Geomatikos startuolis „Aispeco“ pritraukė 1 mln. Eur
 
                                                                                            
                                                                                    „Kapitalą planuojame naudoti trimis pagrindinėmis kryptimis: pardavimų plėtrai, perėjimui prie mažaserijinės gamybos – kad projektai nebūtų daromi konkrečiai vienam klientui, – ir mūsų funkcijų stiprinimui JAV“, – VŽ sako Mantas Vaskela, įmonės vadovas.
„Aispeco“ kuria ir gamina pažangias geoerdvinio stebėjimo sistemas, kuriose integruojami sensoriai – lidarai, optinės, hiperspektrinės kameros, termovizoriai. Šiuo metu įmonės įrangą naudoja elektros linijų operatoriai, tokie kaip „Elia group“, „Manitoba Hydro“, „Geodigital“ ir kt., teigiama pranešime.
2020 m. įkurtos „Aispeco“ pajamos pernai per metus augo 8 kartus, iki 1,1 mln. Eur, rodo Registrų centro duomenys.
Šiame etape „Capitalia“ į bendrovę investavo 150.000 Eur, kitų dviejų investuotojų dalys pranešime neįvardinamos.
„Tai pirma mūsų bendra investicija kartu su rizikos kapitalo fondu ne iš Baltijos šalių. Nors šiemet Baltijos šalių startuoliams investicijų pavyko pritraukti mažiau nei 2021 metais, užsienio rizikos kapitalo fondų susidomėjimas investicijomis į Baltijos šalių įmones ir toliau auga“, – teigia Gintaras Matuzas, „Capitalia“ filialo Lietuvoje vadovas.
 
                                                 
                     
                                 
                                 
                     
                                 
                                 
                     
                     
                     
                                 
                                 
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                    