Svarbiausios statybos Vilniuje 2021 m.

Publikuota: 2021-01-13
Vilniaus centras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vilniaus centras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
 

Šiemet sostinėje bus baigta Žirnių ir Liepkalnio gatvių sankryža, atnaujinami Lazdynų baseino darbai, bus pradėtos Tolminkiemio gimnazijos bei Antakalnio ligoninės bloko statybos.

Vilniaus miesto administracijos direktorius Povilas Poderskis tinklalaidėje „Kalba Vilnius“, vardindamas didžiausius ir svarbiausius šių metų projektus sostinėje, taip pat paminėjo įvairių parkų bei Neries krantinių tvarkymą.  

Žirnių ir Liepkalnio gatvių sankryža

Nuotrauka::1

„Pagal apimtį tai turbūt didžiausias projektas šiemet. Tai dviejų lygių sankryža ir po jos statybų bus didelis pralaidumas į Minsko pusę. Tai dalis regiono, kuris yra aplink šią sankryžą, kompleksinės plėtros, nes šalia yra oro uosto teritorijų, šalia „Girteka“ planuoja statyti savo centrinę būstinę, „Teltonika“ planuoja didžiulį projektą. Įspūdingo dydžio projektas — estakada kaip rimtame didmiestyje. Statybų pabaiga planuojama rudenį“, – sako P. Poderskis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Lazdynų baseino statyba

Nuotrauka::2

„Šiemet planuojame restartuoti Lazdynų baseino projektą, kuris mus liūdina. 2017 m. buvo pasirašyta rangos sutartis, tačiau finansavimas projektui buvo sumažintas iš valstybės ir tai lėmė, kad rangovas atėjo su gana pigiomis kainomis ir, panašu, nebuvo įsivertinęs visų rizikų. Jis šiaip ne taip bandė statyti tą pastatą ir net tie jungtinės veiklos partneriai, kurie atėjo kartu, nesugebėjo už tą pasižadėtą kainą pastatyti“, – sako P. Poderskis.

Anot jo, dabar projektas pakoreguotas ir paskelbtas naujas rangos darbų pirkimas.

nuotrauka::10left

„Jei jis vyks be perturbacijų, vasarį turėsime naują rangovą. Šiuo metu padaryta 40% statybų, bet viskas priklauso nuo rangovų požiūrio. Jeigu jie įvertins, kad tie darbai gerai padaryti, jiems liks padaryti 60%, bet jeigu jie vertins, kad darbai padaryti blogai, jų bus daugiau“, – sako P. Poderskis.

Anot jo, rizikos laipsnis gali varijuoti. Savivaldybės atstovas tikina, kad galės kainų skirtumą išieškoti iš jungtinės veiklos partnerių, kurie anksčiau dalyvavo konkurse.

„Bendroje sumoje projektas neturėtų brangti, o svarbiausia, kad turėtume patikimą rangovą“, – tikina P. Poderskis.

Pasak jo, darbai galėtų prasidėti šį pavasarį ir truks daugiau nei metus.

„Truks keliolika mėnesių. Tiekėjai pirkime taip pat konkuruoja terminu, todėl jie turi jį pasakyti“, – sako P. Poderskis.

Tolminkiemio gimnazijos statyba

Nuotrauka::3

„Su „Do Architects“ po architektūrinio konkurso turime projektą, paskelbėme konkursą ir tikimės po mėnesio turėti rangovą. Taigi tas procesas šiemet prasidės. Mokykla, kuri Balsiuose statyta koncesijos būdu, yra pralenkusi laiką, tai mokykla Pilaitėje taip pat pralenks laiką, užduos toną ir visoms kitoms mokykloms regione. Man atrodo, kad savivaldybės prioritetas būtent turėtų būti infrastruktūra švietimui“, – sako P. Poderskis.

Anot jo, mokyklos statybas viliamasi baigti iki 2022 m. rugsėjo.

„Statybos bus greitos ir projektas yra pritaikytas tam, kad galėtume lieti betoną ir elementus vežti iš gamyklos. Visas projektas ir jo valdymas bus skaitmeninis. Greičio prasme tai turėtų būti labai greitas projektas, tačiau, kaip bus praktikoje, matysime. Tai viešajam sektoriui labai nauja“, – kalba miesto administracijos direktorius.

Antakalnio ligoninės operacinių bloko statyba

Nuotrauka::4

„Kalbant apie mediciną, didžiausia statyba bus Antakalnio ligoninės operacinių bloko. Ši ligoninė yra labai sena, ji užaugino daug Lietuvos medikų. Po plėtros seną bloką bus galima pritaikyti kitoms reikmėms po nedidelio remonto. Tačiau jis 50 metų stovi be remonto, tik su kosmetiniais pataisymais, o operacijų srautas yra nenutrūkstamas – per metus jų padaroma apie 10.000. Todėl reikia pastatyti naują korpusą, kur bus sutelktos šios paslaugos. Vilniuje tikrai plėsime šias paslaugas, nes jų trūksta, prieinamumas nėra pakankamas“, – sako P. Poderskis.

Pasak jo, sostinė taip pat pradeda svarstyti galimybę statyti naują infekcinę ligoninę.

Viešoji erdvė Vingrių gatvėje

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/741?placement=

„Prie MO muziejaus planuojame įrengti promenadą, bus atvertas šaltinis iš senosios Vingrių vandenvietės. Bus daugiau erdvės kavinėms, žmonėms“, – sako P. Poderskis.

Skelbta, jog leidžiantis laiptais žemyn nuo Mindaugo gatvės senamiesčio link, pavasarį ketinama pradėti teritorijos atnaujinimo darbus.

Numatyta įrengti šaligatvius, laiptus, želdynus, vaikų žaidimo aikštelę, memorialą, vietoje automobilių aikštelės bus atverti Vingrių šaltiniai, kurie bus nukreipiami tekėti kaskadomis. Ant laiptų, vedančių nuo Mindaugo iki Vingrių gatvės, bus įrengta apžvalgos aikštelė.

Darbų atlikimo terminas 8 mėnesiai, o darbus už 1,4 mln. Eur atliks bendrovė „Conresta“.

Japoniško sodo įrengimas

Nuotrauka::5

„Šnipiškėse planuojamas sodas bus tvarkomas pagal japonišką tradiciją, jo gamta bus labai išpuoselėta. Bus ir tiltelis, ir arbatos namelis – norima sukurti rekreacinę teritoriją verslo centrų ir naujų gyvenamųjų kvartalų apsuptyje“, – teigia P. Poderskis.

Pasak jo, Šnipiškėse šiuo metu statoma dešimtys tūkstančių kvadratinių metrų naujų pastatų, tad gyventojų ten nuolat daugėja ir dar padaugės. Parkas bus atviras visiems, jis nebus mokamas, kaip buvo planuota seniau.

„Statybos šiemet prasidės – mes jau turime rangovą. Dar šią žiemą paruošime teritoriją ir statybos prasidės šiltuoju metu laiku. „Eikos statyba“ yra patyrusi parkų statyboje, todėl tikėtina, kad didesnių problemų ten nekils“, – teigia P. Poderskis.

Reformatų sodo rekonstrukcija

Nuotrauka::6

Pasak administracijos direktoriaus, „Eikos statyba“ baigia ir Reformatų parko rekonstrukciją.

„Šį pavasarį jau galėsime juo džiaugtis. Tiesą sakant, atidarymo klausimas labiau susijęs ne su darbais, o su karantino ribojimais. Į projektą integruoti visų norai ir pamąstymai, tai bus erdvė ne tik gyvenantiems aplink, bet ir visiems kitiems“, – teigia P. Poderskis.

Neries krantinių rekonstrukcija

Nuotrauka::7

Pasak P. Poderskio, šiuo metu dešinėje Neries upės krantinėje baigiamos rekonstruoti paskutinės dvi terasos, kurios vasarą bus paruoštos naudoti. Taip bus baigtas atkarpos nuo Žirmūnų tilto ir „Forum Palace“ sutvarkymas.

„Dabar yra paskelbtas konkursas kairės pusės, nuo A. Goštauto tilto iki Šilo tilto, rangovui. Tai beprotiškai didelė atkarpa ir nors ten nebus daug sprendinių, tačiau bus daugiau nusileidimų, terasų, vietų verslui, sutvarkyti pėsčiųjų ir dviračių takai“, – kalba jis. 

Savivaldybė planuoja sutvarkyti ir elingą prieš Sporto rūmus: suprojektuoti, gauti statybos leidimą ir parduoti verslui vystyti.

„Ar tai bus kavinė, laivelių nuoma, matysime. Mes norėtume, kad šiemet prasidėtų darbai kairėje pusėje bent jau nuo A. Goštauto tilto iki Baltojo tilto“, – sako administracijos direktorius.

Energetikos muziejus

Nuotrauka::8

Pasak P. Poderskio, šiuo metu jau baigiami Energetikos ir technikos muziejaus greta Karaliaus Mindaugo tilto plėtros darbai.

„Problema ta, kad jis daromas kartu su „Kauno saulėtekio“ plėtojamu „Hilton“ viešbučio projektu, kuris dabar yra sustojęs. Tačiau atrodo, kad muziejus vasarą turėtų atsidaryti“, – sako administracijos direktorius. 

Centrinis verslo rajonas

Nuotrauka::9

„Dešiniajame Neries krante plėtra nesibaigia, nepaisant to, ką matome dabar jau pastatyta. Ten turėsime „Ibrahim“ naują pastatą, „Eikos“ naują pastatą, Danielio Libeskindo suprojektuotą pastatą, pilnai bus išplėtotas „Business Stadium“ projektas, vietoje automobilių aikštelės prieš savivaldybę kils nauji pastatai. Eilė naujų daugiaaukščių pastatų turės išsiplėtoti šalia Lvovo gatvės ir t.t. Iki pilnos brandos dar yra kokie 10–15 metų vystymosi, tuomet baigiasi pietinio Vilniaus planavimas ir jis pradeda plėstis“, – teigia P. Poderskis.

Pasak jo, taip tęsiamas architekto Algimanto Nasvyčio 1964–1965 metais parengto Vilniaus centro detaliojo plano ir Neries dešiniojo kranto užstatymo projekto įgyvendinimas.

„Nors centrinio verslo rajono koncepcija Vakarų miestuose šiek tiek išeina iš mados, bet Vilniuje jis dar toli gražu nėra toks galingas traukos centras, kad galima būtų sakyti „baigta“. Be minėtų pastatų, neišspręstas ir transporto klausimas – viadukas per Geležinio Vilko žiedą, gal net tramvajus arba atvirkščiai – gal Konstitucijos prospekto siaurinimas ir papildomas užstatymas“, – svarsto administracijos direktorius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Statyba ir NT“
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

„Gelvonų terasų“ pirkėjai piketavo prie Statybos inspekcijos, pastaroji kaltina teisės aktus

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, išdavusi leidimą daugiabučio „Gelvonų terasos“...

Taline per metus butai brango ketvirtadaliu, NT sandorių mažėja

Estijoje liepą užfiksuoti 3.900 nekilnojamojo turto (NT) pirkimo-pardavimo sandoriai – 15% mažiau nei birželį...

Latvijos viešbučius antrąjį ketvirtį aplankė 2,3 karto daugiau svečių

Latvijos viešbučiai ir kitos viešojo apgyvendinimo įstaigos per antrąjį šių metų ketvirtį sulaukė 556.300...

Statybos inspekcija perduoda estafetę prokurorams, butų Vilniaus Šeškinėje pirkėjai nenuleidžia rankų Premium 1

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nusprendė toliau nesibylinėti dėl daugiabučio „Gelvonų...

APVA priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui Verslo tribūna

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo š. m. liepos 28 d. iš Lietuvos gyventojų laukia paraiškų...

STT: savivaldybės būstus gali parduoti neskaidriai 2

Savivaldybėms sudarytos sąlygos neskaidriai parduoti jų valdomą būstą, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba...

Statyba ir NT
2022.08.16
Statistikos departamentas: šiemet statybos darbų atlikta 3,3% daugiau

Sausį–birželį statybos darbų šalyje atlikta už 1,9 mlrd. Eur – pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus...

Statyba ir NT
2022.08.16
Pernykštė pandemija „Lietpak“ augimo nesustabdė Premium

Brangusios žaliavos ir paslaugos bei padidėjusi produkcijos realizacija plastikinių pakuočių gamybos UAB...

Pramonė
2022.08.16
Karas visų investicijų nestabdo, projektuojamos naujos gamyklos Premium 9

Investicijos į gamybą nestoja. Vilniaus rajone polimerinę pakuotę maisto ir ne maisto pramonei gaminanti UAB...

Pramonė
2022.08.16
Lietuva artėja prie medinės statybos: liko paskutiniai žingsniai, ruoštis metas ir verslui Premium 13

Vyriausybė linksta prie sprendimo nuo 2024 m. visuomeninius pastatus Lietuvoje iš dalies statyti iš medienos...

Statyba ir NT
2022.08.16
Nuo Turkijos iki Jungtinių Arabų Emyratų: Rusijos pirkėjai kaitina NT sektorių Premium 1

Nepageidaujamais Vakarų pasaulyje tapusių Rusijos piliečių noras investuoti į nekilnojamąjį turtą (NT)...

Statyba ir NT
2022.08.15
Kaunas viešina naujo pėsčiųjų tilto idėją 4

Kauno miesto savivaldybė viešina Nemuno salą ir Aleksotą sujungsiančio pėsčiųjų tilto projektinius...

Statyba ir NT
2022.08.15
Cirkas su pinigais Juodkrantėje: pastatus griauti reikia, bet iškeldinti gyventojų negali Premium 12

Teismui prieš daugiau nei dešimtmetį įpareigojus nugriauti du nelegalius vadinamuosius jachtininkų viešbučius...

Statyba ir NT
2022.08.14
Šiemet pardavę būstų už 40 mln. Eur stebi rinkos sulėtėjimą Premium 2

Per pandemiją ir nekilnojamojo turto (NT) rinkos pakilimą aukso amžių išgyvenęs prabangaus būsto segmentas...

Statyba ir NT
2022.08.13
Šiaulių savivaldybė siekia iš VU perimti Didždvario rūmus, ten matytų Santuokų namus

Šiaulių miesto savivaldybė siekia iš Vilniaus universiteto (VU) perimti miesto centre, Aušros alėjoje,...

Statyba ir NT
2022.08.13
„INVL Baltic Real Estate“ projektas Vilniaus gatvėje juda į priekį 1

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ skelbia gavusi sostinės savivaldybės...

Statyba ir NT
2022.08.12
Statistikos departamentas: per antrąjį ketvirtį Lietuvoje pastatyti 3.899 būstai

Per šių metų antrąjį ketvirtį Lietuvoje baigti statyti 2.493 pastatai ir 3.899 būstai. Tai atitinkamai 47,1%...

Statyba ir NT
2022.08.12
E. varžytynių platformoje – nauji ribojimai prispaudantiems per daug nulių

Elektroninių varžytinių bei aukcionų platformoje, kurioje turtą parduoda antstoliai, bankroto...

Statyba ir NT
2022.08.12
„Baltic Sotheby’s“ bendraturtis: tarp prabangaus būsto pirkėjų Lietuvoje vis daugiau technologijų milijonierių Premium

Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje smarkiai pasikeitė suvokimas, koks nekilnojamasis turtas yra prabangus,...

Statyba ir NT
2022.08.12
Lėtėjanti ekonomika gali pratuštinti sandėlių lentynas Premium 6

Amerikoje besikemšant sandėliams, Lietuvoje ir visoje Europoje nuotaikos kiek kitokios. Pastebima, kad...

Logistika
2022.08.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku