VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2017-11-03
„Gaidos“ festivalio ansamblis „So Percussion“. Festivalio „Gaida“ nuotr.
svg svg
„Gaidos“ festivalio ansamblis „So Percussion“. Festivalio „Gaida“ nuotr.

Nepaisydamas isterijų nei dėl sviesto ir kruasanų, nei dėl kažko kito, kultūrinis gyvenimas teka savo vaga. Tai suteikia ramybės, saugumo, ir šiokį tokį pažadą, kad vartotojiška visuomenės dalis kartais gali pasislinkti į kitą, idealesnę pusę.

RENGINIAI

Lapkričio 3 d.–19 d. visi esame kviečiami balsuoti už vieną iš penkių Lukiškių aikštės memorialo projektų.

Visuomenės balsas 50% nulems, koks bus pasirinktas projektas, likusieji 50% – komisijos balsai.

Balsavimas vyksta Vyriausybės administruojamoje e.pilietis platformoje, ji pasiekiama per interneto puslapį www.lukiskiuaikste.lt. Visus penkis pasiūlymus Lukiškių aikštės memorialui galima išsamiai apžiūrėti aikštėje įrengtuose stenduose arba www.cac.lt/lt/lukiskiu .

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Lapkričio 3, 4 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, vyks tarptautinė konferencija „Fast Forward: Women in Photography“.

Moterų fotografijai skirtoje konferencijoje bus aptariamas moterų fotografių vaidmuo Baltijos ir buvusio Rytų bloko šalių kultūriniame, socialiniame ir politiniame kontekste. Temų spektras platus: nuo emancipacinio fotografijos vaidmens praeityje iki politinio aktyvizmo, nuo meninio vaizdų archyvų pritaikymo iki naujo lyčių reprezentavimo. Fotografijos tyrėjai ir menininkai aptars ir fotografių iš Indijos, Mianmaro, Norvegijos ir Jungtinės Karalystės kūrybą. Konferencija nemokama, registruotis nereikia.

Lapkričio 3 d. 17 val. Kaune, Istorinėje prezidentūroje, pirmojo Nepriklausomos Lietuvos pasiuntinio Prancūzijoje, poeto Oskaro Milašiaus (1877–1939) 140-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Pranešimą „Oskaras Milašius – poetas ir diplomatas“ skaitys Vilniaus universiteto prof. Genovaitė Dručkutė. Dalyvaus Prancūzijos garbės konsulas Kaune prof. Remigijus Žaliūnas, garbės ambasadorius Prancūzijoje Ričardas Bačkis, O. Milašiaus eiles skaitys aktorė Karolina Paliulis ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto moksleiviai.

KONCERTAI

Lapkričio 3 d. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, aktualiosios muzikos festivalio „Gaida“ koncertas „So percussion New York“.

Viena žymiausių JAV mušamųjų instrumentų grupių „So percussion“ atliks Amerikos minimalistų S. Reicho, B. Dessnerio, D. Lango kūrinius. Prieš 18 m. susibūrusio ansamblio vizitinė kortelė – nestandartinis mąstymas. Kvarteto perkusininkai groja ne tik įprastais instrumentais, bet ir patys susigalvoja įvairių perkusinius garsus išgaunančių prietaisų. Kompozitorius tai be galo žavi, todėl specialiai šiam ansambliui sukurtų ir aranžuotų kompozicijų gausa išties įspūdinga.

Iki lapkričio 7 d. truksiančio festivalio programa – www.vilniusfestivals.lt

Lapkričio 3– 5 d. roko grupė „Colours of Bubbles” ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras pasirodo su programa „Untold Story“.

3, 4 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, 5 d. – Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ grupė su Modesto Barkausko vadovaujamu orkestru atliks dainas iš „Colours of Bubbles“ albumų „Inspired by a True Story“ (2014) ir „She Is the Darkness“ (2016).

„Mums tai – svajonės išsipildymas, kuriam atsakingai ruošiamės. Mūsų muzika savyje talpina daugybę orkestrinių elementų, ir su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru dainos skambės taip, kaip yra sumanytos ir kaip dar niekada neskambėjo“, – sako „Colours of Bubbles“ nariai.

Lapkričio 3, 4, 5 d. Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje koncertuos Švedijos džiazo žvaigždė, multiinstrumentalistė Gunhild Carling.

G. Carling rašo muziką, dainuoja, groja trimitu, lūpine armonikėle, trombonu, arfa, dūdmaišiu, fleita, bandža, fortepijonu. Ji mėgsta stebinti publiką: yra vaikščiojusi lynu, žongliravusi, grojusi vienu metu iš karto trimis trimitais.

Lietuvoje rengiamuose „Swing Out Show“ su G. Carling koncertuos Kauno bigbendas. Koncertai vyks lapkričio 3 d. 18 val. Kaune, VDU didžiojoje salėje, 4 d. 18 val. Vilniaus kongresų rūmuose, 5 d. 18 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Lapkričio 4 d. Vilniaus pramogų salėje „Vakaris“ grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ pristatys savo pirmąją vinilo plokštelę „Dantų plokštelė“.

Be šios, gamtoje nesutinkamu žodžių deriniu pasivadinusi grupė, 2017 m. išleido albumą „Problematika“, singlus „Indai“, „Žilvitis“ ir sėkmingai pasirodė festivalyje „Tallinn Music Week“ Estijoje.

SPEKTAKLIAI

Lapkričio 3, 4 d. Vilniuje, Menų spaustuvėje, šokėja ir choreografė Živilė Virkutytė, videoprojekcijų menininkas Edas Grimoldby, kompozitoriai Jūra Elena Šedytė ir Andrius Šiurius pristato judesio ir interaktyvių sensorinių projekcijų spektaklį „Rozetos akmuo“.

Šokio, vaizdo projekcijų ir muzikos spektaklis tyrinėja verbalinės kalbos atsiradimą, žmogaus minties struktūros kaitą nuo neverbalinės kalbos laikų iki šiuolaikinės bendravimo struktūros, kurios egzistavimas nebeįsivaizduojamas be technologijų. Anot idėjos autorės Ž. Virkutytės, vienas pagrindinių šio spektaklio choreografijos kūrimo principų buvo pasitelkti kūrėjo asmenines ir socialines patirtis ir įkūnyti jas judesiais. Spektaklyje naudojama „Izadoros“ programinė įranga, kurią medijų menininkas ir programuotojas Markas Coniglio sukūrė specialiai darbui su šokėjais.

Lapkričio 4 d. 16 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – spektaklis pagal Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir visaginiečių pasakojimus „Žalia pievelė“.

Šis spektaklis – pirmas LNDT dokumentinio teatro bandymas, kai scenoje vaidina ne teatro aktoriai, o žmonės, tiesiogiai susiję su pasakojamomis istorijomis, – Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai. Režisieriai Jonas Tertelis ir Kristine Werner drauge su jais bando aiškintis, ką jie išgyvena ardydami tai, ką statė? Kokia miesto ateitį mato? Kaip jaučiasi nuolat blaškomi tarp besikeičiančių politinių prioritetų ir direktyvų? Ką apskritai reiškia tokio objekto uždarymas ir kokie jo ilgalaikiai padariniai Visaginui, Lietuvai, pasauliui? N-14, dalis spektaklio vyksta rusų ir anglų kalbomis, lietuviškas vertimas – titruose.

Lapkričio 4, 5 d. Vilniaus S. Nėries gimnazijoje LNDT spektaklio „#be­skambučio“ premjera.

Spek­taklį pagal jauno dra­maturgo Augusto Si­reikio pjesę režisavęs Pau­lius Tamolė ir kūrybinė ko­manda, perkeldami jį iš teatro scenos į mokyklą, sie­kia atkreipti dėmesį į iš­šū­kius, su kuriais susiduria lie­tuviškoji švietimo sistema.

Lapkričio 4 d. Kauno nacionaliniame dramos teatre prasideda kūrybinės dirbtuvės „Nerk į teatrą“.

Šiemt dirbtuvės vyks ne vieną savaitę, o pasklis po visą lapkričio kalendorių. Aštuntojo kūrybinio festivalio dirbtuvės skirtos šeimoms, mokinių grupėms ir teatro gurmanams. Bilietų kaina – 1 Eur, paskaitos – nemokamos.

Programa – www.dramosteatras.lt

Lapkričio 5 d. 13 val. Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose (Energetikų g. 7) prasidės IX respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas 2017“.

Renginyje savo geriausius spektaklius rodys Kražių, Kretingos, Kurtuvėnų, Šniūraičių ir Krekenavos mėgėjų teatrai. Festivalio organizatoriai žiūrovams žada gerą humoro dozę, mat repertuare – komedijos.

PARODOS

Kaune, VDU Menų galerijoje 101 (Muitinės g. 7) veikia Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Neramūs keliautojai“.

XX a. aštuntojo dešimtmečio pradžioje R. Požerskis, Kauno politechnikos instituto studentas, dienas leido su bendraminčiais, vienijamais aistros motociklams, kelionėms ir laisvės idėjoms. Tuomet savęs jie nesiejo nei su baikerių judėjimu, nei su Kaune gyvavusia hipių bendruomene. Tačiau kelionės, laisvė, kartais romantiška, o kartais dramatiška patirtis kelyje buvo neišvengiamai susiję su tuomete alternatyvia Vakarų kultūra ir jos maištinga dvasia. Jaunuoliai klausėsi „The Doors“, „Led Zeppelin“, „Black Sabbath“, patys siuvosi motociklininkų striukes su „kutosais“ ir plačius džinsus… Parodoje pristatomos fotografijos dabar atrodo kaip ano meto jaunosios kartos gyvenimo, idealų ir bendros politinės situacijos metafora.

Lapkričio 3 d. 19 val. Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1) atidaroma vizualaus meno kūrėjų Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio kūrybos paroda „Miesto studijos“.

Parodos „Miesto studijos“ kūriniai paremti fotogrametrija. Tai būdas skenuoti statišką objektą, padarant nuotraukų rinkinį, ir, naudojant kompiuterinę technologiją, sukurti iš jų tekstūrinį trijų dimensijų virtualų objektą. Apdirbant objektus 3D programomis, įvedant „trikdžio“ (glitch) elementą ir susiuvant 3D pastatų fasadus ar skulptūrinius paminklus vienas su kitu, susidaro keista, vaiduokliška ir siurrealistinė miesto perspektyva. Ji tik iš dalies priklauso nuo kūrėjų – skirtingus pastatų dydžius, kampus, trikdžius ir estetinį kodą išgeneruoja pati technologija. Parodos kuratorė – Laima Kreivytė.

Iki lapkričio 17 d. Vilniuje, Auksakalių gildijos galerijoje „Meno niša“, veikia VII tarptautinė emalio meno bienalė „Vilnius 2017“.

Šiemet galerija ir parodos kuratorė juvelyrė Marytė Dominaitė į bienalę pakvietė menininkus iš 11 pasaulio šalių: Japonijos, Venesuelos, Baltarusijos, Gruzijos, Italijos, Ispanijos, Kanados, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Prancūzijos, taigi užsukusieji į galeriją išvys plačią profesionalaus emalio meno panoramą, kurioje – ir subtilūs, kruopštūs, gležni, ir drastiški bei spalvingi meno kūriniai.

Pagrindiniu bienalės prizu antrus metus iš eilės apdovanota Vita Pukštaitė-Bružė, šįkart – už diptiką „Karalius ir Karalienė mano“. Už naujas emalio meno idėjas įvertinti Rūtos Jurkūnaitės-Bruožienės (1978–2017) kūriniai. Menininkė Neringa Poškutė-Jukumienė apdovanota už konceptualų kūrinį „Puodas/Papuošalas“.

Vilniuje, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono 11), veikia Arturo Valiaugos fotografijų parodos „J. Bobrovskio Lietuva: abipus Nemuno, tarp Rytų ir Vakarų“.

Leipcigo knygų mugės kultūrinėje programoje šiemet rodyta paroda dabar pristatoma Vilniuje, jos kontekstas – vokiečių rašytojo ir poeto Johaneso Bobrosvkio biografija ir kūrybinis palikimas. Fiksuodamas J. Bobrovskio literatūroje aprašytą topografiją, šiandieninę socialinę aplinką vietų, kuriose rašytojas gyveno bei kūrė, A. Valiauga kuria konceptualią dokumentiką, atspindinčią J. Bobrovskio gyvenimo pažymėtas Lietuvos, Kaliningrado apskrities ir Vokietijos vietoves.

Iki lapkričio 30 d. Kaune vyksta XI Kauno bienalė „YRA IR NĖRA: paminklo [ne]galimybės klausimas“.

Kas yra paminklas, koks, kada, kodėl, jis galėtų būti ar nebūti? – tokius klausimus kelia bienalė, oponuodama populistinei griovimo-statymo praktikai ir konservatyviam tradicionalizmui, vyraujantiems įamžinant kolektyvinę atmintį Lietuvoje.

Bienalės paroda vyksta miesto viešosiose erdvėse. Jos kuratorė menininkė ir rašytoja Paulina Pukytė pakvietė menininkus iš Lietuvos, Vokietijos, Slovėnijos, Didžiosios Britanijos, Japonijos, Olandijos, Pietų Afrikos ir Lenkijos sukurti kūrinius specialiai Kauno miestui. Mieste pasklidusią ekspoziciją lydi trys parodos Paveikslų galerijoje.

Bienalės programa – www.bienale.lt

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Lietuvos kurortuose Joninių savaitgalį užimta 85% apgyvendinimo vietų

Ilgąjį Joninių savaitgalį Lietuvos kurortuose – poilsiautojų gausa. Kai kur apsistoti vietų nelikę, o...

Laisvalaikis
2022.06.24
EBU kartoja: 2023-iųjų „Eurovizijos“ konkursas negali vykti Ukrainoje

„Eurovizijos“ organizatoriai ketvirtadienį patvirtino, kad 2023 metais dainų konkursas negali būti surengtas...

Laisvalaikis
2022.06.23
Tokijo olimpinės žaidynės atsiėjo 10,4 mlrd. USD, dvigubai daugiau nei planuota

2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės, kurios dėl koronaviruso pandemijos buvo atidėtos vieneriems metams,...

Laisvalaikis
2022.06.22
Kaip pradėti pažintį su vynu Premium 1

Įkvėpta amerikiečių žurnalistės Biancos Bosker knygos „Kamščio nunešti“ (išleido „Kitos knygos“) apie someljė...

Laisvalaikis
2022.06.19
Ukraina reikalaus teisės rengti kitų metų „Euroviziją“

Su Rusijos invazija kovojanti šalis penktadienį pasmerkė Europos transliuotojų sąjungos (EBU) sprendimą...

Laisvalaikis
2022.06.18
„Eurovizija“ Ukrainoje nevyks, EBU dėl organizavimo pradėjo derybas su JK

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) praneša, kad kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursas nevyks Ukrainoje, o...

Laisvalaikis
2022.06.17
VMT spektaklis-eskizas laimėjo D. Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos kūrinių konkursą

Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą laimėjo Vilniaus mažojo teatro kuriamas...

Laisvalaikis
2022.06.17
Dar vienas G. Žiemelio šūvis: vėl ambicingas krepšinio komandos vardas Premium 3

Verslininko Gedimino Žiemelio bendrovė „Basketball Holding Company“ (BHC) neseniai oficialiai paskelbusi, kad...

Rinkodara
2022.06.15
Vilniuje atidengtas didžiausias šalyje 3D piešinys

Vilniuje, prie Spaudos rūmų, antradienį atidengtas didžiausias Lietuvoje 3D piešinys. Jo autorius –...

Laisvalaikis
2022.06.14
Paroda „Tartle“ centre: apie miestą – per istorinius vadovus po Vilnių Premium

Vilniuje, Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“, veikia unikali paroda „Vilnius amžinai. Dailės kūrinių ir...

Laisvalaikis
2022.06.12
VŽ lentynoje – naujos lietuvių autorių knygos

Jokia naujiena, kad lietuviai myli ir skaito savo autorius. Prisiminus vien Vilniaus knygų mugę, – ilgiausios...

Laisvalaikis
2022.06.12
Laivas-muziejus „Sūduvis“ lankytojams atsivers per Jūros šventę

Muziejumi pavirtęs buvęs Karinių jūrų pajėgų laivas „Sūduvis“ per Jūros šventę jau stovės Danės krantinėje ir...

Laisvalaikis
2022.06.11
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio renginių puokštėje ryškiai išsiskiria festivaliai, nuo klasikinės muzikos iki šiuolaikinio cirko.

Laisvalaikis
2022.06.10
Po Kauno rajoną – viešojo meno maršrutu „Smaragdų kelias“

Kauno rajone galima patirti vis daugiau stebuklų – nuo pirmąją vasaros dieną prasidėjusių „Šiuolaikinių...

Laisvalaikis
2022.06.09
Teismas panaikino LKL klubams nepalankų Konkurencijos tarybos sprendimą, baudas

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį panaikino Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo...

Laisvalaikis
2022.06.08
Tarptautinis turizmas atsigauna: turistų skaičius pasaulyje pirmąjį ketvirtį išaugo trigubai

Tarptautinių turistų skaičius pirmąjį šių metų ketvirtį išaugo tris kartus, palyginti su tuo pačiu 2021 metų...

Laisvalaikis
2022.06.06
„Sidabrinėse gervėse“ triumfavo L. Bareišos „Piligrimai“, apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus – M. Kvedaravičiui

„Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose triumfavo filmas „Piligrimai“ ir jo kūrėjas Laurynas Bareiša, geriausiu...

Laisvalaikis
2022.06.06
Jachtų būtų dar daugiau, tik trūksta infrastruktūros

Lietuvoje per pastaruosius kelerius metus labai padaugėjo burinių jachtų – buriuotojai teigia, kad jų būtų...

Laisvalaikis
2022.06.06
Didžiajame ekrane – chrestomatiniai Ukrainos kino filmai

Vilniaus „Skalvijos“ kino centras, palaikydamas Ukrainos kino bendruomenę, toliau pristato reikšmingiausius...

Laisvalaikis
2022.06.05
Renginiai savaitgalį: festivalių maratono pradžia

Šis savaitgalis ypatingas muzikos festivalių – nuo klasikinės akademinės iki eksperimentinės elektroninės –...

Laisvalaikis
2022.06.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku