„Bridgewater“ milijardierius R. Dalio: aš esu linkęs daryti klaidų

Publikuota: 2018-05-13
Ray Dalio Pasaulio ekonomikos forume Davose. Ruben Sprich’o („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Ray Dalio Pasaulio ekonomikos forume Davose. Ruben Sprich’o („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
 

Apribotos rizikos fondo valdytojas kalba apie augančią pajamų nelygybę ir kodėl 2018-aisiais politika yra svarbesnė už ekonomiką.

Manhatano centre įsikūrusiame „Jackson Hole“ mėsainių bare jau vidurdienis, ir čia aš susikertu su didžiausio pasaulyje apribotos rizikos fondo vadovu Ray Dalio. Žymusis finansininkas atvyko priešpiečių prieš porą minučių, o paskui jį įėjo atstovas spaudai. Pastarasis pasakė norįs prisijungti prie mūsų ir „patikrinti“ citatas.

„Ne!“ – sakau aš R. Dalio. Jis dėvi į akis nekrintančias kelnes ir prabangų megztinį, o jo stovėsena kuria galios ir pasitikėjimo savimi įspūdį, kaip ir dera „pasaulio valdytojui“. Paaiškinu, kad žinau, jog Niujorke redaguoti citatas yra normalu. Galų gale, visa komunikacijų sfera egzistuoja tam, kad apsaugotų milijardierius nuo neatsargių pasisakymų. Tačiau per pietus su FT galioja 3 auksinės taisyklės: FT apmoka sąskaitą, jokių viešųjų ryšių ir jokio citatų redagavimo.

Ant stalo metu savo stipriausią kortą. R. Dalio ką tik parašė knygą, kuri skatina vadovus skleisti „radikalų tiesmukumą“ ir „griežtos meilės“ atvirumą. Rizikos draudimo fondo titanas yra taip tuo įtikėjęs, kad jo darbuotojai susirinkimuose vertina vieni kitus naudodami „iPad’us“. Vertinimai matomi visiems, lyg tai būtų realybės laida, ir net nepatyrusiems stažuotojams yra leidžiama kritikuoti viršininką. Tad gal R.Dalio nebūtų sunku be priežiūros praleisti valandą su žurnaliste? Juokauju, kad, jei tai jam leis pasijusti geriau, jis gali mane vertinti „iPad’u“ ir viešai paskelbti rezultatus.

Atstovas spaudai stoviniuoja ir nervingai žiūri į R. Dalio. Seka įtampos kupina akimirka. Tada R. Dalio šypteli puse lūpų, pamoja savo prižiūrėtojui, kad šis išeitų, ir mes atsisėdame prie stalo, dengto pigia plastikine staltiese. Įsitaisome užeigos gilumoje, šalia muzikos aparato ir šventinių lempučių. Iš pradžių planavome pietauti „HarvardClub“, R. Dalio įprastesnėje aplinkoje. Apie finansus rašau jau du dešimtmečius, ir mano patirtis man sako, kad pietauti milijardierius turėtų rinktis savo universiteto klube, biure, prabangiame restorane ar asketiškame sveiko maisto bare. Tačiau paskutinę minutę R. Dalio persigalvojo ir mes atsidūrėme „Jackson Hole Burgers“ landynėje, kur ant sienų kabo atributika iš filmų apie kaubojus. Be mūsų, čia sėdi tik keletas pagyvenusių turistų. Svarstau, ar jis bando pasislėpti? Ar apsimeta, kad yra normalus? (Dauguma konkurentų pasakytų, kad toks jis tikrai nėra.)

Padavėjas atsainiai mosteli plastikiniais valgiaraščiais. „Man labai patinka šitie mėsainiai! – sako Dalio. –Čia puikios skrudintos bulvytės ir kepti svogūnai.“

Dar visai neseniai niekas nebūtų patikėjęs, kad R. Dalio savo noru valgys mėsainius su žurnaliste. Taip yra ne dėl to, kad jis turėtų ką slėpti. Priešingai, jo 160 mlrd. USD vertės apribotos rizikos fondas „Bridgewater“ jau seniai yra vienas sėkmingiausių. Jis prisidėjo prie naujos investicijų strategijos, vadinamos „rizikos paritetu“, sukūrimo. Jos esmė yra ta, kad sprendimai apie vertybinių popierių pirkimą priimami atsižvelgiant į kainų svyravimus.

Dar įspūdingiau, kad R.Dalio buvo vienas iš apribotos rizikos fondų steigėjų, kurie išgyveno pastarąją ekonomikos krizę. 2007 m. jis įspėjo, kad ateina JAV nekilnojamojo turto bumo pabaiga. 2008 m. R. Dalio numatė kredito rinkų sprogimą ir bankų žlugimą. Dėl to 2008 m., kai dauguma fondų patyrė didelių nuostolių, jo pagrindinio fondo „Pure Alpha“ grąža buvo beveik 10 proc. Kitais metais „Pure Alpha“ grąža buvo dar didesnė, ir R. Dalio reputacija kilo.

Nepaisant šios sėkmės (ar kaip tik dėl jos), „Bridgewater“ veiklą nelengva stebėti iš šono, be to, R. Dalio nesižavi spauda. Jis ypač supyko, kai prieš dvejus metus „NewYorkTimes“ laikraštis paskelbė, kad keletas jo darbuotojų iškėlė teismo bylas. Buvo teigiama, kad fondo vidaus kultūra skatinažeminti darbuotojus ir kištis į privatų gyvenimą. „Kiekvienas, kuris nemano, kad žiniasklaidoje tikslumas yra problema, yra aklas“, – sako milijardierius.

Tačiau dabar jis pakeitė kryptį: išleisdamas knygą „Principai: gyvenimas ir darbas“, R. Dalio tikisi įrodyti, kad jo kritikai klysta. „Buvo daug nesutarimų dėl mūsų vidaus tvarkos. Man 68 metai ir šiemet viskas pasikeis“, – teigia jis.

R. Dalio užaugo „vidurinės klasės LongAilando rajone; jis buvo vienintelis profesionalaus džiazo muzikanto sūnus“. Maištingas moksleivis sulaukęs 12 metų ėmė dirbti padėjėju golfo aikštelėse, kur nugirdo žaidėjus kalbant apie rinkas. R. Dalio nusipirko savo pirmąsias akcijas, tai buvo „NortheastAirlines“ akcijos, pamatė, kaip jų vertė išaugo trigubai, ir jį apėmė azartas. Vėliau jis įstojo į Harvardo verslo mokyklą ir ėmė dirbti Volstrito(angl. WallStreet) maklerių įmonėje, bet buvo atleistas dėl ginčo su viršininku. Tad 1975 m., būdamas 26-erių, savo dviejų miegamųjų bute įkūrė „Bridgewater“apribotos rizikos fondą. Tai buvo dar gana naujasfinansinis organas, kuris tikėdamasis didelių laimėjimų užsiėmė lošimais rinkose.

R. Dalio fondas skyrėsi nuo kai kurių konkurentų tuo, kad jis nesidomėjo atskirų akcijų vertinimu; vietoj to jis bandė pastebėti makrotendencijų pasaulio ekonomikos ir finansų srityse, galinčiųturėti įtaką, pavyzdžiui, aukso kainai ar Japonijos obligacijų vertei. Iš pradžių jam puikiai sekėsi. Tačiau 1982 m.R. Dalio klaidingai prognozavo JAV ekonomikos krizę ir ši klaida jo fondui tapo beveik lemtinga.

Po šio įvykio jis pavadino save „arogantišku šunsnukiu“, taip milijardierius rašo savo knygoje. Padaręs išvadas, R. Dalio imasi vidinių ieškojimų ir randa savo principus. Jų esmė yra ta, kad vadovai turi susitaikyti su didžiausiomis savo klaidomis ir iš jų pasimokyti. Jie taip pat turi atvirai pasisakyti, ką mano apie kolegų charakterį beigebėjimus ir agresyviai diskutuoti apie savo pažiūras laikydamiesi „radikalaus tiesmukumo“ principo. Darbuotojai ne tik vertina vienas kitą naudodamiesi „iPad’ais“, jie įamžina kiekvieną savo pokalbį.

„Tai – ne kiekvienam“, – pripažįsta R. Dalio. Iš tiesų ketvirtadaliui „Bridgewater“ darbuotojų yra taip sunku prisitaikyti prie tokios vidaus tvarkos, kad jie palieka kompaniją jau pirmaisiais darbo metais. Net žinant, kad dauguma apribotos rizikos fondų atidžiai stebi savo darbuotojus, „Bridgewater“ nurodymai atrodo gana ekstremalūs. Tačiau R. Dalio teigia, kad likusiems darbuotojams patinka ši griežta tvarka. „Aš išmokau iš karto atkreipti dėmesį į klaidas ir nesėkmes...Iš jų išmokstu daugiau nei iš laimėjimų“, – sako jis. R. Dalio knygayra „NewYorkTimes“ sudaromuose perkamiausių knygų sąrašuose, ją rekomenduoja verslo pasaulio titanai, o Billas Gatesas giria už „neįkainuojamus patarimus ir įžvalgas“.

„Kad tau sektųsi rinkose, turi mokėti mąstyti nepriklausomai. Konsensusą atspindi kaina, ir jei statai prieš šį konsensusą, yra didelė tikimybė, kad klysti. Tad labai svarbu turėti grupę laisvai mąstančių žmonių, kurie ginčytųsi vieni su kitais“, – sako R. Dalio.

Prieina padavėjas. R. Dalio užsisako vidutiniškai iškeptą mėsainį su grybais, keptais svogūnais ir skrudintomis bulvytėmis. Aš išsirenku meksikietišką mėsainį ir bandau bulvytes pakeisti salotomis. To padaryti neįmanoma. „Alaus?“, – klausiu. R. Dalio nepriima šio pasiūlymo. Jo tvirtas kūno sudėjimas ir šviesios, pilkai mėlynos akys kalba apie puoselėjamą sveikatą.

Tad ko gi „Bridgewater“ tikisi 2018-aisiais? Ar R. Dalio numato dar vieną 2008 metų tipo krizę?

Situacija yra sudėtinga. Šiuo metu R. Dalio mano, kad pasaulio ekonomikos ateitis yra gana šviesi, ir tai kurį laiką išlaikys stabilias akcijų kainas – ypač jei investuotojai šiais metais sukauptą turtą įdės į rinkas. Tačiau kartu jis baiminasi, kad, spartėjant ekonomikos augimui, centriniams bankams bus sunku padidinti palūkanų normas nesukeliant krizės po poros metų. Tikri ekonominiai išbandymai laukia ateityje.

Be to, R. Dalio nemano, kad investuotojai turėtų sutelkti dėmesį į šią gana optimistišką ekonomikos viziją. Numatydamas pastarąją kreditų krizę, tam, kad nustatytų, kas dėsis rinkose, R. Dalio naudojosi finansų srautų, augimo ir įsiskolinimo modeliais. Šiais modeliais jis taip didžiavosi, kad vėliau sukūrė linksmą filmuką, lyginantį ekonomiką ir finansinę sistemą su mašina.

Tačiau neseniai R. Dalio nusprendė, kad yra beprasmiška kalbėti apie ekonomiką ar prekybą akcijomis šioje „mašinoje“. Jo pažiūros pasikeitė dėl problemos, apie kurią milijardieriai paprastai vengia kalbėti, – augančios turtinės nelygybės. R. Dalio mano, kad nelygybė auga taip greitai, kad sukūrė skirtingas „ekonomikas“: elitas gyvena besiplečiančioje ekonomikoje, o „piramidės apačioje esantys 60 ar 80 procentų žmonių išgyvena ekonominį nuosmukį“. Jis sako, kad mums reikia pagalvoti, kaip kalbėti apie šias „ekonomikas“. JAV reikia „nacionalinės komisijos, kuri naujai pažvelgtų į mūsų ekonomikos rodiklius“.

Pasikeitė ir R. Dalio požiūris į ateitį: jo nuomone, dėl turtinės nelygybės kyla daug nepasitenkinimo, todėl ir 2018, ir vėlesniais metais rinkoms įtaką turės politiniai konfliktai, o ne ekonomika. „Šiais laikais nėra didelių infliacijos augimo rodiklių ir palūkanų normų svyravimų. Tad politiniai klausimai yra svarbesni nei makroekonominiai pokyčiai, – sako R. Dalio. – Anksčiau pasaulis priklausė nuo centrinio banko politikos. Dabar taip nebėra“, – priduria ir pastebi, kad investuotojai turėtų kreipti dėmesį ne tik į federalinio banko ataskaitas, bet ir į „ateinančius rinkimus Prancūzijoje ar Didžiojoje Britanijoje bei į tai, ar JeremyCorbynas bus draugiškas kapitalui“.

Aš jam sakau, kad nuoširdžiai sutinku, bet matau vieną praktinę problemą. R. Dalio numato finansinius srautus, prekiauja akcijomis naudodamasis kompiuteriniais modeliais irinvestuoja daug pinigų į naujausias technologijas, įskaitant dirbtinį intelektą. Tačiau kaip galima pasitelkiant formulę numatyti populizmą ar perversmą?

„Viską, apie ką galvoji, galima paversti algoritmu, – yra įsitikinęs R. Dalio. – Mes sukūrėme konflikto matuoklį pagal žodžius, kuriuos radome žiniasklaidoje, ir kitus dalykus. Išanalizavome praeities politinius konfliktus ir jų įtaką rinkoms.“

Taip skaičiuojant galima prieiti prie nerimą keliančių išvadų. Praeitais metais R. Dalio moksliukai apskaičiavo, kad populistinių kandidatų surinktų balsų proporcija išaugo nuo 7 proc. 2010 m. iki 35 proc. 2017 m. Pasirodo, kad toks pokytis praeityje įvyko tik vieną kartą, 1930 m., prieš prasidedant Antrajam pasauliniam karui.

Ar algoritmai numato dar vieną karą? R. Dalio vengia atsakymo, bet pripažįsta nematąs nieko, kas galėtų pakeisti šią trajektoriją. Jo nuomone, dėl skaitmeninių technologijų nevaržomai auga turtinė nelygybė, nes mažėja darbo vietų. „Žengiame į pasaulį, kuriame arba sugebėsi rašyti algoritmus ir kalbėti ta kalba, arba algoritmai tave pakeis“, – teigia milijardierius. Kita problema yra nuolat augantis pasaulinis įsiskolinimas. „Aš nenumatau nieko panašaus į 2008 metų įsiskolinimo krizę, – sako jis. – Bet auga finansinis spaudimas ir tai 60 proc. neturtingiausių žmonių vis labiau apsunkins gyvenimą, ypač kai prasidės dar vienas ekonominis nuosmukis.“

Tai kaip jis apsisaugos nuo valstiečių su šakėmis? Aš paminiu tokius Silicio slėnio milijardierius kaip PeterisThielis, kurie įsirengė saugias slėptuves atokiose pasaulio vietose tam, kad pergyventų bet kokį Armagedoną. „Ne, aš neturiu kur slėptis.“

Ar jis neturi net slėptuvės Džekson Hole? R. Dalio papurto galvą. Ne, nors yra ten važinėjęs snieglente. Kai nedirba, jam labiausiai patinka tyrinėti vandenyną. Neseniai išbandė nardymą po ledu Antarktyje ir apsidžiaugė pamatęs jūrų leopardų. Pasakau, kad manau, jog tai jam padeda pabėgti nuo jo pedantiškai apskaičiuoto gyvenimo; niekas negali „iPad’u“ kritikuoti ant ledo lyties įsitaisiusio pingvino. Mano pašnekovas nusijuokia. „Meditacija irgi padeda.“  R. Dalio pradėjo medituoti 1969 m., tuo užsiima dukart per dieną ir skatina tai daryti „Bridgewater“ darbuotojus.

Atneša mūsų mėsainius: mėsos paplotėlis paruoštas nepretenzingai, o bulvytės gražiai apskrudusios. Dažome auksines lazdeles į pomidorų padažą – jos yra karštos ir labai skanios. Tada abu griebiame savo mėsainius rankomis. Mėsos paplotėliai yra šviežiai pagaminti ir mėsa byra į mūsų lėkštes. Apsilaižau pirštus, lyg būčiau šešiametė.

Tad ką R. Dalio darytų, jei taptų prezidentu? Ar norėtų, kad turtas būtų perdalytas? Ar milijardieriai turėtų mokėti didesnius mokesčius? Jis išvengia atsakymo į šį klausimą ir vietoj to sako norįs matyti daugiau investavimo, skatinančio socialinius pokyčius,irbendradarbiavimo tarp valstybinių institucijų bei privataus sektoriaus investuotojų, kurie yra filantropai. Tai yra įprastas elito pliurpalas.

Ką jis mano apie Donaldo Trumpo kadenciją? R. Dalio atsidūsta ir tvirtina, kad nenori sakyti nieko blogo. Tačiau jo pažiūros keitėsi. Prieš 2016 metų rinkimus jis apskaičiavo, kad Trumpui laimėjus akcijų kainos kris 10 proc. „Nesitikėjau, kad jis laimės“, – prisipažįsta milijardierius. Kai Trumpas tapo prezidentu, R. Dalio teigė, kad mokesčių mažinimo ir dereguliacijos programa bus naudinga ekonomikai. „Jis nesielgia taip neapgalvotai, kaip aš maniau.“ Vis tikR. Dalio nepatinka mokesčių mažinimas, numatytas vienoje įstatymo pataisoje. Kaip ir daugelis ekonomistų, jis bijo, kad dėl to augs pajamų nelygybė ir kils socialinių problemų.

R. Dalio pastumia milžinišką mėsainį į šoną, nors jo suvalgė tik pusę. Jis atsisako deserto ir pasirenka kavą. Klausiu, kokie yra jo ateities planai. Tai – opi tema. Beveik prieš dešimtmetį R. Dalio planavo pasitraukti iš pareigų. Tačiau keletą kartų nepasisekė to įgyvendinti. „Buvo sunku tai organizuoti. Maniau, kad užtruks apie trejus metus, bet iš tiesų truko aštuonerius, – pripažįsta jis. – Tačiau mokomės tada, kai darome skausmingų klaidų ir vėliau jas analizuojame.“ Galiausiai R. Dalio paprašė patarimo iš šalies – JimasCollinsas, legendinės verslo vadybos knygos „Good to Great“ autorius, yra jo patikimas patarėjas. R. Dalio atsisakė vyriausiojo vadovo pareigų, tačiau liko dirbti tarybos pirmininku ir vyriausiuoju investicijų pareigūnu.

Kai kurie konkurentai mano, kad netvarka gali tęstis. Patyręs analitikas Jimas Grantas neseniai kritikavo „Bridgewater“ dėl neva sumažėjusio našumo. Jo nuomone, palūkanų normos aplinkos pokyčiai sumažino „rizikos pariteto“ struktūros efektyvumą. R.Dalio karštai tai neigia. „Jimas Grantas neįsivaizduoja, apie ką kalba. Man patinka jo mąstymo būdas, bet šis pranešimas buvo prastas – jis turėjo beveik visus savo teiginius vėliau paneigti.“ Tačiau R.Dalio knygos pristatymo turas kai kuriems investuotojams primena, kad nors daug verslo pasaulio lyderių karjeros viršūnėje atsidūrė ant žurnalų viršelių ir išleido knygas, po to sėkmė juos apleido.

O jei jis pereitų prie politikos ar darbo valstybiniame sektoriuje? R.Dalio pakrato galvą. „Tai nėra mano sritis.“ Jis net nenori savo turtu daryti įtaką politikai, nors tuo užsiima kiti apribotos rizikos fondų titanai, pavyzdžiui, „Renaissance“ generalinis direktorius RobertasMerceris, kuris buvo didžiausias individualus Trumpo politinės kampanijos donoras. R.Dalio neremia politinių kandidatų. „Vienintelis kandidatas, kurį palaikiau, buvo JohnasMcCainas...dėl to, kad jis bendravo su kitomis politinėmis partijomis, ir man atrodė, kad jis turi gerą charakterį.“ 

Mums atneša sąskaitą – vos 52 USD. Vargstantys amerikiečiai mano pašnekovo čia smerkti negalėtų. Mums išeinant iš restorano, pasigailiu tik vieno dalyko – kad nepaprašiau R.Dalio atsinešti savo „iPad’o“, kuriuo būtume galėję išbandyti jo „radikalų tiesmukumą“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Ekspertai: „Gillette“ reklama – vaikščiojimas skustuvo ašmenimis Premium 1

Rinkodaros metus tarptautiniai prekės ženklai pradeda aktyviai – „Gillette“ savo naująja kampanija išjudino...

Rinkodara
2019.01.17
Smiltynėje pradedama statyti jūros gyvūnų sanatorija

Šią savaitę Kuršių nerijos Kopgalyje, greta Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo bus pradėtas statyti...

Laisvalaikis
2019.01.17
Radiniai Gedimino kalne – nuo klajoklių genčių strėlių iki Vytauto laikų mūrų

Pernai tvarkant Gedimino kalną archeologai aptiko įdomių radinių iš įvairių istorinių laikotarpių.

Laisvalaikis
2019.01.16
Žiūrimiausias 2018-ųjų filmas Lietuvoje – „Tarp pilkų debesų“ 2

Metų sandūroje paskelbtų tyrimų rezultatai, rodantys, jog 2018-uosius Lietuvos gyventojai įvertino gerai, o...

Laisvalaikis
2019.01.16
Siekdama skaidrumo, „Tiffany & Co“ numeruos deimantus

JAV Juvelyrikos tinklas „Tiffany & Co“ pranešė nuo šiol visus parduodamus deimantus žymėsiantis serijiniu...

Laisvalaikis
2019.01.15
Iliustruotoji istorija: Rokfelerio centras 2

Pačiame Niujorko viduryje stūksantis Rockefellerio centras daugiau nei 80 metų kasmet sulaukia milijonų...

Laisvalaikis
2019.01.13
Įvardijo sveikiausius turistams pasaulio miestus 2

Jei savaitgalio išvykai ieškote miesto, kuriame laiką galima būtų praleisti naudingai sveikatos požiūriu,...

Siūlo darbą švyturio prižiūrėtojams Kalifornijoje už 130.000 USD 1

Jeigu norisi kardinalių pokyčių, galbūt vertėtų pakeisti darbą. Pavyzdžiui, tapti istorinio švyturio...

Vadyba
2019.01.12
Baldų gamintojas P. Narbutas investuoja į futbolo klubą 20

Šių metų pradžioje įkurta viešoji įstaiga – futbolo klubas „Vilnius“, jį įsteigė biuro baldų gamybos...

Laisvalaikis
2019.01.11
„Verslios Lietuvos“ vadovės D. Kleponės portretas: lyderystė carpe diem stiliumi 22

Ruošdamasi pokalbiui su Daina Klepone, VšĮ „Versli Lietuva“ generaline direktore, pamaniau: jos CV būtų...

Laisvalaikis
2019.01.11
Mokslininkai atspausdino už aguonos grūdą mažesnį Vytį

Vilniaus universiteto (VU) Fizikos bei Chemijos ir geomokslų fakultetų mokslininkai kartu su lazerinių...

Laisvalaikis
2019.01.10
„Amazon“ vadovo skyrybos: investuotojai klausia, kaip dalys akcijas 6

Po 25 metų santuokos, turtingiausiu planetos žmogumi tituluojamas Jeffas Bezosas skiriasi su žmona MacKenzie.

Technologijos
2019.01.10
Dirbtinis intelektas genetines ligas išskaito veide 3

Mokslininkai teigia sukūrę dirbtinio intelekto technologiją, kuri gali nufotografuoti paciento veidą ir...

Laisvalaikis
2019.01.10
Londone – Vincento van Gogho darbų paroda 1

Laikas pirkti bilietus: Londone veikianti „Tate Britain“ galerija šių metų kovo 27 d. atidaro olandų...

Laisvalaikis
2019.01.09
Vilniaus garbės piliečių vardas pirmąkart suteiktas šeimai 3

Mecenatų, mokslininkų Viktoro ir Danguolės Butkų šeima, praėjusių metų spalį Vilniuje atidarę MO muziejų, ir...

Laisvalaikis
2019.01.09
Kino kūrėjams – daugiau finansinių galimybių

Nuo sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojusi pataisyta Europos Tarybos (ET) konvencija dėl bendros kino filmų...

Laisvalaikis
2019.01.08
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena pagal svarbą – po Kalėdų ir Velykų

Pasibaigus 2018-iesiems, Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-čio metams, pradėti skaičiuoti rezultatai.

Laisvalaikis
2019.01.07
VŽ bando: „Panamera GTS“ ir komfortui, ir lenktynių trasai 4

Išrankiausiems klientų norams įtikti siekiantys „Porsche“ gamintojai ir taip gausią „Panameros“ šeimą papildė...

Transportas
2019.01.07
Šeši būdai prarasti Nobelio medalį

Laimėtos Nobelio premijos galima atsisakyti, bet kartą suteikus, ji jau neatimama. Tačiau aukso medaliai,...

Laisvalaikis
2019.01.06
Dantys – Lietuvoje, implantai – Ukrainoje 26

Tiltai tarp šalių kartais yra panašūs į tiltus tarp dantų karūnėlių. Pasaulis, nepaisydamas Donaldo Trumpo...

Verslo klasė
2019.01.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau