Saulės modulių gamintojos „SoliTek“ pardavimai išaugo daugiau nei dvigubai

Susidomėjimas saulės elektrinėmis Lietuvoje, taip pat didėjanti eksporto apimtis bei įmonės plečiama eksporto geografija per pirmąjį šių metų ketvirtį saulės modulių gamintojos Solitek pardavimo pajamas padidino 230%, palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu.
Šiais metais įmonė stiprina savo pozicijas Italijoje ir Prancūzijoje. Ji jau 2021 m. pradėjo bendradarbiavimą su JAV kompanijomis ir šiais metais pradės eksportuoti savo gaminamus modulius ir į JAV.
Pirmąjį ketvirtį stipriai išaugo bendrovės pardavimai Švedijoje, Vokietijoje, Liuksemburge ir Nyderlanduose. Pasak Juliaus Sakalausko, UAB Soli Tek Cells, dirbančios su prekės ženklu SoliTek, vadovo, pardavimai taip pat augo ir Lietuvoje 2022 m. I ketvirtį jie buvo 80% didesni, palyginti su 2021 m. I ketvirčiu.
Vartotojus atsigręžti į atsinaujinančią energetiką skatina ne tik augančios elektros kainos, bet ir dabartinė geopolitinė situacija. Saulės elektrinių paklausa auga milžinišku greičiu. Įmonės visi sprendimai yra paremti technologijomis, kurios mūsų produktams suteikia 30 m. garantiją. O tai leidžia mums siūlyti ateities sprendimus integruotas saulės elektrines, kaip statybinę medžiagą. Šiuo metu matome išaugusį ne tik gyventojų, bet ir verslo susidomėjimą saulės elektrinėmis. Jiems siūlome atskirus sprendimus, išnaudojant didelius stogų plotus ir kitas dangas, pranešime cituojamas J. Sakalauskas.
SoliTek vadovo nuomone, Lietuvoje turime dar labai daug neišnaudoto atsinaujinančios energetikos potencialo, bet šiame etape ypatingai svarbus faktorius yra laikas.
Būtina kuo skubiau šalinti dabar esamas biurokratines kliūtis, kad nebūtų stabdoma atsinaujinančios energetikos plėtra. Dėmesį reikia sutelkti ne į paskatas, o į trukdžių šalinimą. Labai svarbu, kad tiek gyventojai, o ypač valstybė suvoktų, kad būtina investuoti į kokybiškus ir ilgalaikius dalykus. O tam reikia keisti viešųjų pirkimų nuostatas, kad ir renovacijoje, ir kitose srityse būtų vertinama ne žemiausia kaina, o kokybė ir inovatyvūs ilgaamžiai sprendimai, pažymi J. Sakalauskas.
Balandžio pabaigoje Italijos sostinėje Romoje buvo atidaryta SoliTek atstovybė Italijoje.
Italijoje matome dideles perspektyvas plėtoti saulės agro-elektrinių ir šiltnamių ūkių projektus. Italija, įgyvendindama Next Generation Italia planą, ypatingą dėmesį skiria būtent agrarinės elektros energijos sistemų plėtrai, žemės ūkio saulės parkams, žaliesiems uostams. Čia mes tikrai galime pasiūlyti ne tik savo modulius, bet ir patirtį, žinias ir turimas technologijas, teigia SoliTek vadovas. Įmonės pajėgumai bus visiškai išnaudojami iki vasaros pabaigos, dalis jų ir iki metų galo, todėl planuojama investuoti į tolesnę plėtrą ir automatizaciją.
Siekdama toliau didinti gamybos apimtis, 2022 m. III ketvirtį SoliTek ketina dirbti jau ne trimis, o keturiomis pamainomis ir papildomai įdarbinti 20 darbuotojų. Dalis darbo vietų bus skirta Ukrainos piliečiams. Šiuo metu įmonėje jau dirba 14 ukrainiečių.
Per 2021 m. bendrovės pardavimo pajamos išaugo beveik dviem trečdaliais.
[infogram id="12210e0e-3eff-4cad-8261-623cd64e7bc1" prefix="fOf" format="interactive" title="UAB Soli Tek Cells pardavimo pajamos, mln. Eur"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti