Šią savaitę svarbu (14)

Publikuota: 2018-04-02
Po susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Vašingtone Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid ir Latvijos prezidentas Raimondas Vėjonis atidarys keturšalį verslo forumą. Ints Kalnins ("Reuters") nuotr.
Po susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Vašingtone Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid ir Latvijos prezidentas Raimondas Vėjonis atidarys keturšalį verslo forumą. Ints Kalnins ("Reuters") nuotr.

Baltijos valstybių vadovai Vašingtone susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu, premjeras gaus pasiūlymus dėl mokesčių ir socialinės sistemos reformos, pradės juos derinti su valdančiąja koalicija, apie būsimą Europos Sąjungos finansinę perspektyvą kalbėtis į Vilnių atvyksta Europos Parlamento atstovai, Vengrijoje vyks parlamento rinkimai.

Trumpas + Grybauskaitė, Vėjonis, Kaljulaid

Antradienį Vašingtone, Baltuosiuose rūmuose numatomas Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trumpo susitikimas su Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentais Dalia Grybauskaite, Raimondu Vėjoniu ir Kersti Kaljulaid. Susitikime daugiausiai dėmesio numatoma skirti Baltijos regiono saugumo, taip pat dvišaliam ekonominiam bendradarbiavimui, ypač energetikos srityje. Susitikimo dalyviai patvirtins bendrą politinę deklaraciją, kurioje nubrėš ateities bendradarbiavimo gaires. Šiame dokumente, tikimasi, bus ypač daug dėmesio skirta JAV vaidmens užtikrinant Baltijos valstybių saugumą stiprinimui. Keturi prezidentai kalbės apie pasirengimą artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Briuselyje, Aljanso gynybos reformą, JAV paramą siekiant tolesnių atgrasymo ir gynybos priemonių regione. Amerikiečiams siūloma apsvarstyti galimybę Lietuvoje įkurti kibernetinio saugumo regioninį centrą, kuriame JAV, Lietuvos ir kitų Vidurio Europos valstybių specialistai galėtų dirbti užtikrindami apsaugą nuo iš Rusijos vykdomų kibernetinių atakų. Taip pat planuojama pasirašyti du memorandumus dėl JAV suskystintųjų gamtinių dujų tiekimo į Klaipėdos terminalą. Vizito metu Baltijos šalių vadovai atidarys Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV verslo forumą.

Mokesčių pertvarkos – ant premjero stalo

nuotrauka:: 1left

Šios savaitės pradžioje premjerui Sauliui Skverneliui turėtų būti pristatytos mokesčių, socialinės sistemos, švietimo, sveikatos apsaugos ir kitų sričių kompleksinės reformos. Jos iš pradžių bus aptartos Vyriausybės uždarame pasitarime, tuomet pristatytos valdančiosios koalicijos atstovams Seime. Tikimasi, kad šiai savaitei baigiantis arba kitą savaitę planuojamos pertvarkos bus pristatytos visuomenei. Viešumoje ne kartą minėta, kad pertvarkant mokesčius planuojama didinti jų progresyvumą, svarstoma įvesti „Sodros“ įmokų lubas, konsoliduoti darbuotojo ir darbdavio mokamas įmokas, galimas didesnės nekilnojamojo turto mokesčio aprėpties įvedimas, neatmetama mokestinių lengvatų peržiūra ir kt. Vienas laukiamiausių dalykų – ką valdžia nuspręs daryti su privačiu pensijų kaupimu. Minėta, kad galimas „Sodros“ prisidėjimo prie privačios pensijų kaupimo sistemos peržiūrėjimas, galbūt ieškant galimybių skatinti tiek kaupiančiuosius, tiek darbdavius labiau prisidėti prie kaupimo. Bet nuolat kartojama, kad privatus kaupimas nebus nutrauktas, pensijų fondai ne nacionalizuoti, o valstybė vienokiais ar kitokiais būdais prisidės prie tokio kaupimo skatinimo. Jeigu politikams pavyks visas kompleksines reformas suderinti ir joms pritarti iki vidurvasario, tuomet jos įsigaliotų nuo kitų metų.

Pradedami pokalbiai apie kitą ES ilgametį biudžetą

nuotrauka:: 2right

Nuo trečiadienio iki penktadienio Lietuvoje lankysis Europos Parlamento (EP) Biudžeto kontrolės komiteto delegacija, vadovaujama komiteto pirmininkės Ingeborgos Grassle. EP, Europos Komisija, visos Bendrijos šalys jau pradeda derinti 2021-2027 m. ES finansinę perspektyvą. Ją patvirtins jau naujas, kitąmet išrinktas EP, tačiau jis vadovausis ir dabartinių europarlamentarų surinktomis nuomonėmis ir nuotaikomis apie tai, kaip ir kur geriausia leisti būsimojo ilgamečio Bendrijos biudžeto lėšas. Todėl vokiečių krikščionės demokratės p. Grassle vadovaujama delegacija Lietuvoje su aukštais pareigūnais kalbėsis apie naują ES finansinę perspektyvą. Ši delegacija ypatingą dėmesį skirs ligšioliniam ES lėšų panaudojimui Lietuvoje, įskaitant Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo lėšas. Numatomas europarlamentarų apsilankymas IAE. Įvyks jų pokalbiai su Seimo nariais, Finansų ir Energetikos ministerijų bei Centrinės projektų valdymo agentūros atstovais. Vizito rezultatai bus pristatyti penktadienį spaudos konferencijoje Vilniuje.

Rinkimai Vengrijoje: vėl laukiama Orbano pergalės

nuotrauka::3 left

Sekmadienį Vengrijoje vyks Nacionalinės asamblėjos (parlamento) rinkimai. Iš viso bus kovojama dėl 199 mandatų Asamblėjoje. Daugumai sudaryti reikia turėti bent 100 vietų. Pastarosios visuomenės nuomonių apklausos rodo, kad rinkimus ir vėl turėtų didžiuliu balsų skirtumu laimėti Europoje prieštaringai vertinamo premjero Viktoro Orbano vadovaujama valdančioji „Fidesz“ partija, kuri save pristato kaip dešinioji politinė jėga. Jai prognozuojama net apie 50% balsų, kas gali užtikrinti iki 150 mandatų parlamente vietoje dabar turimų 133. Antroje vietoje, apklausų duomenimis, yra kraštutinių nacionalistų partija „Jobbik“ – gali tikėtis 16-17%, trečioje – socialistai iš partijos MSZP, kuriems prognozuojama apie 10-11% balsų. Demokratinė liberalų ir centristinė opozicija visa kartu vargu ar surinks bent 10% balsų. Tad neabejojama, kad ir ateinančius ketverius metus Vengrijai vadovaus euroskeptiškas p. Orbanas, viena vertus neslepiantis savo simpatijų „stipriam ir žmonių lūkesčius atitinkančiam“ Vladimiro Putino valdymo stiliui, kita vertus – prisidedantis prie Europos Sąjungos ir apskritai Vakarų veiksmų, nukreiptų prieš agresyvų Kremliaus veikimą.

Dar apie kai kuriuos kitus numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

ITALIJA. Trečiadienį Italijos prezidentas Sergio Mattarella pradės formalias konsultacijas su beveik prieš mėnesį įvykusiuose parlamento rinkimuose mandatų gavusių partijų lyderiais dėl galimybės suformuoti naują šalies vyriausybę. Neabejojama, kad konsultacijos bus sudėtingos, nes nei viena iš pagrindinių politinių jėgų nėra gavusi daugumos parlamente. Neatmetama, kad ilgai užtrukusios derybos gali baigtis nerezultatyviai ir Italija bus priversta eiti į pirmalaikius rinkimus.

VIZITAS. Sekmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyks poros dienų vizito į Paryžių, kur numatomi jos susitikimai su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu bei šiame mieste būstinę turinčios Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos generaliniu sekretoriumi Jose Angeliu Gurria.

DEKLARACIJOS. Vyriausybė ketina iš esmės pritarti Seime gimusiai iniciatyvai priimti įstatymą, kuriuo siūloma nustatyti, kad Valstybinė mokesčių inspekcija viešai skelbtų savo internetinėje svetainėje valstybės politikų bei jų šeimos narių metinių gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų duomenis apie visas gautas pajamas ir sumokėtą gyventojų pajamų mokestį.

VYRIAUSYBĖ. Trečiadienį Vyriausybė uždarame posėdyje aptars Žemės ūkio ministerijos siūlomus projektus dėl specialiųjų žemės naudojimo sąlygų, taip pat Krašto apsaugos ministerijos pasiūlymus dėl valstybės informacinių išteklių infrastruktūros konsolidavimo, valdymo optimizavimo ir kibernetinio saugumo užtikrinimo. Atvirame ministrų kabineto posėdyje turėtų būti supaprastintos teritorijų planavimo procedūros užtikrinant karinės infrastruktūros spartesnę plėtrą, aptartas įstatymas dėl Tauto namų Vilniuje statybos, reorganizuota Transporto investicijų direkcija, iš esmės peržiūrėtas Kūno kultūros ir sporto įstatymas, be kita ko nustatant kitokią sporto finansavimo formulę.

DUOMENYS. Šią savaitę įsigalioja pernai lapkritį Seimo priimtas įstatymas, draudžiantis valdžios institucijoms reikalauti iš asmenų pažymų ir duomenų, kurie yra jau yra sudėti įvairiuose valstybės registruose.

ROKIŠKIS. Penktadienį Rokiškio rajono savivaldybės taryba bandys nutraukti užsitęsusią krizę – rajono mero teikimu pagaliau paskirti savivaldybės administracijos direktorių. Jeigu to nepavyks padaryti, Vyriausybė įgis teisę paleisti su meru konfliktuojančią Rokiškio rajono tarybą ir įvesti tiesioginį valdymą, kuris tęstųsi iki kitąmet pavasarį rengiamų savivaldos rinkimų.

STATISTIKA. Trečiadienį Statistikos departamentas paskelbs naujausius apibendrintus duomenis apie valdžios sektoriaus deficitą ir skolą.

PARODA. Penktadienį „Litexpo“ centre prasidės ir visą savaitgalį vyks tradicinė, jau 25-oji tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė 2018“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Belskite, bet atidaryta nebus

Laukiant po gero mėnesio įsigaliosiančio Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR), kyla savotiška...

E. parašo rinką purto ginčai ir neskaidrūs pirkimai Premium

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimas panaikinti Skaitmeninio sertifikavimo centro (SSC) kvalifikuoto...

Armėnijos valdžios olimpe – uolus Putino mokinys Premium

Prorusiškai nusiteikęs buvęs Armėnijos prezidentas Seržas Sargsianas, panašu, sėkmingai mokosi iš savo...

Kraujo centro vadovė Bikulčienė paleista į laisvę

Korupciniais nusikaltimais įtariama Nacionalinio kraujo centro vadovė Joana Bikulčienė paleista į laisvę, jai...

Verslo aplinka
2018.04.19
Stoltenbergas: NATO neplanuoja didinti karinio buvimo Baltijos šalyse

NATO neplanuoja plėsti savo karinio buvimo Baltijos šalyse, kurios paprašė didesnės apsaugos nuo jų kaimynės...

Verslo aplinka
2018.04.19
„Rusal“ nacionalizavimas – vienas iš Kremliaus svarstomų scenarijų

Laikinas Rusijos aliuminio gamintojos „Rusal“ nacionalizavimas – viena iš galimybių, svarstomų kontekste,...

Verslo aplinka
2018.04.19
Politologas: konfliktuodamas su prezidente, premjeras mėgina sutelkti rinkėjus 2

Premjeras Saulius Skvernelis konfliktuodamas su prezidente Dalia Grybauskaite gali siekti sutelkti savo...

Verslo aplinka
2018.04.19
Rusija skundžia JAV PPO

Rusija ketvirtadienį kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) dėl JAV sprendimo įvesti muitus plienui...

Verslo aplinka
2018.04.19
Prezidentė atmetė kandidatą į teisingumo ministrus, premjeras pasipiktino 31

Premjero pateiktas kandidatas Giedrius Danėlius nebus skiriamas teisingumo ministru, pasak prezidentūros...

Verslo aplinka
2018.04.19
Valentinas Bukauskas paliko Socialdemokratų darbo partijos frakciją Seime

Vilnius, balandžio 19 d. (BNS). Darbo partijos vicepirmininkas Valentinas Bukauskas paliko valdančiąją...

Verslo aplinka
2018.04.19
Į Lietuvą birželį atvyks Dalai Lama

Į Lietuvą birželio mėnesį atvyks Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama.

Verslo aplinka
2018.04.19
TVF: pasaulio skola – didžiausia istorijoje Premium 4

Bendri viso pasaulio įsiskolinimai pasiekė istorines aukštumas ir 2016 m. siekė 164 trln. USD, skelbia...

Verslo aplinka
2018.04.19
Seimas žengė pirmąjį žingsnį link prekybos sutarties su Kanada ratifikavimo

Seimo nariai ketvirtadienį po pateikimo pritarė ES ir Kanados laisvos prekybos sutarties (angl.

Verslo aplinka
2018.04.19
Naujas Draudimo įstatymas numato naujus reikalavimus brokeriams

Įgyvendinant draudimo rinką reglamentuojančią Europos Sąjungos direktyvą Lietuvoje po pusmečio įsigalios...

Verslo aplinka
2018.04.19
Didės žvalgybos pareigūnų atlyginimai 1

Seimas priėmė Žvalgybos ir Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymų pataisas,...

Verslo aplinka
2018.04.19
ES skyrė lėšų Baltijos šalių sinchronizacijos su Vakarais studijai

Trečiadienį, neformalaus Energetikos tarybos susitikimo metu Sofijoje pasirašyta sinchronizacijos projektui...

Energetika
2018.04.19
Kinijos ūkis viršijo lūkesčius Premium 1

Antros pagal dydį ekonomikos pasaulyje Kinijos ūkis pirmąjį metų ketvirtį, palyginti su praėjusių metų tuo...

Verslo aplinka
2018.04.19
Viešųjų pirkimų įstatymas netobulas, todėl nuo minimalios algos negydo Premium

Šiemet įsigaliojęs reikalavimas viešųjų pirkimų pasiūlymus vertinti ir pagal tai, kiek teikėjo mokami...

Statyba ir NT
2018.04.19
Kultūros ministerija oficialiai paskelbė Lukiškių aikštės memorialo konkurso laimėtoją   4

Po abejonių Lukiškių aikštės konkurso procedūrų teisėtumu, Kultūros ministerija oficialiai paskelbė Vilniuje...

Verslo aplinka
2018.04.19
Naujasis Kubos prezidentas – nebe revoliucijos vaikas Premium 1

Kuboje ketvirtadienį oficialiai pristatomas naujas šalies prezidentas, pakeisiantis 86-erių Raulį Castro.

Verslo aplinka
2018.04.19

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau