Lukas investuoja: Gerai, tai pradedam

Publikuota: 2018-12-17
Investuotojas Lukas.  Vilmo Narečionio (VŽ) pieš.
Investuotojas Lukas. Vilmo Narečionio (VŽ) pieš.

Po paskutinio savo rašinio sulaukiau ir piktų komentarų, kad kone durnių volioju ir niekur neketinu dėti savo pinigų.

Nesuprantu, iš kur pas mus, lietuvius, toks skepsis: sakiau, kad noriu bandyti ir išbandyti kažką naujo, o tam reikia kiek pasistengti ir tai kainuoja laiko.

Bet, kaip ir gyvenime, atkaklumas galiausiai visada atveda prie kažkokio rezultato: radau sprendimą ir atlikau pirmąsias investicijas į ETF fondus. Ir kol kas man visai patinka, kaip veikia „ETF matic“ robotizuoto investicijų valdymo platforma, leidžianti nedidelėmis sumomis reguliariai įdarbinti lėšas į ETF fondus.

Dabar, dėmesio, skeptikai: pasibandymui įmečiau tikrų 100 Eur į „ETF matic“ platformą ir čia planuoju bent kurį laiką pervedinėti nedideles sumas.  Nors kai kurie komentatoriai labai norėtų pamatyti, kaip sumerkiu visą savo 10.000 Eur portfelį ciklo pabaigoje į rinką, kad paskui galėtų stebėti, kaip pleška kaimyno tvartas, neskubėsiu.

Didžioji portfelio suma dabartiniame etape, kai aplinkui daugėja balsų apie krizes ir bauginimo ženklus, o analitikai pripažįsta, kad grynieji gali tapti kitų metų geriausia turto klase, palauks savo valandos ir pigesnių pirkinių.

Tai grįžtant prie „ETF matic“. Primenu – tai ne kokia forex platforma, norintiems prekiauti išvestinėmis priemonėmis.

Paskyrą susikurti užtruko tikrai neilgai, procesas paprastas. Dar dėl šventos ramybės pasiskaičiau sąlygas, kurios aktualios ne vienam prieš pervedant lėšas kur nors – kur yra laikomi pinigai („Barclays“ banko atskiroje klientams skirtoje sąskaitoje), kur laikomi man nupirkti ETFai („Saxo Capital Markets“ atskiroje asmeninėje paskyroje), kadangi „ETF matic“ prižiūrimi JK Finansų priežiūros tarnybos, klientų patikėtas turtas yra atskirtas nuo pačios „ETF matic“ sąskaitos.

Taigi, užsiregistruoju ir pasirenku vieną iš 3 būdų papildyti paskyrą lėšomis – banko pavedimu, apmokėjimu debetine kortele, taip pat galimas tiesioginis debetas. Pasirinkau antrąjį variantą. Kiek užtruko, kol pirmieji 100 Eur pasiekė sąskaitą ir buvo paruošti ETF pirkimams.  

Tęsinys po grafiku

[infogram id="010a8825-2db4-4b6a-adee-d2316a1cc4fe" prefix="u6H" format="interactive" title="Luko ETFmatic salygos"]

Dar registracijos pradžioje jūsų klausia apie rizikos toleranciją, supratimą apie finansines priemones, iš kurio suformuoja rekomendacinį portfelį su pasirinktomis akcijų ir obligacijų geografinėmis rinkomis.

Aš jį pats kiek pasikoregavau. Kaip ir minėjau anksčiau, savo investavimo pensijai pradžioje pritaikysiu kitąmet Lietuvos II pakopos pensijų fonduose įsigaliosiančią gyvenimo ciklo filosofiją, kuri man rekomenduotų prisiimti didžiausią riziką kaupimo pradžioje. Todėl išmečiau iš rekomenduojamo portfelio siūlomas obligacijas ir palikau tik akcijų ETF.

Viso būsimo portfelio akcijų dalį paskirsčiau tarp skirtingų regionų. Kokiomis proporcijomis – galima matyti čia.

[infogram id="bf367e5d-f966-4f1b-84f6-9757f4467af4" prefix="2u5" format="interactive" title="Luko ETFmatic alokacijos"]

Nusprendžiau didžiausią dalį paskirti JAV akcijoms, kiek mažesnę Europos be JK, besivystančioms rinkoms, Azijai be Japonijos, JK ir Japonijos akcijoms.

Kaip jau minėjau, šioje platformoje pats negaliu rinktis ETFų, o tik rinkas ir kryptis. Tenka pasikliauti platformos operatoriais, kad parenka geriausius ETFus. Mano portfelyje jau yra nupirkti „Vanguard“ ir „iShares“ ETFai.

Suformavau norimą portfelį, pervedžiau pirmuosius pinigus ir beliko laukti, kol už juos supirks pirmuosius ETFus.

Dar per porą dienų beveik visi 100 Eur buvo išleisti. Kadangi suma nedidelė, už ją pavyko nupirkti ne visų nurodytų rinkų ETFus. Galite matyti, kaip atrodo mano portfelis su pirmosiomis investicijomis.

[infogram id="a41aa0da-e0d9-49e0-8aab-0c986ad84b8d" prefix="cma" format="interactive" title="Luko ETFmatic pirmos investicijos"]

Kol kas portfelio pokytis, fiksuojant penktadienio popietę, yra 0%. Tačiau suvis labiausiai man patiko ataskaita su įkainiais ir kiek sutaupiau pirkdamas per platformą, palyginti su įprastinių brokerių paslaugomis. Visos sąnaudos, kurias patyriau įdarbindamas 100 Eur į kol kas 4 ETFus, buvo 0,48 Eur. Jeigu būčiau bandęs visus šiuos ETFus susipirkti per savo SEB banko platformą, komisinių išlaidos būtų sudariusios kone antra tiek, kiek noriu investuoti.

[infogram id="90643296-6821-4a89-8131-6ba4b868e8a7" prefix="uj0" format="interactive" title="Luko ETFmatic sutaupymai"]

Na va, iškart įdomiau sekti, kas rinkose vyksta, kai ir pats gali sudalyvauti.

Turite klausimų investavimo temomis?

Užduokite čia, o Lukas, pasitaręs su konsultantais, atsakys į įdomiausius ir dažniausiai pasikartojančius

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą
Tipas Kodas Pavadinimas Kiekis Kaina € Suma € Pokytis %

Rašyti komentarą

Lukas investuoja: užgraužė sąžinė ir kai ką išjungiau Premium 4

Kai „Verslo žiniose“ pradėjau rašyti šį investavimo dienoraštį (o tai buvo gūdų 2018-ųjų lapkritį), po...

Lukas investuoja
2019.07.22
Lukas investuoja: labai geras ketvirtis Premium 14

Oi, praėjusią savaitę buvau taip susirūpinęs dėl tos stichinės sausros, kad pamiršau įsivertinti, koks mano...

Lukas investuoja
2019.07.15
Lukas investuoja: pakalbėkime apie orus ir grūdus Premium 6

Gal kiek keista, kad merkiant lietui, rašau apie sausrą, bet įrašo būtinybę padiktavo žiniasklaidoje ir...

Lukas investuoja
2019.07.08
Lukas investuoja: a tai ką su pensija? Premium

Ar pasigedote manęs? Neišsigąskite, niekur nedingau ir neemigravau, tik atostogavau ir daviau jums savaitėlę...

Lukas investuoja
2019.07.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau