Žalioji ESO iniciatyva – naudota kompiuterinė įranga prikeliama antram gyvenimui
FOTOGALERIJA web_Žalioji ESO iniciatyva naudota kompiuterinė įranga prikeliama (22 nuotr.)
Elektros ir elektroninės įrangos atliekos yra vienas iš sparčiausiai augančių atliekų srautų Europos Sąjungoje. Įmonės ir individualūs vartotojai dažnai neatsakingai išmeta naudotą kompiuterinę techniką į sąvartyną arba atiduoda utilizavimui. Pirmuoju atveju elektronikos sudėtyje esančios pavojingos medžiagos teršia aplinką ir sukelia sveikatos problemas, o antruoju turimi ištekliai yra panaudojami neefektyviai.
Lietuvoje daugelis privačių ir valstybinių įmonių seną kompiuterinę įrangą vis dar siunčia utilizavimui, tačiau AB Energijos skirstymo operatorius (ESO) žengė žalią žingsnį 2019-ųjų metų rudenį paskelbė konkursą naudotai kompiuterinei įrangai parduoti. Elektroninį aukcioną laimėjusi įmonė UAB IT Max, kuri užsiima naudotos kompiuterinės įrangos pirkimu iš įmonių, džiaugiasi, kad ir valstybinės įmonės ieško alternatyvių ir inovatyvių būdų, kuriais skatina ne linijinį, o žiedinį produktų vartojimą. Vienas iš pagrindinių žiedinės ekonomikos principų yra antrinis daiktų panaudojimas. Tokiu būdu sumažinamas ne tik žaliavų, bet ir energijos eikvojimas bei išsaugoma kompiuterinė įranga, kuri puikiai veiks dar ne vienerius metus.
Norėdami, kad EEĮ (Elektros ir elektroninės įrangos) atliekų kiekis kiekvienais metais mažėtų, turime pradėti nuo savęs ir rodyti pavyzdį kitiems. Antrinis nenaudojamos kompiuterinės įrangos panaudojimas leidžia išvengti nuolat didėjančio EEĮ atliekų kiekio, taip pat įmonės susigrąžina dalį investicijų, o saugus duomenų naikinimas užtikrina, kad jautrūs duomenys nepateks trečiosioms šalims. Džiaugiamės, kad ESO priėmė sprendimą parduoti kompiuterinę įrangą antriniam panaudojimui bei saugiai sunaikinti duomenis. Tikimės, kad šis ESO žingsnis bus pavyzdys kitoms Lietuvos įmonėms., sako UAB IT Max duomenų naikinimo specialistė Aušra Kluoniūtė.
Pasirašiusi pardavimo sutartį ESO susigrąžino dalį investicijų, užtikrino saugų duomenų sunaikinimą ir skaidrų valstybei priklausančio turto disponavimą, nes utilizavimas neužtikrina kompiuterinės įrangos atsekamumo, tad šis žaliasis sprendimas yra naudingas ne tik aplinkai, bet ir ESO.
Kasdienėje veikloje skatiname sąnaudas ir taršą mažinančių darbo priemonių naudojimą, aktyviai ieškome būdų, kaip sumažinti energetikos objektų įtaką žmonėms ir aplinkai. Nors mūsų vykdoma veikla elektros ir dujų skirstymas nesukelia ženklaus neigiamo poveikio aplinkai, vis tik jis yra neišvengiamas. Dėl to planingai investuojame į aplinkai palankias modernias elektros skirstymo infrastruktūros technologijas, o kartu rūpinamės, kad veikloje naudojama elektroninė įranga sklandžiai įsilietų į žiedinės ekonomikos ciklą, darydama kuo mažesnį poveikį aplinkai ir gamtai., sako ESO Finansų ir administravimo tarnybos direktorius Augustas Dragūnas.
Stebint dabartinę situaciją, tikėtina, kad atliekų kiekis pasaulyje vis didės. Kiekvieno gyventojo ir įmonės indėlis yra itin svarbus, t. y. kiek pats vartotojas (juridinis ar privatus asmuo) atsakingai elgiasi su senais ar nebereikalingais prietaisais. Dauguma elektronikos gaminių turi ilgą tarnaujamo laiko ciklą ir gali būti naudojami dar ne kartą, išvengiat patekimo į atliekų srautą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Paslaugos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti