Šią savaitę svarbu (14)

Publikuota: 2018-04-02
Po susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Vašingtone Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid ir Latvijos prezidentas Raimondas Vėjonis atidarys keturšalį verslo forumą. Ints Kalnins ("Reuters") nuotr.
Po susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Vašingtone Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid ir Latvijos prezidentas Raimondas Vėjonis atidarys keturšalį verslo forumą. Ints Kalnins ("Reuters") nuotr.

Baltijos valstybių vadovai Vašingtone susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu, premjeras gaus pasiūlymus dėl mokesčių ir socialinės sistemos reformos, pradės juos derinti su valdančiąja koalicija, apie būsimą Europos Sąjungos finansinę perspektyvą kalbėtis į Vilnių atvyksta Europos Parlamento atstovai, Vengrijoje vyks parlamento rinkimai.

Trumpas + Grybauskaitė, Vėjonis, Kaljulaid

Antradienį Vašingtone, Baltuosiuose rūmuose numatomas Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trumpo susitikimas su Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentais Dalia Grybauskaite, Raimondu Vėjoniu ir Kersti Kaljulaid. Susitikime daugiausiai dėmesio numatoma skirti Baltijos regiono saugumo, taip pat dvišaliam ekonominiam bendradarbiavimui, ypač energetikos srityje. Susitikimo dalyviai patvirtins bendrą politinę deklaraciją, kurioje nubrėš ateities bendradarbiavimo gaires. Šiame dokumente, tikimasi, bus ypač daug dėmesio skirta JAV vaidmens užtikrinant Baltijos valstybių saugumą stiprinimui. Keturi prezidentai kalbės apie pasirengimą artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Briuselyje, Aljanso gynybos reformą, JAV paramą siekiant tolesnių atgrasymo ir gynybos priemonių regione. Amerikiečiams siūloma apsvarstyti galimybę Lietuvoje įkurti kibernetinio saugumo regioninį centrą, kuriame JAV, Lietuvos ir kitų Vidurio Europos valstybių specialistai galėtų dirbti užtikrindami apsaugą nuo iš Rusijos vykdomų kibernetinių atakų. Taip pat planuojama pasirašyti du memorandumus dėl JAV suskystintųjų gamtinių dujų tiekimo į Klaipėdos terminalą. Vizito metu Baltijos šalių vadovai atidarys Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV verslo forumą.

Mokesčių pertvarkos – ant premjero stalo

nuotrauka:: 1left

Šios savaitės pradžioje premjerui Sauliui Skverneliui turėtų būti pristatytos mokesčių, socialinės sistemos, švietimo, sveikatos apsaugos ir kitų sričių kompleksinės reformos. Jos iš pradžių bus aptartos Vyriausybės uždarame pasitarime, tuomet pristatytos valdančiosios koalicijos atstovams Seime. Tikimasi, kad šiai savaitei baigiantis arba kitą savaitę planuojamos pertvarkos bus pristatytos visuomenei. Viešumoje ne kartą minėta, kad pertvarkant mokesčius planuojama didinti jų progresyvumą, svarstoma įvesti „Sodros“ įmokų lubas, konsoliduoti darbuotojo ir darbdavio mokamas įmokas, galimas didesnės nekilnojamojo turto mokesčio aprėpties įvedimas, neatmetama mokestinių lengvatų peržiūra ir kt. Vienas laukiamiausių dalykų – ką valdžia nuspręs daryti su privačiu pensijų kaupimu. Minėta, kad galimas „Sodros“ prisidėjimo prie privačios pensijų kaupimo sistemos peržiūrėjimas, galbūt ieškant galimybių skatinti tiek kaupiančiuosius, tiek darbdavius labiau prisidėti prie kaupimo. Bet nuolat kartojama, kad privatus kaupimas nebus nutrauktas, pensijų fondai ne nacionalizuoti, o valstybė vienokiais ar kitokiais būdais prisidės prie tokio kaupimo skatinimo. Jeigu politikams pavyks visas kompleksines reformas suderinti ir joms pritarti iki vidurvasario, tuomet jos įsigaliotų nuo kitų metų.

Pradedami pokalbiai apie kitą ES ilgametį biudžetą

nuotrauka:: 2right

Nuo trečiadienio iki penktadienio Lietuvoje lankysis Europos Parlamento (EP) Biudžeto kontrolės komiteto delegacija, vadovaujama komiteto pirmininkės Ingeborgos Grassle. EP, Europos Komisija, visos Bendrijos šalys jau pradeda derinti 2021-2027 m. ES finansinę perspektyvą. Ją patvirtins jau naujas, kitąmet išrinktas EP, tačiau jis vadovausis ir dabartinių europarlamentarų surinktomis nuomonėmis ir nuotaikomis apie tai, kaip ir kur geriausia leisti būsimojo ilgamečio Bendrijos biudžeto lėšas. Todėl vokiečių krikščionės demokratės p. Grassle vadovaujama delegacija Lietuvoje su aukštais pareigūnais kalbėsis apie naują ES finansinę perspektyvą. Ši delegacija ypatingą dėmesį skirs ligšioliniam ES lėšų panaudojimui Lietuvoje, įskaitant Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo lėšas. Numatomas europarlamentarų apsilankymas IAE. Įvyks jų pokalbiai su Seimo nariais, Finansų ir Energetikos ministerijų bei Centrinės projektų valdymo agentūros atstovais. Vizito rezultatai bus pristatyti penktadienį spaudos konferencijoje Vilniuje.

Rinkimai Vengrijoje: vėl laukiama Orbano pergalės

nuotrauka::3 left

Sekmadienį Vengrijoje vyks Nacionalinės asamblėjos (parlamento) rinkimai. Iš viso bus kovojama dėl 199 mandatų Asamblėjoje. Daugumai sudaryti reikia turėti bent 100 vietų. Pastarosios visuomenės nuomonių apklausos rodo, kad rinkimus ir vėl turėtų didžiuliu balsų skirtumu laimėti Europoje prieštaringai vertinamo premjero Viktoro Orbano vadovaujama valdančioji „Fidesz“ partija, kuri save pristato kaip dešinioji politinė jėga. Jai prognozuojama net apie 50% balsų, kas gali užtikrinti iki 150 mandatų parlamente vietoje dabar turimų 133. Antroje vietoje, apklausų duomenimis, yra kraštutinių nacionalistų partija „Jobbik“ – gali tikėtis 16-17%, trečioje – socialistai iš partijos MSZP, kuriems prognozuojama apie 10-11% balsų. Demokratinė liberalų ir centristinė opozicija visa kartu vargu ar surinks bent 10% balsų. Tad neabejojama, kad ir ateinančius ketverius metus Vengrijai vadovaus euroskeptiškas p. Orbanas, viena vertus neslepiantis savo simpatijų „stipriam ir žmonių lūkesčius atitinkančiam“ Vladimiro Putino valdymo stiliui, kita vertus – prisidedantis prie Europos Sąjungos ir apskritai Vakarų veiksmų, nukreiptų prieš agresyvų Kremliaus veikimą.

Dar apie kai kuriuos kitus numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

ITALIJA. Trečiadienį Italijos prezidentas Sergio Mattarella pradės formalias konsultacijas su beveik prieš mėnesį įvykusiuose parlamento rinkimuose mandatų gavusių partijų lyderiais dėl galimybės suformuoti naują šalies vyriausybę. Neabejojama, kad konsultacijos bus sudėtingos, nes nei viena iš pagrindinių politinių jėgų nėra gavusi daugumos parlamente. Neatmetama, kad ilgai užtrukusios derybos gali baigtis nerezultatyviai ir Italija bus priversta eiti į pirmalaikius rinkimus.

VIZITAS. Sekmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyks poros dienų vizito į Paryžių, kur numatomi jos susitikimai su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu bei šiame mieste būstinę turinčios Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos generaliniu sekretoriumi Jose Angeliu Gurria.

DEKLARACIJOS. Vyriausybė ketina iš esmės pritarti Seime gimusiai iniciatyvai priimti įstatymą, kuriuo siūloma nustatyti, kad Valstybinė mokesčių inspekcija viešai skelbtų savo internetinėje svetainėje valstybės politikų bei jų šeimos narių metinių gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų duomenis apie visas gautas pajamas ir sumokėtą gyventojų pajamų mokestį.

VYRIAUSYBĖ. Trečiadienį Vyriausybė uždarame posėdyje aptars Žemės ūkio ministerijos siūlomus projektus dėl specialiųjų žemės naudojimo sąlygų, taip pat Krašto apsaugos ministerijos pasiūlymus dėl valstybės informacinių išteklių infrastruktūros konsolidavimo, valdymo optimizavimo ir kibernetinio saugumo užtikrinimo. Atvirame ministrų kabineto posėdyje turėtų būti supaprastintos teritorijų planavimo procedūros užtikrinant karinės infrastruktūros spartesnę plėtrą, aptartas įstatymas dėl Tauto namų Vilniuje statybos, reorganizuota Transporto investicijų direkcija, iš esmės peržiūrėtas Kūno kultūros ir sporto įstatymas, be kita ko nustatant kitokią sporto finansavimo formulę.

DUOMENYS. Šią savaitę įsigalioja pernai lapkritį Seimo priimtas įstatymas, draudžiantis valdžios institucijoms reikalauti iš asmenų pažymų ir duomenų, kurie yra jau yra sudėti įvairiuose valstybės registruose.

ROKIŠKIS. Penktadienį Rokiškio rajono savivaldybės taryba bandys nutraukti užsitęsusią krizę – rajono mero teikimu pagaliau paskirti savivaldybės administracijos direktorių. Jeigu to nepavyks padaryti, Vyriausybė įgis teisę paleisti su meru konfliktuojančią Rokiškio rajono tarybą ir įvesti tiesioginį valdymą, kuris tęstųsi iki kitąmet pavasarį rengiamų savivaldos rinkimų.

STATISTIKA. Trečiadienį Statistikos departamentas paskelbs naujausius apibendrintus duomenis apie valdžios sektoriaus deficitą ir skolą.

PARODA. Penktadienį „Litexpo“ centre prasidės ir visą savaitgalį vyks tradicinė, jau 25-oji tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė 2018“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
JAV prezidentui užkliuvo FED politika 6

Donaldo Trumpo socialinio tinklo „Twitter“ paskyros turinys vėl aidi plačiai ir garsiai. JAV prezidentas...

Verslo aplinka
2018.07.20
Darbdavio laimei ir nelaimei, šiandien kandidatas yra klientas 4

Laikai, kai darbdaviai Lietuvoje galėjo neskubėdami pasirinkti patraukliausią kandidatą ir jaustis...

Vadyba
2018.07.20
Telšiuose formuojasi nauja valdančioji dauguma, meras lieka nuošaly

Telšių rajono savivaldybės taryboje formuojasi nauja valdančioji koalicija – jos susibūrimo atveju Darbo...

Verslo aplinka
2018.07.20
Rokiškio verslininkai: turime dvi problemas – emigraciją į užsienį ir emigraciją į Vilnių 16

Pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Rygos įsikūrusio Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje penktadienio popietę žmonių...

Verslo aplinka
2018.07.20
Valdantieji rengiasi išsipūsti iki daugumos Premium 1

Pastaruosius metus formalios daugumos Seime neturintys valdantieji rudenį gali vėl turėti daugiau kaip pusę...

Verslo aplinka
2018.07.20
Alytuje atleisti vicemerai 

Alytaus miesto savivaldybės taryba iš pareigų atleido vicemerus Valę Gibienę ir Tautvydą Tamulevičių.

Verslo aplinka
2018.07.20
Trumpas gina „Google“: 4,34 mlrd. Eur bauda  – Europos pasinaudojimas JAV 12

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sukritikavo ES konkurencijos prižiūrėtojus dėl technologijų milžinei...

Technologijos
2018.07.20
„Bloomberg“: Putinas pareiškė pasiūlęs Trumpui sandorį dėl Ukrainos 25

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, ketvirtadienį savo šalies ambasadoriams esą nurodė, kad per...

Verslo aplinka
2018.07.20
Kyšininkavę advokatas ir bankroto administratorius nuteisti lygtinai 5

Šiandien Vilniaus apygardos teismas dėl kyšininkavimo pripažino kaltais bankroto administratorių Liną...

Verslo aplinka
2018.07.19
Europa vėl įvertino „Brexit“ procesą: aiškumo nepadaugėjo Premium 3

Europos Komisija (EK) įspėjo, kad įstrigusios derybos dėl „Brexit“ gali nulemti, jog Jungtinė Karalystė (JK)...

Verslo aplinka
2018.07.19
Trumpas vėl keičia nuomonę: dėl kišimosi į JAV rinkimus apkaltino Putiną 38

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, trečiadienį dar kartą sumaišė kortas dėl savo nuomonės, ar Rusija kišosi į...

Verslo aplinka
2018.07.19
ES kyla į kovą prieš Vengriją dėl migracijos politikos 21

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį paskelbė suaktyvinti teisinę kovą prieš Vengriją dėl šios atsisakymo...

Verslo aplinka
2018.07.19
FNTT ir prokurorai perdavė teismui „Metrail“ bylą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė tyrimą ir teismui...

Verslo aplinka
2018.07.19
Panevėžio mero patarėja lieka nušalinta nuo pareigų

Teisėsaugos įtarimų sulaukusi Panevėžio miesto mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė lieka nušalinta nuo...

Verslo aplinka
2018.07.19
Lenktynės su dirbtiniu intelektu 6

Šiuolaikinės technologijos, kurių reklamose nespindi raidelės AI, atrodo kaip praėjusio amžiaus atgyvena.

Technologijos
2018.07.19
Kandidatų dėlionė: kodėl partijos neskuba į rinkimų traukinį Premium

Viešojoje erdvėje vis netylant spėlionėms, kas kitąmet galėtų kandidatuoti rinkimuose į prezidentus,...

Verslo aplinka
2018.07.19
Prezidentei įteiktas garbingiausias skautų apdovanojimas 2

Tautinėje skautų stovykloje „Laužų karta“ apsilankiusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įteiktas...

Laisvalaikis
2018.07.19
Atgal į teismus: buvęs VLK vadovas vėl sieks grįžti į postą

Gegužę į Valstybinės ligonių kasos vadovo (VLK) pareigas teismo grąžintas ir po mėnesio pasibaigus kadencijai...

Vadyba
2018.07.19
Į biudžetą gauta daugiau PVM, mažiau – gyventojų pajamų, pelno mokesčių 3

Valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 0,1% (5,9 mln. Eur) daugiau nei prognozuota ir 6,2%...

Finansai
2018.07.19
JK policija nustatė pasikėsinimo į Skripalius įtariamuosius 12

Jungtinės Karalystės (JK) policija identifikavo įtariamus išpuolio prieš buvusį dvigubą agentą Sergejų...

Verslo aplinka
2018.07.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau