Verslo ir visuomenės partnerystė: prie tvarumo gali prisidėti visi

Reklama publikuota: 2021-10-06
svg svg

„Swedbank“ inicijuotas tvarumo projektas „Septyniolika“ per tris mėnesius Lietuvoje pritraukė apie 50.000 dalyvių, kuriems paprastai bei žaismingai pristatė svarbiausius Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus ir didžiausius šiandienos iššūkius. Šis banko projektas toli gražu ne vienintelis nukreiptas į edukaciją tvarumo tema. To imtis, kaip sako banko atstovai, skatina paprastas suvokimas, kad tvarumas yra būtinybė visiems, o būtent verslas prie pokyčių gali prisidėti labai daug.

„Mes, kaip organizacija, neveikiame vakuume, esame integrali visuomenės dalis, todėl mums labai natūralu ir svarbu prisidėti ar inicijuoti projektus, kurie kuria teigiamus pokyčius visuomenėje“, – sako Ernestas Ramonas, „Swedbank“ Socialinių iniciatyvų vadovas.

nuotrauka::1 left

Vykdydamas įvairias tvarumo veiklas, „Swedbank“ remiasi Jungtinių Tautų (JT) darnaus vystymosi tikslais, todėl tokios temos, kaip kokybiškas švietimas, daugiau lygybės, atsakinga gamyba ir vartojimas, klimato kaita ir kitos, yra itin svarbios banko projektuose. Visus 17 JT iškeltų darnaus vystymosi tikslų atspindėjo ir rudenį pasibaigęs projektas „Septyniolika“. Jo dalyviai buvo kviečiami Vilniuje išbandyti maršrutą, jungiantį 17 unikalių tvarumo objektų, o tuo pačiu ir pasitikrinti žinias sprendžiant testus, įsitraukti, rinkti taškus ir laimėti prizus tvarumo žaidime.

Visos septyniolika projektu pristatomų temų yra gana skirtingos, todėl sukurti objektus ir skleisti tvarumo žinutę iniciatoriams padėjo partneriai – įvairios nevyriausybinės ir visuomeninės organizacijos, asociacijos. Pasak E. Ramono, projektu buvo stengiamasi paprastai ir aiškiai kalbėti sudėtingomis tvarumo temomis ir tai pavyko.

Skirtingi būdai sudominti

Nors tvarumo diskusijose šiandien itin garsiai girdima aplinkosaugos tema, projektas „Septyniolika“ kvietė susipažinti ne tik su klimato kaitos problemomis, bet ir tais tikslais, kurie atspindi įvairias socialines problemas.

Siekiant sudominti ir įtraukti visuomenę, ieškota ir įvairių kūrybiškų sprendimų. Štai „Fluxus“ tiltas per Vilnelės upę, vilniečių jau pramintas „grojančiu tiltu“, ramino atpalaiduojančia kompozitoriaus Pauliaus Kilbausko muzika ir skatino pasirūpinti savo emocine sveikata, taip supažindinant su trečiuoju Darnaus vystymosi tikslu – „Gera sveikata ir gerovė“. Neries pakrantėje buvo įrengtos simbolinės skirtingos kėdės, simbolizuojančios tai, kad visi esame skirtingi, tačiau įvairovė tik sustiprina ir atneša naudos visuomenei. Tarp populiariausių projekto objektų buvo antrąjį Jungtinių Tautų tikslą „Be bado“ iliustruojantis menininkės Jolitos Vaitkutės instaliacijos „Foodprint“ atvaizdas. Įsikūręs Vokiečių gatvėje Vilniuje, praeivius ir projekto dalyvius jis vaizdžiai supažindino su maisto švaistymo problema bei jos mastu Lietuvoje.

Projektui buvo panaudoti jau esami tvarumą iliustruojantys miesto objektai ir sukurta keletas naujų. Rūpinantis aplinka, visi jie gaminti tik iš perdirbamų medžiagų, o gamybos metu sugeneruotos anglies dvideginio emisijos bus kompensuotos.

Ne vienas projektas

„Daugelis ir kitų mūsų vykdomų projektų, vienaip ar kitaip susijusių su tvarumo ir socialinės atsakomybės veiklomis, atliepia JT darnaus vystymosi tikslus. Pavyzdžiui, esame vieni iš pagrindinių „Maisto banko“ paramos akcijos „Pasidalink“ ir kitų veiklų partneriai. Dalyvaudami šiuose veiklose didžiausią dėmesį skyrėme maisto švaistymui ir iš to kylančioms aplinkosaugos bei klimato kaitos problemoms“, – apie kitus projektus pasakoja E. Ramonas.

Dar vienas šių metų projektas orientuotas į didesnę nuomonių įvairovę viešoje erdvėje ir lygių galimybių palaikymą. Kartu su profesionalų tinklo atstovais „Global Lithuanian Leaders“ bankas iniciavo projektą „Profesionalės.lt“. Tai – atvira moterų eksperčių duomenų bazė skirta žiniasklaidos atstovams, renginių organizatoriams ir kitiems turinio kūrėjams.

„Statistika rodo, kad viešojoje erdvėje moterys ekspertės kalba du kartus rečiau nei vyrai. Moterys yra rečiau kviečiamos pasisakyti ne tik žiniasklaidoje, bet ir profesinėse konferencijose ar kituose panašiuose renginiuose. Tad šiuo projektu skatiname daugiau lygybės viešoje erdvėje ir manome, kad didesnė nuomonių įvairovė suteikia daugiau laisvės ir pagarbos kiekvienam iš mūsų“, – sako E. Ramonas.

Rugsėjo 1 d. „Swedbank“ Finansų institutas išleido ir pirmą finansinio raštingumo knygą paaugliams,  kurie nori sumaniai, tvariai ir atsakingai tvarkytis su pinigais, išmokti taupyti, investuoti ir pasirūpinti karjera ar sukurti nuosavą verslą. Kokybiškas išsilavinimas taip pat yra vienas iš JT iškeltų tikslų, o didinti finansinį raštingumą itin svarbu dar jauname amžiuje.

Ir maži žingsniai

Visi darnaus vystymosi tikslai apima problemas, kurių nei viena valstybė, nei vienas verslas pats negali išspręsti. Tam būtinas visos visuomenės įsitraukimas. Tačiau verslai turi galimybių ir prisideda prie konkrečių problemų sprendimo ar kuria įrankius, padedančius gyventi tvariau. Beje, prisidėti daugelis organizacijų gali net mažais žingsniais.

„Versle, kaip ir visoje visuomenėje, tvarumo temos vis stipriau ir sparčiau įsitvirtina ir randa savo vietą. Nors daroma tikrai nemažai, norėtųsi padaryti daugiau, žengti po dar vieną tvarų žingsnį visų labui. Ir tam kartais net nereikia milžiniškų resursų, pavyzdžiui, prisidėti prie tvarumo veiklų galima savanoriaujant. Tai ypač patrauklu didelėms įmonėms, kuriose dirba daug darbuotojų. Be to, tai labai gera komandos stiprinimo priemonė“, – naudą ir visuomenei, ir verslui mato E. Ramonas.

„Swedbank“ ir patys įgyvendina projektą „Mums rūpi“. Jo metu banko kolegos savanoriai užsiima veiklomis, pradedant nuo miškų ir vandens telkinių tvarkymo iki profesinės savanorystės patariant NVO finansų klausimais ar padedant rengti įvairias strategijas. Savanorystės veiklai banko darbuotojai jau yra skyrę daugiau nei 45 000 valandų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Verslo ir visuomenės partnerystė: prie tvarumo gali prisidėti visi Verslo tribūna

„Swedbank“ inicijuotas tvarumo projektas „Septyniolika“ per tris mėnesius Lietuvoje pritraukė apie 50.000...

Tvarus verslas
2021.10.06
„Rail Baltica“: strateginių tarptautinių projektų įgyvendinimo iššūkiai – kas lemia jų sėkmę Verslo tribūna

Europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ statyba nuo Varšuvos per Lietuvą ir Latviją iki Talino –...

Tvarus verslas
2021.09.30
Tvarumui reikia inovacijų: Lietuvoje gamins unikalius daugkartinius maišelius Verslo tribūna 2

Aplinkai draugiškų maišelių gamintoja UAB „Bagfactory“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU)...

Tvarus verslas
2021.09.30
„Neste“ tvarumo ekspertė: 3 patarimai verslui, norinčiam žengti tvarumo keliu  Verslo tribūna 3

„Klimato kaita yra aktualiausia mūsų laikų problema, todėl ją sprendžiant verslas privalo imtis iniciatyvos,...

Tvarus verslas
2021.09.29
Kaip kurti organizacijos tvarumo strategiją, kad ji tikrai veiktų? Verslo tribūna

Tvarumo kryptį renkasi vis daugiau organizacijų, tačiau naujame kelyje pasitaiko ir kliūčių – vien rūšiuoti...

Tvarus verslas
2021.09.24
10 sprendimų kiekvienam verslui Verslo tribūna

Pandemija kaip niekad išryškino visuomenės ir verslo dėmesio aplinkai stoką, tad vartotojai ir net...

Tvarus verslas
2021.09.17
Tyrimas parodė – lietuviai linkę keisti vartojimo įpročius dėl tvarumo Verslo tribūna 2

Tvarumas Lietuvos gyventojams – pažįstama sąvoka. Net 88 proc. didmiesčių gyventojų teigia suprantantys jos...

Tvarus verslas
2021.09.14
 Tvarumo akceleratorius – tramplynas startuoliams ir galimybė didiesiems verslams Verslo tribūna 1

Didėjant poreikiui diegti versle tvarias inovacijas, rinkos lyderiai ryžtasi eksperimentavimui ir naujoms...

Tvarus verslas
2021.09.01
Tvarumo žingsniai: reikia ir veikti, ir apie tai pasakoti Verslo tribūna

Daugiau nei pusė vartotojų Australijoje sutiktų mokėti daugiau už prekę ar prekės ženklą, paremtą tvarumo bei...

Tvarus verslas
2021.08.24
„Maximos“ patalpų nuomos nuolaida pasinaudoję verslininkai: kai kurioms parduotuvėms tai buvo išlikimo klausimas Verslo tribūna

Pandemijos sustabdyti verslai, įsikūrę „Maximai“ priklausančiose patalpose, karantino metu už patalpų nuomą...

Tvarus verslas
2021.08.18
„Maxima“ didina investicijas į darbuotojų ir jų šeimų gerovę Verslo tribūna 6

Beveik 0,8 mln. eurų – tiek per pirmąjį pusmetį didžiausias šalies darbdavys – prekybos tinklas „Maxima“ –...

Tvarus verslas
2021.07.22
Sprendimai, kurių tikrai verta imtis siekiant tvarumo Verslo tribūna

Nešvaistyti elektros, atsisakyti plastiko ar bent jau jį rūšiuoti – tokių pačių pirminių sprendimų pirmiausia...

Tvarus verslas
2021.07.16
Išmaniųjų įrenginių pokyčiai: jau galima rinktis tvariau Verslo tribūna

Renkantis naują išmanųjį telefoną, kriterijų svarbumo sąraše vis dar pirmauja prekės ženklas ir kaina, tačiau...

Tvarus verslas
2021.07.14
„Švyturys-Utenos alus“ pripažintas atsakingiausia praėjusių metų įmone Verslo tribūna 3

Valstybės institucijos, verslo, švietimo ir žiniasklaidos sektoriaus atstovai jau dešimtą kartą varžėsi...

Tvarus verslas
2021.06.18
Nauja pramoga atkreips dėmesį į tvarumą: kviečia keliauti po išskirtinius objektus Vilniuje Verslo tribūna

Virtualiai įbristi į tirpstančius ledynus, paklausyti virš Vilnelės sklandančios muzikos ar prisėsti šalia...

Tvarus verslas
2021.06.17
„Swedbank“: lyčių atlyginimų skirtumus organizacijos turi stebėti nuolat Verslo tribūna 3

„Sodrai“ pradėjus viešai skelbti vidutinį atlygį šalies įmonėse pagal lytį, paaiškėjo, kad atlyginimų...

Tvarus verslas
2021.06.17
Išmanieji skaitikliai taupo ir laiką, ir pinigus  Verslo tribūna

Vandentiekis tampa vis išmanesnis. Bendrovė „Vilniaus vandenys“ jau įdiegė beveik 7 000 išmaniųjų nuotolinio...

Tvarus verslas
2021.06.17
„Maximos“ sprendimą atsisakyti baudų praktikos tiekėjai sveikina: tai – aukštas standartas Verslo tribūna 1

Prekybos tinklas „Maxima“ atsisako baudų praktikos už prekių pristatymo vėlavimą – tokių teisinių nuostatų...

Tvarus verslas
2021.06.16
Trys žingsniai, kad partnerių sunkumai nenutemptų verslo žemyn Verslo tribūna

Tvarus gali būti tik sėkmingai ir stabiliai veikiantis verslas, tačiau kad ir kiek dėtumėte pastangų į savo...

Tvarus verslas
2021.06.16
„Rail Baltica“ jau didina Kaišiadorių patrauklumą Verslo tribūna 1

Tarp Vilniaus ir Kauno, šalia geležinkelio, įsikūrę Kaišiadorys planuoja išnaudoti ir geležinkelį „Rail...

Tvarus verslas
2021.06.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku