Lietuviai eksportuoja biokuro garo katilines

Šį trečiadienį, gruodžio 9 d. viena didžiausių Latvijos pieno perdirbimo įmonių Preiļu siers iškilmingoje ceremonijoje atidarė 8 MW galios biokuro garo katilinę, kurią suprojektavo ir pagamino Lietuvos bendrovė Enerstena. Biomasės deginimo technologijas diegianti mūsų šalies energetikos įmonė savo veiklą išplėtė ir į Lenkiją, Prancūziją, Ukrainą bei Baltarusiją.
Ekologiškos ir našios garo katilinės veiklos pradžią pažymėti atvykęs Latvijos Žemės ūkio ministras Jānis Dūklavs, kartu su bendrovės Preiļu siers direktoriumi ir valdybos pirmininku Jāzeps Šņepsts ir UAB Enerstena komercijos direktoriumi bei valdybos nariu Mariumi Dubininku įvertino per pusmetį atliktus įrengimo darbus. Lietuviai atliko ne tik statybos, bet ir montavimo bei paleidimo-derinimo darbus. Apie 2,55 mln. eurų kainavusiame objekte veikia 8 MW galios garo katilas, 10 MW galios garo katilo pakura Calidum Ember, 960 kW galios sauso tipo ekonomaizeris, multiciklonas, kuro padavimo ir pelenų šalinimo transporteriai, kuro sandėlio įranga. Šiuolaikinė įranga leis deginti net ir prastesnės kokybės kurą, o garas bus tiekiamas ne tik į technologiją, bet ir į turbiną elektros gamybai.
Rekonstruota esama katilinė, pastatytas naujas kuro sandėlis, įrengta nauja atvira kuro sandėliavimo aikštelė, automobilinės kuro svėrimo svarstyklės, keliai iki kuro sandėlio ir atviros sandėliavimo aikšteles.
Dvigubai mažesnės sąnaudos
Brangstant dujoms Latvijos pieno perdirbėjai panoro surasti ekonomiškesnį ir aplinkai draugiškesnį būdą energijai gauti. Bendrovė suskaičiavo, kad dujas pakeitus biokuru, energijos gamybos sąnaudos sumažės beveik dvigubai. Iki tol katilinėje veikę dujiniai katilai liko tik rezerviniais. Brangstančios dujos ne vieną įmonę verčia ieškoti alternatyvų. Visuomet džiaugiamės padėdami ne tik šilumos gamybos ir tiekimo, bet ir gamybinėms pramonės įmonėms mažinti energijos gamybos sąnaudas, teigia UAB Enerstena generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas. Be to, anot V. Ramanausko, nuolatos mažindami iškastinio kuro naudojimą prisidedame prie klimato kaitos mažinimo. Taigi, tai yra ne tik ekonominė nauda įmonėms, bet ir dėl atmosferos taršos mažinimo atsirandanti nauda visai visuomenei.
Įgyvendinti ir kiti panašūs gamybinių pramonės įmonių energetikos ūkio pertvarkymo projektai: AB Grigiškės 18 ir 10 MW garo katilinė, UAB Plungės kooperatinė prekyba 9 MW garo katilinė, AB Snaigė 4 MW katilinė. Pernai įrengta 10 MW katilinė bendrovėje Žemaitijos pienas. Šiemet baigiama AB Vilniaus degtinė 3,5 MW (5 t/h garo) katilinė su sauso tipo ekonomaizeriu. Daugeliui Lietuvos įmonių teigiamai įvertinus atliktus darbus, UAB Enerstena savo veiklą perkėlė už Lietuvos teritorijos ribų.
Pasak M. Dubininko, bendrovė energetikos rinkoje dirba nuo 2002 m. ir sukūrė ne vieną unikalų sprendimą pramonei. Turime sukūrę savą technologiją, esame įsteigę mokslinių tyrimų ir vystymo centrą, subūrę stipriausių profesionalų komandą. Visa tai mums leidžia pasiūlyti klientams efektyviausius energijos gamybos sprendimus: projektuojam ir gaminam biokuro katilus, kondensacinius ekonomaizerius, pakuras ir kitą technologinę biokuro katilinių įrangą- sako jis.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti