„Invega“ pratęsė „Alternatyvos“ skolinimosi terminą iki 2023-ųjų pabaigos

Invega pratęsė skolinimosi terminą per alternatyvius finansuotojus pagal priemonę Alternatyva iki 2023 m. gruodžio 31 d. Smulkusis ir vidutinis verslas (SVV) galės kreiptis į finansų tarpininkus paskolos investicijoms ar apyvartinėms lėšoms.
Alternatyva viena iš populiariausių Invegos priemonių: nuo jos atsiradimo 2020 m. suteikta beveik 2.700 Eur paskolų už daugiau kaip 140 mln. Eur.
Įvertinus Rusijos karo Ukrainoje keliamus iššūkius bei finansavimo, ypač smulkiajam verslui, poreikį, buvo nuspręsta pratęsti paskolų teikimo SVV per alternatyvius finansuotojus terminą iki 2023 m. pabaigos, kad krizės metu verslui, patiriančiam sunkumų skolinantis iš tradicinių finansuotojų, būtų prieinamos visos finansavimo galimybės toliau sėkmingai vykdyti bei plėsti savo veiklą, pranešime cituojama Ieva Petkevičiūtė, Invegos Priemonių valdymo skyriaus vyresnioji projektų vadovė.
Pagal Alternatyvą, didžiausia paskolos dalis, 100% finansuojama iš priemonės lėšų, iki 500.000 Eur. Maksimali paskolos suma priklauso nuo konkrečios paskolas teikiančios finansų įstaigos.
Alternatyvūs finansuotojai, Invegos finansų tarpininkai, nurodo, kad įmonės domisi finansavimu pagal Alternatyvos priemonę, todėl teigiamai vertina, kad priemonė pratęsta.
Stebime, kad pastaraisiais metais vis daugiau įmonių kreipiasi į Noviti Finance ir kitus nebankinius alternatyvius finansuotojus. Net ir pasibaigus pandemijai, paraiškų skaičius nesumažėjo. Atvirkščiai su kiekvienu pusmečiu paraiškų vis daugėja. Verslai aiškiai pajuto alternatyvių finansuotojų privalumus lankstumą, greitį, pastangas įsigilinti į kiekvieno kliento situaciją, nurodo Linas Armalys, Noviti Finance vadovas.
Jis nurodo, kad labai mažos įmonės iki 10 darbuotojų sudaro 84% šalies bendrovių, jų vidutinė paskolos suma 10.00020.000 Eur, tokias įmones aktyviausiai finansuoja alternatyvieji finansuotojai.
Užklausų dėl Alternatyvos priemonė sulaukia ir alternatyvūs finansuotojai. Jie nurodo, kad galimybė įgyvendinti Invegos priemones naudinga ir jiems patiems.
Alternatyva buvo viena iš kelių priemonių, prasidėjus COVID-19 pandemijai, kuri reikšmingai prisidėjo prie alternatyvių finansuotojų galimybių toliau sėkmingai finansuoti bei palaikyti smulkųjį verslą net ir esant didžiuliam neapibrėžtumui rinkoje. Ši priemonė, ypač antroji jos dalis de minimis pagalbos sąlygomis, ir vėlesniu laikotarpiu, kai pandemija atslūgo ir prasidėjo nauji iššūkiai rinkoje, išliko ypač populiari SVV, nes leidžia suderinti patrauklias komercines sąlygas ir alternatyvių finansuotojų lankstumą, pranešime cituojamas Audrius Beniulis, SME Finance pardavimų vadovas Lietuvoje.
Verslai, kurie domisi paskolos teikimo sąlygomis, gali kreiptis į tuos finansų tarpininkus, kurie turi pasirašę sutartį su Invega dėl bendradarbiavimo finansų tarpininkų sąrašas kreipiantis de minimis pagalbos sąlygomis ir rinkos sąlygomis. Paskolos teikia finansų tarpininkai, todėl verslui papildomai į Invegą kreiptis nebereikia.
Užklausų dėl finansavimo sulaukiame kiekvieną savaitę, klientai domisi, ar dar turime laisvų lėšų. Be to, priemonė patraukli ne tik klientams, bet ir finansų tarpininkams nes finansų tarpininkai gali atliepti SVV poreikius, o komunikacija su Invega yra greita, efektyvi, nurodo Gabija Zdanevičienė, Factris LT1 pardavimų vadovė. Tikimės, kad Invega ir ateityje sukurs panašių priemonių, kurios leistų finansų tarpininkams teikti finansavimą Lietuvos verslams palankesnėmis sąlygomis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Gazelė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti