Įdomiausi 2016 m. turizmo objektai: sensacijų nežada, tačiau perliukų bus

Publikuota: 2016-03-20
Zarasų ežere gegužę pradės veikti didžiausias Baltijos šalyse vandenlenčių parkas. Algimanto Navicko nuotr.
svg svg
Zarasų ežere gegužę pradės veikti didžiausias Baltijos šalyse vandenlenčių parkas. Algimanto Navicko nuotr.
 

Lietuvos regionai šiemet pristatys pluoštą naujų turizmo traukos objektų bei paslaugų. Tiesa, tokių „žvaigždžių“, kaip pernai minias pritraukęs Anykščių „Lajų takas“, šiemet nesitikima, tad tikimybė, jog plūstelėjus turistams kuriame nors regione gali pritrūkti vietų nakvynei ar pavalgyti, menka.

Šiemetinis naujų turizmo traukos objektų sąrašas trumpesnis nei pernykštis. Specialistai vienu ryškiausių objektų vadina gegužę Birštone planuojamas atidaryti „Vytautas Mineral SPA“ kompleksas.

Iš viso jame bus įrengti 166 kambariai (350 lovų). Birštono turizmo informacijos centro duomenimis, šiuo metu Birštone yra 2.300 lovų.

Pernai per 9 mėnesius Birštoną aplankė 58.292 turistų – 42% daugiau nei tuo pačiu 2014 metų laikotarpiu.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Šiemet tikimasi dar didesnio turistų skaičiaus augimo, o didžiausias viltis miestas sieja būtent su naujuoju kompleksu. Jam startavus lovų skaičius kurorte padidės maždaug 15%.

„Tokio komplekso, kaip „Vytautas Mineral SPA“, Birštonui tikrai reikėjo, mat žmonės vis dažniau nori atvykti į šį kurortą ne tik pagerinti sveikatos, bet ir pailsėti. Manau, naujasis projektas susilauks tikrai didelio susidomėjimo ir į Birštoną pritrauks dar daugiau turistų“, – kalba Žydrė Gavelienė, Nacionalinės turizmo verslo asociacijos vadovė.

Kaunas atsinaujina

Kauno turistinių grožybių sąrašą šiemet papildys 3 įdomūs objektai.

Šių metų pavasarį – vasarą šalia Kauno pilies turėtų būti atidarytas naujas amfiteatras, kuriame bus įrengta 2.000 sėdimų vietų. Amfiteatre bus organizuojami spektakliai, koncertai, šou pasirodymai, kino seansai. Pasak Kauno m. savivaldybės atstovų, naujasis objektas turėtų tapti vienu iš svarbiausių traukos objektų Kaune.

Be to, rugsėjį bus baigta beveik dešimtmetį trukusi Nacionalinio Kauno dramos teatro renovacija.

„Atnaujinus didžiąją teatro salę sėdimų vietų skaičius nuo 540 sumažės iki 500, tačiau žiūrovai spektaklio metu galės mėgautis didesniu komfortu“, – pasakoja Valius Kriščiūnas, Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinio direktoriaus pavaduotojas gamybos ir ūkio reikalams.

Pasak jo, po rekonstrukcijos teatre bus pradėta teikti sinchroninio vertimo paslauga – spektakliai bus verčiami į anglų kalbą, taigi teatras turėtų tapti įdomus ne tik Lietuvos gyventojams, bet ir svečiams iš užsienio.

Tikimasi, kad daugiau turistų į laikinąją sostinę padės pritraukti ir pačioje 2016 metų pabaigoje – gruodį – po rekonstrukcijos planuojamas atidaryti M. K. Čiurlionio muziejus.

Kauno m. savivaldybės duomenimis, pernai svečių skaičius Kauno apgyvendinimo įstaigose augo 6%. Šiemet prognozuojama jį augsiant 5–7%.

Kauno apgyvendinimo įstaigose vienu metu gali apsistoti 3.500 turistų. Vidutiniškai turistai Kaune apsistoja 2 naktims.

Šilutė vilios edukacija

Šilutės koziris šiemet – naujos edukacinės programos.

Pavasario pabaigoje turėtų startuoti programa „Pamario kulinarinio paveldo kelias“, kurios metu turistai galės susipažinti su Šilutės rajono kulinariniu paveldu, apsilankyti įvairiose šio rajono maitinimo įstaigose, paragauti tradicinių šio krašto patiekalų: šiupinio, žuvienės ar vofelių (pagal specialią techniką kepamo, į vaflius panašaus patiekalo).

Kita naujovė – balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje startuosianti programa „Paukščių stebėjimas Nemuno deltoje“. Programa, kurią iniciavo Šilutės verslininkas Ringaudas Paulius, skirta mylintiems gamtą: plaukiant laivu Nemuno deltoje bus galima stebėti paukščius. Turistai galės rinktis programą su nakvyne laive arba be jos. Pramogos kaina prasidės nuo 150 Eur žmogui.

„Planuodami edukacines programas ir maršrutus, siekiame, kad į Šilutę atvykę turistai susigundytų čia praleisti kuo daugiau laiko – ne vieną dieną, o dvi ar tris“, – teigė Rasa Kmitienė, Šilutės turizmo ir informacijos centro (ŠTIC) direktorė.

ŠTIC duomenimis, pernai Šilutės rajoną aplankė 5% daugiau turistų nei 2014 m. Tikimasi, kad šiemet jų skaičius ūgtelės iki 8%.

Ponios Kmitienės teigimu, Šilutės rajonas jau šiandien yra pasirengęs priimti gausesnį svečių būrį – vietų nakvynės ir maitinimo įstaigose yra daugiau nei šiuo metu sulaukiama turistų.

Mieste ir rajone vienu metu gali pernakvoti 1.445 žmonės, be to, liepą Šilutės mieste atsidarys dar vieni svečių namai.

Į Zarasus – vandens pramogų

Zarasai šiemet daugiausiai vilčių sieja su gegužę Zaraso ežero Didžiojoje saloje pradėsiančiu veikti didžiausiu Baltijos šalyse vandenlenčių ir vandens slidžių pramogų parku.

6 bokštų apvalios formos vandenlenčių ir vandens slidžių trasa vienu metu galės čiuožti iki 7 mėgėjų arba iki 14 profesionalų.

Parke įrengtos vaikų žaidimo, sporto aikštelės, atnaujintas pagrindinis Zarasų miesto paplūdimys. Praalkusieji galės užkąsti saloje įsikursiančioje kavinėje. Kiek turistų šiemet gali sulaukti naujasis parkas, zarasiškai prognozuoti nesiima.

„Šiam kraštui niekad netrūko turistų, ypač šiltuoju sezonu, dėl to turime pakankamai vietų tiek norintiems pavalgyti, tiek ieškantiems nakvynės. Esama Zarasų turistinė infrastruktūra yra pakankamai išvystyta, tad į naująją parką atvyksiančius turistus galėsime priimti ne tik vienai dienai, bet ir apnakvindinti“, – kalba Kęstas Vasilevskis, laikinai einantis Zarasų turizmo informacijos centro direktoriaus pareigas.

Šiuo metu Zarasų rajone ir mieste yra 85 apgyvendinimo bei 22 maitinimo įstaigos.

Sujudo Šiaurės Lietuva

Rietavas, Kupiškis, Plungė ir Telšiai suvienijo pajėgas ir pavasario pabaigoje pasiūlys naują projektą „Pieno kelias: nuo vietos gamintojo iki vartotojo“.

Projektas supažindins su pieno ūkiais, turistai galės dalyvauti pieno ūkių produkcijos degustacijose, maudytis pieno voniose, išmėginti SPA procedūras.

„Pieno kelias“ apjungs smulkius pieno gamintojus, perdirbėjus, kaimo turizmo sodybas ir kitus ūkio subjektus, siūlančius produktų ar paslaugų, susijusių su pieno tema. Į jį jau įsitraukė 28 objektai, tačiau iki pavasario pabaigos jų skaičius, tikimės, dar padidės“, – pasakoja Laima Dockevičienė, Rietavo verslo ir informacijos centro direktorė.

Į projektą investuota 108.875 Eur.

Kiek turistų šiemet jis gali privilioti, vietinių turizmo informacijos centrų atstovai kol kas prognozuoti nesiima.

Pasak jų, tiek Telšiai, tiek Plungė pasirengę šiemet priimti gausesnius turistų būrius.

Telšiai – 2016 – ųjų Lietuvos kultūros sostinė – turistų šiemet tikisi sulaukti 30% daugiau nei 2015 m., kai mieste apsilankė 15.962 žmonių. „Vietų jiems apnakvindinti ir pamaitinti tikrai užteks. Pačiuose Telšiuose yra 6 apgyvendinimo įstaigas, galinčios vienu metu talpinti 130 svečių bei 24 maitinimo įstaigos“, – teigia Aistė Korkadinovaitė – Šiaudkulienė, Žemaitijos turizmo informacijos centro atstovė.

Plungės rajone pernai apsilankė 2.673 turistai – 23% daugiau nei 2014 m. Šiame rajone vienu metu nakvynei gali apsistoti 637 žmonės, – tačiau į šį skaičių neįtrauktos nakvynės vietos stovyklavietėse ir kaimo turizmo sodybose, kurių šiame rajone yra ganėtinai daug.

Vienas iš pagrindinių projekto iniciatorių – Rietavas teigia, kad jų mieste jau šiemet gali pritrūkti nakvynės vietų. Šiuo metu p. Dockevičienės teigimu yra apie 60 lovų.

„Kviečiame verslininkus prisidėti prie šio projekto investuojant į naujas apgyvendinimo bei maitinimo įstaigas. Jų Rietave labai trūksta“ , – sako ji.

Kupiškis tikisi sulaukti 5–6% daugiau turistų.

„Nakvynės vietų Kupiškyje turėtų pakakti. Dabar čia veikia 10 apgyvendinimo įstaigų“, – kalba Paulius Pranckūnas, Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorius.

Kultūrinio paveldo naujienos

Turistus šiemet pakvies ir keli naujai renovuoti kultūrinio paveldo objektai.

Gegužę Mažeikiuose atsidarys renovuotas Pavirvytės dvaras – vienas iš nedaugelio išlikusių medinių dvarų, o liepą –atnaujintas Sedos vandens malūnas. Palangoje bus sutvarkyta istorinė vila „Anapilis“, kurioje įsikurs Palangos kurorto muziejus.

Valstybinis turizmo departamentas tikisi, kad šiemet vietinių turistų srautai padidės 7– 8%. 2015 m. jie augo 10,3%, o 2014 m. – 8,8%.

FOTOGALERIJA Medžių lajų takas Anykščiuose (21 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Paslaugos“
„Verslo žinioms“ – Metų nacionalinės žiniasklaidos priemonės apdovanojimas

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse apdovanoti Europos Sąjungos (ES) investicijų efektyvumą...

Verslo aplinka
2022.05.06
„Rekvizitai.lt“ – nauja duomenų analizės paslauga ir dovana VŽ prenumeratoriams 6

Portalą „rekvizitai.lt“ papildo nauja „Premium“ rubrika, kurioje vartotojai galės parsisiųsti „rekvizitai.lt“...

Prekyba
2022.05.05
Internetinė žiniasklaida „google mokesčio“ norėtų nuo 2023-iųjų 4

Internetinė žiniasklaida siūlo Vyriausybei svarstyti galimybę taikyti skaitmeninių paslaugų mokestį...

Rinkodara
2022.05.04
EK atmetus skundą dėl LRT finansavimo, ginčas persikėlė į ES Teisingumo Teismą

Europos Komisija (EK) atmetė Lietuvos komercinės žiniasklaidos skundą dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir...

Rinkodara
2022.05.03
„Ekspress Grupp“ pirmojo ketvirčio nuostolis viršijo 0,5 mln. Eur

„Delfi“ naujienų portalus Baltijos valstybėse valdanti Estijos žiniasklaidos ir pramogų grupė „Ekspress...

Rinkodara
2022.04.29
Institucijoms suteikta daugiau galių riboti karo propagandą

Seimas antradienį patvirtino pataisas, suteiksiančias daugiau galimybių žurnalistų etikos inspektoriui...

Verslo aplinka
2022.04.19
LRT atnaujina savo prekės ženklus

Iki 2022 m. vasaros LRT žiūrovai išvys atnaujintus LRT kanalų prekės ženklus. Įvaizdžio atnaujinimas apima...

Rinkodara
2022.04.12
Rusija apkaltino „YouTube“, kad blokuoja Valstybės Dūmos kanalą

Rusijos pareigūnai šeštadienį apkaltino vaizdo įrašų ir transliavimo platformą „YouTube“ blokuojant...

Verslo aplinka
2022.04.09
Rusija kovoja su „Google“: apkaltino „melagienų“ skleidimu

Rusijos žiniasklaidos priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“ ketvirtadienį pareiškė uždrausianti JAV interneto...

Inovacijos
2022.04.07
Lietuvoje pradėta retransliuoti Ukrainos „UA: PBC“ radijo programa

Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) per vidurinių bangų siųstuvą Lietuvoje pradėjo...

Rinkodara
2022.04.04
LRTK žiniasklaidai prilygino dalį vaizdo tinklaraštininkų 1

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) patvirtino gaires vaizdo tinklaraštininkams (vlogeriams),...

Rinkodara
2022.03.31
Ministerijos viešinimui išleidžia 30% mažiau nei planuoja

Ministerijų numatytos ir išleistos lėšos publikacijoms skiriasi bent 30%, pranešė „Transparency...

Rinkodara
2022.03.31
„Google“ raginama šalinti programėles, per kurias galima žiūrėti uždraustas TV programas 3

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) kreipėsi į „Google“, prašydama pašalinti iš „Google Play...

Rinkodara
2022.03.23
G. Landsbergis: daugiau Rusijoje veikusių žiniasklaidos priemonių svarsto, ar kurtis Lietuvoje

Laisvosios Europos Radijui/Laisvės radijui (RFE/RL) paskelbus apie Vilniuje atidaromą biurą, užsienio reikalų...

Rinkodara
2022.03.18
Rusija blokavo virtinę užsienio tinklalapių, įskaitant estų „Postimees“

Rusijos žiniasklaidos priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“, paprašius Generalinei prokuratūrai, trečiadienį...

Rinkodara
2022.03.16
Vasarį Lietuvos informacinėje erdvėje 365 dezinformacijos atvejai 2

Vasarį Lietuvos informacinėje erdvėje užfiksuoti 365 dezinformacijos bruožų turėję atvejai. Jų buvo 218...

Rinkodara
2022.03.12
Šiaurės Europos laikraščiai žada skelbti naujienas rusų kalba

Trys didžiausi Šiaurės Europos laikraščiai ketvirtadienį pranešė, kad vers savo naujienas į rusų kalbą,...

Rinkodara
2022.03.10
Dėl propagandos skleidimo apribota prieiga prie rusiškų ir lietuviškų portalų 1

Policija, remdamasi ekspertų išvadomis, dėl karo kurstymo ir propagandos apribojo prieigą prie...

Rinkodara
2022.03.09
Stabdoma TV programos „Mir“ transliacija, blokuojamos 57 interneto svetainės

Dėl dezinformacijos, karo kurstymo ir propagandos stabdomas televizijos programos „Mir“ platinimas bei...

Rinkodara
2022.03.09
Žurnalų leidybos milžinė „Conde Nast“ traukiasi iš Rusijos rinkos

JAV žiniasklaidos grupė „Conde Nast“, leidžianti tokius žurnalus kaip „Vogue“, „Glamour“ ir „Vanity Fair“,...

Rinkodara
2022.03.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku