Belgijos regionas vetavo ES ir Kanados laisvos prekybos sutartį

Prancūzakalbio Belgijos regiono Valonijos parlamentarai penktadienį atmetė ES-Kanados laisvos prekybos sutartį (CETA).
Aš nesuteiksiu įgaliojimų federalinei vyriausybei ir Belgija nepasirašys CETA spalio 18 dieną, neeilinės parlamento sesijos metu kalbėjo socialistas Paulas Magnette, Valonijos vyriausybės vadovas. Jo nuomone, būtina iš naujo derėtis su Kanada dėl geresnių CETA sąlygų.
46 Valonijos parlamentarai pasisakė už tokį sprendimą, 16 balsavo prieš. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as po šio balsavimo turėtų susitikti su p. Magnette.
Tam, kad sutartis įsigaliotų, reikalinga visų 28 ES valstybių parama. Prancūzakalbė Belgijos dalis prieštarauja susitarimui, nes jam įsigaliojus, esą valstybę užplūs pigios importuotos prekės. Federalinė Belgijos vyriausybė pritaria susitarimui, tačiau jai būtina gauti visų trijų valstybės regionų Flandrijos, Briuselio regiono ir Valonijos sutikimą.
Šio regiono gyventojai daugiausiai nerimauja dėl pigių kanadietiškų žemės ūkio produktų, visų pirma jautienos ir kiaulienos.
CETA nesėkmė gali turėti įtakos ir ES vykdomoms deryboms dėl panašių susitarimų su JAV ir Japonija. Be to, tai sukeltų abejonių, kad po Brexit pabaigos pavyktų greitai pasiekti Jungtinės Karalystės prekybos sutartį su ES.
Būtent Brexit prisidėjo prie sunkumų, tariantis dėl CETA, kadangi JK yra didžiausia Kanados prekybos partnerė Europoje ir, be jos paramos, Kanada turi mažiau svertų derybose.
Derybos dėl CETA tarp ES ir Kanados 10 didžiausios ekonomikos pasaulyje tęsėsi nuo 2009-ųjų. Sutarties rėmėjai sako, kad pirmasis ES laisvos prekybos susitarimas su viena iš G7 narių padidins prekių ir paslaugų prekyba daugiau nei 20% ir ES bendrą ekonomiką išaugins daugiau nei 12 mlrd. Eur per metus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Prekyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti