Nuotolinis darbas su „Bite“: 5 išmanieji sprendimai verslui

Publikuota: 2020-03-26
svg svg

85 proc. kompanijų pastebi, kad nuotolinis darbas didina darbuotojų produktyvumą, rodo kompanijos „IWG“ atlikto tyrimo duomenys. Darbuotojai tokią galimybę vertina teigiamai, o 65 proc. jų ir patys pastebi išaugusį savo produktyvumo lygį. Kad darbas iš namų vyktų sklandžiai, verslas privalo užtikrinti jam reikalingus įrankius – juos pasiūlyti pasiruošusi „Bitė“.

„Žinome, kad darbuotojai itin vertina galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Taip pat žinome, kad staigus perėjimas į visuotinį darbo iš namų rėžimą neišvengiamai sukėlė sunkumų darbuotojams  – jiems trūksta įrangos, komunikacijos įrankių, o kai kuriems, net tinkamo interneto ryšio. Siekdami padėti bendrovių darbuotojams karantino metu dirbti lengviau, pristatome produktus verslui, kurie nuotolinį darbą, pirmiausia, pavers įmanomu, o tuomet – dar ir sklandžiu bei produktyviu“, – sako Giedrius Skliutas, „Bitė Lietuva“ pardavimų vadovas.

nuotrauka::1 left

1. Mobilusis namų internetas: darbui iš bet kurios Lietuvos vietos

Gerai veikiantis internetas – svarbiausias įrankis dirbantiems nuotoliniu būdu. Nors karantino metu savo įprastoje aplinkoje likę darbuotojai su internetu problemų turės mažiau, dalis žmonių pasirinko karantiną praleisti atokiau nuo miesto – sodybose ir panašiose vietovėse.

„Pagrindinis mobiliojo interneto privalumas – jog sparčiausią įmanomą interneto ryšį galėsite turėti, kad ir kur būtumėte. Dažniausiai jo prireikia darbuotis į užmiestį išvykusiems, tačiau pastebime, kad vis dažniau žmonės jį renkasi ir kaip pagrindinį savo namų internetą. Turėdami mobilaus interneto modemą, užtikrinsite nuolatinę greitą duomenų spartą, todėl galėsite be trukdžių nuotoliniu būdu kalbėtis su kolegomis, atsisiųsti didelius kiekius duomenų, sparčiai pasiekti reikalingą informaciją“, – sako G. Skliutas.

Žmonių pasitikėjimas šia technologija ir jos naudojimas kasdienybėje auga. 2019 metais mobiliojo plačiajuosčio interneto (angl. mobile broad band, MBB) vartotojų skaičius pirmą kartą pralenkė šviesolaidžio (namų) interneto vartotojų skaičių.

Daugiau: https://www.bite.lt/verslui/internetas

2. Virtualus privatus tinklas: biuras jūsų namuose

Dirbant namuose kyla pavojus, jog vartotojai neteks prieigos prie svarbių dokumentų, kurie saugomi įmonės tinkle ir pasiekiami tik dirbant biure. Šią problemą išspręsti padės virtualus privatus tinklas (VPN).

„Į šį tinklą galima saugiai sujungti visus įmonės įrenginius, nesvarbu kur jie bebūtų. Tai suteikia galimybę naudotis garantuotos spartos duomenų perdavimu tarp įmonės padalinių ar komandos narių bei turėti prieigą prie įmonės tinkle saugomų dokumentų ar vidinių sistemų. VPN naudotis galėsite net ir tose vietovėse, kur nėra išvystyta kabelinė ryšių infrastruktūra – pakaks prisijungti prie bet kurio interneto ryšio“, – pasakoja G. Skliutas.

Šiam tinklui naudojama technologija „MPLS“ (angl. Multi-Protocol Label Switching), užtikrinanti duomenų perdavimo saugumą, greitį ir kokybės parametrų pasirinkimo galimybę. Priklausomai nuo klientų poreikių, greitis gali siekti nuo keliasdešimties megabaitų per sekundę (Mbps) iki kelių gigabaitų per sekundę (Gbps).

Virtualus privatus tinklas – uždaras ir nepasiekiamas, todėl yra tinkamai apsaugotas, teigia G. Skliutas: „Ši technologija leidžia su kolegomis saugiai dalintis svarbiais dokumentais dirbant nuotoliniu būdu. Būsite tikri, kad informacija saugoma tinkamai. Tai ypač svarbu dabar, kai krizių akivaizdoje suaktyvėja ir programišių veikla. Augantį internetinių nusikaltėlių aktyvumą šiuo metu fiksuoja ir „Bitės“ kibernetinio saugumo specialistai.“

„Bitės“ tinklo valdymo centro inžinieriai 24 valandas per parą yra pasiekiami tiesioginiu telefonu, todėl, iškilus techniniams klausimams, juos galima išspręsti nuotoliniu būdu.

Daugiau: https://www.bite.lt/virtualus-privatus-tinklas-mpls-vpn

3. Pokalbių valdymas: skambučių administravimas nuo sofos

Ištuštėjus biurams, svarbu į juos ateinančius klientų ar partnerių skambučius nukreipti aktyviai dirbantiems darbuotojams. Dabar tai galima padaryti be papildomos įrangos, tiesiog dirbant namuose.

„Anksčiau skambučių peradresavimui, filtravimui, automatiniam jų atsakymui reikėjo sudėtingų biuro sistemų. Dabar šias užduotis galima nesudėtingai atlikti ir namuose. Su „Pokalbių valdymo“ paslauga bendrovės „drag and drop“ principu, be papildomų programėlių ar sudėtingų nustatymų galės lengvai nukreipti skambučius kitiems ar sukurti virtualią skambinančiųjų eilę, susikurti interaktyvų atsakiklį ar nusistatyti darbo valandas ir su jomis susijusias skambučių valdymo taisykles“, – pasakoja G. Skliutas.

Sistemą lengva valdyti bei konfigūruoti, todėl paslauga leidžia įmonėms sumažinti išlaidas pokalbių telefonu valdymui – užduotis dabar galima atlikti greičiau, paprasčiau ir be papildomų specialistų pagalbos.

„Paslaugai administruoti nereikia jokių papildomų programų įdiegimo ar specialistų – viską galite atlikti patys. Atsakingas darbuotojas gali prisijungti prie savitarnos sistemos kompiuteryje, planšetėje ar išmaniajame telefone ir valdyti paslaugą: prijungti ar atjungti konkrečius numerius, suteikti, redaguoti ar panaikinti šiems numeriams priskirtas funkcijas“,  – sako G. Skliutas.

Anot eksperto, jei norite klientų skambučius valdyti ne aktyviai, o tiesiog automatiškai jiems pranešti apie pasikeitusią telefono liniją ar įmonės darbo laiką, tai atlikti taip pat galėsite: „Sistemoje galimas ir interaktyvaus atsakiklio sukūrimas. Galėsite įrašyti balso pranešimą, kuris bus perduotas visiems skambinantiems. Dar daugiau, galėsite sukurti interaktyvų meniu, kuriame paspaudus tam tikrą telefono klaviatūros mygtuką, skambutis bus peradresuojamas. Tokiu būdu visą sistemą automatizuosite ir papildomų resursų jai skirti nereikės.“

Daugiau: https://www.bite.lt/verslui/sprendimai-verslui/ismanus-pokalbiu-valdymas

4. SMS verslui: visus klientus pasiekite greitai ir pigiai

Kartais nutinka taip, kad itin svarbią informaciją prireikia greitai perduoti dideliam kiekiui žmonių – visiems kompanijos klientams, darbuotojams ar partneriams. Tai padaryti padės paslauga „SMS verslui“.

„Su šia paslauga žinutes galite siųsti dideliais kiekiais, todėl akimirksniu pasieksite dideles grupes žmonių – darbuotojus ar klientus. Be to, žinutėms taikomos didmeninės siuntimo kainos, tad toks komunikacijos būdas – pigus, kaštų neišaugins, o produktyvumą – padidins“, – sako G. Skliutas.

Išskirtinis paslaugos „SMS verslui“ bruožas – žinutes galima ne tik išsiųsti, tačiau ir į jas gauti atsakymus. Tai atveria galimybes ne tik greitam dalinimuisi informacija, bet ir jos rinkimui. Be to, egzistuoja galimybė žinutes siųsti iš „alfanumeric“ numerio – vartotojai matys ne siuntėjo telefono numerį, bet, pavyzdžiui, kompanijos pavadinimą ar kitą pasirinktą informaciją.

Paslaugą galima integruoti į jau egzistuojančias sistemas, taip informacijos pateikimą dar labiau automatizuojant ir pritaikant konkrečiai veiklai: „Integravus paslaugą į jau esančias sistemas, galėsite padėkoti klientui, kai pristatoma jo siunta, įspėti, kai perkeliamas vizitas ar renginys, pranešti, kad užsakymas priimtas. Tokiu būdu informacijai dalintis nereikės skirti papildomų resursų, todėl galėsite sutaupyti“, – sako G. Skliutas.

Daugiau informacijos: https://www.bite.lt/verslui/sprendimai-verslui/sms

5. „Office 365“: būtiniausi įrankiai – vienoje vietoje

Visiems puikiai pažįstamas „Microsoft Office 365“ programų paketas daugeliui darbuotojų yra būtinas, kasdienis darbo įrankis. Dirbant namuose ši sistema tampa itin naudinga, nes įdiegiama su vaizdo konferencijoms skirta infrastruktūra.

„Programų paketą sudaro ne tik darbui su informacija skirtos, mums puikiai pažįstamos programos – „Word“, „Excel“, „PowerPoint“, taip pat el. pašto programa „Outlook“, bet ir nuotoliniam bendravimui skirta „Teams“. Jos išskirtinumas – sklandžiai veikianti vaizdo įrašų konferencijų sistema, leidžianti vienu metu kalbėti su 250 žmonių, dalintis realiu savo ekrano vaizdu, siųsti žinutes ar failus“, – pasakoja G. Skliutas.

Be to, programoje „Teams“ galite susikurti atskiras kontaktų grupes ir žinutes siųsti tik pasirinktoms komandoms. Tokiu būdu patogiai pasieksite prie atskiro projekto dirbančius žmones, savo komandos ar kompanijos padalinio narius.

„Visos programos nuolat atnaujinamos, todėl galėsite naudotis naujausiomis jų funkcijomis. Su atnaujinimas įdiegiami ir naujausi saugumo patobulinimai, todėl dirbdami nuotoliniu būdu galėsite būti ramūs dėl duomenų ir informacijos, su kuria dirbate, saugumo“, – sako G. Skliutas.

Su šiuo paketu galima įsigyti ir verslo klasės el. paštą su 50 GB talpos dėžutėmis kiekvienam vartotojui. Taip pat, 1 TB dydžio duomenų saugyklas, kuriose esančią informaciją galima pasiekti ir bendrinti su kitais vartotojais iš bet kurios vietos.

Daugiau: https://www.bite.lt/verslui/sprendimai-verslui/office-365

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Sukčiai ir piktavaliai suaktyvėjo – pandemija jiems puiki priedanga Premium

Kibernetinio saugumo bendrovės fiksuoja sukčių suaktyvėjimą. Visame pasaulyje plintantis koronavirusas jiems...

Technologijos
2020.03.31
Programėlės „Ubitel“ apžvalga: tvarkingas vairavimas draudimo kainos nesumažino Premium 3

„Verslo žinios“ baigė testuoti pirmąją Lietuvoje draudimo technologijų (angl. „InsureTech“) programėlę,...

Technologijos
2020.03.29
„Thermo Fisher Scientific Baltic“ vadovas: tik sprendimų ir veiksmų greitis gali padėti aplenkti virusą Premium

Algimantas Markauskas, „Thermo Fisher Scientific Baltic“ generalinis direktorius, sako, kad pasaulyje...

Technologijos
2020.03.28
Siūlo įpareigoti operatorius teikti Vyriausybei karantinuojamų asmenų buvimo vietos duomenis Premium 3

Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos parengtam Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimui, numatančiam,...

Technologijos
2020.03.26
Analizė: vaizdo konferencijų sprendimai – kokių yra ir ką rinktis Premium

Europai ir kitoms šalims laikantis karantino, verslas ir valdžia priversti dirbti nuotoliniu būdu. Taigi,...

Technologijos
2020.03.26
Lietuviškas EKG diržas paruoštas, programinė įranga dar kuriama Premium

Neinvazinę širdies veiklos stebėsenos sistemą (diržą primenantį EKG prietaisą) kurianti UAB „Zivė“ jau turi...

Technologijos
2020.03.26
20 metų kurtos bendrojo ES patento sistemos bent kol kas nebus Premium

Vokietijos konstitucinio teismo sprendimas dėl Bendrojo ES patentų teismo susitarimo ratifikavimo užkirto...

Technologijos
2020.03.26
Plastiko gamybos įmonėje „įdarbinti“ ir stogai Verslo tribūna 1

Daugiau nei 6 mln. kWh elektros energijos per metus suvartojanti gamybos įmonė „Hoda“ nuolat ieško būdų...

Išmani Lietuva
2020.03.26
Nuotolinis darbas su „Bite“: 5 išmanieji sprendimai verslui Verslo tribūna

85 proc. kompanijų pastebi, kad nuotolinis darbas didina darbuotojų produktyvumą, rodo kompanijos „IWG“...

Išmani Lietuva
2020.03.26
Koronaviruso pandemija priminė kibernetinio saugumo abėcėlę Verslo tribūna

Šalyje paskelbus karantiną, didžioji dauguma įmonių siekia užtikrinti savo darbuotojams sklandų darbą iš...

Išmani Lietuva
2020.03.24
Europos Parlamentas pirmą kartą istorijoje balsuos nuotoliniu būdu Premium

Koronaviruso pandemija įvairiais būdais tikrina viso pasaulio Vyriausybių pasirengimą ir galimybių ribas.

Technologijos
2020.03.23
Per karantiną el. priemonėmis pasirašomų dokumentų padaugėjo du kartus 1

Pirmąją karantino savaitę el. priemonėmis pasirašomų dokumentų padaugėjo daugiau kaip 2 kartus. Taip pat augo...

Technologijos
2020.03.23
„Hack The Crisis“: technologijų bendruomenė ieško būdų suvaldyti koronavirusą 2

Valstybei ir visuomenei stojus į akistatą su beprecedenčiais pandemijos iššūkiais, per 300 technologijų...

Technologijos
2020.03.21
„Telia“: ryšio srautų gyventojams ir verslui neribosime 1

Nors ryšio tinklų apkrovos ir mobiliųjų duomenų srautai paskelbus karantiną Lietuvoje gerokai išaugo,...

Paslaugos
2020.03.20
Kaip kuriame inovatyvią Lietuvą ir kokie iššūkiai laukia ateityje Verslo tribūna

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau šiemet minės 10-metį, kuomet dirbant kartu viešajam,...

Išmani Lietuva
2020.03.19
„City Service“ registruoja naują prekės ženklą Premium

Koncerno „Icor“ pastatų priežiūros įmonės „City Service“ valdoma bendrovė „Mano Būsto priežiūra“, teikianti...

Paslaugos
2020.03.19
Įrankis, padedantis stebėti darbo rezultatus ir efektyvumą karantino metu Verslo tribūna

Koronaviruso pandemijos akivaizdoje svarbu ne tik išmokti dirbti nuotoliniu būdu, bet ir stebėti darbo...

Išmani Lietuva
2020.03.19
Tyrimas dėl galimo „Asseco“, „Atea“ ir „IT&T Systems“ susitarimo nutrauktas Premium

Konkurencijos taryba (KT) nutraukė tyrimą dėl trijų IT paslaugas teikiančių bendrovių, kurios praėjusios...

Technologijos
2020.03.18
„Bitės Profai“ trumpam keičia profilį: padės besimokantiems ir dirbantiems namuose Verslo tribūna

Išmaniųjų galimybių žinovai, „Bitės Profai“, nuo šiol padės ir dirbantiems namuose – konsultuos nuotolinio...

Išmani Lietuva
2020.03.18
Gyvybės mokslų startuoliai rungiasi ne tik dėl pinigų

Baigėsi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) idėjų konkurso „Wanted: Life Sciences Innovator!“...

Gazelė
2020.03.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus