Pakaitalą bankomatams sugalvojęs startuolis kuriasi Lietuvoje

Lietuvos bankas išdavė elektroninių pinigų įstaigos licenciją naujai steigiamai UAB Sonect Europe, kuri planuoja vykdyti veiklą Lietuvoje ir ES.
Sonect yra fintech platforma iš Šveicarijos, leidžianti vartotojams išsiimti ir įnešti grynuosius pinigus be bankomato paslaugų dažniausiai iš smulkiųjų verslininkų (kavinių, parduotuvėlių, vaistinių, ir pan.).
Sonect Šveicarijoje valdo trečią pagal dydį šalyje grynųjų pinigų išgryninimo tinklą su 2.200 pinigų išgryninimo taškų ir suteikia savo klientams galimybę išsigryninti pinigus naudojantis tik jų sukurta mobiliąja programėle, taip išvengiant bankų bankomatų paslaugų.
Šveicarijos startuoliui prireikė 18 mėnesių, kad taptų didžiausiu grynųjų pinigų išėmimo tinklu savo šalyje. Dabar įmonė yra pasiruošusi žengti į naujas rinkas Europoje ir už jos ribų, dėstoma VšĮ Investuok Lietuvoje ir Sonect pranešime.
Teigiama, kad Sonect tampa pirmąja Šveicarijos fintech įmone, licencijuota Lietuvoje.
Dėl palankių Lietuvos banko suteiktų sąlygų ir didelio talentingų specialistų, kurie talkins kolegoms Šveicarijoje, skaičiaus Lietuva, pasak įmonės atstovų, yra optimaliausias centras plėtrai Europoje. Per ateinančius kelerius metus Sonect tikisi suformuoti 20 specialistų komandą, kuri prisidės prie šiuo metu Sonect dirbančių 30 darbuotojų.
Elektroninių pinigų įstaigos licencija yra mūsų strateginis plėtros Europoje žingsnis. Mūsų sėkmė Šveicarijoje parodo, kaip Sonect pinigų išgryninimo sprendimą reikia perkelti į kitą lygmenį. Tikimės, kad netrukus galėsime pakartoti savo sėkmę ir kitose Europos šalyse, prane6ime teigia Sandipanas Chakraborty, Sonect generalinis direktorius.
Tiki grynaisiais
Tuo metu, kai visi mokėjimai masiškai keliasi į virtualią erdvę, bankai mažina operacijas grynaisiais pinigais, ši įmonė daro kitaip.
Šis klientas nuo pat mūsų darbo pradžios turėjo kitokį požiūrį. Jo verslo modelis įdomus tuo, kad jam pavyko sujungti žmonių norą vis dar naudoti grynuosius pinigus su išmanosiomis technologijomis. O palanki Lietuvos fintech aplinka, aukštas kompiuterinis raštingumas, itin paplitęs išmaniųjų technologijų naudojimas puikiai derėjo su tuo, ką jie norėjo daryti, teigia įmonei elektroninių pinigų mokėjimo licenciją padėjusios gauti advokatų kontoros ECOVIS ProventusLaw partnerė, Fintech grupės vadovė Inga Karulaitytė.
Teigiama, kad Sonect ketina diegti unikalų sąveikų sprendimą, susijusį su tiesioginiu keitimuisi skaitmeniniais pinigais ir fiziniais pinigais.
Kaip veikia
Sonect tikina, kad jos paslaugos gali būti naudingos visoms trims šalims: bankams, mažmenininkams ir vartotojams.
Įmonės aiškinimu, bankams sudaroma galimybė sumažinti bankomatų eksploatavimo kaštus ir išplėsti savo bankomatų tinklą arba net įžengti į naujas rinkas be reikšmingų kapitalo investicijų. Tai taip pat esą gali atverti naują pajamų kanalą ir priartinti prie klientų.
Smulkiems verslams ne tik sudaroma galimybė pasibaigus dienai dirbti su mažesniu grynųjų pinigų kiekiu, bet, siūlant naują paslaugą ir naudojantis papildomo rinkodaros kanalo galimybėmis, taip pat uždirbti komisinius ir pritraukti naujus klientus, teigiama pranešime.
Vartotojai, kaip teigiama, švengia būtinybės ieškoti bankomato, ir pinigus be papildomų mokesčių gali išsiimti vienu mygtuko spustelėjimu, kur bebūtų restorane, bare ar parduotuvėje šalia namų.
Elektroninių mokėjimų įstaigos licencija sudarys Sonect galimybę savo paslaugas siūlyti visoje Europoje, todėl vartotojai šia paslauga galės naudotis ne tik namuose, bet ir keliaudami.
Sonect 2016 m. Ciuriche įsteigė Arindamas Bajpayee, Sandipanas Chakraborty ir Rikas Kriegeris. 2019 m. Lietuvoje įsteigta UAB Sonect Europe taps bendrovės būstine Europoje. Sonect siekis pakeisti visos Europos grynųjų pinigų išėmimo sistemą į ją įnešant dalijimosi ekonomikos principus. Bendrovėje šiuo metu dirba 30 darbuotojų, iš kurių pusė dirba Šveicarijoje, o likusieji įvairiausiose pasaulio vietose. Šiuo metu Sonect baigia A serijos investicijų pritraukimo etapą savo plėtrai visoje Europoje finansuoti.
2018 m. Lietuvoje veikė apie 170 fintech įmonių (2017 m. jų buvo 117).
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti