NT rinka Palangoje – išskirtiniai projektai

Publikuota: 2019-06-14

Nekilnojamojo turto pasiūla auga ne tik Lietuvos sostinėje, bet ir pajūryje, kurio veidas ryškiai pakito per pastaruosius metus, o ypač aktyvumu išsiskiria Palangos NT rinka. Šiais metais, lyginant su praėjusių metų pirmais keturiais mėnesiais, Palangoje buvo sudaryta 25 proc. daugiau būsto įsigijimo sandorių – Registrų centro duomenimis, iš viso per pirmąjį metų ketvirtį įvyko 136 būsto pirkimo ir pardavimo sandoriai.

„Palangos miestui pavyko pakeisti įvaizdį iš vasaros sezono sostinės į kurortą, kuriame galima aktyviai poilsiauti bet kuriuo metų laiku“, – sako CAPITAL nekilnojamojo turto brokerė Ieva Kaštaunaitė. Ji pastebi, kad prabangesnio būsto šiame mieste besidairantys pirkėjai nebesusiduria su pasiūlos problema, o neseniai išaugo ir itin reiklių bei išskirtinių poreikių klientų segmentas.

NT specialistė I. Kaštaunaitė taip pat pabrėžia, kad Palangoje kai kurie naujos statybos būstai pagal visus standartus atitinka A ir A plius klasę. Pastarąjį penkmetį statyti pastatai niekuo nesiskiria nuo didžiųjų miestų, o kokybė atitinka visus pastovaus būsto standartus.

Palangos naujakuriai

„Lietuvoje augant atlyginimams ir pragyvenimo lygiui, žmonės dažniau gali sau leisti įsigyti antrą būstą ne tik poilsiui, bet ir gyventi. Antrojo būsto idėja vilioja į Palangą dėl kompaktiškos infrastruktūros, veikiančios ištisus metus, lengvo lyginant su Neringa susisiekimo bei miesto dydžio, jei lygintume su Klaipėda“, – įžvalgomis dalijasi I. Kaštaunaitė.

Pasak specialistės, Palanga ypač žavi šeimas, nuotoliniu būdu dirbančius žmones, verslininkus, kurių verslas nereikalauja nuolatinės priežiūros, bei senjorus, norinčius praleisti orią senatvę pajūryje, kur išplėtota visa reikalinga infrastruktūra. Specialistės teigimu, naujakuriai pajūryje dažniausiai ieško naujos statybos kompaktiško išplanavimo būsto, vieno ar dviejų miegamųjų kambarių butų, o jau pasimėgavę mažesniu būstu gyventojai keliasi į didesnį – namą ar kotedžą. Šio tipo klientai ieško visiškai įrengto būsto – nuo vidaus apstatymo iki sutvarkytos aplinkos.

Išskirtinė kryptis

Viena iš išskirtinių Palangos vietų, itin patraukli naujakuriams šiandien, – Vanagupės rajonas.

„Ši gyvenvietė skirta ieškantiems ramybės, bet kartu norintiems lengvai susisiekti su miesto centru. Per keletą minučių miško takais pėsčiomis galima nueiti iki jūros, o iki miesto centro – per 25 minutes. Taip pat Vanagupės paplūdimys yra ramesnis, čia labiau juntama pušynų atmosfera, privatumas. Iš nekilnojamojo turto perspektyvos Vanagupės rajone pasiūlą galima skirti į dvi dalis – naujesnis būstas šalia pušynų bei senesnės statybos namai šiek tiek atokiau“, – sako NT brokerė. Anot jos, kai kalbama apie NT, vieta yra pats svarbiausias veiksnys, tad Vanagupės kvartalas, esantis netoli jūros, gana atskiras, siūlantis šiuolaikinės statybos projektus bei gerą kainos ir kokybės santykį, lyginant su miesto centru, dažnai tampa optimaliu deriniu renkantis antruosius namus pajūryje.

Šiuo metu čia aktyviai vystomas NT projektas „Vanagupės parkas“.

Darnios plėtros filosofija

Vanagupėje, pirmojoje pajūrio juostoje, vystomo NT projekto „Vanagupės parkas“ vadovė Eglė Gorelienė antrina, kad esminiai pokyčiai mieste įvyko per pastaruosius penkerius metus.

„Didėjanti nesezoninių pramogų – SPA, reabilitacijos centrų, baseinų ir restoranų – pasiūla bei augančios investicijos į miesto infrastruktūros atnaujinimą ir modernizavimą lėmė ne tik smarkiai išaugusį poilsiautojų srautą ištisus metus, bet ir pasikeitusį Palangos veidą. Itin didelė sveikatingumo bei poilsio paslaugų pasiūla vyrauja būtent Vanagupės rajone, kur galima rasti tiek modernius viešbučius, sanatorijas, tiek reabilitacijos centrą su patyrusiais savo srities specialistais. Išskirti galima ir sanatoriją-viešbutį „Gradiali“, kuris siūlo ypatingai platų gydomųjų paslaugų pasirinkimą bei poilsį naujame, erdviame SPA centre. Šie ir kiti pokyčiai padidino nekilnojamojo turto paklausą bei paskatino naujos statybos NT projektų kiekį. Per ateinančius kelerius metus Palangoje numatyta sukurti dar daugiau traukos vietų turistams ir gyventojams, tad susidomėjimas miesto NT rinka neturėtų atslūgti, ypač kalbant apie išskirtinius projektus“, – teigia E. Gorelienė.

„Vystydami „Vanagupės parko“ projektą mieste, turinčiame ypatingai artimą ryšį su gamta, taip pat daug dėmesio skiriame žaliosioms erdvėms, aplinkai bei kokybiškoms, ilgaamžėms statybos medžiagoms, taip siekdami darnos su supančia aplinka“, – apie savo NT plėtros viziją Palangoje pasakoja E. Gorelienė.

Anot „Vanagupės parko“ projekto vadovės, potencialus gyventojas Vanagupėje ieško ramybės, privatumo ir gamtos simbiozės – tai žmogus, norintis būsto, kuriame galėtų pabėgti nuo kasdienio didmiesčių šurmulio, greito gyvenimo tempo ir turėti galimybę mėgautis tiek aktyviu, tiek pasyviu poilsiu pajūryje su artimaisiais. Visai šalia galima rasti pušyno apsuptyje įsikūrusią treniruoklių aikštelę, trasą rytiniam krosui, o popietę praleisti jėgas atgaunant SPA centre ar viename iš gretima esančių baseinų.

NT projektas pušynuose

„Vanagupės parkas“ plėtojamas siekiant suteikti privatumą, saugumą ir ramybę, garantuojant optimalaus dydžio kaimynystę. Pirmojo NT projekto etapo metu buvo pastatyti du nedideli septyniolikos butų šiuolaikiškos architektūros daugiabučiai. Antrasis etapas baigtas šiais metais ir jau prieinamas potencialiems pirkėjams, siūlant funkcionaliai išplanuotus 2–3 kambarių butus.

„Daug dėmesio projektuodami šiuos namus skiriame privatumui bei kokybei, kuriame ramybės ir komforto oazę. Mūsų filosofija paremta pastanga kurti aukštos išliekamosios vertės produktus ir skirti dėmesį smulkiausioms detalėms. Tai ir parduodame gyventojams, – pasakoja E. Gorelienė, pastebėdama, kad pirmojo etapo namai visiškai apgyvendinti buvo jau per pirmąjį pusmetį nuo statybos darbų užbaigimo.

Projekto antrame etape šiuo metu siūlomos optimalios apartamentų erdvės – 2 ir 3 kambarių butų plotas siekia nuo 36 iki 56 kv. m. Taip pat kiekvienas butas turi po erdvų, iki 11 kv. m, balkoną arba terasą.

Dėmesys detalėms

„Projektą rengę architektai itin atsižvelgė į sklypo plotą bei reljefą. Siekiant gyventojams patogaus rezultato, apgalvotos ir parkavimo vietos, išskirtinis dėmesys skirtas apdailos medžiagoms, organiškai įsiliejančioms į aplinką, taip pat žaliosioms erdvėms, – pasakoja E. Gorelienė. – Suprasdami, kad kurortinių miestų gyventojai, įsigiję antrąjį būstą poilsiui, nenori daug laiko sugaišti  jo priežiūrai, patys rūpinamės tiek visos teritorijos, tiek namų priežiūra.“

Dėmesys skiriamas medžiagų ir įrangos kokybei, funkcionalumui. Pastatų fasadams parinkta ilgaamžė apdaila, namų laiptinės išklotos natūraliu granitu, o apartamentams įrengti naudojamos natūralaus ąžuolo parketlentės bei durys. A energinio efektyvumo klasės būstuose įrengtas autonominis grindinis šildymas dujomis su nuotolinio valdymo galimybe. Taip pat, maksimaliam komfortui užtikrinti kiekvienoje gyvenamoje patalpoje įrengta papildoma inovatyvi šildymo ir vėsinimo sistema oras–oras bei rekuperacinė vėdinimo sistema.

Pasak projekto vadovės, plėtojant „Vanagupės parką“ įrengta elektromobilių pakrovimo stotelė. Taip pat, pušų apsuptyje, mažiesiems gyventojams ir poilsiautojams pastatyta žaidimų aikštelė, kur vaikai gali pramogauti tyrame ore nenutolstant nuo namų. Toliau planuojama sukurti išskirtinai projekto gyventojams skirtas laisvalaikio patalpas su treniruoklių sale, poilsio zona, kur gyventojai galėtų leisti laiką ne šiltuoju metų laiku. „Norime sukurti tikrus antruosius kokybiškus, darnius ir tvarius namus augančiai bendruomenei, tad be naujo poilsio komplekso, toliau planuojame plėsti ir bendras žaliąsias erdves“, – plėtros planais dalijasi E. Gorelienė.

Daugiau: vanagupesparkas.lt

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Viešbutis „Pacai“ pelnė dar vieną tarptautinį įvertinimą

Kelionių ir dizaino apdovanojimuose, kuriuos rengia JAV leidinys „Surface Magazine“, vilniškis viešbutis...

Laisvalaikis
15:20
Teismas: Rusnės estakados rangovo konkursas vyko tinkamai

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) Rusnės estakados statybos rangovo konkursą rengė tinkamai, todėl...

R. Karbauskis siūlo NT apmokestinimo lengvatą daugiavaikėms šeimoms 4

Seimui antradienį atmetus Vyriausybės siūlymą nuo 2020 metų išplėsti gyventojų nekilnojamojo turto (NT)...

Seimas: biudžetinių įstaigų NT nebus apmokestinamas 1

Valstybės ir savivaldybių valdomas nekilnojamasis  turtas (NT) kol kas nebus apmokestinamas. 

Vilniaus centrinio pašto pradinė kaina – 10 mln. Eur 3

Valstybės valdomas Lietuvos paštas sostinės centrinio pašto pastatą gruodį aukcione pardavinės už 10,002 mln.

„Softbank“ gelbėja „WeWork“ – įlies milijardus dolerių, valdys 80% akcijų

Japonijos investicijų bendrovė „Softbank“ į finansinėje duobėje atsidūrusią JAV bendradarbystės erdvių įmonę...

Rinkos
10:00
Renovacija Lietuvoje – pavyzdys kaimynams Verslo tribūna

Baltarusijos Gardino ir Mogiliovo apskrityse žengiami pirmieji žingsniai link daugiabučių renovacijos. Spalio...

Po 80% apyvartą auginanti „Tilsta“: iškilti leido sąžiningumas Premium

Tiltų statybos UAB „Tilsta“ sako jau nebesanti vien tiltų ir viadukų statytoja, o pastaraisiais metais...

Geležinkelio ruožą už 51 mln. Eur ties „Eurovia“ ir GTC  

Antrąjį 10,7 km ilgio geležinkelio kelią ruože Livintai – Gaižiūnai, netoli Jonavos, ties AB „Eurovia...

Statyba ir NT
2019.10.22
NT mokesčio išplėtimo pataisos grąžintos Vyriausybei   1

Seimas antradienį keliais balsais nepriėmė svarstyti siūlymo nuo 2020 metų išplėsti gyventojų nekilnojamojo...

Statyba ir NT
2019.10.22
„Colliers“: Lietuvos komercinis NT pritraukė tiek investicijų, kiek Latvijos ir Estijos kartu sudėjus

Per pirmuosius tris šių metų ketvirčius Lietuvos komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje buvo sudaryta...

Statyba ir NT
2019.10.22
Viešbutis „Panorama“ Vilniuje planuoja plėstis 1

Netoli Vilniaus autobusų ir geležinkelio stočių įsikūręs viešbutis „Panorama“ planuoja plėstis 28-iais...

Statyba ir NT
2019.10.22
Seimas Vyriausybei sugrąžino tobulinti NT mokestį, I.Šimonytė įžvelgė landų 3

Seimas antradienį atmetė ir Vyriausybei grąžino tobulinti mokestines pataisas, kuriomis siūloma nuo 200.000...

Finansai
2019.10.22
Kaip planuojamas naujasis prekybos apmokestinimas paveiks būsto įperkamumą

Lietuvos Respublikos Seimas su kitų metų biudžetu gali patvirtinti ir LR Stambios prekybos mokesčio įstatymo...

Statyba ir NT
2019.10.22
Trilijoną valdančios „Citco“ atstovas: pinigai šiuo metu juda į NT ir nebiržines bendroves Premium

1 trln. USD klientų turto administruojančios „Citco“ vienas vadovų duotame interviu teigia, kad Vilniuje...

Finansai
2019.10.22
Turto bankas parduoda tris pastatus Vilniuje už 8 mln. Eur

VĮ Turto bankas viešų aukcionų metu ketina parduoti tris objektus sostinės Sodų, Vilniaus ir Blindžių gatvėse.

Statyba ir NT
2019.10.22
Skelbiamos VDU nuosavybės teise valdomų pastatų aukcionų datos Verslo tribūna

Lapkričio pabaigoje Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks

Statyba ir NT
2019.10.22
SBA apie modulinių namų gamyklą: su IKEA tiesiogiai nesusijus Premium

SBA grupei pranešus apie investicijas į modulinių namų gamybą, sektoriaus dalyviai svarsto, kad tai gali būti...

Pramonė
2019.10.22
Kokiais atvejais nustatomas servitutas ir kaip už jį atlyginama? Verslo tribūna

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo trijų teisėjų kolegija, rugsėjo mėn. sprendusi dėl materialiosios teisės normų,...

Statyba ir NT
2019.10.21
Precedentas NT rinkoje: Berlyno savivaldybė 5 metams įšaldo būsto nuomos kainas

Berlyno miesto tarybos valdančiosios partijos susitarė penkeriems metams įšaldyti būsto nuomos kainas...

Finansai
2019.10.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau