Turkijos konferencijoje Rusija ir Ukraina kaltina viena kitą nenutraukiant smūgių

Taip rusų ir ukrainiečių užsienio ministrai kalbėjo šeštadienį Turkijoje vykusioje aukšto lygio konferencijoje, atskiruose Antalijos diplomatijos forumo renginiuose, dieną po to, kai JAV pasiuntinys Steve'as Witkoffas susitiko su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu aptarti taikos perspektyvų.
Kovą Rusija ir Ukraina susitarė dėl ribotų 30 dienų paliaubų, bet po atskirų derybų su JAV pareigūnais Saudo Arabijoje šalys paskelbė prieštaringus pareiškimus. Buvo nesutariama dėl smūgių nutraukimo pradžios ir abi pusės teigė, kad kita beveik iš karto pažeidė paliaubas.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šeštadienį tvirtino, kad šalis esą laikėsi susitarimo.
Tuo metu Ukrainos užsienio reikalų ministras Andrijus Sybiha griežtai ginčijo šį teiginį, sakydamas, kad nuo susitarimo rusai į Ukrainą paleido beveik 70 raketų, daugiau kaip 2.200 sprogstančių dronų ir daugiau kaip 6.000 valdomų aviacinių bombų, daugiausia į civilius gyventojus.
„Tai aiškiai parodo pasauliui, kas nori taikos, o kas karo“, – sakė jis.
Ir sekmadienį pranešama, kad Rusijos kariai per pastarąją parą užpuolė 31 vietovę Chersono srityje, per šiuos išpuolius žuvo 3 žmonės ir dar 7 buvo sužeisti.
Chersono srities gubernatorius Oleksandras Prokudinas platformoje „Telegram“ teigė, kad Rusija smogė kritinei ir socialinei infrastruktūrai, o ypač nukentėjo regiono gyvenamieji rajonai, apgadintas daugiaaukštis pastatas ir 11 privačių namų.
Zaporižios srities gubernatorius Ivanas Fedorovas „Telegram“ taip pat pranešė, kad per pastarąją parą Rusijos kariai sudavė daugiau kaip 500 smūgių 11 gyvenviečių regione.
Jis rašė, kad gauti 7 pranešimai apie privačių namų, ūkinių pastatų ir automobilių apgadinimus.
Kyjivas perspėja, kad Maskva planuoja naują pavasario puolimą, siekdama padidinti spaudimą ir pagerinti derybinę poziciją.
Ukraina pritarė platesniam JAV pasiūlymui dėl paliaubų, tačiau Rusija jį blokavo.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį socialiniuose tinkluose paskelbė, kad Rusija turi pajudėti link karo užbaigimo, teigdamas, kad karas yra „baisus ir beprasmis“.