Nenaudojama programinė įranga – užšaldytas kapitalas augimui ir plėtrai

Reklama publikuota: 2022-03-03
Lietuvos bendrovėms, norinčioms parduoti turimas ar įsigyti naudotų programinės įrangos licencijų, „Capefoxx“ specialistai suteiks reikiamos informacijos, o parduodančioms licencijas bus pasiūlyta pirkimo kaina.
svg svg
Lietuvos bendrovėms, norinčioms parduoti turimas ar įsigyti naudotų programinės įrangos licencijų, „Capefoxx“ specialistai suteiks reikiamos informacijos, o parduodančioms licencijas bus pasiūlyta pirkimo kaina.

Dalis įmonių net neįsivaizduoja, kad savo rezerve turi tūkstančius ar net dešimtis tūkstančių eurų nenaudojamo kapitalo. Tai legaliai įsigytos programinės įrangos licencijos, kurių įmonei jau nebereikia ar kurių niekada net nenaudojo. Tokias licencijas galima legaliai parduoti ir Lietuvoje. Kaip tai padaryti teisėtai, nesudėtingai ir skaidriai, pataria Europos Sąjungoje, Didžiojoje Britanijoje ir Šveicarijoje veikianti bendrovė „Capefoxx“. Beje, naudotą programinę įrangą Lietuvoje galima ir gerokai pigiau įsigyti nei naują.

„Itin didelę paklausą turi naudotos „Microsoft“ programų bendrosios licencijos, todėl jas parduoti ir atlaisvinti kapitalą galima ypač greitai, – teigia Reiko Raie, „Capefoxx“ Rytų Europos pardavimų direktorius. – Nors dar pasitaiko atvejų, kai abejojama tokio verslo teisėtumu, bet ES, Didžiojoje Britanijoje ir Šveicarijoje įsigyti naudotos programinės įrangos licencijas ir jas perparduoti leidžiama, tačiau privalu laikytis kelių sąlygų.“ 

Teisėtumą patvirtino Europos Teisingumo Teismas

„Capefoxx“ specializuojasi pirkdama ir parduodama naudotas amžinas „Microsoft“ licencijas ES, Didžiojoje Britanijoje ir Šveicarijoje, o tai programinę įrangą naudojančioms įmonėms suteikia didžiules galimybes atlaisvinti kapitalą arba sutaupyti. „Capefoxx“ specialistai turi sukaupę patirties, kaip perduodant turimos programinės įrangos naudojimo teises būtų užtikrinti visi reikalavimai. Be to, jie glaudžiai bendradarbiauja su tokiais auditoriais kaip „Deloitte“, kas leidžia garantuoti, jog perperkamos licencijos yra patikimos.

R. Raie primena, jog Europos Teisingumo Teismas prieš dešimtmetį, 2012 m. liepos 3 d., paskelbė sprendimą byloje C-128/11, kad kai autorių teisių turėtojas pirkėjui pateikia programinės įrangos kopiją ir mainais už tam tikrą mokestį sudaro licencinę sutartį, suteikiančią pirkėjui teisę neribotą laiką naudoti šią kopiją, tas teisės turėtojas parduoda kopiją pirkėjui ir taip išnaudoja savo išimtinę platinimo teisę, t. y. autorių teisių turėtojas nebegali prieštarauti, kad pirkėjas perparduotų šią kopiją, jei perpardavimo metu nuosava pirkėjo kopija lieka nepanaudota. Tai taikoma, net jei licencinė sutartis draudžia vėlesnį pardavimą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Capefoxx“ Rytų Europos pardavimų direktorius patikina, kad nėra skirtumo tarp įstatymus atitinkančios naudotos ir naujos programinės įrangos, kuri įdiegta vietoje (angl. on-premise) – įmonės kompiuteriuose ir serveriuose, – licencijos. Išskyrus vieną: naudota programinė įranga ją parduodančiai įmonei padeda išlaisvinti kapitalą, o perkančiai – sutaupo pinigų. „Mūsų misija – suteikti jūsų įmonei galimybę pasinaudoti šiuo didžiuliu pranašumu“, – teigia R. Raie. Jis nurodo, kad „Capefoxx“ nesiūlo debesijos (prenumeratos) (angl. cloud (subscription) licencijų.

Kokią naudą duoda parduodamos licencijos

„Capefoxx“ Rytų Europos pardavimų direktorius vardija perparduodamos programinės įrangos privalumus. Anot jo, pirmiausia – tai gali būti reikšmingos pajamos, kurios padėtų atlikti naudingas investicijas, pavyzdžiui, plėtojant ar modernizuojant jūsų įmonei reikalingą IT infrastruktūrą.

Kita vertus, nenaudojamos programinės įrangos pardavimas IT skyriui suteikia galimybę įrodyti savo verslumą. Juk jis geriausiai gali nurodyti, kokia programinė įranga įmonei nebūtina ar perteklinė ir gali būti parduota, o už gautus pinigus įsigyta reikalingesnė.

Programinės įrangos licencijų pardavimas taip pat padeda daug kapitalo reikalaujančią sąnaudų struktūrą pakeisti lankstesne sąnaudų struktūra, labiau sutelkta į veiklos sąnaudas.

Be to, programinės įrangos licencijų perpardavimas suteikia daugiau laisvės performuojant savo programinės įrangos licencijų sutartis, nereikia fiksuoti nereikalingų licencijų nuvertėjimo. Tai gali suteikti papildomų svertų ir sustiprinti derybines pozicijas su programinės įrangos tiekėju.

Ne mažiau svarbu ir naudinga, kad, prieš parduodami nenaudojamas programinės įrangos licencijas, turėsite jas visas inventorizuoti ir išsiaiškinti, kaip jos naudojamos. Tai padės bendrovės programinės įrangos valdymą padaryti aiškesnį ir sklandesnį.

Kaip perparduoti programinės įrangos licencijas

Norint perparduoti licencijas pagal teisinius reikalavimus būtina laikytis numatytų sąlygų. Bendrovės „Capefoxx“ specialistų patarimai, kaip paruošti reikalingą informaciją, gali gerokai palengvinti visą pardavimo procesą.

„Parduodant nenaudojamas licencijas reikia atsakyti į kelis klausimus: pirma, kokias licencijas norite parduoti – jų pavadinimas, versija ar laida ir kiekis, antra, koks šių licencijų pobūdis (EA, MPSA, atvirojo kodo, „Select“), trečia, kas yra registruotasis savininkas, turintis teisę priimti sprendimą dėl pardavimo, ketvirta, kas įrodo, kad licencijos priklauso jums, penkta, kurioje šalyje šios licencijos buvo naudojamos, šešta, ar licencijas jau galima naudoti arba kada jas bus galima naudoti“, – atkreipia dėmesį „Capefoxx“ Rytų Europos pardavimų direktorius.

Licencijas norinčioms parduoti bendrovėms jis pataria kreiptis į „Capefoxx“ ir suteikus reikiamą informaciją apie ketinamas parduoti programinės įrangos licencijas sulaukti bendros pirkimo kainos bei oficialaus pasiūlymo. Svarbu, kad „Capefoxx“ gali perpirkti tik tas licencijas, kurių naudojimo šalis buvo Europos ekonominėje erdvėje (EEE), ar kurių pirmasis pirkėjas priklausė EEE.

Naudota programinė įranga sutaupo 70%

Reikšmingai pagerinti finansinę padėtį gali ir bendrovės, kurios įsigyja naudotas licencijas. R. Raie pateikia pavyzdžių, kad įsigydami naudotą nuolatinę programinę įrangą bendrovės sutaupo apie 70% lėšų, palyginti su išlaidomis, kurias turėtų pirkdami naujas licencijas.

„Vienas iš paskutinių konkrečių pavyzdžių – internete ir fizinėse parduotuvėse paslaugų verslą vykdanti bendrovė, kuri numatė plėstis. Jai reikėjo papildomos „Microsoft“ programinės įrangos (licencijų), kuri būtų analogiška naudojamai vietinei (amžinai) (angl. on-premise (perpetual). Skaičiavimai parodė, kad naujoms darbo vietoms įrengti naujos amžinos licencijos kainuoja apie 20.000 Eur. Ieškant palankesnio sprendimo išsiaiškinta, kad legaliai galima įsigyti naudotą nuolatinę programinę įrangą, kuri, beje, derėtų su turima vietine programine įranga. Tai besiplečiančiai įmonei padėjo sutaupyti apie 70% galimų išlaidų – licencijos kainavo apie 6.000 Eur ir buvo identiškos anksčiau įsigytoms“, – pasakoja „Capefoxx“ Rytų Europos pardavimų direktorius.

„Capefoxx“ įsteigta 2020 m. įsigijus vieną didžiausių ir sėkmingai Europoje dešimtmetį veikusią naudotos programinės įrangos tiekimo bendrovę „Relicense“. Tarptautinės kompanijos siekis – plėtoti naudotos programinės įrangos verslą. „Capefoxx“ planuoja plėsti asortimentą papildydama jį kitų pardavėjų programine įranga, debesijos sistemomis ir konsultavimo paslaugomis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Tadas Dovbyšas: stipri organizacijos kultūra – geriausia instrukcija visiems gyvenimo atvejams Verslo tribūna

Nepaisant rimtus išbandymus atnešusio pandeminio laikotarpio, draudimo bendrovė ERGO stiprino tiek komandos...

PowerUP
2022.03.30
„Siųsk24“ siūlo visapusišką sprendimą e-komercijai: siuntos pasiekia net 230 šalių Verslo tribūna

Smulkūs pavieniai Lietuvos verslininkai, taip pat įmonės, prekiaujančios tokiose pasaulinėse elektroninės...

PowerUP
2022.03.29
Stringant logistikai Azijoje, bendrovė „Venipak“ vysto naujus oro kelius Verslo tribūna

Pastarojo laikotarpio geopolitinė situacija ardo logistikos kelius Rytuose. Pekino ir Vilniaus nesutarimai...

PowerUP
2022.03.24
Darbdavio civilinė atsakomybė: ką svarbu žinoti kiekvienai įmonei? Verslo tribūna

Įmonės vis daugiau dėmesio skiria savo darbuotojų gerovei, o tuo pačiu ir jų saugumui. Visgi nelaimingų...

PowerUP
2022.03.22
Nenaudojama programinė įranga – užšaldytas kapitalas augimui ir plėtrai Verslo tribūna

Dalis įmonių net neįsivaizduoja, kad savo rezerve turi tūkstančius ar net dešimtis tūkstančių eurų...

PowerUP
2022.03.03
Kaip nūdienos apgavysčių liūne finansų sektoriams užsitikrinti patikimumą? Verslo tribūna

Dauguma naudotojų šiais laikais teikia pirmenybę trims esminiams finansinių paslaugų kriterijams –...

PowerUP
2022.03.03
„Grant Thornton Baltic“: skolinant susijusioms įmonėms, svarbus kiekvienas argumentas Verslo tribūna

Kai vienai grupei priklausančios ar asocijuotos įmonės viena kitą finansuoja paskolomis, visuomet kyla...

PowerUP
2022.02.23
Justas Šablinskas: su visapusiško užsakymo išpildymo paslauga e.komercija atsiriša rankas plėtrai Verslo tribūna 1

Rinkos analitikai prognozuoja, kad sulig karantinu gerokai išaugęs visuomenės poreikis apsipirkinėti...

PowerUP
2022.02.17
„Novian“ grupės vadovas E. Rėkus: kaip užtikrinti organizacijų IT poreikius ir atskleisti tikrąją duomenų vertę Verslo tribūna

Kaip keičiasi verslo ir organizacijų IT poreikiai, kaip juos efektyviai užtikrinti sparčiai vystantis...

PowerUP
2022.02.03
Naudota programinė įranga: legalus būdas ir Lietuvos įmonėms sutaupyti milijonus Verslo tribūna

Įvairių naudotų prekių pirkimas ir pardavimas vis labiau populiarėja. Tačiau dauguma verslo ir IT padalinių...

PowerUP
2022.02.03
Atvirojo kodo sistemų diegimas versle: 3 patarimai, kaip išvengti klaidų Verslo tribūna

Būdamas atvirojo kodo sistemų apologetas, dažniau pasakoju apie jo atvirumą, dinamiškumą ir buvimą de facto...

PowerUP
2022.02.02
Pandeminis chaosas: kaip palaikyti skaitmeninę verslo higieną? Verslo tribūna

Kaip žinia, pašto karvelių ir fizinių parašų laikai jau dulka giliai, giliai stalčiuje. Ant pjedestalo kurį...

PowerUP
2022.01.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku