Kas tai? Eksperto įžvalgos

Kodas, padedantis paslaugų teikėjams surinkti įmokas greičiau ir tiksliau

Reklama publikuota: 2018-06-18
svg svg

Kiekvienam paslaugų teikėjui svarbu kuo efektyviau surinkti klientų įmokas, todėl klientų patogumui siūlomi įvairūs atsiskaitymo būdai – nuo e. bankininkystės iki loterijų terminalų.

Tačiau retai pagalvojama apie tai, kad kelią į greitesnį apmokėjimą nutiesti gali pati sąskaita.

„Sąskaita gali būti ne tik informacijos apie mokėtiną sumą perdavimo priemonė, tačiau ir kanalas, iš kurio inicijuojamas apmokėjimo procesas. Tam galima panaudoti grafinį paveikslėlį – QR kodą – ar įprastą tekstinę aktyvią nuorodą. Spustelėjus ją ar telefonu nuskenavus kodą, mokėtojas iškart nukreipiamas į  e. banką, prie kurio prisijungęs patvirtina mokėjimo nurodymą“, – sako efektyvius sąskaitų pateikimo sprendimus teikiančios UAB „Fitek LT“ generalinis direktorius Audrius Kirklys.

Tokio sprendimo vertė mokėtojui – patogumas ir klaidų galimybės pašalinimas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Žmogui nebereikia rankomis vesti mokėjimo informacijos: paspaudus nuorodą ar nuskaičius kodą, mokėjimo nurodymas formuojamas automatiškai pagal sąskaitoje pateiktus duomenis. Belieka mokėjimą patvirtinti.

Šiuo metu mokėjimai inicijuojami naudojant „Bank link“ sprendimą, tačiau „Fitek LT“ technologiškai pasirengusi integruoti ir rinkoje bręstančius alternatyvius mokėjimų sprendimus. Tokiu būdu bus pasiūlyta dar daugiau pasirinkimo galimybių tiek paslaugų teikėjams, tiek pastarųjų klientams.

Automatizavimas ir plačios galimybės

„Fitek“ specializacija – sąskaitų įvairiais formatais ir kanalais išrašymas bei pateikimas mokėtojams. „Kas mėnesį įmonės per mus vartotojams pateikia šimtus tūkstančių sąskaitų, tad QR kodų ar aktyvių nuorodų panaudojimas turi didelį potencialą. Patirtis rodo, kad klientai vis dažniau renkasi atsiskaitymus elektroninėje erdvėje, to šis sprendimas atsiskaitymo internetu procesą paverčia dar patrauklesniu“, – sako A. Kirklys.

Nesvarbu, ar įmonė turi šimtą, ar šimtą tūkstančių klientų – kiekvienam „Fitek“ sugeneruoja unikalų QR kodą ar aktyvią nuorodą sąskaitoje. 

Paslaugų teikėjui pageidaujant, QR kodus bei aktyvias nuorodas galima uždėti tik pagal tam tikrus kriterijus atrinktoms sąskaitoms. 

Sąskaitas klientams „Fitek“ gali pateikti įvairiais būdais – atspausdinti ir išsiųsti popierines paprastu paštu, suformuoti pdf formatu ir išsiųsti el. paštu, patalpinti el. sąskaitas į paslaugos tiekėjo savitarnos, epay.lt ar kitas sistemas.  

Laimi ir klientas, ir paslaugų teikėjas

Klientui patogu, o kokia nauda sąskaitas pateikiančiam paslaugų teikėjui?

„Pirmiausia, greitesnis mokėjimo inicijavimas, nes aktyvi nuoroda bei QR kodas paskatina žmones sąskaitas apmokėjimo imtis nedelsiant. Antra – paslaugų tiekėjas gauna tikslius mokėjimų duomenis ir išvengia brangaus rankinio darbo dėl klaidų, kurių dažnai pasitaiko mokėtojams pildant mokėjimo pavedimus rankomis. Trečia, užtikrinama atskaitomybė ir kontrolė  – „Fitek“ kasdien perveda sukauptas dienos mokėjimų lėšas paslaugų tiekėjui ir pateikia mokėjimų ataskaitą“, – naudas vardija A. Kirklys.

Pasak jo, nors QR kodai išrasti prieš kelis dešimtmečius ir Lietuvoje seniai nėra naujovė, jie dažniau naudojami rinkodaros ir komunikacijos tikslais, tuo tarpu mokėjimų srityje yra vis dar reti.

Tad verslui pats metas pasinaudoti šia paprasta, tačiau efektyvia galimybe ir taip pagerinti klientų patirtį.

Kaip vyksta sąskaitos apmokėjimas naudojant QR kodą ar aktyvią nuorodą:

Gavęs sąskaitą su QR kodu ar aktyvia nuoroda, klientas ją patogiai, greitai ir saugiai apmokės: 

nuotrauka::1 right

nuotrauka::2 right

1. Popierinėje sąskaitoje esantį QR kodą mokėtojas nuskaitys išmaniuoju telefonu, nukreipęs jo kamerą į QR kodą. Tam prireiks QR kodų nuskaitymo mobiliosios programėlės, kurią galima greitai ir nemokamai atsisiųsti.   2. Elektroninėje sąskaitoje mokėtojui tereiks tik spustelti ant QR kodo ar aktyvios nuorodos. 3. Mokėtojas bus nukreiptas į e. banką, kuriame jau bus suformuotas mokėjimo nurodymas su automatiškai užpildytais duomenimis. Mokėtojui tereiks patvirtinti mokėjimo nurodymą.   4. Po patvirtinimo, mokėjimo nurodyme esanti pinigų suma bus neatšaukiamai nurašyta nuo mokėtojo sąskaitos 5. Mokėtojas gaus el. laišką, patvirtinantį apie atliktą mokėjimą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku