SBA planuoja naują gamyklą už 90 mln. Eur

Tikimasi, kad gamyba naujame komplekse SBA industrinių inovacijų slėnyje galėtų prasidėti 2022 m. pavasarį, visiškai pabaigti gamyklą tikimasi 2024 m. Pasak Egidijaus Valentinavičiaus, SBA grupės viceprezidento, gamykloje dirbs daugiau nei 600 žmonių.
„Pasirengimo darbai naujosios gamyklos statyboms įsibėgėję. Jau netrukus jungsime aukščiausią pavarą, kad kuo greičiau įgyvendintume projektą. Planuojame jį visiškai baigti 2024 m. Pirmajame plėtros etape iškils 50.000 kv. m patalpos, kuriose gamybą tikimės pradėti kitų metų II ketvirtį“, — VŽ sako E. Valentinavičius.
Skelbiama, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija kompleksui suteikė stambaus investicinio projekto statusą. Pasak SBA grupės, tai pirmasis tokiu statusu įvertintas projektas Lietuvoje.
Pagal stambaus projekto investicijų sutartį, investuotojas įsipareigoja per penkerius metus įsteigti ne mažiau kaip 150 naujų darbo vietų ir investuoti ne mažiau kaip 20 mln. Eur privačių kapitalo investicijų.
Planuojama, kad 100% naujoje gamykloje pagamintų korpusinių baldų bus eksportuojama į užsienio rinkas. Naujasis kompleksas SBA industrinių inovacijų slėnyje iškils šalia jau veikiančio SBA grupės logistikos centro „Innovo logistika“ ir baldų komponentų gamyklos „Laminn“, kurie pradėjo veikti praėjusiais metais.
Bendrovė skelbia artimiausiais metais numatanti ir tolesnę slėnio plėtrą.
SBA grupė per kelerius artimiausius metus iš viso numato investuoti apie 0,3 mlrd. Eur bei sukurti 800 naujų darbo vietų.
SBA baldų gamybos sektoriui priklauso „SBA Home“, valdanti baldų gamybos įmones „Klaipėdos baldai“, „Šilutės baldai“, „Germanika“, „Visagino linija“, „Mebelain“ ir „Laminn“. Taip pat minkštųjų baldų gamintojas „Kauno baldai“.