Kas bendro tarp juostų ir AI bei kaip duomenų saugykla gali apsaugoti nuo „Ransomware“ ?

Reklama publikuota: 2022-06-16
„Blue Bridge MSP“ duomenų saugyklų produktų vadybininkas Tomas Kalinauskas.
svg svg
„Blue Bridge MSP“ duomenų saugyklų produktų vadybininkas Tomas Kalinauskas.

Atsakymai į visus šiuos klausimus – neseniai pristatytose IBM naujienose, susijusiose ir su programine įranga, ir su nauju saugumo funkcionalumu. Apie šias naujoves, kurios signalizuoja ne tik IBM, bet ir kitų saugyklų kūrėjų pažangos kryptį, pasakoja „Blue Bridge MSP“ duomenų saugyklų produktų specialistai Tomas Kalinauskas ir Saulius Klimas.

Momentinės kopijos nuo šiol laikomos po devyniais užraktais

Ko gero, svarbiausia naujiena, kurios savalaikiškumo didžiuojasi gamintojas – „FlashSystem Cyber Vault“ funkcionalumas. Jis leidžia apsaugoti duomenis nuo šiandien didžiausios grėsmės – „Ransomware“ atakų, užšifruojančių duomenis.

„FlashSystem Cyber Vault“ sudaro keturi pagrindiniai funkcionalumai. Pirmasis – tai apsaugotos duomenų kopijos („Immutable copies of data“). Šios kopijos kuriamos naudojant „FlashSystem Safeguarded Copy“ funkcionalumą.

„Darbui su apsaugotomis kopijomis suteikiamos specialios teisės, todėl momentinių kopijų (angl. snapshot) negali pakeisti nei administratorius, nei virusas. Tokiu būdu kopijos „užrakinamos“ ir jų duomenys negali būti pakeisti“, – paaiškina T. Kalinauskas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Galimybę kurti momentines duomenų kopijas „FlashSystem“ saugyklos turėjo ir anksčiau, tačiau šiemet daugiau dėmesio skirta jų saugumo stiprinimui.

„Šioje vietoje verta prisiminti, kad momentinės kopijos išsaugo tik pakeistus duomenis, todėl užima nedaug vietos ir gali būti daromos labai dažnai, pavyzdžiui, kad ir kas 15 min. Tai reiškia, kad turime daug duomenų kopijų, sukurtų nustatytais laiko intervalais. Aptikus, kad duomenys buvo sugadinti, momentinės kopijos leidžia greitai atstatyti duomenis į ankstesnę būseną, iki jų sugadinimo“, – paaiškina pašnekovas.

Daug greitesnis atakų pastebėjimas ir reagavimas

Likę trys nauji „FlashSystem Cyber Vault“ funkcionalumai  orientuoti į greitesnį atakų pastebėjimą ir užkardymą.

Proaktyvus stebėjimas („Proactive monitoring“) leidžia gauti pranešimus apie duomenų anomalijas ir atakos požymius. Tam naudojamas „Storage Insights“ įrankis, komplektuojamas su „FlashSystem“ saugyklomis. „Taip pat rekomenduojama integracija su SIEM (Saugumo informacijos ir įvykių valdymo) įrankiais, pvz., IBM „QRadar“. Šis įrankis greičiau randa iki atakos išsaugotas ir nesugadintas momentines kopijas“, – pastebi pašnekovas.

Greito atstatymo („Rapid recovery“) funkcija įgalina greitą gamybinių duomenų atstatymą iš patikrintų (angl. „validated“) momentinių duomenų kopijų pagrindinėje duomenų saugykloje (angl. „primary storage“).

Duomenų kopijų testavimo ir validavimo funkcija leidžia atstatyti tikrinamas momentines duomenų kopijas izoliuotoje aplinkoje ir tokiu būdu patikrinti, ar jose nėra klaidų ar sugadintų duomenų. Šis funkcionalumas taip pat padeda patikrinti atstatymo procedūras, atlikti tyrimus ir diagnostiką (angl. „forensis and diagnostics services“).

Galimybė susikurti papildomą duomenų centrą „debesyje“

Dar viena šių metų IBM naujiena – tai „Spectrum Virtualize™ for Public Cloud“ programinė įranga. Ji leidžia replikuoti savo duomenų centre saugomus duomenis į „debesį“ bet kuriame pasaulio taške.

Sprendimas leidžia ne tik susikurti fizinių saugyklų kopiją „Azure“, „AWS“ ar „IBM Cloud“ „debesyje“, bet ir padeda lengviau valdyti visas turimas – fizines ir virtualias – saugyklas per vieningą valdymo įrankį.

„Spectrum Virtualize™ for Public Cloud“ pritaikytas ir hibridinės infrastruktūros savininkams ir tiems, kas naudoja kelių tiekėjų debesijos paslaugas. Palaikomas ir sinchroninis, ir asinchroninis duomenų replikavimas.

 „Svarbu pažymėti, kad „Spectrum Virtualize™ for Public Cloud“ veikia ir su IBM „SAN Volume Controller“ („SVC“), kuris gali apjungti ne tik IBM, bet ir kitų gamintojų saugyklas. Tokiu būdu galime turėti net tik IBM duomenų saugyklų, bet ir kitų gamintojų duomenų saugyklų duomenų kopijas „debesyje“, – akcentuoja T. Kalinauskas.

Naujasis sprendimas pagelbės ir pritrūkus vietos kopijoms „debesyse“ – „Spectrum Virtualize™ for Public Cloud“ įgalina lankstų resursų plečiamumą, tad duomenis galima pradėti saugoti ir „debesyje“.

„Nereikėtų painioti „Spectrum Virtualize™ for Public Cloud“ su mums įprasta „IBM Spectrum Virtualize™“, kuri gerai pažįstama „FlashSystem“ saugyklų ar  „SVC“ savininkams. Naujasis produktas nėra tiesioginis „Spectrum Virtualize“ atnaujinimas, kurį gauna visi, naudojantys „FlashSystem“ ar „SVC“ . „IBM Spectrum Virtualize™ for Public Cloud“ – tai atskiras produktas, veikiantis palaikomose debesijos infrastruktūrose“, – akcentuoja T. Kalinauskas.

Juostų Renesansas ir lengvesnis archyvo tvarkymas

Kita reikšminga IBM naujiena susijusi su magnetinių juostų ir juostinių bibliotekų naudojimu. Kaip pastebi „Blue Bridge MSP“ duomenų saugyklų produktų vadybininkas Saulius Klimas, kurį laiką juostų pardavimai nuolat mažėjo. Vis dėlto, duomenų apimtims didėjant ir jų saugojimo kaštams augant, šio tipo laikmena šiandien sėkmingai prisiminta ir randa daugybę pritaikymo būdų.

„Juostos vis dar aktualios, nes tai – pigi laikmena dideliems duomenų kiekiams saugoti. Be to, juostos prisimintos ir kaip saugi, kibernetiniams įsilaužėliams sunkiai prieinama laikmena, kuri gali būti saugoma išimta iš įrenginio (angl. Offline mode). Be to, duomenų kopijavimas į juostas apsaugo nuo scenarijaus, kai visos kitos kopijos – momentinės kopijos, replikos, ar pirminės rezervinės kopijos – pažeistos, nes virusas nepastebėtas nukopijuotas į atsargines kopijas ir jas atstačius, vėl užpuola sistemas“, – pasakoja S. Klimas.

„Blue Bridge MSP“ duomenų saugyklų produktų vadybininkas Saulius Klimas.
„Blue Bridge MSP“ duomenų saugyklų produktų vadybininkas Saulius Klimas.

Vis dėlto dažniausiai juostos matomos kaip duomenų, kuriuos privaloma saugoti ilgai, archyvavimui skirta laikmena. „Archyvinių duomenų saugojimą palengvina programinė įranga „Spectrum® Scale“. Ji gali kurti failinę sistemą naudodama blokinių, juostinių ir debesijos saugyklų talpą. Be to, ši programinė įranga gali pati savarankiškai perkelti duomenis iš vieno tipo saugyklos į kitą pagal iš anksto nustatytas taisykles. Pavyzdžiui, duomenys iš pradžių gali būti įrašyti į greitą diską, vėliau perkelti į lėtą, o dar po mėnesio – į juostinę biblioteką“,– pasakoja S. Klimas.

Kaip paaiškina pašnekovas, „Spectrum® Scale“ taip pat leidžia greičiau ir paprasčiau valdyti failų archyvą, pasiekiant bet kurioje medijoje laikomus duomenis kaip įprastą vieningą failinę sistemą.

Svarbiausios IBM naujienos trumpai

·        Apsauga nuo „Ransomware“ su „FlashSystem Cyber Vault“, kuri leidžia apsaugoti duomenis, nuo nesankcionuoto duomenų pakeitimo ar sugadinimo.

·        Galimybė naudoti pagrindinių debesų tiekėjų duomenų saugojimo resursus kaip IBM „FlashSystem“ saugyklą su „IBM Spectrum Virtualize™ for Public Cloud“. Sprendimas leidžia kopijuoti duomenis tarp Jūsų duomenų centro ir palaikomų tiekėjų „debesų“ infrastruktūrų.

·        Lengvesnis magnetinių juostų naudojimas su „Spectrum® Scale“, kuri gali savarankiškai perkelti duomenis iš vienos laikmenos į kitą ir padėti Jums efektyviau valdyti failų duomenis. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Norime daugiau turtingų žmonių? Sumažinkime opcionų biurokratiją Premium

Nors skatinimas opcionais – teisė darbuotojams įgyti dalį įmonės, kurioje jie dirba, nuosavybės – Vakaruose...

Inovacijos
2022.06.16
Metų verslumo pedagogė: mokome susikurti pagalvę ir skaudžiai nekristi Premium

Poreikiai yra neriboti, o ištekliai – riboti, – toks vienas iš principų ir sąvokų, kurių siekta mokiniams...

Gazelė
2022.06.16
Neišvengiama, bet komplikuota tvarių vilkikų perspektyva Lietuvoje Premium

Jau nuo 2035-ųjų ES bus visiškai sustabdyta prekyba naujomis anglies dvideginį išmetančiomis transporto...

Logistika
2022.06.16
Kas bendro tarp juostų ir AI bei kaip duomenų saugykla gali apsaugoti nuo „Ransomware“ ? Verslo tribūna

Atsakymai į visus šiuos klausimus – neseniai pristatytose IBM naujienose, susijusiose ir su programine...

Išmani Lietuva
2022.06.16
5G inovacijoms ir pritaikymui Lietuvoje – „smėlio dėžė“

Susisiekimo ministerija trečiadienį pristatė bandomosios 5G inovacijų ir pritaikymo skatinimo aplinkos –...

Inovacijos
2022.06.15
Kaip vadovauti komandai, kuri nori augti? Verslo tribūna

Kiekviena organizacija susiduria su darbuotojų pritraukimo, išlaikymo ir motyvavimo iššūkiais. Ne vienas...

Išmani Lietuva
2022.06.15
Ruošiamasi atverti didelės vertės duomenis

Ekonomikos ir inovacijų ministerija teigia, jog viešojo sektoriaus institucijos turėtų pradėti rengtis...

Inovacijos
2022.06.13
Lietuvoje kuriasi Izraelio „fintech“ bendrovė „UNIPaaS“

Izraelio finansinių technologijų („fintech“) sprendimų bendrovė „UNIPaaS“ Lietuvoje įsteigė padalinį „UNIPaaS...

Inovacijos
2022.06.09
Lietuvių sumanymas: darbo grafikus patikėkite dirbtiniam intelektui Premium

Startuolio „Workofo“ vadovai sako, kad panašaus, dirbtiniu intelektu (DI) ir didelių duomenų analize,...

Inovacijos
2022.06.09
Europa griežtina taisykles: kas laukia gyventojų ir verslo Premium

Didžiąsias interneto platformas valdančios įmonės, kaip „Facebook“, „Amazon“, „Google“ ir pan., kartu žinomos...

Inovacijos
2022.06.09
Inovacijos edukacijoje: iliuzija ar artima ateitis? Verslo tribūna

Šiuo metu Lietuvoje rengiama „Tūkstantmečio mokyklų“ programa, kurios tikslas – visiems vaikams užtikrinti...

Išmani Lietuva
2022.06.09
Pandemijos nublizginto Lietuvos ekonomikos deimanto fenomenas Premium

Eksperto teigimu, „Thermo Fisher Scientific Baltics“ ne tik sugebėjo pasinaudoti pandemine situacija, per...

Pramonė
2022.06.08
„Coherent Solutions“ – apie trigubą augimą Lietuvoje ir kiek darbuotojų liks Baltarusijoje Premium

„Coherent Solutions“ atidarė naują biurą Vilniuje, verslo centre K29. Ši bendrovė, kurios pagrindinė būstinė...

Inovacijos
2022.06.07
„Lagrenas“ ruošia naują fabriką – ateityje gamins ir augalinę mėsą Premium 1

Aštuonis žemės ūkio kooperatyvus vienijantis „Lagrenas“ nusprendė prašyti ES finansavimo ankštinių kultūrų...

Pramonė
2022.06.06
„Bitės“ pelnas dvigubėjo, bet „Mezon“ kol kas nuostolingas Premium

UAB „Bitė Lietuva“ vertina, kad, nepaisant tebesitęsiančios pandemijos, pavyko pasiekti gerų rezultatų –...

Inovacijos
2022.06.03
Lazerių gamybos „Light Conversion“ atidaro 24 mln. Eur vertės gamybos ir tyrimų korpusą

Viena iš didžiausią pridėtinę vertę kuriančių įmonių Lietuvoje, optinių parametrinių stiprintuvų,...

Pramonė
2022.06.02
Dar vieni rekordiniai „Thermo Fisher“ metai: beveik 2 mlrd. Eur pajamų ir 1,6 mlrd. Eur paskola akcininkui Premium 1

Moderniosios biotechnologijos įmonės UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“, pernai pasiekusi beveik 2 mlrd.

Pramonė
2022.05.31
Šiuolaikinis požiūris ir technologijos agrosektoriuje – tolygaus maisto tiekimo užtikrinimui Verslo tribūna

Augant populiacijai ir maisto poreikiui, kalbant apie galimą pasaulinę maisto krizę, agrosektorius ieško...

Išmani Lietuva
2022.05.31
„Startup Fair“ startuolių konkurse laimėjo klientų aptarnavimo platforma „Whelp“

Penktadienį įvyko startuolių renginys „Startup Fair. Connect 2022“, kuriame dėl geriausiojo startuolio vardo...

Inovacijos
2022.05.27
„Nordcurrent“ šiemet planuoja augti iki 75%

Lietuvos žaidimų kūrimo bendrovė „Nordcurrent“ praėjusiais metais pajamas augino 20% iki 62,75 mln. Eur.

Inovacijos
2022.05.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku