Prisijungusi medelyną apželdinimo įmonė planuoja tolesnę plėtrą

Publikuota: 2019-12-10

Jungiasi didelių dekoratyvinių medžių bei krūmų privačioms ir visuomeninėms teritorijoms didmenininkas UAB „Megaplantas“ su UAB „Baltijos žaluma“, kuri valdo vieną didžiausių privatų specializuotą dekoratyvinių augalų medelyną Baltijos šalyse. Abiejų įmonių susijungimas klientams ne tik leis pasiūlyti aukščiausios kokybės Lietuvoje aklimatizuotus augalus bei pilną apželdinimo paslaugų paketą – projektavimą, įrengimą bei priežiūrą – iš vieno tiekėjo, bet ir suteiks pagreitį tolesnei didelių medžių eksporto plėtrai.

„Abi įmonės priklauso tai pačiai daugiau nei dešimtmetį veikiančiai miesto bei privačių valdų apželdinimo ir želdinių priežiūros įmonių grupei, savo veikla yra glaudžiai susijusios, todėl vadovaujantis geriausiais vadybos principais buvo nuspręsta sujungti jas po bendru „Megaplantas“ prekės ženklu, – pasakoja Gediminas Valašinas, UAB „Megaplantas“ direktorius. – Didelių medžių auginimo medelyne, augalų pardavimo, želdinių projektavimo bei teritorijų priežiūros veiklų apjungimas leis optimizuoti veiklą ir sumažinti administracinius kaštus.“

nuotrauka::1 left

Nauda klientams

Po įmonių susijungimo „Megaplantas“ savo klientams Lietuvoje galės pasiūlyti ne tik atvežtinius, bet ir aukščiausios kokybės medelyne aklimatizuotus augalus kartu su visu apželdinimo paslaugų paketu: projektavimu, įrengimu, priežiūra. Visi apželdinimo sprendimai iš vieno tiekėjo taupys klientų laiką ir lėšas įgyvendinant projektus. Be to, nuosavas medelynas leis įmonei pasiūlyti konkurencingą kainą, palyginti su importuojamų medžių kainomis, bei sudarys galimybę pasirašyti ilgalaikes augalų tiekimo sutartis ir tiekti medelyne auginamus augalus klientams pagal poreikį net ir ne sezono metu.

„Megaplanto“ vadovas akcentuoja, kad bendrovė visuomet galvoja, kokių naujų apželdinimo, aplinkos įrengimo ir priežiūros sprendimų ar aktualių paslaugų su papildomomis naudomis pasiūlyti klientams ir tą ketina daryti toliau. Pvz., šiemet įmonė, turbūt, pirmoji Lietuvoje, suprasdama naujakurių problemas, privatiems klientams pasiūlė įsigyti augalų ar apželdinimo paslaugų išsimokėtinai, kad klientai galėtų mėgautis trokštama aplinka ir dideliais dekoratyviniais medžiais, o ne lauktų, kol tinkamam sklypo apželdinimui turės pakankamai lėšų. Ši pasiūlyta paslauga puikiausiai atspindi įmonės filosofiją ir šūkį: „...kad nereikėtų laukti, kol medžiai užaugs.“

G. Valašinas teigia, kad po susijungimo klientams taip pat bus sudaryta galimybė atvykti į medelyną apžiūrėti, išsirinkti ir įsigyti juos dominančius augalus: „Galime įvairiems klientams – architektams, nekilnojamojo turto (NT) plėtotojams ar atsakingiems už apželdinimą asmenims savivaldybėse – parodyti, kaip augalai išgyvena mūsų klimato sąlygomis, papasakoti kitas svarbias jų auginimo ir priežiūros sąlygas.“

Plėtros perspektyvos

Kalbėdamas apie tolesnius susijungusios įmonės planus „Megaplanto“ direktorius pasakojo, kad, bendradarbiaudama su Nyderlandų kraštovaizdžio architektais, įmonė ateityje planuoja pristatyti ir įrengti įvairius klientų poreikius atitinkančią ekspozicinę augalų pardavimo aikštelę, kurioje būtų galima įsigyti ne tik dekoratyvinių augalų, bet ir rasti kompleksinių sprendimų sklypo įrengimui bei priežiūrai: nuo kraštovaizdžio projektavimo, augalų parinkimo iki apšvietimo, mažosios architektūros ir t.t. Bendrovės specialistai nuolat analizuoja rinką ir vertina tokių augalų pardavimo aikštelių poreikį, įrengimo ir plėtros galimybes Lietuvoje.

Dar viena numatoma įmonės plėtros kryptis – didelių dekoratyvinių medžių eksportas tiek į Vakarų Europą, tiek į kaimynines šalis. Pasak „Megaplanto“ vadovo, įmonių susijungimas yra viena iš būtinų sąlygų planuojant tolesnę medelyno, augalų pardavimo ir didelių medžių eksporto plėtrą, nes turėdama nuosavą medelyną įmonė toliau galės sėkmingai konkuruoti vietos ir užsienio rinkose su Vakarų Europos medelynais, iš kurių iki šiol atvežama didžioji dalis augalų, sodinamų visoje Lietuvoje tiek viešosiose, tiek privačiose erdvėse, dažnai neatsižvelgiant į jų tinkamumą augti mūsų klimato sąlygomis.

Beje, šiemet medelyne užaugintus augalus „Megaplantas“ jau pradėjo eksportuoti į Olandiją. „Kai iš tavęs perka tie, iš kurių perka visi – tai geriausias augalų kokybės ir darbo įvertinimas“, – didžiuojasi G. Valašinas.

Suvienijo sukauptą patirtį

Prieš susijungimą „Baltijos žaluma“ buvo žinoma kaip didžiausias tokio pobūdžio privatus didelių dekoratyvinių medžių medelynas Baltijos šalyse, kurio specializacija – dideli dekoratyviniai aklimatizuoti augalai įvairios paskirties teritorijų apželdinimui. Bendrovė valdė ir prižiūrėjo pagal pažangiausias Vakarų Europos technologijas ir metodus 2011 m. įkurtą medelyną, kuris buvo „plyno lauko“ investicija Klaipėdos rajone, netoli Gargždų ir Kretingos, 20-ties hektarų plote. Dabar medelyne auginama daugiau kaip 100 rūšių per 16.000 įvairių dekoratyvinių augalų, tinkamų miestų gatvių, skverų, aikščių ir kitoms visuomeninėms bei privačioms teritorijoms apželdinti.

„Megaplantas“ iki šiol prekiavo daugiausiai iš Vakarų Europos atvežtais dideliais dekoratyviniais medžiais bei krūmais ir teikė gyvenamųjų bei visuomeninės paskirties teritorijų projektavimo, planavimo, įrengimo ir priežiūros paslaugas. Pagrindiniai įmonės klientai –kelių priežiūros ir statybų įmonės, NT plėtotojai, savivaldybės, kitos apželdinimo paslaugas teikiančios įmonės Lietuvoje bei privatūs asmenys.

Abi įmonės yra įgyvendinę daugybę įvairių projektų viešose ir privačiose teritorijose visoje Lietuvoje. Keletas ryškesnių pastarųjų metų projektų – augalų tiekimas sostinės Lukiškių aikštės apželdinimui, didelių medžių sodinimas Nepriklausomybės aikštėje Kaune, pagrindinių gatvių ir parkų apželdinimas Klaipėdoje, Šiauliuose ir kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Žinoma, sėkmingas projektų įgyvendinimas būtų neįmanomas be partnerių –didžiausių šimtametes tradicijas puoselėjančių Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų ir kitų Europos šalių medelynų, vietos ir užsienio kraštovaizdžio architektų, dizainerių, statybos ir projektavimo kompanijų, NT plėtotojų – ir kvalifikuotos ir kompetentingos komandos, kuri tęs susijungusioje įmonėje.

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Teismas sustabdė ESO delistingavimą ir akcijų išpirkimą

Teismas, atsižvelgdamas į smulkiųjų akcininkų skundą, pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdė AB...

Rinkos
2019.12.31
Grąža, kur dairaisi: optimizmo atsparumo metai finansų rinkose Premium

2019 m. investuojantiesiems netrūko išbandymų, tačiau bulių imunitetas atlaikė visas negandas.

Rinkos
2019.12.31
Orlaivių priežiūros bendrovė „Litcargus“ grįžo į įkūrėjo rankas Premium

Antžeminės orlaivių priežiūros ir keleivių aptarnavimo paslaugas Vilniaus ir Kauno oro uostuose teikianti...

Baltijos biržos metai uždaryti: didžiausią prieaugį skaičiavo Vilniaus prekyvietė Premium

Prekyba Baltijos biržoje 2019 m. baigėsi. Svarbiausios, Šiaulių banko, naujienos paskelbtos po prekybos ir į...

Rinkos
2019.12.30
Mėnesio sandoris: „Thoma Bravo“ fondas už 2 mlrd. USD perka edukacijos technologijų kompaniją „Instructure“

JAV privataus kapitalo fondas „Thoma Bravo“ gruodžio pradžioje pateikė pasiūlymą už USD 2 mlrd. įsigyti...

Rinkos
2019.12.30
Šiaulių bankui – 0,88 mln. Eur bauda už pinigų plovimo prevencijos reikalavimų pažeidimus 9

Lietuvos bankas po planinio patikrinimo Šiaulių bankui pritaikė poveikio priemones, tarp kurių – 0,88 mln.

Rinkos
2019.12.30
Lukas investuoja: nu tai papasakok man, ką tu ten uždirbai Premium

Neretai prie šventinio stalo išgirstame klausimą iš vyresniųjų „nu tai papasakok man, ką tu ten dirbi“ ar...

Lukas investuoja
2019.12.30
Svarbiausi Lietuvos ir pasaulio finansų rinkų įvykiai 2019 m. VŽ akimis Premium

Pirmasis Lietuvos vienaragis, daugiamilijoniniai privataus kapitalo fondų įsigijimai, platesnį ratą apimantis...

Rinkos
2019.12.30
Biržose – rekordai Premium

Pasaulio akcijų biržose penktadienį iš po bulių kanopų toliau dundėjo optimizmo aidas. Baltijoje labiausiai...

Rinkos
2019.12.27
Tauragės savivaldybei nesiseka parduoti turimų komunalinės įmonės „Dunokai“ akcijų

Aštuntasis bandymas parduoti Tauragės savivaldybės valdomą komunalinę įmonę „Dunokai“ nepavyko, rašo portalas...

Paslaugos
2019.12.27
Rinkos 2019: investuotojai kol kas neturi priežasčių skųstis Premium 1

Pirmą didesnį straipsnį apie akcijų rinkoje nenumaldomai artėjantį krachą „Verslo žinios“ išspausdino 2016 m.

Verslo klasė
2019.12.26
Kiek gali būti įvertinta „Krekenavos agrofirma“ Premium 1

Naujasis privataus kapitalo investicijų valdytojo „BaltCap“ fondas „BaltCap Private Equity Fund III“ (BPEF...

Rinkos
2019.12.23
Šiaulių banko naujiena investuotojams siunčia tris signalus Premium

Šventinę savaitę užklydusieji į pasyvią Baltijos biržą daugiausiai sukiojosi apie bankų akcijas. Atskiro...

Rinkos
2019.12.23
Naujas „BaltCap“ fondas siekia įsigyti  „Krekenavos agrofirmą“ 2

Privataus kapitalo investicijų valdytojo „BaltCap“ naujas fondas „BaltCap Private Equity Fund III“ (BPEF III)...

Rinkos
2019.12.23
Šiaulių bankas metais anksčiau išpirko 20 mln. Eur emisiją ir išleido subordinuotas obligacijas

Šiaulių bankas šeštadienį, metais anksčiau, išpirko 20 mln. Eur obligacijų emisiją ir netrukus pranešė apie...

Rinkos
2019.12.23
Naudotų drabužių pirkimas: verslo niša ar masinis reiškinys?

Platformos „Vinted“ vadovas sako, kad naudotų drabužių pirkimas pamažu ima tapti masiniu reiškiniu. Naujų...

Prekyba
2019.12.22
Baltijos biržoje – dėmesys obligacijoms, NT fondui, pasaulyje – palengvėjimo ralis Premium

Vietos akcijų rinkoje įsivyrauja šventinis štilis, tačiau penktadienį investuotojų dėmesį traukė kitų...

Rinkos
2019.12.20
ECB įspėja Lietuvą dėl papildomo bankų pelno mokesčio 3

Europos centrinis bankas (ECB) ragina padidinto bankų pelno mokesčio tarifo iniciatorius įvertinti galimą...

Rinkos
2019.12.20
„Auga Group“ obligacijos startavo biržoje 1

Penktadienį „Nasdaq“ Baltijos biržoje prasidėjo prekyba „Auga Group“ išplatintomis 20 mln. Eur nominalios...

Rinkos
2019.12.20
Pirmiausia Europa: stoja į kovą su dolerio dominavimu Premium

ES lyderiai įsitikinę, kad euras turi įgauti svaresnį vaidmenį Bendrijai konkuruojant su JAV ir Kinija.

Financial Times
2019.12.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau