Prancūzijos parlamentarams siūlo nesinaudoti ir „Tiktok“, ir „WhatsApp“ bei „Instagram“

Šią savaitę Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos nariai paragino parlamento kolegas apriboti naudojimąsi socialinių tinklų ir žinučių siuntimo programėlėmis.
Kaip skelbia Politico, susipažinusi su prancūzų parlamentarams siųstu vidiniu elektroniniu laišku, rekomendacija apima ne tik kinų kūrėjams priklausančią TikTok, dėl kurios naudojimo pastaruoju metu aktyviai diskutuojama tiek JAV, tiek Europoje, bet ir Snap. Rekomendacijoje minimos ir kompanijai Meta priklausančios programėlės WhatsApp bei Instagram, taip pat Telegram ir Signal.
Atsižvelgdami į riziką, su kuria susiduria šias programėles naudojantys parlamento nariai, vykdydami savo įgaliojimus, norime kreiptis į jus dėl budrumo ir rekomenduojame apriboti jų naudojimą, rašė Marie Guevenoux ir Ericas Woerthas iš Emmanuelio Macrono partijos Renesansas ir Ericas Ciotti iš konservatyvios partijos Les Republicains.
Kaip teigia parlamentarai, pagrindinė problema, susijusi su užsienio socialinės žiniasklaidos programėlėmis, yra ta, kad per platformas surinktus asmens duomenis, įskaitant kontaktus, nuotraukas, vaizdo įrašus ir profesinius bei asmeninius dokumentus, gali naudoti užsienio žvalgybos tarnybos.
Jie paragino kolegas projektų valdymui ir bendram darbui naudoti prancūzišką programinę įrangą Wimi.
Sena tradicija
Toks Prancūzijos sprendimas sugretinti tiek kinų, tiek amerikiečių kuriamus socialinius tinklus nesutampa su kitų Europos šalių veiksmais.
Šis Prancūzijos žingsnis vertinamas ir kaip bandymas palaikyti seną tradiciją ir pateikti alternatyvą amerikiečių siūlomiems veiksmas.
Prancūzija nesigaili praradusi savo galią ir bando atgaivinti vadinamąjį trečiąjį kelią, Politico aiškino Asma Mhalla, Kolumbijos universiteto technologijų geopolitikos dėstytoja. Tai bus politinis argumentas, kuriuo siekiama sugrąžinti Prancūzijos suverenumą ir prancūziškas technologijas.
Vis dėlto Vašingtonas ir Europos Sąjunga palaiko ryšį dėl duomenų saugumo ir kibernetinio šnipinėjimo, ko negalima pasakyti apie Pekiną.
Nacionalinės asamblėjos koridoriuose aukščiausiųjų įstatymų leidėjų sprendimas įvardyti užsienio platformas tiek iš JAV, tiek iš Kinijos buvo sveikintinas.
Visa tai pradeda panašėti į trečiąjį kelią, kuris būtų Europos suverenitetas, sakė Philippe'as Latombe'as, E. Macrono sąjungininkų partijos Modem deputatas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti