Kas tai? Veiklos sukaktis

„Caverion Lietuva“: kad išsaugotum stabilumą, turi būti pokyčių lyderis

Reklama publikuota: 2019-07-04

„Caverion Lietuva“ veiklos kelias tęsiasi jau 25 metus. Bendrovė šiandien yra lyderė ne tik Lietuvos inžinerinių paslaugų rinkoje, bet ir pavyzdys kitoms tarptautinės korporacijos „Caverion“ įmonėms.

„Žmonės, norintys ir galintys daug nuveikti bei klientai, su kuriais dirbame ilgametės partnerystės principu yra svarbiausias mūsų sėkmės variklis“, – sako bendrovės vadovas Egidijus Šydeikis.

Nuosekliai auginamas vardas

Pagrindinė bendrovės kryptis, kuri ir šiandien yra vizitinė „Caverion Lietuva“ kortelė – statinių vidaus inžinerinių sistemų projektavimas ir įrengimas – pradėjo formuotis apie 1997 m. Tuo metu įmonė jau turėjo nemenką įdirbį: Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje įrengė „Shell“ degalinių inžinerinę infrastruktūrą, vieni pirmųjų šalyje pradėjo statyti mobilaus ryšio bokštus, pasaulinės laivybos kompanijos „Maersk“ statomuose laivuose projektavo bei montavo elektros ir vamzdynų sistemas, įrengė gyvenamosios ir energijos keitimo platformos visas inžinerines sistemas Šiaurės jūroje esančioje BARD1 vėjo jėgainių parke.

Įmonių, gebančių greitai ir kokybiškai suprojektuoti bei įrengti pastato vidaus inžinerines sistemas – vėdinimo, šildymo, vandentiekio, nuotekų, elektros ir kitas – rinkoje tuo metu trūko, o darbų augančioje ekonomikoje nestigo. Su to meto didžiausiomis šalies investicijomis susijęs bendrovės apyvartos ir darbuotojų skaičiaus šuolis, kurį E. Šydeikis vadina kosminiu.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Mes padėjome augti jaunos Lietuvos ekonomikos investuotojams, o jie augino mus. Pamenu, gaudavome ranka pabraižytą pastato planą ir klausimą, kiek tai kainuos. Parą intensyviai skaičiuojame, pasakome apytikslę sumą, sukertame rankomis ir dirbame. Laikai smarkiai pasikeitė, bet iki šiol versle labiausiai vertinu pasitikėjimą“, – sako E. Šydeikis.

nuotrauka::1 right  

Įsisiūbuojant inžinerinių projektų verslui, vienas po kito ėmė rastis ir dideli pramoniniai, visuomeniniai projektai: stambios gamyklos, pirmieji didžiausi prekybos centrai ir biurų dangoraižiai Vilniuje. Kartu su jais atsirado ir pastatų priežiūros poreikis, tad įmonės portfelį papildė dar viena sritis – statinių inžinerinių sistemų priežiūra.

„Baltijos šalyse buvome šio verslo pionieriai, vėliau kitos bendrovės pasekė mūsų pėdomis. Išplėtotas pastatų priežiūros verslas mus ir išgelbėjo pasaulinės recesijos metu“, – teigia  bendrovės vadovas. Prieš pat nuosmukį įmonė išgyveno auksinį laiką – apyvarta siekė bemaž 100 mln. litų, turėjo beveik 400 darbuotojų ir buvo neginčijama rinkos lyderė.

Recesija nurėžė ženklią šių skaičių dalį, tačiau sumaniai veiklą spėjusios diferencijuoti įmonės sužlugdyti nesugebėjo. Šiandien „Caverion Lietuva“ teikia plačiausią statinių inžinerinių paslaugų spektrą visoje šalyje. Užsiauginusi klientų pasitikėjimą („mes nesame pavedę nė vieno savo partnerio“, – tikina bendrovės vadovas) – toliau auga pati. Praėjusiais metais fiksavusi rekordinę visų laikų apyvartą – 32 mln. Eur. ir užaugusi iki 450 darbuotojų, „Caverion Lietuva“ kalba apie ambicingus plėtros planus, kurie turėtų būti įgyvendinti dar šiais metais.

Komandos indėlis – svarbiausias

Labiausiai E. Šydeikis džiaugiasi tuo, kad  pasisekė suburti  atsidavusią, profesionalią ir darbą mėgstančią komandą, su kuria galima drąsiai judėti pirmyn.

Per įmonės veiklos istoriją keliskart keitėsi jos pavadinimai – dabartinį vardą kompaniją įgavo 2013 m. tapusi 12 šalių vienijančios „Caverion“ korporacijos dalimi. Vis dėlto šie pokyčiai smarkiau keitė įmonės fasadą nei šerdį: „Caverion Lietuva“ išlaikė ir veiklos kryptį, ir komandos branduolį, ir  darbo kultūrą.

Anot pašnekovo, verslo kasdienybė – tarsi amerikietiški kalneliai, duona, stipriai pagardinta druska, tačiau nesureikšmina to – tiesiog gyvenimo realybė. O štai kalbėdamas apie pasaulinio nuosmukio padarinius komandai, žodžius renka sunkiai – atsisveikinimą su trečdaliu kolektyvo vadina sunkiausiu savo sprendimu. Kita vertus, sunkmečiui praėjus visu grožiu atsiskleidė pagarba grįstos kultūros prasmė: nemažai išėjusių žmonių sugrįžo, o dalis jų patys tapo bendrovės klientais.

Kas traukia ambicingus žmones tapti „Caverion“ dalimi ir likti ilgam laikui?

„Daug atsakomybės, bet ir daug laisvės veikti. Pažadų laikymasis. Ir pagarba – visur ir visada“, – vardina E. Šydeikis. Žinoma, ir didelės horizontalios bei vertikalios karjeros bei mokymosi galimybės, patrauklus finansinis atlygis, preciziškas dėmesys darbuotojų saugai, sveikatai. Tačiau akivaizdu, kad svarbiausias įmonės sėkmės veiksnys – pasitikėjimo ir bendrystės kultūra.

Iniciatyvūs, kūrybiški ir darbštūs žmonės užtarnavo „Caverion Lietuva“ ir pavyzdinės įmonės korporacijoje vardą. Prieš porą metų lietuviams atiteko inovatyviausios grupės bendrovės titulas, perimti gerosios praktikos iš mūsiškių atvyksta „Caverion“ įmonių iš Vokietijos, Norvegijos, Švedijos specialistai.

Inžinerinių projektų valdymas, pardavimo procesas, konkursų atsirinkimo kriterijai – dalis tų sričių, kuriose „Caverion Lietuva“ know-how taikomas tarptautiniu mastu. „Būna ir taip, kad korporacija paskelbia apie inovaciją, kurią mes Lietuvoje jau taikome seniai“, – šypsosi E. Šydeikis. Anot jo, lietuviai išsiskiria savo ypatingai aukšta kvalifikacija ir darbštumu, todėl nenuostabu, kad kompanijos darbuotojai išvykę dirbti į užsienį, neretai po poros mėnesių jau vadovauja statybų aikštelei. 

Ateitis jau šiandien

Pasaulinės energetinio efektyvumo didinimo ir skaitmenizavimo tendencijos stipriai juntamos ir Lietuvoje. Tad ir „Caverion Lietuva“ dėmesio taikiklyje dabar – inovatyvios pastatų technologijos ir pastatų valdymo skaitmenizavimas. Į pastatus jau šiandien skverbiasi išmaniosios technologijos, vadinamos ateitimi. Ypatingai juntamos modernių kontrolės ir apsaugos technologijų tendencijos.

Pastatų inžinerinės sistemos palengva įgauna dirbtinio intelekto savybių ir tampa pajėgios išmaniai valdyti įeigos kontrolės ar gaisro aptikimo sistemas,  padeda efektyviai administruoti įvairias sritis: pavyzdžiui, kontroliuoti įvairių vertybių apskaitą ir išdavimą – nuo raktų iki ginklų ar net automobilių. Nieko nebestebina ir prieigos sistema, susieta su mobiliuoju telefonu, kuriame integruota virtuali asmens identifikavimo kortelė.

Energiją taupyti itin padeda ir pastato automatika, užtikrinanti visų inžinerinių sistemų tinkamą funkcionavimą, o skaitmeninė integruota pastato valdymo sistema atveria neregėtas galimybes šioje srityje. Visa tai šiandien yra „Caverion Lietuva“ teikiamų inžinerinių paslaugų krepšelyje, kuriame ir tokios naujovės kaip dronų aptikimo ir neutralizavimo ar antiteroristinės kelio blokavimo sistemos.

„Stengiamės būti dar arčiau kliento, kad jau pradinių idėjų generavimo stadijoje būtų atsižvelgiama į kuo efektyvesnį pastato energijos suvartojimą. Skaitmenizavimo svarba auga geometrine progresija ne tik projektuojant, bet ir prižiūrint pastatus. Kad priežiūra būtų efektyvesnė, centralizuotai stebime ir valdome objektus nuotoliniu būdu, aktyviai dalyvaujame korporacijoje kuriant milžinišką bendrų pastatų energijos suvartojimo rodiklių bazę ir analizuojame nuokrypių priežastis“, – apie šiandienos aktualijas kalba E. Šydeikis.

Šįmet kompanija žengia dar vieną žingsnį pirmyn: pradeda dalyvauti įmonių grupės vykdomuose statinių inžinerinių sistemų montavimo bei projektavimo projektuose Norvegijoje, Švedijoje, Vokietijoje. Jau dabar šiose šalyse dirba 100 darbuotojų iš Lietuvos, o artimiausiu laiku ketinama šį skaičių padidinti penkiskart. Tad tikėtina, kad ateinančiais metais „Caverion Lietuva“ dirbs nebe 435, o 1000 žmonių, atitinkamai ženkliai šoktels ir pardavimų pajamos.

„Gal nuskambės keistai, bet didžiausias mūsų laimėjimas, mano akimis, yra stabilumas. Stabilus augimas, nedidelė kolektyvo kaita, ilgalaikiai klientai, kuriuos vadinu partneriais. Stabiliai mokami atlyginimai ir mokesčiai – kalbant apie statybų sektorių bendrai, tai vis dar yra siekiamybė. Tad visos naujos idėjos ir įmonės veiklos kryptys nukreiptos tam pačiam tikslui: kad išsaugotume tai, ką esame pasiekę, ir taptume dar tvirtesni“, – pokalbį baigia nebe pirmus metus statinių inžinerinių paslaugų sektoriuje lyderio pozicijas užimančios bendrovės vadovas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku