„4finance“ Latvijoje gavo baudą už loteriją

Latvijos Vartotojų apsaugos centras bendrovei skyrė 8.000 Eur baudą už loteriją, kurios metu paskolos paprašę klientai galėjo laimėti 40, 60 arba 80 Eur nuolaidą paskolai. Bendrovė potencialius klientus viliojo šūkiu „Žiemą mokėk mažiau nei pasiskolinai“.
Pasak rinkos prievaizdo, tokia akcija „galėjo turėti reikšmingos įtakos asmeniui priimant galutinį sprendimą skolintis ar ne“ ir tai priskyrė neatsakingam skolinimui.
Vartotojų apsaugos centras taip pat nustatė, kad šio loterijos laimėtojai grąžino mažiau nei pasiskolino.
Lietuvoje dėl daugybės pažeidimų UAB „4Finance“ veikla Lietuvos banko šalyje buvo nutraukta 2015-ųjų gruodį. Tai buvo didžiausias smulkių vartojimo kreditų teikėjas Lietuvoje.
Tačiau po šio LB sprendimo bendrovė pranešė, kad ir toliau teiks paskolas su prekių ženklais „SMScredit“ ir „Vivus“. Tik per kitą įmonę – UAB „Credit Service“.
Kai gruodį prievaizdas paskelbė, jog iš minėto sąrašo už daugybinius pažeidimus išbraukia „4finance“, šios vadovas netrukus pareiškė, kad „Lietuvos bankui ir jų partneriams nepavyks perimti 7 metus plėtoto verslo“ ir nurodė, kad klientams toliau skolins „Credit Service“.
Netrukus po to akcininkai atšaukė vadovą ir pažadėjo „visiškai laikytis Lietuvos teisės aktų ir bendradarbiauti su Lietuvos banku“. Tiesa, tuo kartu nebuvo patikslinta, kas laukia bendrovės verslo Lietuvoje.