Rytų ir Vidurio Europa atsidūrė Italijos rinkimų dėmesio centre

Šis klausimas tapo vienu iš „karščiausių“ Italijos rinkimų kampanijoje. Šalies piliečiai kovo 4-ąją rinks naują parlamentą. Opozicinės partijos kaltina valdančiuosius, esą šie nesugeba tvirčiau ginti savo pozicijų Briuselyje.
Tokį p. Padoano pareiškimą išprovokavo Brazilijos įmonės „Embraco“, kuri priklauso JAV pramonės milžinei „Whirlpool“, sprendimas uždaryti kompresorius šaldytuvams gaminusią gamyklą šiaurės Italijoje ir perkelti ją į Slovakiją. Taip darbo neteks 497 italai.
Apie šį sprendimą buvo paskelbta vasario 19-ąją.
Italijos ministras šią savaitę nuvyko į Briuselį ir mėgino įtikinti Margrethe Vestager, už konkurenciją atsakingą Europos Komisijos (EK) narę, kad ši imtųsi priemonių prieš Slovakiją.
Roma, be kita ko, tvirtina, kad 2014-2020 m. Slovakija sulauks 20 mlrd. Eur vertės ES struktūrinės paramos, o tai leis valstybei stimuliuoti ekonomiką ir pritraukti dar daugiau tarptautinių kompanijų iš Vakarų.
Trečiadienį po susitikimo Briuselyje p. Vestager sakė, kad EK peržiūrės Italijos kaltinimus nelegalia valstybine parama, tačiau šiuo metu reikia daugiau informacijos, kad būtų galima tiksliau įvertinti situaciją.
„Nežinodami tikslių detalių ir faktų apie šį atvejį, kol kas negalima išreikšti savo pozicijos“, – kalbėjo p. Vestager.
Slovakijos žiniasklaida pažymi, kad tai nėra vienintelis atvejis, kai užsienio gamintojai traukiasi iš Italijos.
Italijoje mokesčių našta įdarbinti vieną darbuotoją siekia 47,8%, Slovakijoje – 41,5%.