Šią savaitę svarbu (15)

Publikuota: 2018-04-09
Premjeras Saulius Skvernelis iš Seimo tribūnos pristatys savo vadovaujamos Vyriausybės pirmųjų darbo metų veiklos ataskaitą. Žygimanto Gedvilos (15min.lt) nuotr.
Premjeras Saulius Skvernelis iš Seimo tribūnos pristatys savo vadovaujamos Vyriausybės pirmųjų darbo metų veiklos ataskaitą. Žygimanto Gedvilos (15min.lt) nuotr.

Seimo posėdyje bus pateikta Vyriausybės metinė veiklos ataskaita, prezidentė lankysis Prancūzijos sostinėje, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija baigs Lietuvos įvertinimą, ministrų kabineto nariai pasitars su pramonininkais, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija surengs savo suvažiavimus.

Vyriausybė atsiskaitys Seimui

Antradienį Seimo plenariniame posėdyje premjeras Saulius Skvernelis pristatys savo vadovaujamos Vyriausybės 2017 m. veiklos ataskaita. Po to ataskaita bus svarstoma frakcijose ir komitetuose, o po savaitės ar dviejų Seimo posėdyje numatoma diskusija apie Vyriausybės darbą, po kurios gali būti patvirtinta rezoliucija dėl jo įvertinimo. Pranešime spaudai apie savo veiklos ataskaitą Vyriausybė giriasi, kad praėjusieji metai „Lietuvos ekonomikai buvo ypač sėkmingi“. Jų metu esą padėti pagrindai šiųmečiams darbams, pirmiausia – struktūrinėms reformoms. „Pirmą kartą vykdome įsipareigojimą NATO parneriams skirti tinkamą finansavimą krašto gynybai, pirmą kartą pavyko suformuoti nedeficitinį valstybės biudžetą, pirmą kartą Lietuva pagal verslo aplinkos indeksą pasiekė aukščiausią kada nors turėtą poziciją – 16 vietą tarp 190 šalių, pirmą kartą įvesti vaiko pinigai. Pradėta švietimo sistemos reforma, kuri bus tęsiama ir 2018 m.“, – pranešime spaudai cituojamas premjeras. Vienu svarbiausių 2017 m. pasiekimų jis įvardijo patobulinimus mokesčių sistemoje. Pernai, anot p. Skvernelio, pakloti pamatai ir 2018 m. Vyriausybės planuojamiems darbams bei struktūrinėms reformoms – mokesčių, inovacijų, švietimo, sveikatos, pensijų sistemos ir šešėlinės ekonomikos mažinimo srityse.

Prezidentė Paryžiuje: Macronas, EBPO ir paroda

nuotrauka::1 left

Pirmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Latvijos ir Estijos vadovais lankosi Paryžiuje, kur susitiks su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu. Susitikime bus aptarti pasiūlymai dėl Europos Sąjungos ateities reformų ir Lietuvai svarbiausi ES darbotvarkės klausimai, taip pat tarptautinio saugumo iššūkiai ir gynybos bendradarbiavimas. Ponia Grybauskaitė taip pat apsilankys Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) būstinėje, susitiks su EBPO generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria. Šiai organizacijai bus pristatyta Lietuvos pažanga, siekiant narystės šioje organizacijoje. Kaip tik šią savaitę EBPO komitetai baigs formalų Lietuvos vertinimą ir pateiks savo galutinę išvadą, o per artimiausias kelias savaites iš EBPO vykdomųjų institucijų tikimasi išgirsti oficialų teigiamą atsakymą dėl Lietuvos priėmimo į organizaciją jau šiemet. Be to, prezidentė kartu su Prancūzijos vadovu, pirmąja ponia Brigitte Macron, Latvijos ir Estijos vadovais Orsė muziejuje atidarys trijų šalių valstybingumo šimtmečiui skirtą Baltijos valstybių simbolizmo parodą. Jos metu bus eksponuojami Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Petro Kalpoko, Antano Žmuidzinavičiaus ir kt. menininkų kūriniai.

Aptars ir būsimą mokesčių reformą

nuotrauka::2 right

Penktadienį numatomas jau tradiciniu tapęs kasmetinis bendras Vyriausybės ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidiumo posėdis. Šįkart posėdyje bus svarstomi Lietuvos pramonei ir verslui aktualūs klausimai, susiję su darbo rinkos iššūkiais: darbo rinkos apžvalga, atsižvelgiant į pernai liepą įsigaliojusį naująjį Darbo kodeksą; migracija: liberalizavimas, talentų pritraukimas; produktyvumo augimo skatinimas: inovacijos, pramonė 4.0, viešojo sektoriaus skaitmeniniams; kvalifikuotos darbo jėgos užtikrinimas: profesinis mokymas, perkvalifikavimas. Tačiau bene svarbiausi diskusijos klausimai bus susiję su mokesčių sistema ir jos reformomis. Pasak LPK pranešimo spaudai, posėdyje numatoma aptarti „darbo jėgos apmokestinimo klausimus: „Sodros“ įmokų „lubų“ galimą įvedimą, taip pat nuo š. m. pradėtas taikyti „Sodros“ įmokų „grindis“ ir jų poveikį darbo rinkai. Vyriausybė kitą savaitę turėtų paskelbti savo pasiūlymus mokesčių ir pensijų sistemos reformai. Tarp planuojamų pokyčių – „Sodros“ „lubų“ įvedimas, taip pat darbuotojo ir darbdavio įmokų konsolidavimas, pajamų mokesčio progresyvumo didinimas per neapmokestinamojo pajamų dydžio taikymą.

Savaitgalį – dviejų partijų kongresai

nuotrauka::3 left

Sekmadienį Kaune rengiamas Seime savo frakcijos neturinčios Darbo partijos (DP) suvažiavimas. Jo metu bus renkamas naujasis „darbiečių“ lyderis. Neabejojama, kad prie šios partijos vairo po kelerių metų pertraukos vėl stos DP įkūrėjas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas. „Darbiečius“ persekioja bent kelios su politine korupcija susijusios bylos. Tuo metu šeštadienį Kėdainiuose rengiamas dar vienos teisėsaugos akiratyje esančios politinės organizacijos – Liberalų sąjūdžio (LS) – kongresas. Jo metu turėtų būti patvirtintas liberalų kandidatas kitąmet gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Be to, turėtų būti sprendžiami klausimai ir dėl galimų LS kandidatų į miestų ir rajonų merus. Savivaldos rinkimai įvyks po nepilnų metų. Savaitės pradžioje, pirmadienį, apie savo kandidatavimą būsimuose prezidento rinkimuose oficialiai paskelbs ir savo programą pristatys Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis, kuris anksčiau yra buvęs ir DP, ir kitos politinės organizacijos – Tvarkos ir teisingumo partijos – lyderiu, o šiuo metu nepriklauso jokiai partijai.

Dar apie kai kuriuos svarbesnius numatomus savaitės įvykius trumpai:

FACEBOOK. Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso specialioji komisija savaitės viduryje apklaus Marką Zuckerbergą, „Facebook“ savininką, kuris kviečiamas liudyti byloje dėl dešimčių milijonų šio socialinio tinklo naudotojų duomenų galimo neteisėto panaudojimo.

KONFLIKTAS. Europos Komisijos viceprezidentas Fransas Timmermannsas šią savaitę lankysis Lenkijoje, kur su šios šalies vadovais aptars Europos Sąjungos institucijų ir Varšuvos nesutarimus dėl kai kurių lenkų vadovybės priimamų sprendimų teismų reformos srityje, kuris Briuselis vertina kaip demokratijos ir teisingumo principų pažeidimą. Lenkijai gresia balso teisės ES atėmimas, nors šios šalies vadovai užsiminė optimistiškai vertinantys galimybę sureguliuoti nesutarimus su Briuseliu.

RINKIMAI. Trečiadienį Azerbaidžane vyks prezidento rinkimai, kuriuos neabejotinai laimės autoritarinis dabartinis šalies vadovas Ilhamas Alijevas, siekiantis jau ketvirtosios penkerių metų trukmės kadencijos. Juodkalnijoje sekmadienį rengiami prezidento rinkimai, kurie vertinami kaip šalį valdančios koalicijos galimybė sustiprinti savo valdžią. Rinkimų favoritu Juodkalnijoje laikomas didžiausios valdančiosios partijos DPS lyderis Milo Dukanovičius. Dabartinis nepriklausoma 2006-aisiais tapusios valstybės vadovas Filipas Vujanovičius nebegali siekti perrinkimo.

STREIKAS. Antradienį aviakompanijos „Air France“ pilotai pradės dviejų dienų streiką.

UKRAINA. Antradienį Ukrainos prezidentas Petro Porošenka planuoja lankytis Berlyne, kur su Vokietijos kanclere Angela Merkel aptars galimybę dislokuoti taikdarių misiją karo krečiamoje Rytų Ukrainoje.

VIZITAS. Trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis su dviejų dienų vizitu vyks į Ukrainą, kur susitiks su šios šalies vadovais.

MINISTRAS. Neatmetama, kad šią savaitę pavyks paskirti naująjį teisingumo ministrą. Šis postas laisvas jau mėnesį. Praėjusią savaitę premjeras užsiminė jau turįs kandidatą į Teisingumo ministerijos vadovus, tikisi jį suderinti su prezidente.

PIRMININKAS. Antradienį Seimas slaptai balsuos, ar naujuoju Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininku paskirti dabartinį jos laikinąjį vadovą Virginijų Kanapinską.

SEIMAS. Antradienį Seimo plenariniame posėdyje numatoma apsvarstyti ir galbūt dar šią savaitę bus balsuojama dėl pernai pasirašytos Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties CETA ratifikavimo. Ketvirtadienį Seimas turėtų balsuoti dėl naujos redakcijos Draudimo įstatymo priėmimo. Taip pat ketvirtadienį parlamentarai ketina balsuoti, ar sudaryti specialią laikinąją komisiją, ar Kaimo reikalų komitetui pavesti atlikti tyrimą „dėl nerimą keliančios padėties Lietuvos žemės ūkio sektoriuje“.

VYRIAUSYBĖ. Ministrų kabinetas posėdžiaus ne trečiadienį, bet pirmadienį. Numatoma pritarti įstatymo projektui dėl Tautos namų statybos vietoje vadinamųjų Profsąjungų rūmų ant Tauro kalno Vilniuje. Siūloma dukart padidinti nustatytus mokesčio už medžiojamus gyvūnus tarifus, taip pat kitokiomis proporcijomis tarp valstybės ir savivaldybių biudžetų perskirstyti iš šio mokesčio gaunamas lėšas.

SAVIVALDA. Vyriausybėje bus sprendžiama, ar jau įvedinėti tiesioginį valdymą Rokiškio rajone, kurios taryba kelis mėnesius iš eilės negali paskirti savivaldybės administracijos direktoriaus ir vicemero, nes taryboje susiformavo merui opozicinė dauguma, nesutarianti su tiesiogiai išrinktu rajono vadovu. Penktadienį Rokiškio rajono taryba bandys rinktis vėl, tokiu būdu stengdamasi išvengti paleidimo ir tiesioginio valdymo įvedimo.

STATISTIKA. Pirmadienį Statistikos departamentas skelbs naujausius duomenis apie užsienio prekybą, trečiadienį – apie kainų pokyčius ir metinę infliaciją.

DISKUSIJA. Ketvirtadienį Seimo rūmuose Vyriausioji rinkimų komisija ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuras organizuoja apskritojo stalo diskusiją „E. ataskaitos politinių partijų finansavime: Baltijos šalių patirtis“.

KONFERENCIJA. Pirmadienį Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiama konferencija „Dirbtinio intelekto galimybės Lietuvoje šiandien ir rytoj“. Be kitų kalbės Tomas Gulbinas, „Google“ atstovas viešajai politikai, Paulius Vertelka, „Infobalt Lietuva“ direktorius, Gintaras Vilda, ūkio viceministras.

MAISTAS. Antradienį Lietuvos vartotojų institutas surengs tarptautinę konferenciją „Maisto švaistymas namų ūkiuose: kaip didinti problemos supratimą“. Jos metu už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Komisijos narys Vytenis Andriukaitis skaitys pranešimą apie maisto švaistymo mažinimo strategiją Europos Sąjungoje.

MUGĖ. Antradienį prasidės ir beveik visą savaitę vyks Londono knygų mugė, kurioje Lietuva kartu su Latvija ir Estija bus garbės viešnia.

MADA. Šeštadienį ir sekmadienį Vilniuje „siautės“ tradicinė „Mados infekcija“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Konservatorių etikos sargai įspėjo Pavilionį dėl pasisakymų apie Ušacką

Konservatorių priežiūros komitetas Žygimantą Pavilionį pripažino pažeidus partijos įstatus būti tolerantiškam.

Verslo aplinka
2018.09.25
Amerikiečių laukia dar vienas rinkimų išbandymas, pasitikrins ir Trumpas Premium 2

Amerikiečiai lapkritį vėl rinksis prie balsadėžių ir dalyvaus JAV vidurio kadencijos rinkimuose. Donaldo...

Verslo aplinka
2018.09.25
Ušacko komanda siūlo kurti fondą investicijoms Lietuvoje 4

Kanditatuoti į prezidentus ketinantis diplomatas konservatorius Vygaudas Ušackas su savo komanda siūlo kurti...

Verslo aplinka
2018.09.25
JAV prezidentas savo kalboje JT gyrė save ir dar kartą supeikė Iraną ir kinus

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, antradienį savo kalboje Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke...

Verslo aplinka
2018.09.25
VPT: Finansų ministerija turi nutraukti apskaitos sistemos konkursą

Finansų ministerija turi nutraukti 600.000 Eur vertės viešojo sektoriaus apskaitos informacinės sistemos...

Verslo aplinka
2018.09.25
Po skyrybų su Bendrija JK nežada jokių privilegijų imigrantams iš ES 8

Theresa May, Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė, pirmadienį su savo ministrų kabinetu susitarė JK...

Verslo aplinka
2018.09.25
Seimas ėmėsi siūlymo sumažinti kartelę referendumams dėl Konstitucijos 2

Dėl planuojamo dvigubos pilietybės referendumo Seimas ėmėsi siūlymo žeminti referendumo kartelę šiuo metu...

Verslo aplinka
2018.09.25
Paskirtos trijų kitąmet įvyksiančių rinkimų datos

Savivaldos rinkimai įvyks 2019 m. kovą, prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimai – gegužę.

Verslo aplinka
2018.09.25
Agnė Širinskienė iki rinkimų dar patyrinės politinę korupciją 3

Valdančiosios Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Agnė Širinskienė vadovaus naujai Seimo...

Verslo aplinka
2018.09.25
Valdantiesiems pritrūko balsų iki šešių padidinti Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių

Seimo valdantiesiems antradienį neužteko balsų iki šešių padidinti parlamento pirmininko pavaduotojų skaičių. 

Verslo aplinka
2018.09.25
Seimo opozicija blokuoja valdančiųjų bandymą paskirti pinigų socialdarbiečiams

Seimo opozicija antradienį blokavo socialdarbiečių inicijuotą partijų finansavimo pertvarką, kuri jų partijai...

Verslo aplinka
2018.09.25
Vėl atidėtos pataisos dėl galimo kogeneracinių projektų stabdymo 1

Seimo valdančioji dauguma nusprendė atidėti priėmimą įstatymo pataisų, draudžiančių statyti naujas atliekų...

Energetika
2018.09.25
E. Šatas dėl garbės ir orumo kreipėsi į teismą

Konkurencijos tarybos vicepirmininkas Elonas Šatas, minimas Seimui pateiktoje Valstybės saugumo departamento...

Liudas Mažylis su konservatoriais kandidatuos į Europarlamentą 7

Vasario 16-osios aktą atradęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis opozicinės Tėvynės...

Verslo aplinka
2018.09.25
Popiežius išlydėtas iš Lietuvos

Praėjusį savaitgalį į Baltijos šalis valstybinio ir apaštališkojo vizito atvykęs popiežius Pranciškus...

Laisvalaikis
2018.09.25
Tyrimas: Lietuva nesurenka beveik 1 mlrd. Eur potencialaus PVM 14

Nors pridėtinės vertės mokesčio (PVM) nepriemoka Lietuvoje per metus sumažėjo 1 proc. punktu, iki 25% šalies...

Finansai
2018.09.25
Gal RC vertėtų pažvelgti į veidrodį? 17

VĮ Registrų centras (RC) ne kartą yra kritikuota dėl neskaidrių pirkimų, giminystės ryšių ir lėšų švaistymo.

Verslo aplinka
2018.09.25
200 mln. Eur, kuriuos paaiškinti sunku: Registrų centras braukia privačius platintojus Premium 9

Duomenų verslo bendrovės, patekusios į Registrų centro (RC) ir Susisiekimo ministerijos nemalonę,...

Technologijos
2018.09.25
Šiuolaikinis būsto pirkėjas: reiklus ir vietai, ir kokybei Rėmėjo turinys 3

Ieškantiems būsto šiandien privalu pasiūlyti ne tik gerą kainą. Būsto pasirinkimą vis dažniau lemia jo...

Statyba ir NT
2018.09.25
Įstatymas apie nieką: Seimas „Lietuvos energijos“ projektus Skverneliui patieks ant lėkštutės Premium 1

Antradienį Seime svarstysiamos Atliekų tvarkymo įstatymo pataisos, net jei būtų priimtos, automatiškai...

Energetika
2018.09.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau