Įdomiausi 2016 m. turizmo objektai: sensacijų nežada, tačiau perliukų bus

Publikuota: 2016-03-20
Zarasų ežere gegužę pradės veikti didžiausias Baltijos šalyse vandenlenčių parkas. Algimanto Navicko nuotr.
svg svg
Zarasų ežere gegužę pradės veikti didžiausias Baltijos šalyse vandenlenčių parkas. Algimanto Navicko nuotr.
 

Lietuvos regionai šiemet pristatys pluoštą naujų turizmo traukos objektų bei paslaugų. Tiesa, tokių „žvaigždžių“, kaip pernai minias pritraukęs Anykščių „Lajų takas“, šiemet nesitikima, tad tikimybė, jog plūstelėjus turistams kuriame nors regione gali pritrūkti vietų nakvynei ar pavalgyti, menka.

Šiemetinis naujų turizmo traukos objektų sąrašas trumpesnis nei pernykštis. Specialistai vienu ryškiausių objektų vadina gegužę Birštone planuojamas atidaryti „Vytautas Mineral SPA“ kompleksas.

Iš viso jame bus įrengti 166 kambariai (350 lovų). Birštono turizmo informacijos centro duomenimis, šiuo metu Birštone yra 2.300 lovų.

Pernai per 9 mėnesius Birštoną aplankė 58.292 turistų – 42% daugiau nei tuo pačiu 2014 metų laikotarpiu.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Šiemet tikimasi dar didesnio turistų skaičiaus augimo, o didžiausias viltis miestas sieja būtent su naujuoju kompleksu. Jam startavus lovų skaičius kurorte padidės maždaug 15%.

„Tokio komplekso, kaip „Vytautas Mineral SPA“, Birštonui tikrai reikėjo, mat žmonės vis dažniau nori atvykti į šį kurortą ne tik pagerinti sveikatos, bet ir pailsėti. Manau, naujasis projektas susilauks tikrai didelio susidomėjimo ir į Birštoną pritrauks dar daugiau turistų“, – kalba Žydrė Gavelienė, Nacionalinės turizmo verslo asociacijos vadovė.

Kaunas atsinaujina

Kauno turistinių grožybių sąrašą šiemet papildys 3 įdomūs objektai.

Šių metų pavasarį – vasarą šalia Kauno pilies turėtų būti atidarytas naujas amfiteatras, kuriame bus įrengta 2.000 sėdimų vietų. Amfiteatre bus organizuojami spektakliai, koncertai, šou pasirodymai, kino seansai. Pasak Kauno m. savivaldybės atstovų, naujasis objektas turėtų tapti vienu iš svarbiausių traukos objektų Kaune.

Be to, rugsėjį bus baigta beveik dešimtmetį trukusi Nacionalinio Kauno dramos teatro renovacija.

„Atnaujinus didžiąją teatro salę sėdimų vietų skaičius nuo 540 sumažės iki 500, tačiau žiūrovai spektaklio metu galės mėgautis didesniu komfortu“, – pasakoja Valius Kriščiūnas, Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinio direktoriaus pavaduotojas gamybos ir ūkio reikalams.

Pasak jo, po rekonstrukcijos teatre bus pradėta teikti sinchroninio vertimo paslauga – spektakliai bus verčiami į anglų kalbą, taigi teatras turėtų tapti įdomus ne tik Lietuvos gyventojams, bet ir svečiams iš užsienio.

Tikimasi, kad daugiau turistų į laikinąją sostinę padės pritraukti ir pačioje 2016 metų pabaigoje – gruodį – po rekonstrukcijos planuojamas atidaryti M. K. Čiurlionio muziejus.

Kauno m. savivaldybės duomenimis, pernai svečių skaičius Kauno apgyvendinimo įstaigose augo 6%. Šiemet prognozuojama jį augsiant 5–7%.

Kauno apgyvendinimo įstaigose vienu metu gali apsistoti 3.500 turistų. Vidutiniškai turistai Kaune apsistoja 2 naktims.

Šilutė vilios edukacija

Šilutės koziris šiemet – naujos edukacinės programos.

Pavasario pabaigoje turėtų startuoti programa „Pamario kulinarinio paveldo kelias“, kurios metu turistai galės susipažinti su Šilutės rajono kulinariniu paveldu, apsilankyti įvairiose šio rajono maitinimo įstaigose, paragauti tradicinių šio krašto patiekalų: šiupinio, žuvienės ar vofelių (pagal specialią techniką kepamo, į vaflius panašaus patiekalo).

Kita naujovė – balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje startuosianti programa „Paukščių stebėjimas Nemuno deltoje“. Programa, kurią iniciavo Šilutės verslininkas Ringaudas Paulius, skirta mylintiems gamtą: plaukiant laivu Nemuno deltoje bus galima stebėti paukščius. Turistai galės rinktis programą su nakvyne laive arba be jos. Pramogos kaina prasidės nuo 150 Eur žmogui.

„Planuodami edukacines programas ir maršrutus, siekiame, kad į Šilutę atvykę turistai susigundytų čia praleisti kuo daugiau laiko – ne vieną dieną, o dvi ar tris“, – teigė Rasa Kmitienė, Šilutės turizmo ir informacijos centro (ŠTIC) direktorė.

ŠTIC duomenimis, pernai Šilutės rajoną aplankė 5% daugiau turistų nei 2014 m. Tikimasi, kad šiemet jų skaičius ūgtelės iki 8%.

Ponios Kmitienės teigimu, Šilutės rajonas jau šiandien yra pasirengęs priimti gausesnį svečių būrį – vietų nakvynės ir maitinimo įstaigose yra daugiau nei šiuo metu sulaukiama turistų.

Mieste ir rajone vienu metu gali pernakvoti 1.445 žmonės, be to, liepą Šilutės mieste atsidarys dar vieni svečių namai.

Į Zarasus – vandens pramogų

Zarasai šiemet daugiausiai vilčių sieja su gegužę Zaraso ežero Didžiojoje saloje pradėsiančiu veikti didžiausiu Baltijos šalyse vandenlenčių ir vandens slidžių pramogų parku.

6 bokštų apvalios formos vandenlenčių ir vandens slidžių trasa vienu metu galės čiuožti iki 7 mėgėjų arba iki 14 profesionalų.

Parke įrengtos vaikų žaidimo, sporto aikštelės, atnaujintas pagrindinis Zarasų miesto paplūdimys. Praalkusieji galės užkąsti saloje įsikursiančioje kavinėje. Kiek turistų šiemet gali sulaukti naujasis parkas, zarasiškai prognozuoti nesiima.

„Šiam kraštui niekad netrūko turistų, ypač šiltuoju sezonu, dėl to turime pakankamai vietų tiek norintiems pavalgyti, tiek ieškantiems nakvynės. Esama Zarasų turistinė infrastruktūra yra pakankamai išvystyta, tad į naująją parką atvyksiančius turistus galėsime priimti ne tik vienai dienai, bet ir apnakvindinti“, – kalba Kęstas Vasilevskis, laikinai einantis Zarasų turizmo informacijos centro direktoriaus pareigas.

Šiuo metu Zarasų rajone ir mieste yra 85 apgyvendinimo bei 22 maitinimo įstaigos.

Sujudo Šiaurės Lietuva

Rietavas, Kupiškis, Plungė ir Telšiai suvienijo pajėgas ir pavasario pabaigoje pasiūlys naują projektą „Pieno kelias: nuo vietos gamintojo iki vartotojo“.

Projektas supažindins su pieno ūkiais, turistai galės dalyvauti pieno ūkių produkcijos degustacijose, maudytis pieno voniose, išmėginti SPA procedūras.

„Pieno kelias“ apjungs smulkius pieno gamintojus, perdirbėjus, kaimo turizmo sodybas ir kitus ūkio subjektus, siūlančius produktų ar paslaugų, susijusių su pieno tema. Į jį jau įsitraukė 28 objektai, tačiau iki pavasario pabaigos jų skaičius, tikimės, dar padidės“, – pasakoja Laima Dockevičienė, Rietavo verslo ir informacijos centro direktorė.

Į projektą investuota 108.875 Eur.

Kiek turistų šiemet jis gali privilioti, vietinių turizmo informacijos centrų atstovai kol kas prognozuoti nesiima.

Pasak jų, tiek Telšiai, tiek Plungė pasirengę šiemet priimti gausesnius turistų būrius.

Telšiai – 2016 – ųjų Lietuvos kultūros sostinė – turistų šiemet tikisi sulaukti 30% daugiau nei 2015 m., kai mieste apsilankė 15.962 žmonių. „Vietų jiems apnakvindinti ir pamaitinti tikrai užteks. Pačiuose Telšiuose yra 6 apgyvendinimo įstaigas, galinčios vienu metu talpinti 130 svečių bei 24 maitinimo įstaigos“, – teigia Aistė Korkadinovaitė – Šiaudkulienė, Žemaitijos turizmo informacijos centro atstovė.

Plungės rajone pernai apsilankė 2.673 turistai – 23% daugiau nei 2014 m. Šiame rajone vienu metu nakvynei gali apsistoti 637 žmonės, – tačiau į šį skaičių neįtrauktos nakvynės vietos stovyklavietėse ir kaimo turizmo sodybose, kurių šiame rajone yra ganėtinai daug.

Vienas iš pagrindinių projekto iniciatorių – Rietavas teigia, kad jų mieste jau šiemet gali pritrūkti nakvynės vietų. Šiuo metu p. Dockevičienės teigimu yra apie 60 lovų.

„Kviečiame verslininkus prisidėti prie šio projekto investuojant į naujas apgyvendinimo bei maitinimo įstaigas. Jų Rietave labai trūksta“ , – sako ji.

Kupiškis tikisi sulaukti 5–6% daugiau turistų.

„Nakvynės vietų Kupiškyje turėtų pakakti. Dabar čia veikia 10 apgyvendinimo įstaigų“, – kalba Paulius Pranckūnas, Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorius.

Kultūrinio paveldo naujienos

Turistus šiemet pakvies ir keli naujai renovuoti kultūrinio paveldo objektai.

Gegužę Mažeikiuose atsidarys renovuotas Pavirvytės dvaras – vienas iš nedaugelio išlikusių medinių dvarų, o liepą –atnaujintas Sedos vandens malūnas. Palangoje bus sutvarkyta istorinė vila „Anapilis“, kurioje įsikurs Palangos kurorto muziejus.

Valstybinis turizmo departamentas tikisi, kad šiemet vietinių turistų srautai padidės 7– 8%. 2015 m. jie augo 10,3%, o 2014 m. – 8,8%.

FOTOGALERIJA Medžių lajų takas Anykščiuose (21 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Paslaugos“
Duomenų apsaugos inspekcija sprendimą dėl baudos „Karštoms pėdoms“ priims vasario pabaigoje 1

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) sprendimą dėl žurnalistinio projekto „Karštos pėdos“ priims...

Rinkodara
2022.01.27
Susiviliojote prekiauti „Filmai.in“ taškais? Nenustebkite, kad sąskaita bus užšaldyta 1

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) perspėja, kad asmenims, užsiimantiems neteisėta autorių teises...

Rinkodara
2022.01.16
Metų TOP: skaitomiausios „Verslo žinių“ publikacijos 1

2021-aisiais daugiausia VŽ skaitytojų dėmesio sulaukė istorijos apie pasikeitusius reikalavimus pastatų...

Verslo aplinka
2022.01.01
Pati to nežinodama, „Paysera“ vėl patalkino „Filmai.in“ 16

Šiemet įsigaliojus Autorinių teisių ir gretutinių teisių pakeitimams visoms Lietuvoje veikiančios finansų...

Rinkodara
2021.12.29
Pamatines vertybes gynęs Honkongo naujienų portalas „Stand News“ po policijos reido nutraukia veiklą

Honkongo interneto naujienų svetainė „Stand News“ socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad laikinasis...

Rinkodara
2021.12.29
ES Teisingumo teismas: dėl žalos atlyginimo galima kreiptis į bet kurį ES šalies teismą Premium

Asmuo dėl internete paskelbtos informacijos, kuri pažeidžia jo teises, pavyzdžiui, garbę, orumą, intelektinę...

Prekyba
2021.12.22
2022 m. LRT biudžetas: kam kitąmet atiteks didžiausias dėmesys 1

LRT biudžeto lėšos kitąmet daugiausia bus investuojamos į turinį: planuojamas naujas korespondentų punktas...

Rinkodara
2021.12.15
Rudens sezono TV laidų lyderiai – žinios, filmai, talentų šou ir krepšinis 1

Šį rudenį vidutinis Lietuvos gyventojo prie TV per parą praleistas laikas grįžo į užpernykštes vėžes.

Rinkodara
2021.12.12
Rokas Venslauskas: verslo ateitis – ekoinovacijos Verslo tribūna 1

„Svarbiausias uždavinys verslui planuojant ateities plėtrą – įgyvendinti inovatyvius sprendimus siekiant ne...

Paslaugos
2021.12.06
TV3 grupė ir „ViacomCBS“ užmezgė partnerystę Baltijos šalyse 2

Nauja daugiametė strateginė partnerystė tarp JAV tarptautinio žiniasklaidos koncerno ir TV3 grupės suteiks...

Rinkodara
2021.12.04
Renginių organizatoriai į priešpandeminį lygį dar negrįžo: žiemos šventėms apsidraudžia virtualiais renginiais Premium

Artėjant žiemos šventėms, nuotoliniai renginiai tampa viena iš galimybių švęsti saugiai, taip pat...

Gazelė
2021.12.03
Bilietas į greičio pasaulį pirmąja klase Verslo tribūna

Nuspaudžiate akseleratorių iki galo, 12 cilindrų variklis pademonstruoja grėsmingiausias savo natas, o...

Verslas prašo valdžios skubotai nedidinti loterijų mokesčių 1

Verslo organizacijos prašo Seimo frakcijų ir Vyriausybės skubotai ir be diskusijų nedidinti loterijų...

Verslo aplinka
2021.12.02
Kompiuterių nuoma kaip „Spotify“ prenumerata: paaugo dvigubai, klientai randa patys Premium 4

Kompiuterių nuomos poreikis pastaraisiais metais išaugo: darbuotojai kėlėsi dirbti į namus, bet temptis...

Gazelė
2021.12.01
Telecentras: gigabitinis junglumas tampa norma Verslo tribūna

Lietuvos perėjimas iš megabitinės visuomenės į gigabitinę kelia nemažų iššūkių telekomunikacinio junglumo...

Paslaugos
2021.11.30
Ar dar ilgai dokumentus pasirašinėsime ranka? Verslo tribūna

Elektroninis parašas yra skaitmenizavimo suteikta galimybė paversti gyvenimą ne tik patogesniu, bet ir...

„It‘s simple“
2021.11.29
Transporto, apgyvendinimo ir paslaugų įmonių apyvarta trečiąjį ketvirtį augo toliau

Lietuvoje šių metų trečiąjį ketvirtį, palyginti su antruoju ketvirčiu, dėl toliau mažėjančių veiklos...

Paslaugos
2021.11.26
„Veeam“ kelias į lyderių pozicijas: siūlome paprasčiausius, patikimiausius ir efektyviausius sprendimus rinkoje Verslo tribūna

P. Niziolek, papasakokite apie „Veeam Software“ ir kodėl ši bendrovė yra žinoma kaip geriausių savo klasėje...

Inovacijos
2021.11.26
S. Žilėnas perims vadovo pareigas „Reitan Convenience Lithuania“

Norvegiško kapitalo uždaroji akcinė bendrovė „Reitan Convenience Lithuania“, Lietuvoje valdanti prekinius...

Vadyba
2021.11.25
„Kelių priežiūra“ pildo paslaugų portfelį: kasmet po naują veiklą Verslo tribūna 1

Valstybinius kelius prižiūrinti „Kelių priežiūra“ jau kurį laiką greta pagrindinės veiklos vysto ir kelių...

Paslaugos
2021.11.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku