Pasaulio universitetų reitingas: VU 500-uke, geriausias pasaulyje – MIT

Pasaulio universitetų reitinge QS World University Rankings 20162017 Vilniaus universitetas pirmą kartą pateko tarp 500 geriausių aukštųjų mokyklų. Pirmąją vietą užėmė JAV Masačusetso technologijų institutas.
Geriausiai įvertintas Lietuvos universitetas šio reitingo lentelėje dalijasi 481-490 vietomis. Praėjusiais metais jam atiteko 501-550 pozicija.
Mūsų tikslas yra stoti į vieną gretą su geriausiais Europos universitetais, o tam reikės ir mūsų, ir valstybės susitelkimo. Vilniaus universitetas, optimizavęs savo išteklius, pademonstravo proveržį, tačiau jei šalyje aukštojo mokslo kokybei nebus skiriamas deramas dėmesys, bus švaistomos lėšos, skirtos šiai gyvybiškai svarbiai sričiai, esamas pozicijas išlaikyti bus sunku, išplatintame pranešime komentuoja Artūras Žukauskas, universiteto rektorius.
Pagal akademinę reputaciją ir reputaciją tarp darbdavių universitetas, palyginti su praėjusiais metais, pakilo per 44 pozicijas ir užėmė 352 vietą.
Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos ir Vytauto didžiojo universitetai pateko į grupę 701+.
KTU reitingų nesureikšmina
Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas šiuos reitingus vertina vidutiniškai.
Koks bebūtų reitingas jis šimtaprocentinio objektyvumo neturi. Jis vis tiek turi tam tikrus niuansus, kurie yra subjektyvūs dalykai, tad žiūriu taip labai protingai, neabsoliutinu šitų dalykų. Visi reitingai (jų variantų yra 4-5) yra su tam tikrais niuansais, - VŽ pasakoja p. Baršauskas.
Kita vertus rektorius teigė, suprantąs, kad reitingai kai kuriais aspektais yra svarbūs.
Tie žmonės, kurie žino esmę, jie vidutiniškai žiūri ( į reitingus VŽ), kaip ir aš. Tačiau tėveliams tie dalykai yra svarbūs. Negaliu ignoruoti, kad tai yra niekas. Bet tie, kurie orientuojasi, jie atsargiai, protingai žiūri, - kalba p. Baršauskas.
Paklaustas, ar KTU investavo į tai, kad universitetas pakiltų QS reitinge, rektorius teigė, kad KTU to praktiškai nedarė.
Natūraliai tą darom, kaip išeina, taip išeina, sako rektorius. Metant finansavimą, galima reitinguose sulošti ir gerokai kilstelėt, šoktelėt aukščiau. Bet tikrai nežaidžiam tų žaidimų.
Kartais tai tik techninis pokytis
Ar Lietuvos universitetų kilimas pasaulio reitingo laiptais atspindi fundamentalų aukštojo mokslo pagerėjimą, sunku pasakyti, teigia Žilvinas Martinaitis, tyrimų ir konsultacijų bendrovės Visionary Analytics partneris.
Judėjimas reitinguose per keliasdešimt pozicijų kartais yra techninis, nes (universitetai VŽ) pasižiūri, kokie rodikliai vertinami ir gali susikoncentruoti į tuos rodiklius. Tad galima dažnai pagerinti reitingą gerinant tuos rodiklius, o ne pačią studijų mokslo kokybę, VŽ sako p. Martinaitis.
Bet kokiu atveju, buvimas pasauliniuose reitinguose yra gera reklam, teigia jis, mat reitingai siunčia signalą potencialiems užsienio studentams.
Kita vertus, aukšta universiteto vieta reitinge nebūtinai reiškia, kad joje pirmos pakopos studentas gaus puikų išsilavinimą.
Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad patys geriausi universitetai didele dalimi yra aukštai dėl puikių tyrimų. Bet ar baklauro atžvilgiu yra gerai studijuoti pačiuose geriausiuose universitetuose nežinau, sako p. Martinaitis. Žinoma, diplomo vertė darbo rinkoje bus aukšta. Kita vertus, patys geriausi mokslininkai, kurie generuoja tą prestižą, nebūtinai turi interesą dirbti su studentais. Ir nebūtinai geras mokslininkas yra geras pedagogas, ko reikia bakalauro lygmeniui.
Tiesa, p. Martinaitis pažymi, kad kalbant apie magistrantūros ar doktorantūros studijas, reitingai tampa žymiai aktualesni.
Geriausias MIT
Geriausiu pasaulio universitetu išrinktas Masačusetso technologijų institutas, kuris pastaruosius kelerius metus išlaiko šią poziciją. Antra vieta atiteko Stanfordo universitetui, trečia Harvardo.
QS World University Rankings yra didžiausias nepriklausomas pasaulinis universitetų reitingas. Šiemet iš viso svarstytos daugiau nei 4.000 universitetų paraiškos, beveik tūkstantis universitetų buvo įvertinti. Galutiniai rezultatai sudaromi vertinant akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, studentų ir dėstytojų santykį padaliniuose, citavimo dažnumo rodiklį, užsienio dėstytojų dalį ir užsienio studentų skaičių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti