vyriausybės pirmųjų darbo metų veiklos ataskaitą. Žygimanto Gedvilos (15min.lt) nuotr.

Seimo posėdyje bus pateikta Vyriausybės metinė veiklos ataskaita, prezidentė lankysis Prancūzijos sostinėje, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija baigs Lietuvos įvertinimą, ministrų kabineto nariai pasitars su pramonininkais, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija surengs savo suvažiavimus.

Vyriausybė atsiskaitys Seimui

Antradienį Seimo plenariniame posėdyje premjeras Saulius Skvernelis pristatys savo vadovaujamos Vyriausybės 2017 m. veiklos ataskaita. Po to ataskaita bus svarstoma frakcijose ir komitetuose, o po savaitės ar dviejų Seimo posėdyje numatoma diskusija apie Vyriausybės darbą, po kurios gali būti patvirtinta rezoliucija dėl jo įvertinimo. Pranešime spaudai apie savo veiklos ataskaitą Vyriausybė giriasi, kad praėjusieji metai „Lietuvos ekonomikai buvo ypač sėkmingi“. Jų metu esą padėti pagrindai šiųmečiams darbams, pirmiausia – struktūrinėms reformoms. „Pirmą kartą vykdome įsipareigojimą NATO parneriams skirti tinkamą finansavimą krašto gynybai, pirmą kartą pavyko suformuoti nedeficitinį valstybės biudžetą, pirmą kartą Lietuva pagal verslo aplinkos indeksą pasiekė aukščiausią kada nors turėtą poziciją – 16 vietą tarp 190 šalių, pirmą kartą įvesti vaiko pinigai. Pradėta švietimo sistemos reforma, kuri bus tęsiama ir 2018 m.“, – pranešime spaudai cituojamas premjeras. Vienu svarbiausių 2017 m. pasiekimų jis įvardijo patobulinimus mokesčių sistemoje. Pernai, anot p. Skvernelio, pakloti pamatai ir 2018 m. Vyriausybės planuojamiems darbams bei struktūrinėms reformoms – mokesčių, inovacijų, švietimo, sveikatos, pensijų sistemos ir šešėlinės ekonomikos mažinimo srityse.

Prezidentė Paryžiuje: Macronas, EBPO ir paroda

nuotrauka::1 left

Pirmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Latvijos ir Estijos vadovais lankosi Paryžiuje, kur susitiks su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu. Susitikime bus aptarti pasiūlymai dėl Europos Sąjungos ateities reformų ir Lietuvai svarbiausi ES darbotvarkės klausimai, taip pat tarptautinio saugumo iššūkiai ir gynybos bendradarbiavimas. Ponia Grybauskaitė taip pat apsilankys Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) būstinėje, susitiks su EBPO generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria. Šiai organizacijai bus pristatyta Lietuvos pažanga, siekiant narystės šioje organizacijoje. Kaip tik šią savaitę EBPO komitetai baigs formalų Lietuvos vertinimą ir pateiks savo galutinę išvadą, o per artimiausias kelias savaites iš EBPO vykdomųjų institucijų tikimasi išgirsti oficialų teigiamą atsakymą dėl Lietuvos priėmimo į organizaciją jau šiemet. Be to, prezidentė kartu su Prancūzijos vadovu, pirmąja ponia Brigitte Macron, Latvijos ir Estijos vadovais Orsė muziejuje atidarys trijų šalių valstybingumo šimtmečiui skirtą Baltijos valstybių simbolizmo parodą. Jos metu bus eksponuojami Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Petro Kalpoko, Antano Žmuidzinavičiaus ir kt. menininkų kūriniai.

Aptars ir būsimą mokesčių reformą

nuotrauka::2 right

Penktadienį numatomas jau tradiciniu tapęs kasmetinis bendras Vyriausybės ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidiumo posėdis. Šįkart posėdyje bus svarstomi Lietuvos pramonei ir verslui aktualūs klausimai, susiję su darbo rinkos iššūkiais: darbo rinkos apžvalga, atsižvelgiant į pernai liepą įsigaliojusį naująjį Darbo kodeksą; migracija: liberalizavimas, talentų pritraukimas; produktyvumo augimo skatinimas: inovacijos, pramonė 4.0, viešojo sektoriaus skaitmeniniams; kvalifikuotos darbo jėgos užtikrinimas: profesinis mokymas, perkvalifikavimas. Tačiau bene svarbiausi diskusijos klausimai bus susiję su mokesčių sistema ir jos reformomis. Pasak LPK pranešimo spaudai, posėdyje numatoma aptarti „darbo jėgos apmokestinimo klausimus: „Sodros“ įmokų „lubų“ galimą įvedimą, taip pat nuo š. m. pradėtas taikyti „Sodros“ įmokų „grindis“ ir jų poveikį darbo rinkai. Vyriausybė kitą savaitę turėtų paskelbti savo pasiūlymus mokesčių ir pensijų sistemos reformai. Tarp planuojamų pokyčių – „Sodros“ „lubų“ įvedimas, taip pat darbuotojo ir darbdavio įmokų konsolidavimas, pajamų mokesčio progresyvumo didinimas per neapmokestinamojo pajamų dydžio taikymą.

Savaitgalį – dviejų partijų kongresai

nuotrauka::3 left

Sekmadienį Kaune rengiamas Seime savo frakcijos neturinčios Darbo partijos (DP) suvažiavimas. Jo metu bus renkamas naujasis „darbiečių“ lyderis. Neabejojama, kad prie šios partijos vairo po kelerių metų pertraukos vėl stos DP įkūrėjas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas. „Darbiečius“ persekioja bent kelios su politine korupcija susijusios bylos. Tuo metu šeštadienį Kėdainiuose rengiamas dar vienos teisėsaugos akiratyje esančios politinės organizacijos – Liberalų sąjūdžio (LS) – kongresas. Jo metu turėtų būti patvirtintas liberalų kandidatas kitąmet gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Be to, turėtų būti sprendžiami klausimai ir dėl galimų LS kandidatų į miestų ir rajonų merus. Savivaldos rinkimai įvyks po nepilnų metų. Savaitės pradžioje, pirmadienį, apie savo kandidatavimą būsimuose prezidento rinkimuose oficialiai paskelbs ir savo programą pristatys Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis, kuris anksčiau yra buvęs ir DP, ir kitos politinės organizacijos – Tvarkos ir teisingumo partijos – lyderiu, o šiuo metu nepriklauso jokiai partijai.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

FACEBOOK. Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso specialioji komisija savaitės viduryje apklaus Marką Zuckerbergą, „Facebook“ savininką, kuris kviečiamas liudyti byloje dėl dešimčių milijonų šio socialinio tinklo naudotojų duomenų galimo neteisėto panaudojimo.

KONFLIKTAS. Europos Komisijos viceprezidentas Fransas Timmermannsas šią savaitę lankysis Lenkijoje, kur su šios šalies vadovais aptars Europos Sąjungos institucijų ir Varšuvos nesutarimus dėl kai kurių lenkų vadovybės priimamų sprendimų teismų reformos srityje, kuris Briuselis vertina kaip demokratijos ir teisingumo principų pažeidimą. Lenkijai gresia balso teisės ES atėmimas, nors šios šalies vadovai užsiminė optimistiškai vertinantys galimybę sureguliuoti nesutarimus su Briuseliu.

RINKIMAI. Trečiadienį Azerbaidžane vyks prezidento rinkimai, kuriuos neabejotinai laimės autoritarinis dabartinis šalies vadovas Ilhamas Alijevas, siekiantis jau ketvirtosios penkerių metų trukmės kadencijos. Juodkalnijoje sekmadienį rengiami prezidento rinkimai, kurie vertinami kaip šalį valdančios koalicijos galimybė sustiprinti savo valdžią. Rinkimų favoritu Juodkalnijoje laikomas didžiausios valdančiosios partijos DPS lyderis Milo Dukanovičius. Dabartinis nepriklausoma 2006-aisiais tapusios valstybės vadovas Filipas Vujanovičius nebegali siekti perrinkimo.

STREIKAS. Antradienį aviakompanijos „Air France“ pilotai pradės dviejų dienų streiką.

UKRAINA. Antradienį Ukrainos prezidentas Petro Porošenka planuoja lankytis Berlyne, kur su Vokietijos kanclere Angela Merkel aptars galimybę dislokuoti taikdarių misiją karo krečiamoje Rytų Ukrainoje.

VIZITAS. Trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis su dviejų dienų vizitu vyks į Ukrainą, kur susitiks su šios šalies vadovais.

MINISTRAS. Neatmetama, kad šią savaitę pavyks paskirti naująjį teisingumo ministrą. Šis postas laisvas jau mėnesį. Praėjusią savaitę premjeras užsiminė jau turįs kandidatą į Teisingumo ministerijos vadovus, tikisi jį suderinti su prezidente.

PIRMININKAS. Antradienį Seimas slaptai balsuos, ar naujuoju Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininku paskirti dabartinį jos laikinąjį vadovą Virginijų Kanapinską.

SEIMAS. Antradienį Seimo plenariniame posėdyje numatoma apsvarstyti ir galbūt dar šią savaitę bus balsuojama dėl pernai pasirašytos Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties CETA ratifikavimo. Ketvirtadienį Seimas turėtų balsuoti dėl naujos redakcijos Draudimo įstatymo priėmimo. Taip pat ketvirtadienį parlamentarai ketina balsuoti, ar sudaryti specialią laikinąją komisiją, ar Kaimo reikalų komitetui pavesti atlikti tyrimą „dėl nerimą keliančios padėties Lietuvos žemės ūkio sektoriuje“.

VYRIAUSYBĖ. Ministrų kabinetas posėdžiaus ne trečiadienį, bet pirmadienį. Numatoma pritarti įstatymo projektui dėl Tautos namų statybos vietoje vadinamųjų Profsąjungų rūmų ant Tauro kalno Vilniuje. Siūloma dukart padidinti nustatytus mokesčio už medžiojamus gyvūnus tarifus, taip pat kitokiomis proporcijomis tarp valstybės ir savivaldybių biudžetų perskirstyti iš šio mokesčio gaunamas lėšas.

SAVIVALDA. Vyriausybėje bus sprendžiama, ar jau įvedinėti tiesioginį valdymą Rokiškio rajone, kurios taryba kelis mėnesius iš eilės negali paskirti savivaldybės administracijos direktoriaus ir vicemero, nes taryboje susiformavo merui opozicinė dauguma, nesutarianti su tiesiogiai išrinktu rajono vadovu. Penktadienį Rokiškio rajono taryba bandys rinktis vėl, tokiu būdu stengdamasi išvengti paleidimo ir tiesioginio valdymo įvedimo.

STATISTIKA. Pirmadienį Statistikos departamentas skelbs naujausius duomenis apie užsienio prekybą, trečiadienį – apie kainų pokyčius ir metinę infliaciją.

DISKUSIJA. Ketvirtadienį Seimo rūmuose Vyriausioji rinkimų komisija ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuras organizuoja apskritojo stalo diskusiją „E. ataskaitos politinių partijų finansavime: Baltijos šalių patirtis“.

KONFERENCIJA. Pirmadienį Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiama konferencija „Dirbtinio intelekto galimybės Lietuvoje šiandien ir rytoj“. Be kitų kalbės Tomas Gulbinas, „Google“ atstovas viešajai politikai, Paulius Vertelka, „Infobalt Lietuva“ direktorius, Gintaras Vilda, ūkio viceministras.

MAISTAS. Antradienį Lietuvos vartotojų institutas surengs tarptautinę konferenciją „Maisto švaistymas namų ūkiuose: kaip didinti problemos supratimą“. Jos metu už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Komisijos narys Vytenis Andriukaitis skaitys pranešimą apie maisto švaistymo mažinimo strategiją Europos Sąjungoje.

MUGĖ. Antradienį prasidės ir beveik visą savaitę vyks Londono knygų mugė, kurioje Lietuva kartu su Latvija ir Estija bus garbės viešnia.

MADA. Šeštadienį ir sekmadienį Vilniuje „siautės“ tradicinė „Mados infekcija“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Rosneft“ tampa antrąją Rusijos užsienio reikalų ministerija

Pernai spalį, pačiame politinės krizės, susidariusios dėl Irako Kurdistano siekio kurti nepriklausomą...

Verslo aplinka
2018.04.22
Tūkstančiai vengrų protestuoja prieš Viktoro Orbano valdžią

Tūkstančiai vengrų šeštadienį išėjo į gatves protestuodami prieš žiniasklaidos laisvių ribojimą.

Verslo aplinka
2018.04.22
Lietuva – 33-a pasaulyje pagal įvairių svaigalų įperkamumą 1

Liuksemburgo, Bahamų ir Šveicarijos gyventojams gali lengviausiai įpirkti cigaretes, alkoholį ir įvairius...

Verslo aplinka
2018.04.22
VMI jau grąžino 30,5 mln. Eur pajamų mokesčio permokų

Likus kiek daugiau nei savaiteI iki pajamų ir turto deklaravimo pabaigos, Valstybinė mokesčių inspekcija...

Finansai
2018.04.22
Skvernelis krentančių „valstiečių“ reitingų nedramatizuoja ir įvardija priežastį

Premjeras Saulius Skvernelis sumažėjusius Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos reitingus vertina ramiai.

Verslo aplinka
2018.04.21
Armėnijos premjeras siekia dialogo su masinių protestų lyderiu

Naujasis Armėnijos premjeras Serzhas Sarksyanas šeštadienį pareiškė apie būtinybę nedelsiant pradėti dialogą...

Verslo aplinka
2018.04.21
Ispanai tapo turtingesni už Italijos gyventojus 15

Tarptautinio valiutos fondo duomenys rodo, kad ispanai pagal bendrąjį vidaus produktą vienam gyventojui,...

Verslo aplinka
2018.04.21
Tyrimas: populiariausi politikai išlieka prezidentė, Kauno meras ir premjeras 3

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis...

Verslo aplinka
2018.04.21
Šiaurės Korėja žada stabdyti branduolinius bandymus ir uždaryti poligoną 1

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas paskelbė, kad sustabdė raketų bandymus ir uždarys branduolinių bandymų...

Verslo aplinka
2018.04.21
„Vilmorus“: pasitikėjimas Seimu, Vyriausybe ir partijomis – itin žemas

Lietuvos gyventojai tradiciškai labiausiai pasitiki ugniagesiais gelbėtojais, policija ir kariuomene, o...

Verslo aplinka
2018.04.21
Apklausa: konservatorių atotrūkis nuo „valstiečių“ padidėjo 13

Populiariausia partija šalyje išlieka opozicinė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD),...

Verslo aplinka
2018.04.21
Privačios mokyklos: išgelbės ar sukurs atskirtį 8

Tomas mokosi privačioje mokykloje. Galbūt todėl jis turi daug žinių apie šiuolaikinį pasaulį. Jis moka tris...

Verslo klasė
2018.04.21
JAV demokratai teismui skundžia Trumpo komandą, Rusiją ir „WikiLeaks“ 4

JAV demokratai pateikė skundą teismui dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus. Jie kaltina Rusiją,...

Verslo aplinka
2018.04.20
Prie Seimo susitiko kanapių entuziastai ir priešininkai 4

Penktadienį Nepriklausomybės aikštėje, prie Seimo, į Kanapių kultūros dieną susirinko keli šimtai kanapių...

Verslo aplinka
2018.04.20
Papildomi 100 mln. Eur medikams nepakeis įsisenėjusių sistemos bėdų Premium 1

Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad nuo gegužės 1-osios medicinos darbuotojų atlyginimai didės 20%.

Verslo aplinka
2018.04.20
Palygino dvi Lietuvas: pirmoje daugiau gerovės, antroje – gyventojų, bet jų mažėja 9

Statistikos departamentas pirmąkart pateikė statistinius rodiklius pagal du regionus – Sostinės bei Vidurio...

Finansai
2018.04.20
Verslas giria studijų ir profesinio mokymo priėmimo prioritetus 1

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) paskelbė skaičius, į kokias specialybes ir kiek pirmakursių šiemet...

Verslo aplinka
2018.04.20
Seimo komitetas baigė tyrimą dėl neleistinos įtakos, prašo išslaptinti medžiagą 3

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) baigė tyrimą dėl interesų grupių įtakos politiniams...

Verslo aplinka
2018.04.20
Miškų urėdijai suformuoti akcininko lūkesčiai – be grąžos rodiklių Premium 2

VĮ Valstybinei miškų urėdijai (VMU) perduotame akcininko lūkesčių laiške vienas svarbiausių veiklos...

Agroverslas
2018.04.20
Merkel ir Macronas neranda bendros kalbos dėl euro zonos reformų

Vokietijos ir Prancūzijos idėjos, kaip sutvirtinti euro zoną, yra skirtingos, tačiau Paryžius ir Berlynas...

Verslo aplinka
2018.04.20

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau