Šią savaitę svarbu (14)

Publikuota: 2018-04-02
Po susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Vašingtone Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid ir Latvijos prezidentas Raimondas Vėjonis atidarys keturšalį verslo forumą. Ints Kalnins ("Reuters") nuotr.
Po susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Vašingtone Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid ir Latvijos prezidentas Raimondas Vėjonis atidarys keturšalį verslo forumą. Ints Kalnins ("Reuters") nuotr.

Baltijos valstybių vadovai Vašingtone susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu, premjeras gaus pasiūlymus dėl mokesčių ir socialinės sistemos reformos, pradės juos derinti su valdančiąja koalicija, apie būsimą Europos Sąjungos finansinę perspektyvą kalbėtis į Vilnių atvyksta Europos Parlamento atstovai, Vengrijoje vyks parlamento rinkimai.

Trumpas + Grybauskaitė, Vėjonis, Kaljulaid

Antradienį Vašingtone, Baltuosiuose rūmuose numatomas Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trumpo susitikimas su Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentais Dalia Grybauskaite, Raimondu Vėjoniu ir Kersti Kaljulaid. Susitikime daugiausiai dėmesio numatoma skirti Baltijos regiono saugumo, taip pat dvišaliam ekonominiam bendradarbiavimui, ypač energetikos srityje. Susitikimo dalyviai patvirtins bendrą politinę deklaraciją, kurioje nubrėš ateities bendradarbiavimo gaires. Šiame dokumente, tikimasi, bus ypač daug dėmesio skirta JAV vaidmens užtikrinant Baltijos valstybių saugumą stiprinimui. Keturi prezidentai kalbės apie pasirengimą artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Briuselyje, Aljanso gynybos reformą, JAV paramą siekiant tolesnių atgrasymo ir gynybos priemonių regione. Amerikiečiams siūloma apsvarstyti galimybę Lietuvoje įkurti kibernetinio saugumo regioninį centrą, kuriame JAV, Lietuvos ir kitų Vidurio Europos valstybių specialistai galėtų dirbti užtikrindami apsaugą nuo iš Rusijos vykdomų kibernetinių atakų. Taip pat planuojama pasirašyti du memorandumus dėl JAV suskystintųjų gamtinių dujų tiekimo į Klaipėdos terminalą. Vizito metu Baltijos šalių vadovai atidarys Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV verslo forumą.

Mokesčių pertvarkos – ant premjero stalo

nuotrauka:: 1left

Šios savaitės pradžioje premjerui Sauliui Skverneliui turėtų būti pristatytos mokesčių, socialinės sistemos, švietimo, sveikatos apsaugos ir kitų sričių kompleksinės reformos. Jos iš pradžių bus aptartos Vyriausybės uždarame pasitarime, tuomet pristatytos valdančiosios koalicijos atstovams Seime. Tikimasi, kad šiai savaitei baigiantis arba kitą savaitę planuojamos pertvarkos bus pristatytos visuomenei. Viešumoje ne kartą minėta, kad pertvarkant mokesčius planuojama didinti jų progresyvumą, svarstoma įvesti „Sodros“ įmokų lubas, konsoliduoti darbuotojo ir darbdavio mokamas įmokas, galimas didesnės nekilnojamojo turto mokesčio aprėpties įvedimas, neatmetama mokestinių lengvatų peržiūra ir kt. Vienas laukiamiausių dalykų – ką valdžia nuspręs daryti su privačiu pensijų kaupimu. Minėta, kad galimas „Sodros“ prisidėjimo prie privačios pensijų kaupimo sistemos peržiūrėjimas, galbūt ieškant galimybių skatinti tiek kaupiančiuosius, tiek darbdavius labiau prisidėti prie kaupimo. Bet nuolat kartojama, kad privatus kaupimas nebus nutrauktas, pensijų fondai ne nacionalizuoti, o valstybė vienokiais ar kitokiais būdais prisidės prie tokio kaupimo skatinimo. Jeigu politikams pavyks visas kompleksines reformas suderinti ir joms pritarti iki vidurvasario, tuomet jos įsigaliotų nuo kitų metų.

Pradedami pokalbiai apie kitą ES ilgametį biudžetą

nuotrauka:: 2right

Nuo trečiadienio iki penktadienio Lietuvoje lankysis Europos Parlamento (EP) Biudžeto kontrolės komiteto delegacija, vadovaujama komiteto pirmininkės Ingeborgos Grassle. EP, Europos Komisija, visos Bendrijos šalys jau pradeda derinti 2021-2027 m. ES finansinę perspektyvą. Ją patvirtins jau naujas, kitąmet išrinktas EP, tačiau jis vadovausis ir dabartinių europarlamentarų surinktomis nuomonėmis ir nuotaikomis apie tai, kaip ir kur geriausia leisti būsimojo ilgamečio Bendrijos biudžeto lėšas. Todėl vokiečių krikščionės demokratės p. Grassle vadovaujama delegacija Lietuvoje su aukštais pareigūnais kalbėsis apie naują ES finansinę perspektyvą. Ši delegacija ypatingą dėmesį skirs ligšioliniam ES lėšų panaudojimui Lietuvoje, įskaitant Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo lėšas. Numatomas europarlamentarų apsilankymas IAE. Įvyks jų pokalbiai su Seimo nariais, Finansų ir Energetikos ministerijų bei Centrinės projektų valdymo agentūros atstovais. Vizito rezultatai bus pristatyti penktadienį spaudos konferencijoje Vilniuje.

Rinkimai Vengrijoje: vėl laukiama Orbano pergalės

nuotrauka::3 left

Sekmadienį Vengrijoje vyks Nacionalinės asamblėjos (parlamento) rinkimai. Iš viso bus kovojama dėl 199 mandatų Asamblėjoje. Daugumai sudaryti reikia turėti bent 100 vietų. Pastarosios visuomenės nuomonių apklausos rodo, kad rinkimus ir vėl turėtų didžiuliu balsų skirtumu laimėti Europoje prieštaringai vertinamo premjero Viktoro Orbano vadovaujama valdančioji „Fidesz“ partija, kuri save pristato kaip dešinioji politinė jėga. Jai prognozuojama net apie 50% balsų, kas gali užtikrinti iki 150 mandatų parlamente vietoje dabar turimų 133. Antroje vietoje, apklausų duomenimis, yra kraštutinių nacionalistų partija „Jobbik“ – gali tikėtis 16-17%, trečioje – socialistai iš partijos MSZP, kuriems prognozuojama apie 10-11% balsų. Demokratinė liberalų ir centristinė opozicija visa kartu vargu ar surinks bent 10% balsų. Tad neabejojama, kad ir ateinančius ketverius metus Vengrijai vadovaus euroskeptiškas p. Orbanas, viena vertus neslepiantis savo simpatijų „stipriam ir žmonių lūkesčius atitinkančiam“ Vladimiro Putino valdymo stiliui, kita vertus – prisidedantis prie Europos Sąjungos ir apskritai Vakarų veiksmų, nukreiptų prieš agresyvų Kremliaus veikimą.

Dar apie kai kuriuos kitus numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

ITALIJA. Trečiadienį Italijos prezidentas Sergio Mattarella pradės formalias konsultacijas su beveik prieš mėnesį įvykusiuose parlamento rinkimuose mandatų gavusių partijų lyderiais dėl galimybės suformuoti naują šalies vyriausybę. Neabejojama, kad konsultacijos bus sudėtingos, nes nei viena iš pagrindinių politinių jėgų nėra gavusi daugumos parlamente. Neatmetama, kad ilgai užtrukusios derybos gali baigtis nerezultatyviai ir Italija bus priversta eiti į pirmalaikius rinkimus.

VIZITAS. Sekmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyks poros dienų vizito į Paryžių, kur numatomi jos susitikimai su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu bei šiame mieste būstinę turinčios Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos generaliniu sekretoriumi Jose Angeliu Gurria.

DEKLARACIJOS. Vyriausybė ketina iš esmės pritarti Seime gimusiai iniciatyvai priimti įstatymą, kuriuo siūloma nustatyti, kad Valstybinė mokesčių inspekcija viešai skelbtų savo internetinėje svetainėje valstybės politikų bei jų šeimos narių metinių gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų duomenis apie visas gautas pajamas ir sumokėtą gyventojų pajamų mokestį.

VYRIAUSYBĖ. Trečiadienį Vyriausybė uždarame posėdyje aptars Žemės ūkio ministerijos siūlomus projektus dėl specialiųjų žemės naudojimo sąlygų, taip pat Krašto apsaugos ministerijos pasiūlymus dėl valstybės informacinių išteklių infrastruktūros konsolidavimo, valdymo optimizavimo ir kibernetinio saugumo užtikrinimo. Atvirame ministrų kabineto posėdyje turėtų būti supaprastintos teritorijų planavimo procedūros užtikrinant karinės infrastruktūros spartesnę plėtrą, aptartas įstatymas dėl Tauto namų Vilniuje statybos, reorganizuota Transporto investicijų direkcija, iš esmės peržiūrėtas Kūno kultūros ir sporto įstatymas, be kita ko nustatant kitokią sporto finansavimo formulę.

DUOMENYS. Šią savaitę įsigalioja pernai lapkritį Seimo priimtas įstatymas, draudžiantis valdžios institucijoms reikalauti iš asmenų pažymų ir duomenų, kurie yra jau yra sudėti įvairiuose valstybės registruose.

ROKIŠKIS. Penktadienį Rokiškio rajono savivaldybės taryba bandys nutraukti užsitęsusią krizę – rajono mero teikimu pagaliau paskirti savivaldybės administracijos direktorių. Jeigu to nepavyks padaryti, Vyriausybė įgis teisę paleisti su meru konfliktuojančią Rokiškio rajono tarybą ir įvesti tiesioginį valdymą, kuris tęstųsi iki kitąmet pavasarį rengiamų savivaldos rinkimų.

STATISTIKA. Trečiadienį Statistikos departamentas paskelbs naujausius apibendrintus duomenis apie valdžios sektoriaus deficitą ir skolą.

PARODA. Penktadienį „Litexpo“ centre prasidės ir visą savaitgalį vyks tradicinė, jau 25-oji tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė 2018“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
VPT: Finansų ministerija turi nutraukti apskaitos sistemos konkursą

Finansų ministerija turi nutraukti 600.000 Eur vertės viešojo sektoriaus apskaitos informacinės sistemos...

Po skyrybų su Bendrija JK nežada jokių privilegijų imigrantams iš ES 3

Theresa May, Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė, pirmadienį su savo ministrų kabinetu susitarė JK...

Seimas ėmėsi siūlymo sumažinti kartelę referendumams dėl Konstitucijos 2

Dėl planuojamo dvigubos pilietybės referendumo Seimas ėmėsi siūlymo žeminti referendumo kartelę šiuo metu...

Paskirtos trijų kitąmet įvyksiančių rinkimų datos

Savivaldos rinkimai įvyks 2019 m. kovą, prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimai – gegužę.

Agnė Širinskienė iki rinkimų dar patyrinės politinę korupciją 3

Valdančiosios Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Agnė Širinskienė vadovaus naujai Seimo...

Valdantiesiems pritrūko balsų iki šešių padidinti Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių

Seimo valdantiesiems antradienį neužteko balsų iki šešių padidinti parlamento pirmininko pavaduotojų skaičių. 

Seimo opozicija blokuoja valdančiųjų bandymą paskirti pinigų socialdarbiečiams

Seimo opozicija antradienį blokavo socialdarbiečių inicijuotą partijų finansavimo pertvarką, kuri jų partijai...

Vėl atidėtos pataisos dėl galimo kogeneracinių projektų stabdymo 1

Seimo valdančioji dauguma nusprendė atidėti priėmimą įstatymo pataisų, draudžiančių statyti naujas atliekų...

Energetika
10:52
E. Šatas dėl garbės ir orumo kreipėsi į teismą

Konkurencijos tarybos vicepirmininkas Elonas Šatas, minimas Seimui pateiktoje Valstybės saugumo departamento...

Liudas Mažylis su konservatoriais kandidatuos į Europarlamentą 5

Vasario 16-osios aktą atradęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis opozicinės Tėvynės...

Popiežius išlydėtas iš Lietuvos

Praėjusį savaitgalį į Baltijos šalis valstybinio ir apaštališkojo vizito atvykęs popiežius Pranciškus...

Laisvalaikis
09:15
Tyrimas: Lietuva nesurenka beveik 1 mlrd. Eur potencialaus PVM 14

Nors pridėtinės vertės mokesčio (PVM) nepriemoka Lietuvoje per metus sumažėjo 1 proc. punktu, iki 25% šalies...

Finansai
08:02
Gal RC vertėtų pažvelgti į veidrodį? 17

VĮ Registrų centras (RC) ne kartą yra kritikuota dėl neskaidrių pirkimų, giminystės ryšių ir lėšų švaistymo.

200 mln. Eur, kuriuos paaiškinti sunku: Registrų centras braukia privačius platintojus Premium 9

Duomenų verslo bendrovės, patekusios į Registrų centro (RC) ir Susisiekimo ministerijos nemalonę,...

Šiuolaikinis būsto pirkėjas: reiklus ir vietai, ir kokybei Rėmėjo turinys 3

Ieškantiems būsto šiandien privalu pasiūlyti ne tik gerą kainą. Būsto pasirinkimą vis dažniau lemia jo...

Įstatymas apie nieką: Seimas „Lietuvos energijos“ projektus Skverneliui patieks ant lėkštutės Premium 1

Antradienį Seime svarstysiamos Atliekų tvarkymo įstatymo pataisos, net jei būtų priimtos, automatiškai...

Energetika
00:01
Popiežiaus vizitas Lietuvoje: svarbiausios mintys ir gražiausi kadrai

Rugsėjo 22 ir 23 d. Lietuvoje viešėjęs popiežius Pranciškus paragino mus semtis stiprybės iš praeities,...

Laisvalaikis
2018.09.24
Teisingumo ministerija pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl Kalėjimų departamento vadovo

Teisingumo ministerija pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl neseniai Kalėjimų departamentui pradėjusio vadovauti...

Verslo aplinka
2018.09.24
Per metus eksportuotų ir importuotų prekių kainos augo 7,3% 1

Per metus (2018 m. liepos mėn., palyginti su 2017 m. liepos mėn.) eksportuotų ir importuotų prekių kainos...

Verslo aplinka
2018.09.24
Dėl taršos Nevėžyje Kėdainiuose paskelbta ekstremalioji situacija

Dėl Nevėžio upės taršos Kėdainių rajono savivaldybė penktadienį paskelbė savivaldybės lygio ekstremaliąją...

Verslo aplinka
2018.09.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau