Svarbiausios statybos Vilniuje 2021 m.

Publikuota: 2021-01-13
Vilniaus centras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vilniaus centras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“

Šiemet sostinėje bus baigta Žirnių ir Liepkalnio gatvių sankryža, atnaujinami Lazdynų baseino darbai, bus pradėtos Tolminkiemio gimnazijos bei Antakalnio ligoninės bloko statybos.

Vilniaus miesto administracijos direktorius Povilas Poderskis tinklalaidėje „Kalba Vilnius“, vardindamas didžiausius ir svarbiausius šių metų projektus sostinėje, taip pat paminėjo įvairių parkų bei Neries krantinių tvarkymą.  

Žirnių ir Liepkalnio gatvių sankryža

Nuotrauka::1

„Pagal apimtį tai turbūt didžiausias projektas šiemet. Tai dviejų lygių sankryža ir po jos statybų bus didelis pralaidumas į Minsko pusę. Tai dalis regiono, kuris yra aplink šią sankryžą, kompleksinės plėtros, nes šalia yra oro uosto teritorijų, šalia „Girteka“ planuoja statyti savo centrinę būstinę, „Teltonika“ planuoja didžiulį projektą. Įspūdingo dydžio projektas — estakada kaip rimtame didmiestyje. Statybų pabaiga planuojama rudenį“, – sako P. Poderskis.

Lazdynų baseino statyba

Nuotrauka::2

„Šiemet planuojame restartuoti Lazdynų baseino projektą, kuris mus liūdina. 2017 m. buvo pasirašyta rangos sutartis, tačiau finansavimas projektui buvo sumažintas iš valstybės ir tai lėmė, kad rangovas atėjo su gana pigiomis kainomis ir, panašu, nebuvo įsivertinęs visų rizikų. Jis šiaip ne taip bandė statyti tą pastatą ir net tie jungtinės veiklos partneriai, kurie atėjo kartu, nesugebėjo už tą pasižadėtą kainą pastatyti“, – sako P. Poderskis.

Anot jo, dabar projektas pakoreguotas ir paskelbtas naujas rangos darbų pirkimas.

nuotrauka::10left

„Jei jis vyks be perturbacijų, vasarį turėsime naują rangovą. Šiuo metu padaryta 40% statybų, bet viskas priklauso nuo rangovų požiūrio. Jeigu jie įvertins, kad tie darbai gerai padaryti, jiems liks padaryti 60%, bet jeigu jie vertins, kad darbai padaryti blogai, jų bus daugiau“, – sako P. Poderskis.

Anot jo, rizikos laipsnis gali varijuoti. Savivaldybės atstovas tikina, kad galės kainų skirtumą išieškoti iš jungtinės veiklos partnerių, kurie anksčiau dalyvavo konkurse.

„Bendroje sumoje projektas neturėtų brangti, o svarbiausia, kad turėtume patikimą rangovą“, – tikina P. Poderskis.

Pasak jo, darbai galėtų prasidėti šį pavasarį ir truks daugiau nei metus.

„Truks keliolika mėnesių. Tiekėjai pirkime taip pat konkuruoja terminu, todėl jie turi jį pasakyti“, – sako P. Poderskis.

Tolminkiemio gimnazijos statyba

Nuotrauka::3

„Su „Do Architects“ po architektūrinio konkurso turime projektą, paskelbėme konkursą ir tikimės po mėnesio turėti rangovą. Taigi tas procesas šiemet prasidės. Mokykla, kuri Balsiuose statyta koncesijos būdu, yra pralenkusi laiką, tai mokykla Pilaitėje taip pat pralenks laiką, užduos toną ir visoms kitoms mokykloms regione. Man atrodo, kad savivaldybės prioritetas būtent turėtų būti infrastruktūra švietimui“, – sako P. Poderskis.

Anot jo, mokyklos statybas viliamasi baigti iki 2022 m. rugsėjo.

„Statybos bus greitos ir projektas yra pritaikytas tam, kad galėtume lieti betoną ir elementus vežti iš gamyklos. Visas projektas ir jo valdymas bus skaitmeninis. Greičio prasme tai turėtų būti labai greitas projektas, tačiau, kaip bus praktikoje, matysime. Tai viešajam sektoriui labai nauja“, – kalba miesto administracijos direktorius.

Antakalnio ligoninės operacinių bloko statyba

Nuotrauka::4

„Kalbant apie mediciną, didžiausia statyba bus Antakalnio ligoninės operacinių bloko. Ši ligoninė yra labai sena, ji užaugino daug Lietuvos medikų. Po plėtros seną bloką bus galima pritaikyti kitoms reikmėms po nedidelio remonto. Tačiau jis 50 metų stovi be remonto, tik su kosmetiniais pataisymais, o operacijų srautas yra nenutrūkstamas – per metus jų padaroma apie 10.000. Todėl reikia pastatyti naują korpusą, kur bus sutelktos šios paslaugos. Vilniuje tikrai plėsime šias paslaugas, nes jų trūksta, prieinamumas nėra pakankamas“, – sako P. Poderskis.

Pasak jo, sostinė taip pat pradeda svarstyti galimybę statyti naują infekcinę ligoninę.

Viešoji erdvė Vingrių gatvėje

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/741?placement=

„Prie MO muziejaus planuojame įrengti promenadą, bus atvertas šaltinis iš senosios Vingrių vandenvietės. Bus daugiau erdvės kavinėms, žmonėms“, – sako P. Poderskis.

Skelbta, jog leidžiantis laiptais žemyn nuo Mindaugo gatvės senamiesčio link, pavasarį ketinama pradėti teritorijos atnaujinimo darbus.

Numatyta įrengti šaligatvius, laiptus, želdynus, vaikų žaidimo aikštelę, memorialą, vietoje automobilių aikštelės bus atverti Vingrių šaltiniai, kurie bus nukreipiami tekėti kaskadomis. Ant laiptų, vedančių nuo Mindaugo iki Vingrių gatvės, bus įrengta apžvalgos aikštelė.

Darbų atlikimo terminas 8 mėnesiai, o darbus už 1,4 mln. Eur atliks bendrovė „Conresta“.

Japoniško sodo įrengimas

Nuotrauka::5

„Šnipiškėse planuojamas sodas bus tvarkomas pagal japonišką tradiciją, jo gamta bus labai išpuoselėta. Bus ir tiltelis, ir arbatos namelis – norima sukurti rekreacinę teritoriją verslo centrų ir naujų gyvenamųjų kvartalų apsuptyje“, – teigia P. Poderskis.

Pasak jo, Šnipiškėse šiuo metu statoma dešimtys tūkstančių kvadratinių metrų naujų pastatų, tad gyventojų ten nuolat daugėja ir dar padaugės. Parkas bus atviras visiems, jis nebus mokamas, kaip buvo planuota seniau.

„Statybos šiemet prasidės – mes jau turime rangovą. Dar šią žiemą paruošime teritoriją ir statybos prasidės šiltuoju metu laiku. „Eikos statyba“ yra patyrusi parkų statyboje, todėl tikėtina, kad didesnių problemų ten nekils“, – teigia P. Poderskis.

Reformatų sodo rekonstrukcija

Nuotrauka::6

Pasak administracijos direktoriaus, „Eikos statyba“ baigia ir Reformatų parko rekonstrukciją.

„Šį pavasarį jau galėsime juo džiaugtis. Tiesą sakant, atidarymo klausimas labiau susijęs ne su darbais, o su karantino ribojimais. Į projektą integruoti visų norai ir pamąstymai, tai bus erdvė ne tik gyvenantiems aplink, bet ir visiems kitiems“, – teigia P. Poderskis.

Neries krantinių rekonstrukcija

Nuotrauka::7

Pasak P. Poderskio, šiuo metu dešinėje Neries upės krantinėje baigiamos rekonstruoti paskutinės dvi terasos, kurios vasarą bus paruoštos naudoti. Taip bus baigtas atkarpos nuo Žirmūnų tilto ir „Forum Palace“ sutvarkymas.

„Dabar yra paskelbtas konkursas kairės pusės, nuo A. Goštauto tilto iki Šilo tilto, rangovui. Tai beprotiškai didelė atkarpa ir nors ten nebus daug sprendinių, tačiau bus daugiau nusileidimų, terasų, vietų verslui, sutvarkyti pėsčiųjų ir dviračių takai“, – kalba jis. 

Savivaldybė planuoja sutvarkyti ir elingą prieš Sporto rūmus: suprojektuoti, gauti statybos leidimą ir parduoti verslui vystyti.

„Ar tai bus kavinė, laivelių nuoma, matysime. Mes norėtume, kad šiemet prasidėtų darbai kairėje pusėje bent jau nuo A. Goštauto tilto iki Baltojo tilto“, – sako administracijos direktorius.

Energetikos muziejus

Nuotrauka::8

Pasak P. Poderskio, šiuo metu jau baigiami Energetikos ir technikos muziejaus greta Karaliaus Mindaugo tilto plėtros darbai.

„Problema ta, kad jis daromas kartu su „Kauno saulėtekio“ plėtojamu „Hilton“ viešbučio projektu, kuris dabar yra sustojęs. Tačiau atrodo, kad muziejus vasarą turėtų atsidaryti“, – sako administracijos direktorius. 

Centrinis verslo rajonas

Nuotrauka::9

„Dešiniajame Neries krante plėtra nesibaigia, nepaisant to, ką matome dabar jau pastatyta. Ten turėsime „Ibrahim“ naują pastatą, „Eikos“ naują pastatą, Danielio Libeskindo suprojektuotą pastatą, pilnai bus išplėtotas „Business Stadium“ projektas, vietoje automobilių aikštelės prieš savivaldybę kils nauji pastatai. Eilė naujų daugiaaukščių pastatų turės išsiplėtoti šalia Lvovo gatvės ir t.t. Iki pilnos brandos dar yra kokie 10–15 metų vystymosi, tuomet baigiasi pietinio Vilniaus planavimas ir jis pradeda plėstis“, – teigia P. Poderskis.

Pasak jo, taip tęsiamas architekto Algimanto Nasvyčio 1964–1965 metais parengto Vilniaus centro detaliojo plano ir Neries dešiniojo kranto užstatymo projekto įgyvendinimas.

„Nors centrinio verslo rajono koncepcija Vakarų miestuose šiek tiek išeina iš mados, bet Vilniuje jis dar toli gražu nėra toks galingas traukos centras, kad galima būtų sakyti „baigta“. Be minėtų pastatų, neišspręstas ir transporto klausimas – viadukas per Geležinio Vilko žiedą, gal net tramvajus arba atvirkščiai – gal Konstitucijos prospekto siaurinimas ir papildomas užstatymas“, – svarsto administracijos direktorius.

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Lazdynų baseino rangovai įtraukti į „juodąjį sąrašą“ Premium 1

Penktadienį Vilniaus miesto savivaldybės prašymu statybų bendrovės „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“,...

Statyba ir NT
2021.01.22
Vilniuje prasideda parengiamieji japoniško sodo kūrimo darbai

Vilniuje kuriant japonišką sodą ruošiamasi pradėti žemės tvarkymo darbus, penktadienį pranešė Vilniaus miesto...

Statyba ir NT
2021.01.22
Norintys modernizuoti savo daugiabutį paraiškas galės teikti ilgiau Verslo tribūna

Per 2020 m. pagal Daugiabučių modernizavimo programą atnaujinta daugiau nei 300 namų. Pandemijos ir karantino...

Statyba ir NT
2021.01.21
Sostinė teisėtai nutraukė Lazdynų baseino sutartį, nusprendė teismas 1

Vilniaus miesto savivaldybė teisėtai nutraukė Lazdynų baseino rangos sutartį su šiuo metu bankrutuojančia...

Statyba ir NT
2021.01.21
Statybos Estijoje pernai brango 0,4%

Estijos statybų kainų indeksas 2020 metais, palyginti su 2019–aisiais, pakilo 0,4%, pranešė nacionalinė...

Statyba ir NT
2021.01.21
Prašo Seimo komiteto aiškintis dėl mažiausios kainos kriterijaus projektavimo konkursuose 5

Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos nariai suabejojo, ar statybos ir...

Statyba ir NT
2021.01.21
VPT vadovas: didžiausia viešųjų pirkimų bėda – nepakankama kompetencija 3

Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) pernai gruodį pradėjęs vadovauti Darius Vedrickas sako, kad didžiausia viešųjų...

Finansai
2021.01.21
Teismo sprendimas dar labiau atitolino M. Lietuvio gatvės Vilniuje statybas Premium 23

Teismui priėmus palankų sprendimą vietos bendruomenei dėl planuojamos Mykolo Lietuvio gatvės tarp sostinės...

Statyba ir NT
2021.01.21
Teismas LSU skyrė 10.000 Eur baudą už pirkimą

Lietuvos sporto universitetas (LSU) turi sumokėti 10.000 Eur baudą už įstatymo pažeidimą pernai rengtame...

Statyba ir NT
2021.01.21
Išskirtiniame ir funkcionaliame būste pajūryje – tik Lietuvos kūrėjų darbai Verslo tribūna 1

Vienos didžiausių šalyje NT plėtros bendrovės „Realco“ Šventojoje vystomame apartamentų komplekse „Šventosios...

Statyba ir NT
2021.01.21
PST projektuos Klaipėdos uosto radaro bokštą

Klaipėdos uosto radiolokacinės kontrolės sistemos bokštą projektuos bendrovė Panevėžio statybos trestas...

Statyba ir NT
2021.01.20
Vilnius parinko ledo arenos projektuotoją

Liepkalnio ledo areną Vilniuje projektuos bendrovės Projektų rengimo centras ir „Tiksli forma“, pranešė...

2021.01.20
Svarbiausi statybų projektai Klaipėdoje 2021 m. Premium

Klaipėdoje šiemet turėtų įsibėgėti Baltijos prospekto ir Šilutės plento sankryžos, Danės upės krantinių...

Statyba ir NT
2021.01.20
Naujo tilto statybos kelia nerimą dėl galimo potvynio Kauno rajone 2

Naujo tilto ties Kleboniškio mišku statybos kelia nerimą dėl galimo potvynio, trečiadienį pranešė Kauno...

Statyba ir NT
2021.01.20
SEB banko būstinė Vilniuje sertifikuota pagal BREEAM 1

Komercinio banko centrinės būstinės pastatas Konstitucijos prospekte sertifikuotas pagal tarptautinę sistemą...

Statyba ir NT
2021.01.20
Turto bankas šiemet tikisi parduoti NT už 40 mln. Eur

Valstybės valdomas Turto bankas 2021 m. planuoja rinkai pasiūlyti apie 700 nekilnojamojo turto (NT) objektų...

Statyba ir NT
2021.01.20
A. Avulis šiemet planuoja 90 mln. Eur investicijų, bet norėtų dar daugiau Premium 25

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Hanner“ šiemet Lietuvoje ir užsienyje suplanavo 90,3 mln. Eur...

Statyba ir NT
2021.01.20
Laimėjo bylą EŽTT dėl neteisėtų statybų Kauno rajone 8

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį paskelbė, kad Lietuvos institucijos pažeidė Kauno rajono...

Statyba ir NT
2021.01.19
Kultūros ministras prašo laikinai stabdyti Panevėžio „Garso“ kino teatro griovimą 6

Kultūros ministras Simonas Kairys prašo Panevėžio savivaldybės laikinai stabdyti „Garso“ kino teatro griovimą...

Statyba ir NT
2021.01.19
STT pradėjo tyrimą dėl kotedžų sostinės Pavilnyje 14

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl kotedžų sostinės...

Statyba ir NT
2021.01.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus